Studie zastínění

Dobrý den má někdo nějaké zkušenosti se Studií zastínění? Nějaký odkaz, zkušenost, podmínky, cena studie .... Důvodem je stavba domu na hranici pozemku se sousedem - ranní slunce z jihu děkuji A
Odpovědět
Studii stineni vam udelaji projektanti. Pocitejte ale s tim, ze sousedi udelaji oponentni studii. Podminky nejsou zadne, staci jenom poslat studii domu vaseho a sousedova. Aktualni cenu neznam, zavisi na studiu. Resili jsme neco podobneho. Kdyztak klidne IP.
Odpovědět
A myslite opravdu ranni slunce z jihu? Protoze u nas vychazi na vychode🙂)
Odpovědět
@linee chyba tisku 🙂 odpolední
Odpovědět
@alfonss a soused stavi primo na hranici? Dodrzuje vzdalenosti od domu? U studie zastineni se vetsinou pocita se zastinenim domu a obytnych mistnosti....stineni zahrady bohuzel nikoho nezajima...
Odpovědět
kdyztak tady delaji primo i znalecke posudky pro stineni...pokud ma ale soused dum od projektanta, ten si na to dava pozor aby to normy splnovalo... https://atelier-dek.cz/osvetleni-oslu.... Jak jsem psala, vetsinou pokud podate studii, stavebni urad si necha vypracovat oponentni posudek (popr.doda i soused) a podle toho SU rozhodne. Posudek ovsem posuzuje stineni stavby, ne zahrady
Odpovědět
My jsme nechávali zpracovat hned dvakrát. A to jsme ani nechtěli stavět na hranici, jen máme souseda idiota. Cena jedné studie 5-10tis.korun. A @linee, nechávali jsme zpracovat na zastínění sousedova pozemku, který tam žádný dům nemá, takže pokud soused má námitky ala ,, mně to tam bude stínit na jabloně" může si SÚ vyžádat také studii zastínění pozemku. Podle nějaké vyhlášky musí být v určité dny v roce zastíněný na méně než 50% alespoň 3h denně
Odpovědět
@linee dnes slunce vyšlo už skoro na severovýchodě 😄
Odpovědět
@iveta_89 a že nevíte jak zapadlo? 🙂
Odpovědět
@linee já stavím na hranici (tedy bych rád) a soused má námitky, studii se asi nevyhnu a zajímá mě jaké jsou podmínky. Nechci mu škodit, ale taky nechci slyšet hloupé NE bez důvodu
Odpovědět
@alfonss krok první je zkusit se se sousedem domluvit. My chtěli stavět 2m od společné hranice. Bez oken do obytných místností, jen malé okénko na wc a do koupelny ve výšce 1,5m, tedy za plotem. Soused o tom odmítal diskutovat, najal si právníka, který nás bombardoval příšernými dopisy, které byly z pravidla vždy zakončeny ,,vaše jednání bude mít fatální následky do budoucna''. Celá tato šaráda nás stála právníka (10.000,-) vypracování dvou stínících studií (9.500,-) zaplacení poplatku za klasické stavební řízení (7.000,-) několik návštěv stavebního úřadu a především ROK našeho času, který jsme mohli věnovat stavění. Nakonec jsme se rozhodli ustoupit a dům posunout tak, jak si přál na 3,5m od hranice. Na úřadě nám řekli, že bychom to vybojovali, ale dle jejich odhadu v průběhu dalších 2-3let, dle odhadu naší právničky 4-5let. Tak jsme se na ro vybodli a radši si zmenšili dvůr. On tím nezískal vůbec nic, jen výborně sousedské vztahy pro všechny generace. Pokud bude váš soused něco podobného jako ten náš, přeju pevné nervy a hodně štěstí... V případě nějakého dotazu se na mě klidně obraťte 🙂
Odpovědět
@kackabis děkuji za odpověď, takového souseda bych nepřál nikomu, vím o čem mluvím. Sousedské vztahy utrpí na několik let. Co přesně mu vadilo ve vašem případě, mělo to aspoň nějaký pádný důvod nebo jen rozmar uškodit?
Odpovědět
@alfonss jen rozmar... Žádný argument nepřijal, odmítal s námi cokoli řešit, totálně se šprajcnul a jeho švagrová právnička se rozhodla, že nám to prostě zpříjemní. Třeba když jsme si na pozemek přivezli několik palet na stavební boudu, poslali na nás udání, že zahajujeme stavební činnost apod. No na úřadě si s tím chudák referentka taky užila svoje.. Rok už je pryč, povolení pořád nemáme, přistoupili jsme na všechno co chtěl, posunuli jsme se kam chtěl a stejně nevíme, jestli nebude ve svém odvolavacím maratonu pokračovat...
Odpovědět
Článek se načítá
@kackabis to Vás lituju, to mě čeká ASI taky. Přitom o nic nejde, jen o ústupek, který ovlivní vztahy na několik let
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?