Bungalov 1471 od Euroline. Někdo kdo bydlí nebo staví?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, zdravím všechny. Najde se tu někdo, kdo staví Bungalov 1471 nebo už někdo v takovémto domečku spokojeně bydlí? :-) Jaké máte zkušeností ?
Odpovědět
@raduzza My v projektu máme rovné stropy.. Ale musím uznat, že ten šikmý strop taky nevypadá špatně.
Odpovědět
Moment, jak je to možné když je to ten samý projekt?
Odpovědět
Můžu poprosit kdo už máte tento dům, na kolik vás vyšel? Ať už s firmou nebo svépomoci. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, kdo už máte tento domek postavený. Je něco, co jste v projektu změnili a můžete doporučit nebo něco, co byste případně teď udělali jinak? Já chci jen zvětšit komoru v kuchyni na úkor toalety (bez bidetu) a standardní okno v pokoji do ulice a v technické místnosti, ta okna po zem do ulice mi přijdou nepraktická. Jo a nemáte někdo představu o cenovém rozdílu, pokud budeme stavět dle projektu s garáží? Dík,y díky, díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 ahoj, my jsme okno v technické udělali menší, bude stejně vysoké jako kuchyňské okno a stejně vysoké bude taky ve spajzu. To okno v pokoji do ulice (u nás to bude ložnice) jsme úplně zrušili a místo něj si udělali na druhé stěně francouzské okno, stejně jako v ostatních pokojích. Jinak menší toaletu jsme ponechali, no možná dokonce trošku zvětšilo, protože tam dámě taky malý sprchac :-) jinak asi nic extra, domek se nám maličkou zvětšil, všude o pár centaku, protože ho firma na desku blbe založila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kluziste Super, děkuju za tipy :) A můžu se zeptat s kým jste stavěli, pokud to bylo na klíč? My jsme se viděli zatím s AW domy a Prestige House a přijde mi, že mají ve standardu dost podprůměrné technické parametry, safriš..
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 My jsme stavěli hrubou stavbu vč. střechy a pár věcí navíc s firmou, kterou nemůžu doporučit ani náhodou...na co sáhli, to udělali jinak než jsme chtěli, spoustu věcí musel muž sám předělávat ve svém volnu.. zdaleka nemáme hotovo, v pondělí budou montovat okna, a pak zbytek budeme dodělávat "sami" - všechno různí živnostníci a malé firmy, které si seženeme a poptáme sami. Ale to už snad půjde rychle, potřebujeme se nejpozději v dubnu stěhovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kluziste Jej, tak to budu tržet pěsti, at už se vám jen daří ;) my bychom to rádi zadali celé jedné firmě, protože nenáme se stavením ani jeden zkušenosti a bojím se, že bychom neuměli rozplánovat jednotlivé práce, aby navazovaly a zbytečně se to nezdržovalo.. A pak máme právě tu variantu na klíč, jenže to je zase peněz...
Odpovědět
Ahojda, přidávám se k Vám do diskuze :-D Děláme úplně stejné změny jako meesha83 ;-) Taky mi přišlo zbytečné mít do ulice franc.okna. Chtěla jsem větší spižírnu a na WC mít bidet mít nemusím a hlavně nechci - zrušíme ho i v koupelně. Ještě nevíme jak vymyslíme koupelnu,přemýšlíme,že zrušíme vanu (nyní máme sprchu a jsme spokojeni,ve vaně by jsme se asi nejspíš nekoupali). Ještě nejspíš budeme chtít mít klasický rovný strop a né skosený. Chceme taky stavět na klíč. Snad do jara začneme. Pro pobavení povolení jsme zařizovali skoro rok (na SÚ máme šíleného úředníka ). ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katkablu super :) s tou koupelnou si taky nejsem jista, jak to vyresime. Obecne mi taky staci sprchovy kout, ale jednou za uhersky rok si dam i vanu, kdyz jsem promrzla z venku treba. Pak si rikam, ze pro deti bude vana taky fajn. A obcas v ni umyju i neco vetsiho, co mi do drezu bebo umyvadla nevejde, rak se bojim, abych nelitovala. Zase kdyz tam bude sprchac i vana, tak mi to prijde strasne nacvakane, ze tam nebude k hnuti :) jestli mate nekdo zajimave reseni, budu rada za napad ;)
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme taky zrušili bidet, ale chceme v malé koupelně sprcháč - manžel je hrozný tuleň a každý den ráno leží asi hodinu ve vaně, tak aby byla možnost pro ostatní kde se vysprchovat. Navíc máme dvě děti, takže se to bude hodit. Do velké koupelny tedy s vanou počítáme, ale narveme i tam sprcháč :-D snad se nějak vejdeme.. Manžel je hodně šikovný, on původně i uvažoval, že by to s nějakým šikovným kamarádem stavěl sám, ale to by zase bylo na dlouho a my na to hodně spěcháme.Ale varianta na klíč je hodně..aspoň využijeme tu manželovu šikovnost na to, že všechno pěkně zařídí :-)
Odpovědět
S detma je lepší vana,ale nyní ji také nemáme a tříletou dcerku sprchujem,když byla menší měli jsme malý nafukovací bazének. Ten jsme napustili ve sprcháči a bylo to. Chtěla bych do technické místnosti dat hluboké umyvadlo, abych mohla kdyžtak namáčet prádlo +mytí větších věcí, hold co se tam nevejde, budu sprchovat v spr.koutě. S vanou je v té koupelně málo místa . No budu to muset nějak dovyresit, protože na jaře začneme stavět ;-) Dát sprchu do WC místnosti je dobrý nápad.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj dámy :-) taky začínáme ze stavbou svépomocí tohoto bungalovu, tak budu moc rad když se tu společně podělíme o nějaké to info. Jsme teprve ve fázi vyřizování stav. povolení, takže pevně věřím že konečně v létě kopnem do země..s pozdravem Olin
Odpovědět
Máme několik nabídek, poptávali jsme hrubou stavbu se střechou. Nabídky se motají kolem 850.000Kč (terén "téměř" rovina). Jaké nabídky máte vy?
