Malý přízemní dům - stačí jedna toaleta?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Prosím o radu, stavíme menší přízemní domeček, zastavěná plocha 120m2. Mame jedno samostatné wc s oknem (1,2 x 1,7m) a nyní uvažuji, zda dát ještě jedno do koupelny, odpad tam je nachystan. Jsme zatím dva, tak si říkáme, zda bude využívané a nebo tento prostor v koupelně mám třeba využít např. na úložné skříňky. Děkuji za radu
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@blahova_andrea povolit prkýnko, aby při čůraní ve stoje padalo na něj - 100% úspěšnost, hlavně po pár podobných zážitcích v noci
Odpovědět
@bbn ..to je velice zákeřný způsob =-) :-S :-x :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bbn povolit? já znám zatím ze všech bydlení jen to nejlevnější plastové a tam nic nepadá, o utahování nevím. to jde asi o ty těžší, samosklápěcí apod., ne? to zatím netuším, co budeme v domě mít. každopádně můj chlap nemá problém si prkénko utáhnout. naopak by měl velký problém obden čistit záchod. nechápu ani to padání na něj. když to spadne, záchod se zavře a vše tedy bude všude okolo? na něj mu to rozhodně nespadne, aby tím trpěl, je vysokej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@plaintruth ale funkční :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea Můj muž si začal na záchod sedat poté, co ve starém pronájmu na něj v noci, když šel rozespalý na wc, spadlo několikrát prkýnko. Klasicky přišel, zvednul prkýnka, začal čůrat a bác, uvolněné prkýnko spadlo. Jo, několikrát ho to i bouchlo, hádejte kam :-) A bylo po problému, raději si začal sedat. Když jsme se pak přestěhovali, tak už to měl tak zafixované, že mu bylo jedno, že už máme nové záchody, kde prkýnko nepadá a dál při potřebě sedí. Syna učím si taky sedat, protože to co občas kolem záchodu vytvořil, bylo neuvěřitelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea jestli je vysokej, to nevadí, ono stačí, když se lekne, jak to bouchne. Takový zážitek třeba ve 2 ráno ho naučí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já to vidím, že druhý záchod není žádná "rozmazlenost", ale prostě praktická věc. Samozřejmě v závislosti, jaký život v tom domě kdo žije. :-) Pokud jste v baráku většinou jen dva, tak snad budiž. ALe je-li tam větší koncentrace lidí, sem tam (nebo i často) nějaká návštěva, prostě druhý záchod má smysl. My máme v patře, samostatný, sem kromě nás chodí návštěvy. A pak máme druhý, v podkroví, ve větší místnosti, kde je i koupelna a ten je čistě soukromý. Umývání a uklízení obou mi příjde jako běžný standart a pokud se to dělá pravidelně, nikdy není třeba nad gruntováním strávit moc času. A to ještě, ač žiji v domácnosti , kde chlapi převažují, tak jsem nikdy neměla potřebu nutit je sedat. Nějak by mi také vadilo, aby mi někdo kafral do toho, jak dělám čistě osobní věc. Uklízím průběžně , tak uklidím i jejich "nepořádek" Samozřejmostí je, že oni si to samy hlídají. A protože u nás pohyb lidí docela je, příjde mi, že asi většina ví, že když jde něco mimo mísu, tak se to aspoň utře papírem. Hostitelka stejně druhý den uklízí, ať je to viditelné nebo ne ;-)
Odpovědět
@bbn Chudák malej, takhle bejt přeprogramovanej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@koselak proč? on si nestěžuje, naopak říká, že ho aspoň takhle nečeká zase nějaký šok :-)
Odpovědět
@bbn To je jasný, když budu přeprogramovanej, tak si stěžovat taky nebudu. Já mám štěstí, jsem čistotný a moje panička mi žádné šoky nepřipravuje. Ale nic konec srandy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@koselak no ale to jsem ho nepřeprogramovala já, já to prkýnko tehdy nepoškodila, aby padalo. Ono už bylo staré a asi i poškozené, prostě podnájem.
