Jak a kde hledat stavební pozemky? Nějaké nápady?

Ahoj všem, sháním stavební pozemek a už nevím, kde/jak hledat. Máte nějaké tipy mimo "techniky" níže? - Inzeráty koukat pravidelně - sreality, bezrealitky, reality idnes - Odepsat realitní kanceláře v dané lokalitě - Přímé oslovení majitelů přes dopis Díky moc! Za každý nápad jak se dostat k nabídce pozemků budu rád :)
Odpovědět
@charvat1976 v jaké oblasti sháníš?
Odpovědět
@ookami_hime Máme to poměrně rozsáhlé: Jihočeský kraj (Strakonicko, Písecko, Táborsko) Středočeský (Příbramsko, Rakovnicko) Sever (Lounsko, Litoměřicko)
Odpovědět
@charvat1976 aha, tak to bude složitější :) podle mě nejlepší v takovém případě bude sledovat inzeráty a mezitím zkusit trochu zmenšit výběr :) docela se mi osvědčilo si vždycky zajet někam, kde mi vyskočily nejlepší pozemky a tam se porozhlédnout. Dost často jsem objevila další kousky, které ale byly inzerované jinde než na těch portálech, které jsem sledovala. Ještě můžete zkusit kontaktovat vybranou obec, jestli něco nemají sami nebo o něčem nevědí, ale tam je podle mě šance na úspěch nejmenší.
Odpovědět
95% možností koupě pokryjete zmapováním většinu inzertních portálů (i ty okrajovější) a ty pravidelně projíždět. Myšlenka, hledání podle katastru majitele a oslovovat napřímo s myšlenkou, že si majitel najednou řekne "aha, já mám vlastně stavební pozemek, který bych mohl prodat" a prodá vám ho ideálně za zajímavou cenu, je téměř nesmysl. Majitelé stavebních pozemků dobře vědí, zda ho mají a zda ho chtějí prodat (a pak ho nějakou formou inzerují) anebo nechtějí. Tím spíš, že už byl předtím x.krátosloven různými relaitními agenty, kteří se tímto živí. TOTO má smysl pouze v případě, že ten pozemek chcete s nějakého důvodu (třeba i osobního) stůj co stůj a jste ochotní ho přeplatit nad tržní cenu. Můj dodatečný tip k výše uvedenému sledování inzerce je, že jsem při hledání pozemků (objíždění inzerovaných) občas narazil na pozemky, které jsou inzerovány pouze jednoduchou cedulí na plotě či zapíchlou v pozemku s jednoduchým textem "prodám , tel. xxxxxx" a mnoho z nich jsem pak v žádné inzerci nenašel. Prostě majitel na to spíš netlačí, nechce angažovat realitky,, ale když by se někdo objevil, jsou ochotni se o tom pobavit. Tj. doporučuji si projet pro vás zajímavé, lokality.
Odpovědět
Poslední dobou se prodává hodně přes skupiny na FB a proto je dobré být skupinach obcí kde hledáte pozemek.
Odpovědět
Oslovit starosty, zda neplanuji prodej obecnich pozemku nebo jestli vam nemuzou dat tip na nekoho kdo treba chce prodavat. Hlidat uredni desky obci. Sledovat exekucni portaly. My hledali 4 roky(opavsko). Je to boj a chce to trpelivost.
Odpovědět
Psat dopisy nas nikdy nenapadlo, teda napadlo, ale ja sama bych nerada dostavala takove dopisy, takze jsme to zavrhli. Dle me, pokud tem lidem nenabidnete nesmyslne vysokou castku(treba 2x vyssi nez jsou běžné ceny v okoli), tak ani neodepisou. Tak hodne stesti. 🍀
Odpovědět
Tak my jsme zrovna nedávno, cca tři měsíce zpátky, koupili náš vysněný pozemek u Prahy tím, že jsem kontaktovala majitelku žijící v zahraničí přes FB. Takže já tvrdím, zkusit se má vsechno. Já se říká "Líná huba, holé neštěstí". A kontaktovat obec je taky dobré nebo makléře působící v té oblasti. Může to být blbá náhoda, šance malá, ale je. Kdybych spoléhala na Sreality, tak asi nekoupíme nikdy. Pořád to sledují, teď už jen ze zvědavosti, a neobjevilo se tam doteď nic, co by mě zaujalo nebo bylo pro nás cenově ok.
Odpovědět
Hlavně si pred koupi zjistěte místni poměry, at to nedopadne jak u nas na vsi, ze si prazaci koupi pozemek, postavi a pak si stěžuji, ze tam smrdi jzd ( no ono je tam jen už 50 let), ze tam jezdi kombajny, ze vedle z hospody jde hluk atd atd. Pak se sepisuji petice, stěžuje se starostovi.... Sorry za off topic, musel jsem si ulevit :-)
Odpovědět
Díky moc všem za tipy :))
Odpovědět
Ja koupil pozemek primo od obce 😉nebylo to nikde na realitce nebo tak ale meli to na web strankach obce takze bych se treba podival i tak a hlavne ty ceny nejsou premrsteny 🙂
Odpovědět
Pičín (příbramsko) prodával obecní pozemky - nevím to jistě ale myslím že vsechny se neprodali :)
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den všem zde diskutujícím. Hledáme větší pozemek ve středních Čechách a chceme založit rodový statek, nebo prostě přírodní bydlení s možností si pěstovat svoje potraviny a být více soběstační. Protože se k našemu projektu připojily i naše dospělé děti, hledáme kde se kromě prostoru pro pěstování plodin a pro sad dají postavit 4 dřevěné bungalovy. Prostě ne satelit a beton, ale tak trochu návrat ke kořenům. Hledáme pozemky s rozlohou cca 1 hektar a více. Co neobhospodaříme poskytneme někomu dalšímu třeba na sena zdarma a nepřipustíme tak stavbu satelitu kolem nás. Jsme normální slušní lidé s poctivou obživou a bez extrémních názorů. Pokud byste prosím někdo o vhodných pozemcích věděl, budeme moc rádi za každý typ. Věříme, že se někam s tímto projektem hodíme a že najdeme. Děkujeme xbilm@seznam.cz.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?