Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
já si myslím, že jsem vám tu chyběla :-D ale bohužel, jak není net, tak je to špatný. I já jsem bez něj byla jako bez ruky. Ale začínám dělat diplomku, tak se bez netu neobejdu :-D godi, tu skříň jsem obdivovala, je nádherná a hlavně se toho do ní vleze, ale teda nevím, co bych do ní dávala :-N já zase tolik věcí nemám :-) jinak bydlení je super, už jsme tu byli dokonce tři - měli jsme tu kunu, ale po třech týdnech jsme se jí konečně zbavili a je klid. Manžel se těď pustil konečně do zábradlí a já si jen tak lebedím. Venku už se nic dělat nedá, takže já odpočívám a užívám si domečku. JInak s tou kolaudací to ještě nevidím, protože čekáme na zaradlí ke schodům. Schody by měly být tento týden, ale se zábradlím nevím Já bych chtěla mít do konce roku zkolaudováno, ale poslední termín dávám jaro. A jak je to u vás? Kdo už bydlí anebo kdy to chystáte? Jinak holky, moc vás chválím, jste pilné jak včeličky, jde vidět, že makáte jak broci :-D Ale pak je to paráda ;-)
Profilova fotka
hamar: ja taky tolik veci nemam, ale kdyz si vezmu, co mista zabere povleceni na postele, prosteradla, rucniky, osusky. Pak krabice s botama, tak si zase rikam, ze se to da zaplnit:-) A ver mi ze za par let to bude plny, protoze se tam vazne bude davat kazda vec, ktera nebude potreba videt:-) No jak to tak psala kaci, tak ta se na to bydleni chysta co nejdriv:-) U nas to bohuzel vypada az na to jaro. Sice zacali zateplovat,ale je jasne ze v tomhle pocasi vubec lepidlo neschne, takze jestli daji do polystyrenu jednu stenu tak to bude hodne. Jeste by nam to zimy meli udelat balkon, takze bych to mozna jeste oblozila dlazbou,ale vsechno zalezi na pocasi. Jak to klesne k nule tak to nema cenu... Jinak my jsme dneska byli v Hornbachu -koupili jsme skrinku do horni koupelny a svetla to obou koupelen. Skrinka je usazena, svetla jeste ne, takze pak hodim nekdy zase fotky.
Tak jsem vám hodila do alba fotky kuchyně, ale dnes je zataženo, takže to nevypadá nejlíp, ale pro představu stačí. godi a jaktože se budete stěhovat až na jaře? Já myslela, že už na vánoce chcete být v novým. My to taky zateplený nemáme a už jsem se s tím smířila. Nejdřív jsem to chtěla lámat přes koleno a ještě to chtěla stihnout, ale už je zima. Naproti nám zateplují barák a taky jim to moc nejde, takže než to na jaře dělat znovu, tak jsme se na to vykašlali. Navíc to budeme dělat sami, takže už by se to určitě nestihlo :-( holky, mají vůbec teď v ikey něco novýho? Mně to totiž připadá pořád stejný. Sice se tam s kámoškou chystám, ale jen tak na čumendu. kati, už máte tu postel z Ikey nebo ji nakonec mít nebudete? A jak to u vás vypadá se stěhováním? Taky se vám to protáhlo, co? Všude stejný ]-(
Profilova fotka
hamar: ta tvoje kuchyn je uzasna a pekne velka:-) Jaky mas rozmery linky, rekla bych, ze mas tak jednou tak vetsi kuchyn nez mam ja:-) Ale jinak vypada moc hezky. No protoze se nestihne zateplit a nechci bydlet v nezkolaudovanem, kdyz ted mam kde bydlet, takze jsme to nejak prestali resit a nechame to na jaro. No ja myslim ze nam stihnou udelat jednu stenu, uz jim toho moc nezbyva, a zbytek holt na jare.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
