Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@jahooodka To sice jo,ale Nova to neni a nema garaz;) V klidecku,jen jsme cerstve postavili tak Kubise hajim.Jinak mate krasny domecek,hezky sladene.Moc se mi libi i vase fasada a barva oken.A to okoli kolem domecku,nadhera a ten vyhled.Ten nas ani fotit radeji nebudu.....;)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Taky se mi ten váš domeček moc líbí a gratuluji:-) My už budeme slavit v červnu tři roky a stále jsme z něho nadšení:-)
Odpovědět
@evapetrikova V paneláku je ještě sklep. Tam jsme měli kola a spousta haraburdí. Ale k domu je navíc potřeba i spousta dalších věcí, které se musí někam dát....
Odpovědět
strange - my máme kalkulaci na podlahové vytápění v celém domě jako zálohu 140.000,- Kč, ještě jsem neměli konečnou specifikaci tak proto záloha, ale odečtou asi 65000,- Kč za přímotopy a systém sinco living.
Odpovědět
@ztk moc díky za info. Je to docela rozdíl u Novy101 máme záložku na podlahové topení v celém domě 201.000,- Kč.
Odpovědět
@jahooodka Ještě pořád nevíme, pokud bych nemusel řešit peníze, nebyl by to Kubis ani Nova101 :-) . Nova101 je samozřejmě praktičtější, ale Kubis nám přijde modernější a levnější. No uvidíme až porovnáme kalkulace ;-)
Odpovědět
@strangee Nabízím Locus 113B :D Ten máme my a je super ;)
Odpovědět
@atilius To je fakt. Do sklepa dám jen vánoční strom, pneumatiky a ještě pár krámů co člověk během roku odhodí a je plno .......bez kol :-).
Odpovědět
@strangee Jako nějaké věci se dají dát na půdu, ale upřímně, velké a těžké jsou problém, i ten otvor na půdu není zas tak velký. A kola jsou samozřejmě kapitola sama pro sebe. Už teď mám v garáži nějaký zbylý materiál, ty kola (máme jich pět), dvě koloběžky, odrážedlo, pak jedna skříň, krabice po stěhování (ty by se daly eventuelně vyhodit), nějaké nářadí, pneumatiky, rýč, lopatu, hrábě...už teď toho je dost a to bydlíme necelý měsíc. Jsem zvědavý, jestli tam někdy bude auto :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka @mojsha @katunkaj @jitule23 @petraop @andydrzka @adelkav Holčičky moje, veliká prosba dotaz. Mrkněte mi do alba na obývák. Trošku víc se bojím, že tam budeme mít šero, v té části co bude televize. Dělaj to hodně ty trámy:( Které to světlo nepustí dál. V příštím týdnu budeme už bydlet, tak budu pozorovat jak se bude točit sluníčko. Kolem pozemku je vysoký plot, tak třeba když se zkrátí pod okna tak to bude lepší. Uvidíme. Míší @mojsha prosím pošli mi rozměry toho vašeho druhého okna v obýváku a @bzulenko ty taky prosím to okno jak máte v kuchyni. Když by tam bylo pořád šero, zavolala bych do RDR jestli jde přidat dodatečně okno než bude fasáda.
Odpovědět
@evapetrikova Evi, okno máme široké 60 cm včetně rámu, čistě sklo je 40 cm široké, ale jak už jsem psala, myslím, že to máte v klidu s tím světlem, u TV bych to asi neřešila.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Dekuju Lenicko, jj taky bych nerada uz zasahovala do domecku.Uvidime az budeme bydlet....a taky az tam bude nabytek bude to jine:)
Odpovědět
Článek se načítá
@evapetrikova To je podle mě problém i z hlediska stavebního povolení. Jestli se nepletu, tak máte zkolaudováno a tohle je podle mě znova na povolení.... Navíc to je zásadní zásah do statiky domu....
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius jj zkolaudovano mame.Uvidime.Urcite nechci zasahovat do domecku.Treba az tam bude vybaveni tak.mi to tak neprijde.Uvidim jak se bude tocit slunicko a co udela ten vysoky plot,kdyz se zkrati,moc dekuju.
