Rekonstrukce za pochodu

Zdravím všechny, chystám se rekonstruovat byt, ve kterém ale nebydlím. Včera proběhla diskuze s firmou, která bude rekonstrukci provádět- jedná se o tento rozsah: koupelna celá nová, podlahy v celém bytě a výměna elektra. Z firmy jsem se dozvěděla, že absolutně není možné, aby v bytě někdo přebýval. A to je ten problém, já bydlím v zahraničí, máma ještě pracuje, tudíž není možné ji "přendat" ke mně. Navíc má ještě velkého psa 🙂. Absolutně mě nenapadá, jak tuhle situaci řešit, jedná se o menší město, nedokážu si ani představit, že ji najdu ubytko na tři měsíce. Na druhou stranu řemeslníky chápu, chtějí tam mít klid na práci a ne babku, navíc je to fakt komplikace. Jak byste to řešili vy? Dělal tu někdo rekonstrukci takového rozsahu a bydlel současně v bytě?
Odpovědět
My rekonstruujeme barák, takže je pořád kam "utéct". V bytě si to představit nedokážu. Podnájem na 3 měsíce není nereálný, brácha to takto řešil, když rekonstruoval byt a dokonce sehnal volný byt hned ve vedlejším domě.
Odpovědět
@kafr já se právě bojím, že na malém městě (cca 20 tisíc obyvatel), nic nenajdu. Navíc ještě ten pes, což o to, toho bych ještě nějak, paradoxně, zajistila, ale pochybuju, že někdo ubytuje paní se psem.
Odpovědět
U nás na vesnici o 450 obyvatelích není problém sehnat byt. Já ale hlavně nechápu, co tam chtějí 3 měsíxe dělat. To přece musí za měsíc stihnout.. Asi bych se poohlídla po jiné firmě. A dala bych si inzerát do vaší inzerce ve městě, že hledám byt. Také tam určitě máte nějakou ubytovnu.
Odpovědět
@norikakaa to jo, ale přece mámu v důchodu nebudu strkat na ubytovnu. Řekli mi právě 2 měsíce práce, s tím, že já po zkušenostech ostatních počítám, že to bude dýl. Ale zase si říkám, že oni mají smlouvu o dílo, kde mají jasné termíny.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@sarkamerunka nepises o jak velky byt se jedna...manzel pred par mesici rekonstruoval 2+1 ,60 m2,brachy...delal elektriku,zasuvky nove,koupelna,WC,zadveri,skrine do zdi,dvere nove,natery futer,nove stuky,vymalba bytu,podlahy nove,kuchynska linka komplet nova...mozna jsem i na neco zapomnela,..trvalo mu to mesic a par dni,vse za bydleni bratra,pouze na ty nejhorsi prace ho poslal na tyden na “dovolenou”,to na to vse byl sam a dělal to z pozice amatéra,ne profík z firmy...pokud jsi uvedla kompletni rozsah prací a nema ten byt stovky metrů,tak opravdu nechapu,co tam ta firma bude 2mesice delat...polhledla bych se po jině,co bude pracovat pružneji,tohle dělá dojem “šetření si”práce ci ne uplne schopnych lidi...od firmy a prace na klíč bych teda očekávala úplně jiný terminy...
Odpovědět
a nebo to chteji delat v prestavkach mezi jinou praci. i takový jsou nyní experti, nám delali kuchyni a skrine 5 tydnu, jeste ted jsem nasrana jak ti na to vzpomenu.
Odpovědět
pak je uplne jasné ze tam paní nechtejí, kdyz se tam chteji ukazat jenom jednou dvakrát za tyden.
Odpovědět
@gigi2 díky moc za radu, on mi právě řekl tohle. Já tím, že jsem nikde nic nestavěla, nerozumím tomu, tak jsem to brala tak, že to tak je. Byt má 82. Ještě jsem jim říkala, že něco jinýho je, když toho člena rodiny mám kam dát, ale tady to tak jednoduché není.
Odpovědět
Profilova fotka
Fakt si dajte pozor na dobrú zmluvu a dohodu s remeselníkmi. Nám tiež hovorili 3 mesiace, keď sme pred 5 rokmi rekonštruovali takto kompletne byt, a nakoniec z toho bolo tuším až 7 mesiacov. 😠
Odpovědět
Jak se tu už zmiňovalo - 3 měsíce je flákačství. Nebrat. Raději si najděte jinou firmu, z tohoto dýchá průser.
Odpovědět
Profilova fotka
I kdyby to bylo za tři týdny-měsíc, tak pořád tam budou blbá období, kdy třeba elektrika půjde jen z jedné provizorní zásuvky, WC a rozvody vody budou dementované a zrovna to WC se nové dává až nakonec po dokončení koupelny. O prachu a "bordelu" nemluvě. Neumím si moc představit v tom bydlet...
Odpovědět
Článek se načítá
@petr86 to jo no, právě jsem chtěla slyšet názory lidí, co v tom bydleli, krom toho, že jsem se dozvěděla, že jsou to flákači 😄 protože pro mě to reálně znamená sehnat další byt.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkamerunka upřímně? Raději na tu dobu jít pryč a přijít do nového? My děláme vše postupně a je to o nervy. Pořád o něco zakopávání, část věcí pobalená, atd
Odpovědět
Profilova fotka
Na druhú stranu všetko sa dá, keď som bola malá, tak sme prerábali náš rodičovský byt s ocinom. 5 členov domácnosti, robilo sa to postupne po miestnostiach. Nebolo to komfortné, ale keď nie je iná možnosť, tak proste to pôjde. Ale je pravda, že to robil otec sám/s kamarátmi, neviem si predstaviť, keby tam behali ešte ďalší 4 cudzí ľudia.
Odpovědět
@sarkamerunka Nedovedu si představit v tom bydlet. Když jsme rekonstruovali, vše co šlo, bylo pod igelitem. Všude prach a bordel. Určitě nebudou dělat místnost po místnosti. Když se povede elektřina, tak naráz celý byt. Totéž podlahy. Bez záchodu se podle mě bydlet nedá, jak? A i kdyby mákli, tak to bude pořád tak týden bez WC.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?