Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot tak jste se třeba s tím HBW zrovna trefili a neřešilo se to, a nebo nemají na webu aktuální info - což se mi moc nezdá pač pan Pýcha je velký puntičkář,ale v tom vzorníku do kterého koukám je přímo vedle čísla odstínu i číslo HBW a dává smysl že barvy nějaké UV odrážejí ;-)
Odpovědět
@mojsha Ježííš, já jsem už asi nějaká přepracovaná :-) 3-9 znamená, že 4 tam patří taky :-) No ale o tom HBW jsem na http://www.rodinne-domky.com/zateplen... nic nenašla, takže jsme to vůbec ani nezjišťovali, kolik ty námi vybrané odstíny mají...
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot nj tak to neřeš ;-) můžu se zeptat jakou strukturu omítky jste vybrali?
Odpovědět
Není mi jasné, zda vytyčení umístění domu geodetem zajišťuji já, nebo si to zajišťuje firma, která dělá desku. Děkuji za informaci.
Odpovědět
@mojsha nakonec vodorovně rýhovanou, viděli jsme ji na domě OC a líbilo se nám to. Ještě se nám líbila rýhovaná svisle, ale od toho nás odrazoval, že prý pak teče voda pokaždé stejnými cestičkami a jsou pak víc vidět stékající nečistoty.
Odpovědět
@milosb Ještě jsme tak daleko nedošli, ale myslím si, že si to musíš zajistit sám. Určitě to bude psané ve smlouvě o dílo...
Odpovědět
@pilousot Díky, mrknu se tam.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova O žádných příplatkách nevím, jen jsme museli hlídat tu odrazovost...myslím, že to číslo ve vzorníku muselo být snad nad 25, ale nejsem si úplně jistá...
Odpovědět
Profilova fotka
@milosb Musíš si to nechat od geodetů vyměřit sám! ;-)
Odpovědět
@katunkaj Tak jak jde stavba? Co déšť, nenatropil problémy? Mysleli jsme na vás, když už jste tady z našeho regionu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 Je pohoda, v pondělí bylo krásně, takže všechno skvěle stihli a hned v úterý dali tašky, takže jsme v klidu pod střechou!! :-D Dneska dodělali elektriku a vodu a pracuje se na stropách, no jede se jako po drátkách!! :-p
Odpovědět
@katunkaj Tak to blahopřeju a je dobře, že to kluci takhle zvládli. Těšíme se na foto
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jitule23 Určitě fotky dodam, teď je toho dost, až se tím prohrabu, tak budou :-)
Odpovědět
Ahoj všem, rozhodli jsme se s manželem postavit Kubis 631, teď řešíme menší dispoziční změny a chceme zvětšovat o jeden modul kvůli horním pokojíkům - cheme je s příčkou. Ráda bych se zeptala zkušenějších, jak je to se s tavebním povolením, na scházce nám p.Pavlíček říkal, že si ho klienti vyřizují sami, že se dá většina vyřídit na netu a se vším nám pomohou. Pak taková ta prohlášení ohledně radonu, geodeti..atd..to patří k tomu? Platí se za každé potvrzení něco? V ceně to předpokládám není. A jak je to myšleno, že přípojky nejsou v ceně, znamená to, že nám to neudělají, nebo že nám to nacení dle aktuální spotřeby.. Jsme teprve na začátku, pozemek témeř máme, a jsme oba laici, prostě by mě zajímalo o kolik vlastně naskáče celková cena, včetně těchto všelijakých byrokratických papírů... Díkyza odpověď všem L
Odpovědět
Profilova fotka
@emisis Nejlepší je hnedka na začátku navštívit stavební úřad, kde Ti řeknou co všechno chtějí..je to úřad od úřadu! Všechno kolem toho si platíš...např. přípojky (voda, elektřina, kanalizace, plyn) a to od desky k přípojce na pozemku, což je součástí projektu spodní stavby plus situace, který není součástí projektové dokumentace RD Rýmařov, který Ti optimálně spracuje místní projektant dle místních zvyků a podmínek. Tzn. že RDR udělá desku a Ty si musíš připojení zařídit sama, výkopy atd. Počítej cca 50 000 pokud si to vyřídíte sami.... Jen tak v kostce... :-S
Odpovědět
@emisis co se týká přípojek, tak se dá domluvit s těmi co budou dělat základovku, my se s nimi domluvili, dali nacenění
Odpovědět
Dekuju za odpovedi. No my meli v planu ze nam zakladovku udela RD Rymarov..ale mame moznost ze by nam ji udelal bratranec za cenu materialu, tak vahame.. Pripada mi, ze je toho silene moc na vyrizeni, no chce to vse poradne prostudovat..
