Rekonstrukce bytu - potřebujeme projekt k hypotéce

Profilova fotka
Dobrý den. Kupujeme starší byt a do části hypotéky (kterou máme zatím jen předschválenou) jsme si napsali 200tis na rekonstrukci. Což byla asi chyba. Vlastníkem bytu je zatím město Praha - bude se to převádět na nájemnici a pak až na nás, a nikdo jako by neměl plány bytu. Na svatebním úřadě mají jen plány bytu asi 40let staré a ještě k tomu bytu o dvě patra níž. Před čtyřmi lety proběhla kompletní rekonstrukce -voda, elektrika a nikdo jako od toho ty plány nemá. K vůli hypotéce budeme muset doložit projekt, ale nemáme se čeho chytnout. Takže co teď? Architekt? stavař? A s ním znovu zaměřit? Kolik to tak stojí?
Odpovědět
Profilova fotka
@efe Asi ti moc neporadím, jen se divím, že budete rekonstruovat "jen" za 200 000 a že potřebujete doložit bance projekt? My jsme jen vypisovali plán rozpočtu rekonstrukce, projekt jsme mít nemuseli... Rozpočet jsme udělali na 300 tis. a už teď jsme v tom za 380.000 a celkem nás to vyjde na cca 430...tis. Děláme vše od elektřiny, přes štuky až po podlahy, novou koupelnu a kuch. linku... Hlavně ta koupelna nám udělala čáru přes rozpočet...počítali jsme 100 tis. a na konec nás vyjde na 160tis. Ale v případě, že máte čas a jste šikovný, můžete si dost věcí udělat sami a vyjde to určitě o dost levněji...ale my bohužel na to nemáme čas... Ve Vaší situaci bych si zkusila vygooglit, co je třeba a jak udělat projekt...možná by bylo fajn se zeptat přímo v bance, jak přesně má projekt vypadat a co obsahovat, abyste splnili všechny kritéria...
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka.han82 my prave toho moc delat nebudeme :) linka pro ne neni soucast reko, je to vybaveni bytu.. Zbytek si holt udelame za vlastni casem, ale ted se zadluzovat vic nechceme :) Budeme menit dvere za bezpecnostni, delat podlahy a koupelnu jen material - navic je mala.. Elektrika je tam nova, voda taky, topeni taky i s novym kotlem.. tak vic zatim nepotrebujeme :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to teda taky nechápu, že chtějí projekt na takovouto částku??? :-/ Já mám hypo na milion na rekonstrukci a normálně jsem si sepsala rozpočet plánovaných prací a cen a bylo. Navíc v bance pracuju, už vlastně ve druhé a tohle jsem ještě neslyšela =-) Navíc kuchyně může být klidně součástí hypo, to taky slyším prvně.
Odpovědět
Profilova fotka
@efe přesně jak píše petrapet30, projekt na takovou částku je zvláštní a kuchyňská linka stejně jako koupelna je pevná součást bytu. Do rekonstrukce se nepočítá vybavení jako je například obývací stěna, postel a třeba skříně - pokud tedy nejsou vestavěné. Cokoli je v bytě víceméně napevno, by do rekonstrukce mělo patřit... Zkuste se ještě v bance pořádně zeptat. U jaký banky to máte?
Odpovědět
Profilova fotka
@efe co takhle změnit třeba banku ? =-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrapet30 vážně? nám finanční poradkyně říkala, že u český spořitelny se to tak nebere. Nicméně jsou to dobré zprávy. Já bych taky spíš rozepsala jaký materiál atd a bylo by. tak snad to vyjde. Děkuji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@efe jj, vážně, nevím jak je to u ČS, tam jsem naštěstí nepracovala, ale je to možné, i když je to fakt divné.... Taky bych doporučila poptat se jinde, nedokládala jsem ani faktury, takže to bylo fakt jednoduché
Odpovědět
@efe taky jsme si brali hypo u ČS - máme 100 % na koupi + 200 tis na rekonstrukci... projekt jsme dokládat nemuseli, napsali jsme prohlášení, že na rekonstrukci není potřeba stavební povolení ani ohláška.... napsali jsme rozpočet rekonstrukce, ale nic složitého... po rekonstrukci se přišel podívat odhadce, zda je těch 200 tis proinvestovaných ;-) nebyl žádný problém :) faktury ani nic podobného jsme dokládat nemuseli
Odpovědět
Profilova fotka
@lidicka14 děkuji. Musím si došlápnout na poradkyni, že nám dává takové falešné informace :/// Jak jste to měli s kuchyní?