godi, ale ke kolaudaci přece zateplovák nepotřebuješ. Nebo u vás jo??? =-) =-) =-) Nám teda ke kolaudaci chybí akorát ty dvě zábradlí, tak uvidíme. Já taky nechci bydlet v nezkolaudovaným dlouho, ale když vím, kolik to tak dělá lidí a nikdo na ně nepřijde, tak jsem klidnější. Ta kuchyň je celkem velká, myslela jsem, že bude menší. Když byly holé zdi, tak jsem trnula. Hlavní stěna á necelé 3m a ty boční jsou něco málo přes 2m. Ale už to přesně nevím :-N Ale je to pohodička být ve svém. Dnes peču už třetí buchétku, co jsme na domečku :-D Pořád vařím nebo dělám různý hokusy pokusy. Holt se s těma spotřebičema musím nejdřív zkamarádit :-D :-N Ale teda první dva týdny byly úmorný. Každý den tak tři návštěvy, už kolikrát se nám i stalo, že u nás zaklepali (nemáme zvonek) cizí lidi, jestli se můžou jít podívat na domeček, že chtějí taky stavět takový domek. No hrůza. Ale teď už je naštěstí klid :-)
Profilova fotka
hamar: no ja nevim jak to mate vy,ale me manzel rikal, ze aby zkolaudovali, tak musi byt barak v lepidle, proste nesmi byt videt cihly no a kdyz budeme zateplovat, tak asi tezko hodime barak do lepidla, kdyz lepidlo se dava az na ten polystyren. Pri bydleni v nezkolaudovanym baraku hrozi jedna vec a to, pokud se ti v tom baraku neco stane - uraz a pojede pro tebe zachranka, tak si vyjezd platis sam, protoze ty v tom baraku nemas co delat. To je jeden z takovych zasadnich problemu. Nejsem si dokonce jista, zda v pripade urazu na nezkolaudovanym nedostanes nic z urazovky, to uz bych kecala to nevim,ale s tim placenim zachranky mi rikal kamos, tak nevim co je na tom pravdy, ale ani bych se nedivili. Protoze clovek nema co v nezkolaudovanym bydlet a taky si nejsim jista, zda ti pojistovna pojisti barak,kdyz neni zkolaudovany, ale to mozna budes vedet ty lepe nez ja. No tak na obrazku pusobi tak, ze je daleko vetsi.. ale je vazne moc hezka. No jo, tak to je jasny, kazdy se chce podivat a kdyz ma clovek hodne pratel, tak je to hned. Proto nejlepsi je udelat v lete nejakou party na zahrade, vsechny tam pozvat a odbit to vsechno pri jedne navsteve:-)
godi, u nás barák v lepidle být nemusí. Vím, že lidi mají zkolaudováno a fasádu taky nemají. Nejlepší je, zajít se zeptat na úřad. U nás být fasáda nemusí a podle mě musí mít všude stejný podmínky :-| K tomu pojištění a těm výjezdům záchranky. My máme barák pojištěý od začátku, musí to být k hypotéce a my ho ještě navíc pojistili, nevím jak se to přesně jmenuje, ale když se komukoliv něco stane (i zedníkům nebo komukoliv) v průběhu výstavby, tak všechno platí pojišťovna. Vem si, že by ti tesař spadl ze střechy a chtěl po tobě odškodnění a on byl v právu tak to musíš mít nějak pojištěný ;-) Ale většinou to bývá u kterýhokoliv pojištění rodinného domu ;-) a k těm návštěvám, myslím, že by nikdo nevydržel se nepřijít podívat a čekat až do jara nebo léta. To prostě chodí průběžně známí, kteří ti řeknou, že jdou zrovna kolem a vidí, že svítíš. Takže tomu se neubráníš. Navíc sousedi ti přes den naznačí, že by se chtěli mrknout, tak je neodmítneš, takže tak... :-D Ale už je klid :-D
Profilova fotka
hamar: at uz musi nebo nemusi, tak stejne ten barak neni hotovy a ja do nezateplenyho nejdu, protoze neni duvod, bydlet mam kde. A stejne to jeste neni hotove uvnitr,tam je tak 3-4 mesice prace. My tam jezdime jen o vikendu tak to moc rychle nejde a hlavne nejsou penize nebo jich neni dost:-) O tom pojisteni ja nevim, to zarizuje manzel.
