Posouzení návrhu půdorysu

Dobrý den, prosím o posouzení hrubého nástřelu půdorysu domu. Za měsíc chci jít za architektem, ale již před tím chci být trochu připraven 😄 Garáž bude oproti bytové části zhruba o 1m utopena a z garáže by aktuálně bylo pár schodů k technické místnosti, protože na pozemku je mírný svah. Děkuji mnohokrát za každou radu a poznatek 🙂
Odpovědět
@mareks3 v první řadě horní patro vůbec nesedí na spodní patro ... dveře z ložnice do společné koupelny dát nemůžete, otvirat dveře do špajzu do místnosti místo na zed je nesmysl .. do špajzu okno .., já jsem si dodělal do skladu vedle garáže "venkovní koupelnu" a nelituju ... chodit do ložnice přes šatnu bych nechtěl (a jsem zvědav, jak by jste do ložnice dostal tu postel) ... ale jaký si to uděláte, takový to bude ...
Odpovědět
Rozmyslel bych si vstup do šatny z chodby. Ubírá to pak v samotné šatně místo....
Odpovědět
@xkarlos Proc nemuzou dat dvere z loznice do spolecne koupelny?
Odpovědět
@puhelin Nebude v koupelně docházet ke "konfliktům", kdy se někdo bude sprchovat a příjde do koupelny z ložnice, zamkne dveře z ložnice, zapomene zamknout druhé dveře z chodby a někdo mu tam vstoupí..? Nám to projektantka taky rozmlouvala, že vstup do koupelny se záchodem ze dvou míst není šťastný a musíte pak nepřirozeně myslet na zamčení dvou dveří.... Nevšiml jsem si, že máte vstup do ložnice přes šatnu, to fakt zrušte a šatnu nechejte přístupnou jen z ložnice a do ložnice klasicky z chodby.
Odpovědět
@rumcajk To asi zalezi na rodine, jak jsou zvykli. My klic ve dverich nemame, kdyz je ve sprse navsteva, slysime je pres dvere. Kdyztak jedny dvere zamknou 🙂
Odpovědět
@puhelin pokud si dobře pamatuju, tak koupelna k ložnici musí být samostatná ... ale zase je to o tom, co vám na SÚ projde ...
Odpovědět
@xkarlos Nemusi byt samostatna. Pouze nad urcity pocet pokoju je vyzadovany jeden zachod pristupny z chodby - parafrazuji, nepamatuju si presne zneni v norme.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych zas naopak nechala šatnu přístupnou jen z chodby. Do šatny se chodí víc než do ložnice a představa, že jdu tolikrát přes ložnici do šatny. Obzvlášť ještě když nenavazuje na koupelnu. A v případě takhle malé šatny dvoje dveře jsou blbost. Dala bych dveře extra do ložnice a extra do šatny. Představa jak každý vstává jinak a jde do šatny, tam stracha, pak zas vleze do ložnice a zase otvírá dveře... pak si vzpomene, že ještě zapomněl pásek a zase jde do ložnice a zase do šatny.... My máme tedy šatnu průchozí, vyšlo nám to tak, máme ji před ložnici, ale klidně bych ji měla jen z chodby.
Odpovědět
@puhelin Nemít možnost se zamknout ať už na WC nebo v koupelně omezující určitě je. Možná né pro stále obyvatele domu (i když i děti v pubertě již potřebují soukromí a ne vždy je poznat, že v místnosti někdo je), ale například pro návštěvy určitě ano. Samozřejmě Vám nic ze zdvořilosti neřeknou, ale raději "vydrží" než dojedou domů. Nepříjemné na návštěvě je i použití WC, které je součástí koupelny.
Odpovědět
Váš návrh architektovi neukazujte. Nevymyslí pak jiné lepší řešení, ale jen obkreslí to Vaše. Možná tak na další schůzky, když nebudete s návrhem spokojen.
Odpovědět
@sasynkamil Tohle je prece subjektivni. Navstevy mame casto, i vicedenni (Cesi i cizinci) a nikdo s tim problem nema. Ani s tim, kdy jdou na WC v koupelne, protoze druha je obsazena. Planujeme to prebourat a udelat dve plnohodnotne koupelny a pak se uvidi, jak se rozhodneme s klicem, protoze to uz pubertaky (3) mit budeme.
