Eshop Polské stavebniny - prověřené

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, protože z fóra čerpám nějaké rady a je tu několik lidí ochotno poradit, když vědí, tak chci také něco vrátit. Zároveň se na bazarových webech rozmohly inzeráty nabízející sehnání materiálu z polska s nějakou % odměnou. Což mě také trochu nakoplo sepsat to a dát lidem odkaz, kde si vše dohledají sami. Již to bude půlroku co jsem se zajímal o nákupu stavebního materiálu z Polska. Ani zde na fóru však nešlo dohledat konkrétní obchod či eshop, kde by šli např. cihly objednat. (tisíckrát omívanou Castoramu nepočítám) Podstoupil jsem tedy výběr dodavatele na vlastní pěst. Na Google jsem se pokusil přeložit stavební materiál, cihly atp. A to poté hledal na mapách Google. Našlo to několik prodejců. Každému jsem tedy poslal přeložený mail o tom, že poptávám nákup XY takových cihel včetně dopravy k Olomouci. Doporučuji překládat na překladač deepL, dosahuje skvělých výsledků. Ozvalo se jich během září/říjen docela málo. Nutno zde zmínit, že drtivá většina nemá eshop ani www stránky. Z těch několika málo prodejců co má stránky a eshop je většina podle našich webů nepřehledná a zastaralá, což celé situaci moc nepomáhá. Nakonec díky přehlednosti eshopu a skvěle komunikaci jsem cihly objednal ve společnosti sklep-lubar.pl Celá objednávka přišla, tak jak jsme domluvili. Cihly jsou o 40% až 50% levnější než oproti nabídkám českých stavebnin. Maltu dostanete zdarma, palety se neřeší. Cena dopravy třech kamionů k Olomouci cca 30 tisíc. Můžete si domluvit buď klasický kamion s 18 paletami nebo auto s rukou o 5 tisíc celkově dražší. Pokud přišla paleta ťuklá, přibalili na zvláštní paletu X cihel navíc jako kompenzaci. Tudíž abych to shrnul. - cena 40-50 % levnější - nemusíte řešit maltu a vrácení palet - skvělá a rychlá komunikace po mailu - přehledný web - vychází levnější drtivá většina sortimentu (mám v plánu brát v tuto chvíli ještě překlady - vychází o 50% levněji) Řekněte mi někdo proč bych měl v této situaci vůbec pomýšlet na to, že bych to bral přes české stavebniny. Ušetřil jsem cca 140 tisíc, přestože jsem platil dopravu 30 tisíc a měl v zakázce ještě ztracené bednění na celý barák.. S čistým svědomím mohu tedy tyto polské stavebniny doporučit. Zároveň budu rád, když přidáte vlastní prověřené obchody z Polska. Zajímaly by mě třeba firmy prodávající hutní materiál nebo elektro - kabely.
Odpovědět
1
2
Sortiment mají v Polsku jiný. Některé prvky mohou být i dražší, protože je musí přivést. Cihly v 50 cm nedělají, to je pravda. Maximálně Vám mohou přeprodat. Co se týče šíře 44 cm, tak DEK CZ 141 Kč, sklep-lubar 16 pln (tj. k dnešku nějakých 90 Kč). Tudíž to pořád vychází levněji. Stejně tak překlady, na kterých se dá také ušetřit několik tisíc. Ale je pravdou, že se u některého stavebního materiálu dostáváme do situace, kdy se osloví stavebniny a domluví se cena, která je i tak o pár korun dražší než v Polsku, ale již se Vám nevyplatí cesta. V tuto chvíli vidím, že stavebniny jsou ochotny jednat a na maily odpovídají ještě týž den případně další pracovní. Snaží se dát lepší cenu než konkurence. Řekl bych, že se karta obrátila. Uvídíme tento rok, zda slevnění sazeb rozproudí nové stavby.
Odpovědět
Před pár dny jsem v Polsku kupoval ytongy 7,5 a 10. Desítka o 10 Kč levnější než u nás porfix
Odpovědět
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti se sádrokartonem, vatou na zateplení střech a idelane nějaký open šedý polystyren z Polska?:)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davidmorcinek:

Před pár dny jsem v Polsku kupoval ytongy 7,5 a 1…
@davidmorcinek Ahoj, můžeš poskytnout odkaz, kde koupit. Právě řeším příčky. Klidně SZ. Díky.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od caesar82:

@davidmorcinek Ahoj, můžeš poskytnout odkaz, kde …
@caesar82 konkrétně ytong jsem kupoval v castoramě, mám to kousek přes hranici a preferuji suché kousky, mají to pěkně uvnitř na paletách. https://www.castorama.pl/bloczek-komo... Ale je třeba při počítání dát pozor, bo v polsku mají 60x20, v česku vídám spíše 60x25. Pokud chcete větší množství, tak 1) buď počkat, až bude nějaká akce 2) přímo v castoramě si vyhádat slevu (jde 10-15 % cca), 3) zkusit klasické polské stavebniny, kde by se mohlo jít dostat níže.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sevik:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti se …
@sevik Vše pro sádrokarton jsme brali z polských stavebnin Lubar (už byli zde zmiňovaní), mají eshop, takže hned lze vidět ceny. Polystyren jsme řešili loni v říjnu a přes různé potávky nám nejlepší cenu dal DEK, poláci všeobecně pro EPS vycházeli dráž.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?