godi: zdárek, jsem tu teď nebyla...dělali jsme na domku ;-) Vestavná skříň je pěkná, to my budeme mít menší a ještě ke všemu dohromady... snad mi tam chybí jen zrcadlo na těch dveřích od skříně. Jinak net v baráku mít budeme, takže to je v poho... Hamar: kuchyň vypadá dobře ;-) já se tý svojí snad nedočkám....dneska jsem mluvila s truhlářem a prej musíme pochopit, že dělá nějakou státní zakázku, tak prej musíme ještě počkat ]-( a to už to tam má 3 tejdny připravený a ví o tom...ach jo... V Ikee vám teda můžu říct děs a hrůza... v neděli jsme tam byli pro postel, komodu, rošty, noční stolky a matrace... Pro postel, komodu a stolky jsme museli do jinýho skladu. Ještě, že tam byl nějakej pán, kterej tam rozbalil postel, měl jí prasklou, tak jsme si řekli, že to tam taky rozbalíme...no a ze 6 krabic jsme 3 vrátili, protože to bylo buď uražený nebo poškrábaný...v pondělí jsme to montovali. Včera dopoledne jsme začali montovat postel...koupili jsme si 180 x 200no, a když jsme smontovali rám, tak jsme zjistili, že se nám to tam nevejde, dobrý co? A to to manžel měřil... ale prostě blbě...takže jsme jí zas museli rozmontovat, dát do krabic a vrátit. Na reklamacích nám strhli 30% za to, že jsme ten rám už smontovali, že už to bylo použitý. Ale kromě rámu jsme museli vrátit i rošty a matrace. Koupili jsme teda postel menší 160 x 200, nový matrace a rošty.... i se stolkama se nám to tam vešlo jen tak tak, přesně ode zdi ke zdi...NO ale opět jsme jeli do toho skladu a zase jsme jednu krabici měnili za jinou, takže doporučuju si tam všechno hned na místě zkontrolovat!!!!!!!!!!!!!!Jinak stavoš zase slibuje, že do neděle to bude komplet...fasádu už máme hotovou celou, takže jediný, co tam zbejvá dodělat je obložit horní koupelnu a osadit sanitu a dveře a můžou vypadnout....Pak taky ještě nemáme obložený schodiště, ale to bude asi až tak za měsíc.... Už jsme navezli od tchánovců i ty dva gauče, ty jsme ale ještě nemontili, neni na to dole prostor, válí se tam sanita.... jo a taky už topííííme :-D Dneska se jedu podívat po látkách na polštáře na gauč a po nějakejch lampičkách a světlech, tak zatim pa
Profilova fotka
kaci: tak ja jsem zrcadlo za nic na svete nechtela, nelibi se mi to a zrcadlo budu mit uvnitr ve skrini, ak na co mit zrcadlovy dvere, to je fakt neco co nemusim. No tak to je sileny v ty Ikee - to bych se z toho asi zblaznila
kati, j tě uklidním, já kdyý v Asku vybírala stůl, tak až poslední jsem brala a to jsem jich viděla pět ;-) Ale je to všude stejný. Známí si v Asku koupili rohovou sedačku, akorát si na ni nechali udělat jiný potah. Když si pro ni za měsíc přijeli, tak si ji zapomněli zkontrolovat, dovezli ji domů a zjistili, že mají úplně jiný potah. To by nevadilo, ale na idlích byl zase jiný. Takže to jeli vrátit, tak čekali další dvě hodiny, protože to na skladě nemohli najít a nakonec jim řekli, že si mají přijet další den. Tak známý začal řvát a hned se všechno našlo ;-) Oni ti prodejci jsou všichni stejní. Holt, když to není od truhláře, tak v tom je vždycky nějaký háček ]-( My budeme mít obložky taky až příští týden, tento týden se teprve lakujou. Bez těch obložek je to šílený. Z těch schodů je hroznej binec. Vysaju, jednou projdu po schodech a je to znovu. Už se těším, až to bude obložený, ale další fáze bude ještě zábradlí. Má totiž celkem dost zakázek, tak jsem zvědavá. Šlapu mu na záda, ale víte, jak to je. Každej naslibuje, ale pak nestíhá ]-( godi, já vás chápu, holt každý má na stěhování jiný podmínky a nároky ;-) S tím zrcadlem s tebou souhlasím, mě v noci zmervózňuje jakýkoliv zrcadlo, protože se to odráží a pokud máš zrcadlo v šatně. Já mám třeba zrcadlo až v koupelně a nevadí mi to. Sice byc časem chtěla nějaký větší do ložnie, ale to je zatím budoucnost ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
kaci: me jen zarazi jak si tohle nejaky prodejce muze vubec dovolit. Docela jsi me tim od Ikeii odradila - meli jsme tam vybrany dve komody, tak nevim nevim, jestli jeste po takovychto zkusenostech ji budeme chtit:-) hamar: presne tak, kazdy ma svoje priority - my mame kde bydlet, tak jsem to prestala hrotit a bude to holt na jare, ten pul rok se uz nezblaznim:-) No ja jsem mela v pokojicku doma velky zrcadlo, takze si ho potom prevezu do baracku a dam si ho dovnitr do skrine a je to:-)
no, mě už se do šatny zrcadlo nevejde a běhat dolů do předsíně, abych se na sebe podívala se mi nece :-) godi: důležitý je, abyste to zkontrolovali hned na místě, neni nic horšího než přijet domů, rozbalit to a jet zase zpátky, pak se musí přes reklamace a pak teprve do toho skladu....takže bych se toho nebála, ale fakt si to zkontrolujte hned ve skladu Tak já jdu zase pokračovat v mytí oken....