Odpovědět
Profilova fotka
@emisis ahoj, zařizování je hodně, my kupříkladu využily služeb projektanta,který nám dělal usazení domu na pozemek a ten nám oběhal všechny úřady, zařídl radon atd.... za 3-4 týdnů měl všechny razítka a vyjádření a příští týden podáváme ohlášku na staveb.úřad, sice to zaplatíme ale nemuseli jsme nikde lítat... ;-) přeju hodně štěstí
Odpovědět
@mojsha takze jste platili nejakych tech 20tis za to ze vam projektant vse vybehal? Moc nerozumim tomu, ze musime mit vlastniho projektanta, ktery nam udela treba to osazeni domu na pozemek.. Nahodou neni tu nekdo z Holesova? P.Pavlicek nam rikal ze budeme stavet a vyrizovat vse zaroven s parem z Holesova :)
Odpovědět
Profilova fotka
@emisis jj my jsme zaplatili asi 22tis. ale je v tom radon a ještě nějaký poplatek a odměna projektanta, no to usazení na pozemek je lepší od někoho v místě, zná úřady v místě musí se na pozemek několikrát vracet i fyzicky, domluví se třeba s obcí atd. Nn my jsme z východních Čech :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@emisis ahojky, my jsme také na začátku. Určitě potřeba bude jak říkaly holky - dojít na stavební úřad (zeptat se jestli smíte na pozemku stavět, kde se nachází kanalizace, voda, elektrika, jestli se můžete připojit. Třeba my - Praha východ, chce obec za připojení na kanalizaci 100tis:( Stavební úřad ti pak řekne jaké bude chtít papíry...(Projekt na usazení domu, Radon...některý stavební úřad (obec)má v územním plánu podmínku: minimální výměr parcely, garážové stání. Nejlepší je jak říkala mojsha vzít si místního projektanta a on Vám veškeré projekty udělá a oběhá...(bude to stát cca 10.000navíc). Připojky: ptala jsem se RDR a účtují si 1000kč na metr...ale určitě až budeš mít projekt tak ti to nacení firma, která bude dělat základovku (dodavatel Rýmařova, základovka je v ceně kubisu zdarma). Kdyby něco hoď mi to do interní pošty, poradím co vím...jsme taky na začátku:)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky Míší....tak co fasáda? Jaká zvítězila barvička a co typ fasády? a okna? Mě se celkem líbí šedozelené odstíny, tak snad bude z čeho si vybírat:)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky Katí,paráda vy jedete:) A kluci nejspíš pracují i o víkendu, že? A jaký máte tým, v klídku?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova zatím jsem vybrali odstín šedé a k tomu o odstín světlejší šedé mezi bílá okna... nevím jestli je to finále - uvidíme :-D mám strach aby to nepůsobilo moc studeně ale až budou kytky na oknech a zeleň kolem tak snad ne
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Skvělé....taky necháme bílá okna....k šedé bílá okna půjdou parádně:) a hodilo by se to dřevěné obložení, pořád si s tím v hlavě hraju, ale manžel ho nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha tato barvička se mi líbí...
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Zase kdybychom nedávali dřevěné obložení nebo světlejší barvu mezi ona, vypadalo by to asi divně...Babo raď...já nevím
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova taky si furt v hlavě představuju jak tam nakombinovat to obložení,ale muj muž to taky nechce... :-D prej to nebude za 5 let natírat :-D nechci aby to bylo přeplácaný zbytečně..... jj tahle barva je také pěkná, a střechu dáváte černou? my jo
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha ta barva je taky taková šedá, proto se tě furt na to ptám:) Abych se inspirovala...No dala bych asi tm.hnědou...úplně černou nechci. Ale slyšela jsem názor....že pokud si dáš tm.hnědou střechu nebo černou nemá to na teplo vliv, ale pokud si dáš střechu červenou tak prý rozdíl mezi čenou a červenou je....
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha ale myslím, že by se ke Kusbisovi červená střecha nehodila...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?