Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj JJ i ta první barvička bude dobrá, jen budeme zářit daleko široku a přijde mi to blbý ve staré zástavbě, kde všichni jsou decentní...uviodíme, zítra napíšu ještě do RDR jestli nám ji změní a pokud ne, tak se nic nestane....Máš pravdu barvička není zas tak důležitá, myslím, že se do domečku zamilujeme hned jak vyroste:) Už si to představuju ve snech, jak děti budou řádit doma i na zahradě....jupííí
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Jo jo, já už uháním manžu, že když teda není ten sníh, že by se dalo něco venku....aby na jaře byla travička a teráska a už vidim tu pohodičku!!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Jooo přesně tak:) Včera manža byl taky na pozemku a posekal zbytek křoví dovezli to s kámošem na sběrný dvůr, tak se těším jak to tam vypadá:) Nicméně nám nechali vedle základovky hromadu hlíny, kterou nepřesunuli někam jinam, tak si bude manža ještě muset máknout a převést to. Co je blbý máme pozemek plný kamení a štěrku - je zpevněný, tak to bude asi na bagříka...je to bude ještě práce, ale aspoň mě nebude bolet hlava na čerstvým vzduchu:)....a ta opalovačka v létě, jupíííí....
Odpovědět
Profilova fotka
HOLKY ZAVIIIIST MY NANEJDRIVE DALSI LETO OPALOVACKA
Odpovědět
Profilova fotka
@luciana55 Ahojky neboj, to uteče. My před chvilkou byli také na začátku:)
Odpovědět
Profilova fotka
Když se vas zeptam vsechn jak cca dlouho vam to trvalo od zacatku ?mame pozemek a ted prodavame byt jakmile se proda jdeme do rd podepsat smlouvu jak dlouho od této doby ??
Odpovědět
@luciana55 Hodně v tom bude dělat stavební úřad, ale my to měli asi takto: - 5/2014 - rozhodnutí změnit bydlení -6/2014 - koupě pozemku + první návštěva RD -7/2014 - podepsání smlouvy s RD, projektant na základovou desku - 9/2014 - konečná specifikace - 11/2014 - ukončené stavební řízení -12/2014 - hotová deska -2/2015 - stavba domu (doufejme :) ) Na stavebním úřadě jsme byli poprvé na začátku září. Jinak jsem si zaplatil u projektanta, že mi na ty úřady bude chodit a zařídí to. Myslím, že to byly dobře investované peníze. Nemusel jsem pak řešit situace typu:"Na úřadě tomu nerozumí, máte dobře" versus "Projektant se mýlí je potřeba tohle opravit" a běhat mezi nimi jako slepička.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Ahojky tak nervozita u nás - u mě už taky pomali stoupá. Potřebujeme ještě připojit elektřinu, už to snad děláme s Čezem 4 měsíce. Ještě nám ČEZ musí zaizolovat elektrické dráty. Snad to stihnou...Kulový ventil také potřebujeme, ale musím mrknout na ZD jestli už ho tam nemáme, když nás napojovali na vodu a na kanalizaci. A už máte zajištěn kontejner? Jak veliký? To musím ještě já dořešit. Dneska u nás bylo krásně, už jsem si úplně představovala jak budeme s dětma na zahradě....jéé těším se:) Už brzy:)
Odpovědět
@evapetrikova Mně dneska přišel požadovaný kabel, přípojku na elektro máme, zvládli jsme to i se sloupkem a připojením za 14 dní, ale je fakt, že mám kamaráda na čez měření a pak kamarádku na obchodním, takže to byl fofr. a stihlo by se to za týden, kdyby kamarádka nebyla moc ochotná a nenapsala mi sazbu na topení, kterou mi montér odmítl připojit, když tam byla jen deska :-D Kontejner ještě nemám objednaný, koukal jsem, že tu většina objednávala 8-10m3 sami se v tom přebirali a trochu to třídili. Mám tři různé nabídky a je to tedy mazec, protože jednou jsou kilometry za vyšší sazbu, jindy za den, tak to chce spočítat. Já se na zahradu taky těším, ale teď to tam je tedy oraniště :-D. Ale už to snad půjde. Podle našeho kalendáře nám do stěhování chybí 45 dní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Jste užasní, paráda, vy nemůžete mít žádné nervy:) Vy už stříháte metr a těšíte se do nového hnízdečka. a co vlastně stavíte za domeček?Myslíš, že vám domeček zkouladují hned? Mluvil si ze staveb.úřadem, co k tomu bude potřeba?
