Velikost a výška oken

Profilova fotka
Jsme ve fázi studie a řešíme umístění a velikost oken. V obýváku ve čtecím koutku a v dětských pokojích máme navržená sedací okna 150x150. Teď ale přemýšlím o tom, jestli okna nebudou příliš nízko a tudíž nebudou pouštět méně světla? Pokud budou ve výšce 60cm od země, budou končit ve výšce 210cm - není to málo? Máte někdo v takové výšce okna? Díky.
Odpovědět
Okna nám konci ve výšce 230cm, takže bych jej na výšku ve vašem případě udělala určitě do výšku všech oken
Odpovědět
Profilova fotka
@adula000 my mame jinak vsude francouzska okna od zeme do 250 cm, tahle okna jsou jedina v jine velikosti, jde mi jen o to, o kolik svetla se pripravime, pokud bude okno koncit niz (deti budou mit v pokojich jeste jedno francouzske okno 100x250.
Odpovědět
@rencinka87 ja bych dala do stejně výšky, čím vic světla tím lip
Odpovědět
Sedací parapet ve výšce 60 cm je hodně vysoko. Například židle má výšku sedáku 45 cm, sedačka třeba 40 cm. Co se týká rozměru oken, tak bych výšku srovnala s odstatními v domě. Když sem dáte pohledy domu, bude jednodušší poradit s výškou oken. 🙂
Odpovědět
Nám končí ve výšce 210 ( začínají 75 nad zemí) a jsem nonstop naštvaná, jak končí nízko a jak jsou málo vysoká.( 150x135) A slovo naštvaná je velmi eufemisticky napsané. A ještě k tomu to ve vnitř totálně mizerně vypadá. Kdybyste chtěla foto, kde je prostě vidět, jak jsme to ,,zvorali", tak napište🙂.
Odpovědět
@rencinka87 urcite dejte vyssi ta okna. Mame "sedaci okna" 44 od zeme a velikost 200x200. Nedovedu si predstavit,ze by byla nizsi.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa diky moc, za foto budu rada 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@t_makovice diky, taky mi to prislo malo. Ted tedy jen nevim, jak to vymyslet v detskych pokojich. Jsou na JZ a JV - rohove. Trvala jsem si na svem, ze chci okna do vsech smeru - na vychod, aby deti rano budilo slunicko, na zapad, aby videly do zahrady, a jizni okna kvuli svetlu - u zapadniho pokoje by asi slo mit jen zapadni okno, ale u vychodniho by asi byl tmavsi a navic mi prislo skoda pripravit je o ten jih, i kdyz bude k sousedovi “do plotu” na kratsi stranu pozemku.. Jenze uz ten rozmer 150x150 a francouzske okno 100x250 byl problem pri rozmisteni nabytku, v pokoji je jeste vstup do satny - s rozmerem 200x200 se do pokoje nevejdou uz vubec.. A zvetsovat pokoj jen kvuli oknum nechceme, ted maji kazdy cca 13,5 m a k tomu kazdy svoji malou satnicku, takze nebudou potrebovat skrine, proto mi pro jedno dite prijde 13,5m dostacujici.
Odpovědět
@rencinka87 my mame ty "sedaci" jen v obyvaci mistnosti-jedno okno u sedacky a druhe u stolu bude slouzit jako dalsi mistno u stolu. Decaky mame male i loznici-12 m-tam mame v kazdem 1 okno na jih 200 delkax150 vyska, 88 od zeme. Nemyslela jsem to tak,ze mate zvetsovat okna na delku,ale nad tou vyskou bych se zamyslela. Vypadaji ta okna lepe. Ale podle toho, co pisete, svetla budete mit dost🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Tak sem dejte alespoň půdorys těch pokojíků, obrázek je víc než 1000 slov 🙂. To sedací okno přeci může být úzké a vysoké, ale bez půdorysu těžko radit. Nicméně nižší výšku než ostatní v místnosti určitě ne. Uvnitř to bude vadit vám, zvenku všem 😎. Jinak obecně se na plochu oken počítá min. 1/10-1/8 plochy místnosti.
Odpovědět
Já četl, že by okna měla zabírat cca polovinu šířky obvodových stěn, ale u hodně vysokých oken by to asi nebylo třeba
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?