kaci, já teď vysávala celej barák a teda pěkně jsem se zapotila. Okna bych ale taky ještě jednou do Vánoc umýt, ale říkám si, že to jsou ještě dva měsíce, takže času dost. Ale první umývání oken ti nezávidím :-S A k tomu umývadlu, ty nebudeš mít umývadlo v horní koupelně. To naše je celkem velký, takže když správně stoupnu, tak se vidím celá ;-) To by mě taky mohlo vohrát, lítat k zrcadlu dolů :-D
Profilova fotka
kaci: no diky za upozorneni, protoze by me to urcite na miste nenapadlo a jet 100 km tam a zpatky a doma zjistit ze to je spatne, tak by me asi svihlo:-)
hamar: no budu mít v koupelně zrcadlo...na šířku umyvadla tzn. asi 110 cm na šířku a na vejšku zatim nevim, podle toho jak se nám to vejde pod šikminu. To první mytí je fakt děs, je na tom všechno možný, omítka, fasáda, prach, izolační pěna.... Taky jedno okno meju asi 45 min. zatim ale skla neleštim, to budu dělat až po nastěhování...a před Vánocema to mejt znova? Ani náhodou, já už to teď beru jako vánoční úklid :-D godi: no nemáš zač...obzvlášť, když to máš do Ikei tak daleko... My se dneska pojedem podívat po nějakejch svítidlech, už mam vyhlídnutý do obýváku, jídeláku, pracovny a do ložnice, ale to nevim, tam potřebujem dvě lampičky a na strop, tak jsem chtěla, aby to k sobě ladilo. V Kika maji takový oranžový koule, ale nevim no.... Tak snad něco pěknýho koupíme, potřebujem jich celkem asi 11 a 3 venkovní....
Profilova fotka
kaci: teda ty budes mit slusne siroke umyvadlo - 110 cm to je sila, my mame klasickou 55 cm a skrinku nad umyvadlo 80 cm sirku. Z Hornbachu a vypada to moc hezky. Svitidla jsme koupili taky tam za 400,- a 500,- a vypadaji dobre a myslim ze cena hodne slusna - to jsou svetla do koupelen. Uz mam vyhlednute i do jidelny a kuchyne, tak jsem zvedava jestli mi to manzilek schvali:-)
godi: no tohle umyvadlo těch 110 cm bude v horní koupelně, dole máme jen 60 cm ;-) Neni to vyloženě jen umyvadlo... po stranách je takovej ten odkládací prostor ;-) Dneska jsme teda koupili světlo do kuchyně. Do jídeláku jsme vybrali a muselo se objednat...kdybysme přijeli o půl hoďky dřív...kdyby manžel nekvičel :-) hlady, tak by nám ho někdo nevyfoukl a nemuseli jsme čekat 14 dní, než přijde :-( taky jsme koupili světo do obýváku, v Ikee neměli bílý stínidla na světlo a lampičky, takže jsme nepořídili... tak ještě zkusit druhou Ikeu v Praze nebo počkat. Taky jsme koupili splachovadla na geberity...jsem z toho unavená....byli jsme ještě ve Scontu a v Kika atd atd...vyráželi jsme ve 12 hodin a vrátili se v osm... =-) zejtra to vypadá na malování předsíně a taky konečně budou obkládat koupelnu nahoře..na tu jsem fakt zvědavá, protože jsem jí nikde neviděla vystavenou
Profilova fotka
kaci: no i tak je to docela velky. Nemas nekde fotku, by me docela zajimalo, jak to vypada:-) No jo to se neda nic delat, tak hlavne ze vam to objednaji a tech 14 dni to urcite vydrzis, ale nastve to chapu:-) Kde jste kupovali svetla? Hele e nechces zkusit ten Hornbach? Ja s nim mam dobre zkusenosti, co se svetel tyka.... Myslis ze to do vanoc bude vsechno OK??? Myslim hotove a dovybavene??