Odpovědět
Profilova fotka
@bbn můj v noci nechodí :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bbn jinak debatu na toto téma jsem s ním vedla několikrát a závidím kamarádkám, které mají třeba wc pod šikminou v podkroví a chlapi si sedat prostě musí. u nás to neprojde. on přece není holka, aby u toho seděl :-p 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bbn tak my teda byli v nájmu pět let nejdýl na jednom místě a tam jsme prkénko taky jednou měnili. sice za další to nejlevnější, ale neřešit poškozenou věc za pár peněz jen proto, že je to nájem mi přijde už jako živoření. my měli i ve smlouvě, že dobré opravy do 5000 si máme hradit sami a s čím přesně můžeme otravovat majitele :-p
Odpovědět
Profilova fotka
pokud máte místo udělejte druhé wc, i kdyby mělo být většinu času nevyužívané. Jestli budete jednou 4 určitě to oceníte. My budeme mít v patrovém domě dokonce wc 3x.
Odpovědět
Profilova fotka
V naší novostavbě budou WC 3, dvě pokládám za nutnost. Jinak jsem tedy netušil, že patřím mezi "sedáky" :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych dala urcite dve wc. Jedno je podle me malo. I ted ve 100metrovem byte mame dve a dome budeme mit tri - 2 samostatne a 1 v loznicove koupelne.
Odpovědět
V domku budeme mít také 3 (možná i 4 :) ) toalety, dvě samostatně a jednu taky v ložnicové koupelně. Nemoci jít na wc je pro mě noční můra. V tuhle chvíli mi i jedno WC na dva lidi přijde málo, bojuju s tím každé ráno.
Odpovědět
Profilova fotka
@teron tak 4 wc už mi teda přijdou moc :-D
Odpovědět
@blahova_andrea To mě tak napadlo, že ve wellness místnosti by mohlo být wc, aby se nemuselo vybíhat ven. Na to je čas to řešit, ale radši s tím počítáme, co kbyby ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
Máme dvě a jsem za to ráda. V patře máme wc v koupelně a v přízemí je wc samostatné. V bytě jsme měli pouze jedno wc a i přesto, že jsme s manželem zatím sami dva, doccházelo občas k situacím, že bychom druhé wc uvítali. Co se týče zápachu, jak někdo zmiňoval, nepřijde mi, že by bylo v koupelně něco cítit. Od toho máme odvětrání a nebo různé vonné spreje. A když se před spláchnutím zavře poklop, nevidím problém ani se zubními kartáčky ve stejné místnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@teron wellness místnost? no mít rozlehlé stavení, tak jich taky asi umístím víc. my to museli fakt osekat na minimum, nemáme ani u někoho běžné místnosti, natož wellness :-N
Odpovědět
@blahova_andrea Četla jsem tvoje strasti s bydlením, co se dá dělat. No já jsem dům navrhovala rovnou s wellness místností, prostě pokojíček pro vířivku a možná něco k tomu. V tohle jsem nehodlala slevit :). Takže odpad tam připravíme a podle situace tam buď mísa bude, nebo ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@teron já zas navrhovala rovnou hostický pokoj/pracovnu ve spodním patře a nechtěla slevit. no ale víc hlíny nemáme a když nám to nedovolili postavit, tak se nedá nic dělat. u vás bych to další wc vzala podle toho, jak daleko od té wellness části bude jiné wc. jako pokud to budete mít někde hodně bokem, tak bych ho tam taky dala. ale pokud bude jiné wc hned za zdí, tak bych se na to vykašlala
Odpovědět
ahoj, máme byt - malý 65 m2 a wc máme dvě - jedno samostatně, tam kde původně bylo, druhé v koupelně. Už dva lidé , kteří vstávají ve stejnou dobu jsou "problém", ale jak přijdou děti, je podle mě v domě základ mít dvě toalety. Místa zabere minimálně a za ten komfort to opravdu stojí. Bydlíme dva roky a nelituji, že místo druhého wc nemáme třeba skříň na ručníky nebo něco jiného.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
My budeme mit jedno. Nejak mam averzi vuci wc v koupelne. zaprve mi to evokuje kolej a zsdruhe mi fakt neprijde hezky pohled z relaxacni vany plné peny na zachodovou misu.. Navic ten smradek, hygiena a tak. Jako dite jsem zila v byte 3+1 s nasima a segrou a nebyl problem. Proste tu minutku kdyztak pockate no. Nemusime byt ve vsem rozmazleni ;-). Mohna kdyby byl vetsi bungalov, tak bych dala i do TM, nebo u patroveho je to jasne, ale u mensiho bungalovu ne.
Odpovědět
My jsme tři a budeme mít dvě wc a moc se těšíme...jedno je fakt málo. Dokonce děti říkaly, že by chtěly 3 záchody :)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?