Bungalov 1471 od Euroline. Někdo kdo bydlí nebo staví?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, zdravím všechny. Najde se tu někdo, kdo staví Bungalov 1471 nebo už někdo v takovémto domečku spokojeně bydlí? :-) Jaké máte zkušeností ?
Odpovědět
Krásný večer přeju všem, je zde prosím vás někdo tak erudovaný, kdo by mi dokázal pomoci rozhodnout se, z jakého materiálu stavět? Mám obrovské dilema a koketuji s myšlenkou YTONGu 450mm bez zateplení nebo POROTHERMu PD 375 + 200 mm EPS. Stavba bude v západní okrajové části Moravského krasu, nadmořská výška cca 500 m. Děkuji předem za jakýkoli váš postřeh či reakci. Srdečně všechny zdravím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sband Ahoj, nejsem erudovana, ale taky jsme resili :) Nakonec to jdem stavet z vapenopiskovych cihel. Ma to mit vyborne tepelne akumulacni a zvukove izolacni vlastnosti. Reference mam jen dobre a hlavne se mi libi, ze se nam tim dost zvysila uzitna plocha domu, jelikoz obvodove zdi budou mit jen 175 mm (+220 zatepleni) a vnitrni 150 mm. Dela to 1-2 m2 na kazde mistnosti.
Odpovědět
A bude stačit taková cihla jako podpora pro vazníkovou střechu? Pokud budete měnit takhle zásadně obvodové zdi, máte spočítané statikem, že to střechu udrží?
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza samozrejme ;)
Odpovědět
@olin1981 Ahoj, budeme stavět s garáží, stejně jako ty. Chci se jen zeptat jestli ti Euroline zaslal Projekt pro stavební povolení, ve kterém je garáž. Mě projekt dorazil dnes a v projektu pro SP je ten bungalov bez garáže, což zcela mění zastavěnou plochu atd. na Eurolinu to pro jistotu nikdo nebere.
Odpovědět
Profilova fotka
@caucho23 Ahoj jojo poslali mi komplet projekt i z garáží! Jestli budeš chtít mohu poslat foto.
Odpovědět
@olin1981 díky, už jsem to vyřešil s Eurolinem
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak tady všichni spí nebo makaj jak mourovatý,čekal jsem nějakou inspiraci fotky a podobně a nic se tu neděje 8-( tak jak jste kdo daleko,pochlupte se? 8-)
Odpovědět
My začneme snad příští měsíc kopat, tak tady potom budu fotky sypat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se včera zalila základová deska (úplně sama :-D ), ale ještě jsem to neviděla a teď budeme číhat, až to zavadne. Ale potom..!! :-D
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
@viktorie15 mate to krasne a je to super to videt v realu, ne jen jak si to clovek predstavi podle pudorysu :) mate i nejaky krb v tom rohu v obyvaku?
Odpovědět
Článek se načítá
@viktorie15 já bych měl prosím dotaz Viktorie co se týče nákladů, dokončili jste v září, tak jste tam byli předpokládám už přes zimu. Jaké máte technologie vytápění, ohřevu TUV a jaké máte spotřeby?
Odpovědět
Profilova fotka
Paráda,a nějaké rady co třeba poupravit nebo přestavět? 👏👌👍
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza jsme na to stejně, také tomu dávám tak měsíc! Tak potom Budem srovnávat😉👍
Odpovědět
@meesha83 děkuji, krb zatím nemáme hotový, ale je v plánu.
Odpovědět
@raduzza máme klasický el. bojler, teplovodní podlahové vytápění. Vyúčtování jsme ještě neměli, bude roční, tak zatím netuším kolík to bude..Jinak záloha za elektřinu je 3000,- kc měsíčně. Plyn zde již vůbec nemáme a vše je na elektrice. Tak uvidíme kolik to bude ve finále po ročním vyúčtování .. :-)
Odpovědět
@olin1981 myslím, že každý kdo stavěl tak si po nějaké době určitě řekl, že by tohle nebo ono mohlo byt jinak.. ;-) ale není nic zásadního co bychom na tom měnili.. Vše je docela praktické. Jediné co bych uvítala tak v koupelně kdyby byl ten žebřík elektrický, ze by se to dalo v létě zapnout, když je vypnuta podlahovka..ale to je jen detail . :-) manžel, by zase dal všude bodovky místo klasických lustrů.. Svítí to lépe..
Odpovědět
@meesha83 měli jsme složený krb jen na zkoušku..přikládám foto.. Už se těšíme až bude.. :-)
Odpovědět
@meesha83
Odpovědět
Profilova fotka
@viktorie15 super :) ja jsem si porad neumela predstavit, jak to tam vejde, prislo mi, ze ja tam na krb malo mista, ale vypada to dobre ;) a vy jste ho nemeli driv vybrany nebo proc ho davate az uplne na konec?
Odpovědět
@meesha83 museli jsme posunout kvůli krbu dveře.. Jinak by se to nevešlo..
Odpovědět
Profilova fotka
@viktorie15 :-D tak zase nevim, na cem jsem... No budu doufat :)
Odpovědět
Můžete prosím posoudit jestli je to cena obvyklá nebo ne? Jedná se o vchodové dveře. Dveře jsou ze stejných profilů jako okna, parametry jsou - 6 komorový systém bez výztuhy s termo modulem, 4 efektivní těsnění, nadstadartní typ bezpečnostni kování, tepelně izolační vlastnosti skla 0,55 W/m2.k, stavební hloubka okna 86 mm ..... děkuji.
Odpovědět
@raduzza já mám v nabidce prakticky tu samou cenu, ale mám to ve dřevě, takže plast by měl být počítám tak o 20 - 30 procent levnější
Odpovědět
@caucho23 a od koho prosím tě máš CN? Můžeš mi to napsat i do IP ať tady neděláme reklamu a admin to nesmaže ;-)
Odpovědět
jak jste řešili krov?? Dle PD? Já uvažuju o vaznících, úspora je jasná, žádnou pochozí půdu nepotřebuju. A počítám že by se ušetřilo minimálně na tom sloupu u krbu ale možná i ostatních nosných stěnách a základech.
Odpovědět
Dle PD jsou vazníky s úložným prostorem, prostor se bude hodit, dům není velký pokud nemáš v plánu variantu s garáží plus velký zahradní domek :-)
Odpovědět
@raduzza no já právě v PD vazníky nemám, mám klasický krov .
Odpovědět
Kolik máte okruhů podlahové topení, dodrželi jste PD nebo ne? V PD jsou dva rozdělovače, ale ve vzorovém domě byl zřejmě jen jeden rozdělovač a 9 okruhů.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?