Odpovědět
@evapetrikova No, nejhorší bylo období na přelomu října a listopadu. Neměli jsme povolení, ale už domluvenou stavbu desky (taky jsme začali o něco dřív, než byly papíry :-D ), sloupek na elektriku jsem honil právě po všech kamarádech, do toho jsme prodávali byt a plánovali stěhování ze 4+1 do 1+1, vysátej účet, protože jsme hypotéku ještě neměli, ale desku nám nikdo zadarmo udělat nechtěl :-D , takže to byla fakt honička. Navíc během stavby desky jsem měl dost problémy s čističkou, nějak jsem si nesedl s prvním dodavatelem, tak jsem to honil přes druhého a navíc jsem narazil na takový klasický problém, kdy projektant něco nakreslil (teoreticky), na stavbě mi říkali, že to je sice hezký, ale prakticky to je problém a dodavatel čističky měl jiná doporučení, než navrhl projektant podle norem a já byl uprostřed a musel jsem se stát ze dne na den expertem na spády a kanalizaci :). Stavíme Locus 113B, chtěli jsme klasický dům a když jsem si spočítali Novu a co k tomu, tak nám vyšlo tohle lépe. Co se týče kolaudace, tak to zatím nevím, ale spadáme pod malý stavební úřad a paní tam byla děsně ochotná a v pohodě, takže až se bude stavba blížit kekonci, tak se tam stavím poptat. Dokonce mi ta paní právě říkala, že jestli máme dobré sousedy, at klidně začneme stavět, že papíry už má všechny...ale že to mi to vlastně neříkala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova co ta fasáda Evi, měnili jste č barvu? @atilius to jste měli dost veselo!!! Hlavně, že to dobře dopadlo :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@petraop však byly momenty, kdy jsem si říkal, že to byl fakt blbej nápad :D Teď přežít ještě únor a na začátku března se přestěhovat :D Máme doma kalendář a holky každý den vybarvují políčka, kdy už se budeme stěhovat. Je hezké vidět, že půlku už májme za sebou (půlky od doby, co jsme se přestěhovali)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius a kolik vas stal projektant to ze vse obehal
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius @petraop @katunkaj @mojsha Ahoj holky a kluci bude nám stačit kontejner: 3,60 x 2 metry výška 42cm.?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, uháním pana Radila, jak jsme dopadli, jestli změny se povedly provést (rolety, změna barvy). Zatím mi nebere týdlifon, ale myslím, že mají tento týden školení, tak to je ten důvod. Ale nicméně byl na mě hodnej a vše mi hezky vysvětlil...a jelikož se mu už o mě určitě zdá tak mi (nám) pomůže, aby to klaplo:) Taky 20 tis příplatek za rolety je mazec, ne? ale v budoucnu bychom je tam už nedali:(
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius @petraop Už mě z toho ĆEZu švihne....dneska manželovi zavolali, že nás připojí za 3 měsíce a to žádost jsme podávali v září....MAZEC.¨ Jde o to, že máme smlouvu na krátkodobé připojení. Prý nás čez připojí k odběrnému místu a to je cca 100 m od našeho pozemku, elektrikář říkal, že povede kabel po chodníku až k nám na pozemek., což není úplně ideální. Budku máme na hraně pozemku. potřebujeme aby nám čez udělal nožovku na sloupu a to se dělá až od doby kdy se podepíše smlouva o trvalý odběr...Proč nám to neřekli hned? Takže ještě zavolám na RDR jak by to šlo vyřešit.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi,my jsme meli malej kontak 6 kubiku,kazdy den jsme to probrali a velky kusy odvazeli,jinak bysme uzivili skoro 2,takhle to akorat vyslo
Odpovědět
@evapetrikova To bude asi málo. Budete muset přebírat a třídit, vyndávat dřevo. Co se týče čezu, tak nevím jak to máte ve smlouvě, ale my měli 12 měsíců. Také jsme se celou dobu modlili, aby to udělali včas, připojili nás až v průběhu stavby. Pro stavbu jsem brali proud odjinud.
