Rekonstrukce panelákového bytu 3+1 - vaše názory

Ahoj všem, chtěl bych Vás požádat o názory na naši plánovanou rekonstrukci. Kupujeme byt 3+1 a budeme ho muset rekonstruovat. Už jsem nakreslil spoustu variant a zatím zustali následující varianty. Varianta 5B kdy se chodi chodbou přímo do kuchyně. A varianta 6A kde se do kuchyně chodí přes obývák. U varianty 6A je docela daleko WC od stoupaček. Díky moc za vaše názory jak co změnit. Zatím pouze kuchyně, koupelna a wc.
Odpovědět
Ještě mě napadla varianta 6B kde je WC otočeno. Takto máme WC akruálně a rozměr nám vyhovuje. Potom přikládám také variantu 3A, ale u ní je menší kuchyně a horší přístup do ní.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Zasílám půdorys našeho bytu, který právě rekonstrujeme. Myslím, že dispozičně je stejný jako tvůj byt. Jádro s kuchyní jsme předělali tak, že kuchyň je přístupná z obývacího pokoje - chodbu do kuchyně jsme zrušili, protože se dle nás jednalo o zbytečný nevyužitý prostor. Ze vstupní chodby je přístupná koupelna a WC. V koupelně je 170 cm velká vana, umyvadlo, koupelnová skříňka a žebřík. Za WC je umístěn "prací kout", kde bude pračka, sušička. Zatím v tom nebydlíme, takže těžko říct, jestli to byla uživatelsky dobrá volba, ale doufáme, že ano :)
Odpovědět
Profilova fotka
Volila bych tu první variantu, ale dodělala ještě průchod z kuchyně do obýváku, jak je to v té druhé.
Odpovědět
@baltazarek měli jsme podobnou dispozici bytu a při rekonstrukci jsme volili variantu se zazděním průchodu z chodby do kuchyně. Nemohla jsem si to pak v provozu vynachválit. Nejlepší na tom bylo to, že se zcela oddělila klidová část od té provozní. Mohla jsem klidně do noci v kuchyni vařit a v dětském pokojíčku a ložnici nebylo slyšet vůbec nic. U vás bych volila variantu 6b s tím, že bych si ještě víc pohrála s dispozicí koupelny. Kuchyňský stůl jsme měli v obývacím pokoji. Na místě, kde vy máte stůl v kuchyni, jsem měla pracovní ostrůvek. S tím jsem byla moc spokojená. Při variantě 6b jsem měla stěnu na které visí WC protaženou až dozadu, tudíž ze strany koupelny vznikl výklenek na pračku a ze strany WC vznikl prostor na uskladnění čistících prostředků apod. (v paneláku k nezaplacení). Držím palce, z téhle dispozici bytu se dá vytřískat v rámci paneláku fakt hodně.
Odpovědět
My se také zatím přiklánímě k variantě 6B. U varianty 6A, kdy je WC až vzadu se bojím napojení odpadu od WC do stoupačky. Je to docela daleko s několika ohyby. Mohlo by se tudíž stát, že se tam v budoucnu něco pokazí.
Odpovědět
Nějak nevím co s prostorem před pračkou u varianty 6B. Vznikla tam chodbyčka k pračce o rozměru 110x82cm. V případě nouze se tam dají pověsit ručníky, ale připadá mi to jako velké plýtvání místem. Možná by bylo lepší pračku přesunout k umyvadlu a o to místo zvětšit WC.
Odpovědět
Také by do prostory pračky vešla vana, ale lezt do ní z čela je asi hloupé. Navíc by se špatně čistila.
Odpovědět
@baltazarek ta chodbička k pračce je úplná zbytečnost, navíc nevím, kam budete mít napojené odpady z pračky. Zvětšila bych WC jak jsem psala a pračku přesunula do výklenku ke stupačkám. Další variantou by mohlo být to, že do zvětšeného prostoru u WC dáte pračku a ve výklenku v koupelně uděláte sprchový kout.
Odpovědět
@martinam76 Prosímtě, nemáš někde půdorys ? Díky moc
Odpovědět
@martinam76 Předpokládám, že jsi to myslela nějak takto že ?
Odpovědět
@baltazarek půdorys nemám, už bydlíme jinde, ale přesně tak, jak to máš teď nakreslené, tak tak jsem to myslela. Měli jsme to tak doma a bylo to super. Pokud bychom zůstali v bytě, udělala bych ještě tu věc, že bych zúžila kuchyň a do koupelny bych ještě k vaně vymyslela ten sprchový kout. V bytě jsem ještě v kuchyni měla ten ostrůvek a v rohu mezi oknem a dveřmi do kuchyně velkou potravinovou skříň s karuselem. Stůl v obýváku.
Odpovědět
Bohužel pokud dám na wc skrin, tak uz tam nedostanu umyvadlo tak jak ho mam napriklad ve variante 6B.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?