Odpovědět
@efe přesně jak píše Lidicka nám to v ČS taky řekli...
Odpovědět
Profilova fotka
@efe my jsme si taky nechali započítat nějakou rekonstrukci a banka jen chtěla "rozpočet", co budeme dělat a posléze musíme doložit nový odhad, že se to skutečně udělalo. Myslím, že to budete mít podobné :)
Odpovědět
Profilova fotka
@efe btw taky to máme u české...a fakt jsme tam dali jen hodně hrubý rozpočet a nebyl problém :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@baru7 @lenka5731 @lidicka14 a jak je to prosím s těmi penězi na rek? počítá se do toho tedy i kuchyňská linka? Mně poradkyně říkala několikrát výrazně NE :)
Odpovědět
Profilova fotka
@efe u nás s ní tedy neměli problém..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@efe ono totiž nedokládáš, cos udělala, ale jen aktualizaci odhadu, takže dost záleží na odhadci, jak moc je s ním řeč :) náš je fajn :)
Odpovědět
Profilova fotka
@baru7 a neni možné že by se ta kuchyně brala do těch 20% z celkové hypo na bezúčelové?
Odpovědět
Profilova fotka
@efe ty jo, tak to fakt nevím....u nás jsem prostě řekla, co tam ještě potřebuju udělat a nebyl problém..
Odpovědět
Profilova fotka
a komu? :)) ja uz jsem z toho uplne mesuge. Jedname pres financni poradkyni, coz jsem rada, ale zas je to tak, ze absolutne nic nevim :D
Odpovědět
Profilova fotka
@efe taky jsme to řešili přes poradce...každopádně u nás je to ve vztahu k té celkové částce jen 10%, tak jestli to není podstatné....normálně jí řekni, že ses informovala, že to prostě má jít a basta...po rekonstrukce se pak jen doloží aktualizace odhadu...u nás to bylo tak, že při podpisu smlouvy vyplatí 3mil. a až budeme zapsáni na LV jako vlastnící, vyplatí nám 300tis., ae podmínkou je, že pak do určité lhůty doložíme tu aktualizaci odhadu.
Odpovědět
Profilova fotka
@baru7 moc děkuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
kuchyň se bere normálně jako účelově, je pevně spjatá s podlahou a proto je pro účely hypo v pohodě, stejně tak vestavěné skříně, které budu mít normálně účelově úplně bez problémů. Být Tebou, seberu se a jdu se na to rovnou zeptat do té banky osobně, jak to je ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My teď bereme úvěr ze stavebního spoření na rekonstrukci bytu a bylo nám řečeno, že kuchyňská linka se proplácí, jen musí být na faktuře napsáno "Vestavná kuchyňská linka". V podstatě děsná blbost - 1 slovo ;-) Nevím, proč by to jinde mělo být výrazně jinak.
Odpovědět
jen slysim slovo poradce/poradkyne tak jdou na me mrakoty, ty umi poradit, poslou vas tam kde maji nejvetsi provizi nee co je lepsi pro vas.
Odpovědět
@efe asi pozdě, ale přece.... kuchyni v rozpočtu do rekonstrukce měli připravenou, ale my jsme věděli, že ji budeme pořizovat ze svého.... dle rozpočtu, který jsme obdrželi od odhadce, tak by bylo možné kuchyň z rozpočtu pořídit a do rekonstrukce zařadit :) u nás se odhadce divil, že ji tam nemáme zahrnutou... tak jsme vysvětlovali, že budeme platit ze svého - tak nás upozornil, že je možné, že bude banka chtít třeba vědět, zda ty peníze na kuchyň opravdu máme =-) což se mi tedy nelíbilo, ale banka nakonec nic vidět nechtěla :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?