Odpovědět
Ahojda, také stavíme tento domeček... Začali jsme v červenci 2015, nyní se pokoušíme o střechu :D Stavíme svépomocí, tak snad také dostavíme :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lidi, kdo už máte postaveno - nemáte, prosím, někde fotku, jak máte vyřešena krbová kamna v obýváku? Přemýšlím, že nějak obestavíme krbovou vložku, ale zatím je to jen na papíře, tak si moc neumím předtavit ten prostor. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj na SK fóru to tam ma jedna holčina v albumu.. http://www.modrastrecha.sk/blog/katka...
Odpovědět
Ahoj, prosím o radu... Nemáte někdo jako střešní krytinu Tondach Samba 11??? Jakou jste dávali folii??? Předem díky :)
Odpovědět
Dali jsme rozpočet třetí partě a ti nám řekli, že výkaz výměr je špatný ze strany Euroline, že tam chybí cihly na skryté bednění a nějaká další věc. Jakou máte zkušenost Vy? Tvrdili nám, že na základ padne 50 kubíků betonu a ve výkazu výměr je to podstatně méně. Kdo má postaveno a řekne kolik padlo kubíků? (je mi jasné, že záleží na terénu, tak prosím uveďte i terén). Děkuji.
Odpovědět
Ahojda, pokud budete mít zájem (zpráva z facebooku). My určitě dorazíme :-D V sobotu 5.3.2016 od 10:00 do 15:00 den otevřených dveří nového vzorového domu Bungalov 1471 v obci Dolní Beřkovice (parc.č. 128/70). Dům je v současné době kompletně dokončen a připraven k prodeji včetně pozemku. Na místě bude probíhat rovněž prodej katalogů EUROLINE 2016.
Odpovědět
Lidičky, 5.3.2016 je na tento typový dům den otevřených dveří, mrkněte tady: https://www.facebook.com/EurolineBohemia Je to nad Prahou My se jedeme podívat.
Odpovědět
Profilova fotka
Super, diky za zpravu, lidi, zrovna budeme mit v sobotu tim smerem cestu, tak snad to stihnem. :-)
Odpovědět
Už mně v EUROLINE s****u, psal jsem jim jak je to se stropem, my máme v projektu strop v obýváku zvýšený, na FB odpověděli "Dobrý den, v domě je strop 2,7 m podle projektu. V tomto domě není navržený zvýšený strop." Zajímalo by mně proč změnili projektovou dokumentaci, zvýšený strop byl špatně navržený? My tam chtěli jet hlavně abychom viděli ten zvýšený strop. Psal jsem na EUROLINE i email, neodpověděli mi, lumpové to jsou!
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza To jsi byl ty? Já jsem si říkala, jak tam někoho hezky ignorují se stejnou otázkou, přitom do té doby normálně odpovídali :)
Odpovědět
Ano, do teď žádná odpověď, mám pocit, že s tím zvýšeným stropem to nebyl dobrý nápad ze strany projektanta a raději ho potom předělali (jen se domnívám) ... V pondělí/úterý do EUROLINE zavolám.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je teda zajímavý, zajímalo by mě, proč se od toho teď distancují... My nakonec zvýšený strop budeme mít a moc se na něj tesime, obyvak tak bude krásně vzdušný.
Odpovědět
Dnes mi přišla odpověď od EUROLINE: "Dobrý den, Bungalov 1471 nemá zvýšený strop a není ve více variantách. S přáním příjemného dne"
Odpovědět
@raduzza To je mazec jak kecají :-D Tak proč ho v projektu máme zvýšený? My ho budeme snižovat,i když v projektu je vyvýšen! Snad to na SU projde (dáme to do změn při stavbě).
Odpovědět
My jsme chtěli hlavně vidět ten zvýšený strop, ale protože to není podle PD, tak tam prostě zvýšený strop není. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Třeba Vás berou za slovo, on tam totiž skutečně není "zvýšený" strop, ale v obyvaku "panoramatický". Tak jestli u toho počítače sedí nějaký naštvaný úředník, kterého nebaví jeho práce, může být takhle usecny z tohoto důvodu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?