Klasické žaluzie vs. látkové rolety DEN a NOC

Ahoj, máte někdo srovnání co je lepší? Zda obyčejné žaluzie a nebo látkové rolety DEN A NOC? Případně rovnou doporučit nějakou firmu. Děkuji
Odpovědět
Dobrý den obnovuji téma děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@luciifer z hlediska vzhledu a údržby jednoznačně rolety den noc, z hlediska ceny budou levnější žaluzie. Z hlediska výdrže je to asi jedno. Děti zničí oboje, pokud se k tomu dostanou. Žaluzie se ale dají opravit.
Odpovědět
Mame na byte oboje. Klasicke zaluzie jsou protivne, pro me strasna udrzba. Den a noc jsme dali do detskeho pokoje a jsou fajn ozivenim prostoru - vyhodou jsou barevne varianty. Po zatazeni uplnou tmu neudelaji, ale to ani zaluzky. Udrzba jednoducha - jednou rocne je sundam a vysaju vysavacem. Nektere mamky davaly i do pracky a prej OK. Dceru to ani nenapadlo nejak tahat nebo po nich kreslit, mela v te dobe uz ale 5 let. Kupovali jsme na Zebra shop, poslou i vzorky vybranych designu zdarma. Doporucuju koupit rovnou i sadu s nahradnima dilkama, pri udrzbe se mi podaril zlomit kousek plastu a platila jsem tak postovne navic.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Dobrý den, zkusím obnovit téma.. co vyjde levněji? Nebo i v porovnání cena/kvalita/údržba. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme obojí a za mě jednoznačně rolety. Na žaluziích se drží prach, pokud je v domě větší vlhkost, tak se můžou objevovat plísně a vždycky jsem s nimi připadala jak ve vězení. Rolety máme asi 5 let a jedinou údržby co potřebovaly byl jeden utržený držák lanka, který se jen přilepil lepidlem.
Odpovědět
@nyssa_al_ghul Máme římské látkové rolety. Vypadají hezky, jsou funkční, ale jako údržba je šílená. Sundat to celé, rozmontovat, dát do pračky. V pračce se mi i přes studenou teplotu lehce srazily. Ale žaluzky teda nebyly o nic lepší - to jsme měli na studentském bytě, párkrát se to muselo opravit, držel se na nich prach... Upřímně já bych si znovu už dala jedině normální závěs. Ale na baráku snad bude něco exteriérového.
Odpovědět
Profilova fotka
@haplji na bytě když nám měnili okna, tak dali rovnou i klasické žaluzie a hrůza, pominu ten prach který se fakt blbě dostává dolů, ale po čase všechny plastové části (krytky atd.) se začali rozpadat. Teď po přestěhování jsem rovnou žaluzie vyhodila, dala si rolety a jsem maximálně spokojená. Účel to splní, je to téměř bez práce, ušetří to věšení záclon a utírání prachu na garnýži :-) objednávám postupně, protože vyjdou asi dráž než klasické. Brala jsem na fexi.cz už mi přišly i smontované, takže jsem si je zvládla na okno přidělat sama :-D a i výběr barev velký
Odpovědět
Můžu přidat už i svou zkušenost mám ve všech místnostech rolety den a noc a na záchodech žaluzie co se týče ceny rolety vyjdou rozhodně dráž oproti žaluziím bála jsem se zastínění jestli bude dostatečné ale je super zastíní dobře i když abych pravdu řekla myslím ze také záleží odkud je chcete pořídit my je máme dělané od Climaxu na míry a jsou kvalitní oproti třeba hobbymarketu takže bych se zaměřila také na kvalitu aby to splňovalo vaše požadavky. Žaluzie jsou náročné na údržbu je na nich hodně vidět prach a špatně se myjí já bych šla rozhodne do rolet a ještě je výhoda rolet ze můžete rolety ladit dle barev k vybavení a pozvednou vám tu místnost
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?