Rozvod- hypoteka

Zobraz úvodní příspěvek
Bohužel se mi rozpadlo manželství a proto jsem nucena řešit, co s domem a hypotékou. S manželem jsme koupili z úspor pozemek za cca 1 mil. a postavili si dům na hypotéku 2,5mil., který společně splácíme 10 tis. měsíčně. Já bych s dětmi ráda v domě zůstala, ale mám obavy, jestli to finančně zvládnu. Manžela bych musela vyplatit a proto bych musela nyvýšit hypotéku na cca 12 tis. měsíčně. Výdaje bych tedy měla 12 tis. hypo + 4 tis. provoz domu. Můj čistý příjem by byl včetně alimentů 37 tis. Dá se to zvládnout?
Odpovědět
1
2
@petraxname Manžel nemá aktuálně moc vysoký plat. Těch 5000 tis. Nebude sice cca 40 %jeho platu, ale na druhou stranu si jsem jistá, že si bude brát holky často k sobě (mají hezký vztah), takže na ně bude mít i další náklady, když budou s ním. I když došlo na rozvod, tak mi na něm záleží, přeci jen je to otec mých dětí a strávili jsme společně půl života, proto chci, aby žil důstojný život a ne aby mi dal půl platu a k tomu náklady na bydlení. Moc by mu už potom nezbylo...
Odpovědět
Ja se tedy nestacim divim proc byste s temi penezi nevysla. Moje maminka musela vyzit s mnohem mensim obnosem penez a zvladali jsme to. Nebala bych se toho. Je hezke, ze mate s ex pekny vztah, ale jestli si bude brat deti i v budoucnu muzete jen tezko vedet, takze bych nezapocitavala nejake teoreticke naklady na deti, kdyz budou u neho. Kor jestli si najde novou zenu, tak pravdepodobne navstevy deti u otce budou ubyvat.. Nechci malovat certa na zed a treba to tak nebude. Kazdopadne bych se snazila hlavne zajistit sve deti.
Odpovědět
@islandia Tak ony právě zajištěné budou i s těmi 5000 Kč, na kterých jsme se domluvili. Jak píšete, spousta samoživitelek vyžije i s nižší částkou a já budu mít navíc možnost ty finance zásadně navýšit prodejem domu. On taky udělal pár ústupků, proto i já v rámci dobrých vztahů netrvám na větším výživném.
Odpovědět
Profilova fotka
@avex To jste na manžela hodná, je málo takových žen, i když nevím důvod rozvodu je hezké že se rozvádíte v klidu bez hádek a naschválů. A pokud manželovi i po rozvodu nebudete lhostejná vy a vaše společné děti tak myslím že jen výživným to snad neskončí. Může i on koupit oblečení, zaplatit kroužek, lyžák nebo prostě jet mimořádné výdaje napůl. Já žiju s rozvedeným mužem který má z předchozího manželství syna a pokud byla potřeba vždy se s bývalou manželkou domluvili na zaplacení lyžáku, turisťáku, nebo třeba já koupila zimní bundu ty kup boty.... Vždy je to o vzájemné domluvě..... Uvidíte, vše ukáže čas jak to bude fungovat po rozvodu.... Držím palce ať to zvládnete vy i děti 😉
Odpovědět
@avex ja tim jen chtela rict, ze je dobre, mit zajistene ty zakladni potreby (at uz to pokryjete vy + 5 tisic od manzela, nebo jina castka) a pak brat to, ze jim koupi bundu, zaplati lyzak apod. jako bonus.. Je to jako v praci. Chci mit zakladni plat dostatecne vysoky, aby kdyby nebyly bonusy, tak jsem to nemusela resit 🙂. Jinak drzim pesti a preju, at jde vse hladce a deti maji stale v ex manzelovi dobreho tatu.
Odpovědět
My máme čistý příjem rodinný (!!!) 34tis. platíme hypotéku 13tis. taky vodu, elektřinu, jídlo jako ostatní, máme dítě a vycházíme úplně v pohodě. Nedá se říct, že žijeme z ruky do huby. Nebála bych se toho. Nájem v bytě byste stejně nenašla levnější než splátku 🙂
Odpovědět
Asi ma kazdy inu predstavu "vychazime v pohode". 21000 tisic mesacne a z toho este zaplatit vodu, ele, dalsie nutne poplatky,... to mi teda nepride ako zitie ale prezivanie...
Odpovědět
@deto_oesya no jistě, otázka je, jestli se za stejné peníze bude přežívat ve vlastním domě nebo v nájmu. Pokud bude chtít s dětmi na byt, cena nájmu za 2kk se pohybuje kolem 13-15tis, které by stejně musela zaplatit... Nikde není psáno, že si nemůže najít přivýdělek, nebo lépe placenou práci, nebo že se k ní muž nakonec nevrátí. Pokud se uskromní, tak to zvládnou. Pořád lepší živořit ve vlastním než v cizím 🙂
Odpovědět
Navíc píše, že její příjem bude 37tis., Takže bych řekla, že tam není vůbec co řešit..
Odpovědět
@kackabis Pokud bychom šli do bytu, tak do vlastního. Z prodeje domu bych koupila byt bez hypotéky. Náklady na bydlení by se proto z 16 tis. snížily na cca 5000 tis.. Už jsem se ale rozhodla, že na nějakou dobu zkusím utáhnout dům a pokud bychom finančně nevycházeli, dům prodám. Když s podobným rozpočtem vyjdou jiné rodiny, tak to snad dáme taky👍.
Odpovědět
@avex urcite to date. Jinak na modrem koniku je skupina setrime nejen v nasi peněžence a tam je spousta diskusi na temata kolik lidi za co platí jak se da na cem usetrit apod. takze je to urcite napomocne.
Odpovědět
Já bych do toho šel. S 37 tisíci to bude v pohodě a to, jestli onemocním já, jde řešit pojištěním. Myslím si, že jsou daleko horší případy 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@avex držím palce, určitě to zvládnete!
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?