Odpovědět
@evapetrikova Já bych do toho nešel...navíc můžete pak řešit nekvalitu takové opravy a dohadování o tom. Může jít o úniky tepla, musela by se u toho narušit parozábrana, taky jak se udělá to okno jako takové - příjde mi to jako velké riziko pro budoucí problémy. A myslím si, že si to RD nechá i dost slušně zaplatit.
Odpovědět
@evapetrikova Myslím, že nebude vadit méně světla pro televizi a jak píše atilius, přineslo by to řadu problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius @evapetrikova @bzulenka @mojsha @katunkaj @songs lidičky taky Vám rekuperace při vypnutí udělá zvuk jako když se rychle přetáčí VHSka?(stará kazeta) je to OK??
Odpovědět
@petraop myslim ze ne jenom to cvakne ale nejsem ted 3 tt doma.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Peťulko myslím, že to tak hezky doběhne....nám to prvně nefungovalo, tak museli přijet znova elektrikáři, kteří to seřídili. Teď ještě to puštěný nemáme, skrz tu elektřinu ale Od zítra to pouštím a řeknu ti:) Už nás připojili:) resp. namontovali elektroměr:) Jupííí. Co ještě říkali, že nechat puštěný na dvojku. Když to ještě kontrolovali, je dobré odendat ten kryt, aby jste viděli, jestli když je to na 1 tak to má nízký otáčky, na 2 větší a na 3 jsou hodně vysoký.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi děkuji, když to pak pokoumáš budu ráda... máme to na AUTO, kdyby to bylo na 2 stabilně, tak pořád jedou ventylátory v koupelnách a to by mě asi mrsklo ;))) Super že máte tu elektřinu!!!!
Odpovědět
eva petrikova - máme studii, když tak mi hod do sz email a já ti to přepošlu..... než to vyfotím a dám to tu veřejně.. nevím ,kdy se k tomu dostanu.. teď už jen počkat na projekt a stavební povolení se může začít vyřizovat:)
Odpovědět
@petraop My teda rekuperaci nemáme, ale musel jsem ve spodní koupelně odpojit časování větráku na odtah, protože tam se chodí často a pořád to jen hučelo :) Teď to jede jen, když se svítí. A přes den jsou tam stejně pořád otevřené dveře, takže jsem se v tom povrtal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Peťulko nám ventilátory jedou jen když je zapnem - mají svůj vlastní vypínač a musíš je hned zase vypnout tím vypínačem. pokud bych to neudělala tak by jely furt. Teď jsou nastaveny na 5 min a myslím že to jde nastavit i na míň
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no nám když sepne rekuperace, automaticky sepnou i koupelny... tak teď nevím co je správně ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop zlaticko tak to nevim,tak na to se ti podivam.Co nam to bude delat,ju:) urcite dam vedet
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova supr díky jsi moc hodná ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nám jedou ventilátory v koupelně když je zapneme růčo nebo když sepne větrání, které máme vypnuté.....prostě by nám to furt větralo...nevim, jestli vylučujeme něco špatného, ale máme ty hodnoty furt strašně vysoký....nebo když je velká vlhkost, při koupání atd. Tohle funguje skvěle, ale jinak by nám to tady celý den hučelo.. :-( už tady byli i Rýmařáci a nic neporadili...myslim si, že máme to čidlo na nejblbějším místě...nad sedačkou a kdykoliv si tam někdo sedne, tak to hnedka zafuní a je to.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj @petraop Holcicky jsme cerstve prestehovany.Domecek je uzasny.Jsem ani nevedela,ze je tak prostorny a na uklid je toho azaz. Ventilatory sepiname ruco,pokud jede vetrani tak se nekdy sepnou ale jen vyjmecne,pokazde ne.Jinak kdyz vetrani vypiname je to silenej zvuk,mame to stejne Peti.Na noc vetrani vypiname a pres den ho zapiname a kdyz huci moc dlouho tak ho vypneme. Snazim se i tak casto vetrat otevrenim okna.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Tak Evi, gratuluju!!! Je to za Váma!!! Ať se Vám krásně bydlí!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahojda, to je skvělí že už bydlíte :-) super pocit vid? tak at jste štastný jako my !!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?