godi: no, zkusim to vyfotit, když si vzpomenu...blbý je, že než dojedu domu, tak je tma :-| Světla jsme kupovali v nějakym obchodě v Počernicích v Praze, v Hornbachu jsme koukali, tam asi budem kupovat ven a do předsíněk.... Do Vánoc to bude OK, ale všechno vybavení tam určitě nebude. Manžel teď dostal docela dobrý odměny, tak bych chtěla koupit ty římský rolety, ale všechno najednou koupit nejde.....
Profilova fotka
kaci: my jsme zatim s Hornbachem teda spokojeni co se tyka jak vyberu svetel tak vyberu skrinek do koupelny... No tak kazdy odmeny se hodi....
Profilova fotka
kaci: uprimne zavidim tu Vasi fasadu...ja chci taky:-) Vypínače vypadají hezky,my mame obycejne.. prijde mi to zbytecne drahy a vlastne na nic. Loznice .... postel vypada dobre, ale ta barevna kombinace svetle podlay, tmave postele a te zluto-bile....uprimne, tohle fakt ne! Vypadá to divne... Ale ta vinova je super
mě by taky stačily obyč vypínače, ale manžel trval na těhlech.... Mě se právě líbí ten kontrast mezi světlou podlahou a tmavou postelí a právě, že to co nazýváš žlutou není žlutá, ale oranžová, na fotkách se mi to taky moc nelíbí, ale skutečnost je jiná....bohužel to ty fotky kazej :-|
Profilova fotka
kaci: no me to prijde az moc kontrast...proste je to dle meho docela kdyz uzis slovo hnusny, tak sileny. Jo je mozny ze kdybych to videla v realu,tak to muze byt uplne jiny, takze to opravda nevypada hezky
godi: no jo, holt máme jinej vkus....
Profilova fotka
kaci: v tomhle urcite:-)
Profilova fotka
ahojky holky, tak co je u vas noveho??? U nas je tak nejak mrtvo
godi: tak u nás už je obložená horní koupelna, kromě vany, tam to zatim dneska vyzdili, zítra to obloží a celý zaspáruje. Dole podezdili sprcháč, já jsem malovala předsíň a myla zbytek oken. Kromě malýho v koupelně už mam všechny umytý...ale byl to teda děs ]-( Jo a truhlář přijel ve čtvrtek montovat kuchyň, vypadá krásně, jsem z ní nadšená :-D :-D :-D ještě ale neni hotová, prej jí přijde dodělat zejtra...tak až bude celá, tak dám fotky. Ještě nám zbejvá vymalovat schodiště, osadit dveře, dospárovat tu koupelnu a osadit sanitu a můžem se stěhovat...konečně :-D snad to vypadá, že se tam během příštího tejdne nebo spíš víkendu přesunem :-D
Profilova fotka
kaci: no tak to je super, hod sem potom fotky te kuchyne, na tu jsem moc zvedava. Boze, ja ti tak zavidim, fakt ze jo:-)U nas se ted delaji takove malickosti, pokud nebude prset, tak by to behem par dni meli dat do lepidla, alespon celou predni stranu vcetne garaze, tak jsem zvedava. Potrebovali bychom se hnout z mista, ab byla hotova garaz a mohli se veci co jsou ulozene v obyvaku a pracovne prestehovat tam a mohli se vrhnout na malovani prizemi...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?