Odpovědět
@luciana55 5000Kč + poplatky na úřadech. Když si spočítám, kolikrát bych musel z práce, brát si dovolenou a řešit, co jsem popisoval, tak se mi to vyplatilo.
Odpovědět
@evapetrikova To se nedivím....kamarád má zase takhle pozemek, drahej pozemek, kterej má nad sebou vedení VN. A když to kupoval, tak byl v ČEZu už schválený projekt na přeložku, jenže se pak zjistilo, že by musela nejaet těžká technika a zničila nějaké žáby nebo čolky. A tím pádem to ČEZ zmrazil a nedělá nic. A kamarád nemůže stavět, protože mu vedení půlí pozemek a je v ochranném pásmu. Takže je s tím někdy opravdu dost trápení...
Odpovědět
Profilova fotka
a osazeni domu vas stalo kolik vcetne pripojek ?
Odpovědět
Profilova fotka
ha. Tak sem včera začal řešit ČEZ, Vodárny a radon.. a dnes mám hotovo :) Vypátrali jsem že původní majitel koupil pozemek od developera který před lety toto všechno vyřizoval. Jeden email a mám v emailu kopie všech povolení... Tak takhle by to šlo... :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitchis uzasnej:) My resime stale Cez...strasny
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius @petraop @bzulenka Ahojky kluci, a holky moje, ještě mi poraďte. Když Vám děli ZD nechali Vám taky kopce hlíny kolem ZD? Já si myslím, že jim to při stavbě domečku bude vadit. Když byl u nás pán na kontrolu ZD, tak nic neříkal o té hromadě hlíny, tak nevím, jestli ještě nenajmout bagr, aby nám to rozvozil po pozemku.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahoj, my jsme si při stavbě řekli kam chceme dávat hlínu... Ale můj chlap mi teď říkal, že RdR potřebují 80 cm kolem desky na lešení. Kdyby jim ta hlína vadila, určitě by to s vámi řešili...
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Peťulko děkuji. Když přebírali pozemek při stavbě ZD tak se nás ptali, odvezli to tam snad 1x a pak se na to nechali být:( Nojo majitel je moc nektroloval a desku jsem přebírala já a neuvědomila jsem si to. Dneska jsem psala do RDR co s tím. Ale při kontrole ZD nic neřekli....Mě právě napadlo to lešení. Děkuji.
Odpovědět
@evapetrikova My máme hlínu docela daleko. Už při stavbě jsme si řekli kam se co odvozí a bylo to tak. Určitě to máme dál jak metr od ZD. Takže nedokážu poradit, jak moc jim to kde může vadit....Ono i při tom přebírání to tomu člověku nemuselo dojít a je lepší se teď zeptat, než pak stresovat a honem, hinem shánět bagr a v tom celém zmatuku tam ještě přehazovat hlínu ;)
Odpovědět
Ahoj všem,předevčírem jsem objevil tyto stránky a tak jsem se stal členem tohoto fóra,poněvadž budeme také patřit ke stavitelům se společností RD Rýmařov.Jsme v přípravách - máme pozemek,řešíme inž.sítě a osazení domu do projektu.Budeme stavět domek NOVA 101.Tak se budu těšit,že se tu od vás dozvím pár zajímavých informací,probereme společné nápady a tak.Neměl jsem ještě čas se blíže seznámit s tímto fórem,tak se o to večer pokusím.Zatím všem ahoj.Standa.
Odpovědět
Profilova fotka
@vavra72 Ahojky, mrkni spíše na tuto diskuzi, ta je přímo zaměřená na Novu 101;-) http://www.modrastrecha.cz/forum/hled... Tam jsme čerpali rady a nápady i my, každopádně asi nebude v tvých silách přečíst celou diskuzi, ale spousta z nás, kteří již bydlíme, ti rádi poradíme:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?