Půdorys nezávislýma očima

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, jdu si k vám pro trochu povzbuzení a (snad) konstruktivní připomínky. Přes rok jsme s projektantem vymýšleli náš dům, tak aby seděl našim potřebám a splňoval podmínky dané územím. V současné době máme zažádáno o stavební povolení a já čím víc na projekt koukám, tím víc pochybuju, jestli je vše ok (připadám si jak blázen). Mohli byste se prosím podívat nezávislýma očima a zhodnotit. Ráda bych i argumentovala, proč je to tak či tak. Ale je možné, že mi ukážete úplně jiný pohled na věc. Jen přiblížím dům: - Museli jsme respektovat uliční čáry (strana se vchodem a strana u jídelny) - Zastavěnost už teď máme na výjimku - Kuchyň jsem chtěla s možností oddělit (spojený OP a kuchyň už nikdy více) - Terasa by měla být zimní zahradou - Ne moc vytížená silnice + chodník povede ze strany vchodu a v budoucnu podél strany, kde je okno v jídelně - Dva dospělí, dvě děti (12, 14 – a jsou pořád někde venku) - 1.09 Komora = šatna, plus bude úložný prostor na půdě Děkuju moc.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@lucievlckova souhlasím s jedním příspěvkem výše... Panika z toho, že "už je to na úřadě a je to definitivní". Taky jsem jí prošla. Přemýšleli jste nad tím v průběhu jednoho roku a věřím, že to je dost času na to, aby projekt uzral pro rodinu, která v něm bude bydlet. Záchod v zádveří je bezva, máte jeden, kam se nebudete muset zvenku zouvat. Jedna koupelna, super, je velká a kdo chce surovat dvě koupelny. Spajzka, super, protože do potravinky si vysavač na rychlé vysati kuchyně nezaparkujete a oknem si tam nevyvetrate. Šatna po cestě, skvělý, manžel mě ráno taky budí. Dětské pokoje na trase přichodu, zdravý, i přes otrávený ksicht pubertaka je fajn mu říct po příchodu domů aspoň s hlavou mezi futry ahoj. Gauč s části sezení zády k oknu, pohoda, sedíte v tom elku, valite hlavu po polštáři a koukáte z okna. Domy jsou jiný, protože lidi a celý rodiny jsou jiný. Věřím, že jste to dali na úřad, protože jste si řekli, že vám to tam s vaší rodinou takhle bude fungovat. Jestli jste nad tím tak dlouho přemýšleli, nebojte, bude.
Odpovědět
@sviva Jo, uvedomila jsem si po tvem prispevku, ze lidi zijou na 70m2 v byte s pruchozi loznici a starem dome s prikrymi schody. A pak se vlastne dela problem z toho, ze dite bude mit v posteli hlavu u dveri. Taky me popada panika, ale chce to asi nadhled.
Odpovědět
Ja bych zrusil zachod v koupelne a tam pridal dalsi umyvadlo. Z toho vykusu v loznici bych udelal zachod s umyvadlem se vstupem z chodby.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt to je taky úplná pravda. A taky perfektní domy jsou bezva, ale laskyplnou rodinu a přívětivý domov neudělají. Naopak si v souvislosti s trendem velkých domů, kde má každý své soukromi obcas říkám, že je o sebe možná potřeba v domě trochu zakopávat a žít spolu, než se hlavně nerušit.
Odpovědět
@sviva Ježíši, vy jste zlato😊...krásně jste to shrnula a vlastně mi mluvíte z duše. Moc děkuju a přeju krásný víkend!!😉
Odpovědět
@slabici Děkuju za komentář. Technická v tom rohu bude asi přeci jen šikovnější. A že budou rozvody "až tam", nevadí - rozhodli jsme se, že asi uděláme "pohotovostní zahradní WC" ve skladu za stáním, tak to tam stejně potáhneme. Polonahá právě lítat nebudu, když budu mít všechny věci v té šatně, kde se ráno převlíknu (tedy spím v pyžamu, někdo možná nahý, pak chápu vaší připomínku). A co se týká toho auta, tak jsme asi exoti, ale jezdíme do práce MHD nebo na kole. Tak do toho mrazu a deště jdeme stejně. No a velký nákup z auta v případě nečasu frkneme dovnitř právě přes tu technickou. Ale nápady s vaším odůvodněním dávají smysl - děkuju.😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?