Odpovědět
Souhlasím s tím, že je lepší mu to neukazovat na první dobrou. Samozřejmě záleží na architektovi/projektantovi a jeho iniciativě. Ale nemějte přehnanou představu😁. Klasický rodinný dům nebude pro projektanta nic zajímavého v jeho kariéře, takže je pro něj nejlepší když mu rovnou ukážete co chcete. Já jsem si svou vizuální představu nechala pro sebe a projektantovi sdělila jen jakou mám představu o parametrech (velikost, tvar, patro x bungalov, kolik koupelen, pokojů, spíš, garáž atd. ) Začali jsme tedy na čistém papíru. Na začátek mi nabídl 3 rozdílné návrhy půdorysu, což bylo fajn. A jak píše martin_s pokud mu ukážete vasi představu rovnou, tak pravděpodobně nedostanete tolik možností.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ještě dodám, že koupelna je celkem hlučná a ta spodní u ložnice je oddělená od ložnice jen dveřmi, bude doloznice dost slyšet všechno. Kdyby to byla jen další malinká koupelna pro manželé, tak asi v pohodě. Ale mít takhle společně s jediným záchodem dole nalezeno na ložnici...To bych nechtěla... To zvažte taky. Raději než dveře do ložnice, bych dala pořádnou izolační zeď 🙃 Taky promyslete kde budete mít pračku. Jestli nějak nepropojit schozem ze zhora. Abyste pořád jen nelitali s prádlem z jedné koupelny a z druhé a pak do jedné šatny a do dalších... my to máme docela minimalizovane (bunalov- prádlo hází do koše ve skříňce v koupelně, kos vytahnu dirou rovnou k pračce v pradelne hned za zdí, šatna a pokoj se skrini na oblečení sou pres chodbu) a stejně mi přijde, že pořád jen prádlo 😮‍💨
Odpovědět
Pokud to má být stavební program, určený pro architekta, tak budiž. Jinak by to byla katastrofa. Nechápu ale, když jdeš k architektovi, proč se snažíš něco mu předkreslovat...
Odpovědět
Dobrou sluzbu delaji bubliny. Proste si jen znazornite, jake mistnosti v dobe chcete a jak by mely byt proppjede. Ktery vzadu, ktera vepredu, ktera se vstupem na zahradu azd. Zkuste si to nakreslit a pak to predejte architektovi. Tohle kresleni pudorysu je pro vas zbytecne trapeni.
Odpovědět
@mareks3 Je to stejna snaha, jako kdyby jsi pred operaci srdce donesl doktorovi tenhle nakres. Rekni architektovi (jehoz prace se ti libi) vsechny sve pozadavky, on vytvori navrh(y), nad kterym se muzete bavit.
Odpovědět
tak jestli máte takovéto představy a jste s nimi spokojení, tak to za architekta neutrácejte, najděte si hotové projekty, které jsou o level výš než toto, trochu to učesejte a rovnou nechte zpracovat projekt. k architektovi se jde když chcete skutečně něco EXTRA, nebo je komplikovaný pozemek, ale to pak taky stojí 50+.
Odpovědět
@thea2b Spis 150+
Odpovědět
@puhelin ale prdlajs... měl jsem architekta za 80 a je z top 10 v republice
Odpovědět
@thea2b A co vse v te cene bylo?
Odpovědět
@puhelin Návštěva pozemku Asi 8 hmotovych 3d návrhů a na schůzce jejich prezentace a jaké mají klady atd Pak po výběru jakým směrem se vydat konkrétní návrh vc vizualizace a doladění V ceně samozřejmě není projekt pro sp atd A bylo to za 80bez dph
Odpovědět
@thea2b Takze v podstate studie? Za 80 tisic bez DPH na architekta v top 10 uz dava smysl 🙂 A pak se tu nekdo rozciluje, ze si projektant za dokumentaci pro povoleni rekne 50 tisic. Projektant studuje stejnych 5,5 roku jako architekt, jen architekti maji pul roku praxe behem studia, kdezto projektanti praxi do delky studia nezahrnuji.
Odpovědět
Schody do patra u vstupních dveří.Nikdy!Bordel,zima....
Odpovědět
@lenamala přesně!! Z tohoto důvodu se nám spodek, resp. vstup, podařilo překopat a vypadá to ještě mnohem lépe. 😉👍🏻
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?