Darovací smlouva ženě

Dobrý den, se ženou chceme stavět, máme i pozemek (je tedy psaný pouze na mně). Dnes z banky máme požadavek že žena musí být spolumajitelem. Tudíž ji musím zapsat do KN. Můj dotaz zní máte s tím někdo zkušenosti? To máme sepsat darovací smlouvu a já ji darovat pozemek? Nebo jak postupovat. Předem díky za jakoukoliv radu Zdeněk
Odpovědět
Ano sepíšete darovací smlouvu, že ji půlku pozemku darujete. Necháte ověřit podpisy, a podáte na katastr, zaplatíte 2tis Kč, a za cca 20 dní ženu zapíšou jako spoluvlastníka.
Odpovědět
Dobrý den, můžu se zeptat v jaké bance to bylo? Děkuji
Odpovědět
@kokoko123 Česka spořitelna
Odpovědět
@adula000 Mohu se zeptat takový postup jste zvolila teď někdy? Jde mi o to ze společné mění manželů a jeho rozšíření výsledek bude že budeme majitele celého pozemku oba, pokud půjdeme možnosti darovací smlouvy budeme když to přeženu každý majitel půlky svého pozemku. Jde mi o to bere tohle banka? Nemá to další úskalí pak když se bude stavět dům? Předem děkuji
Odpovědět
@luige řešila jsem to kamarádce v práci, kdy ji manžel daroval půlku pozemku. Banka s tím problém potom opravdu nemá. Druhá kamarádka s přítelem kupovala pozemek ještě před manželstvím a taky jsou podíloví spoluvlastníci z jedné poloviny. A taky nemá banka problém. Jsou banky, které tohle taky vůbec neřeší, a pozemek může být jen jednoho, ale na hypotéce budou dva spoludlužníci.
Odpovědět
@luige Ono kdybyste někdy řešili vyrovnání pozemku, a domu, třeba v případě rozvodu, tak má taky nárok na svoji "půlku" manželka a vy na stoji. Takže tohle je si myslím jedno.
Odpovědět
@adula000 Ne, není to jedno. Společné jmění manželů není to stejné jako spoluvlastnictví. Má to vliv na řadu dalších právních vztahů k nemovitosti, na dědění ad. @luige Pokud chcete být spoluvlastníky, sepište darovací smlouvu, pokud chcete pozemek zařadit do SJM, zařiďte u notáře rozšíření SJM.
Odpovědět
@katkamor ale v případě rozvodu to bude mít váhu úplně stejnou? nárok i při SJM bude mít taky na polovinu
Odpovědět
@adula000 V případě rozvodu se spoluvlastnictví nebude řešit (pokud to někdo nenapadne, že to je chybně zapsané v katastru a ve skutečnosti to do SJM spadá). SJM se bude řešit - buď půl napůl (na což rozvádějící se manželé málokdy přistoupí) nebo nějakým vypořádáním - buď jeden druhého vyplatí nebo i jinak (např. ženě s dětmi zůstane dům, muž si vezme chalupu a auto nebo se to prodá a peníze se rozdělí).
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsme to řešili taky, manžel nechal sepsat právníkem smlouvu darovací na 1/2 nechali jsme ji úředně ověřit a spolu se smlouvou jsme dali navrh na vklad na katastr a pak vše předali bance, bance stačilo potvrzení ze jsme dali navrh na vklad a úředně ověřené podpisy a hypo schválili dřív než jsem byla zapsána jako spolumajitel
Odpovědět
Profilova fotka
Bylo mi vysvětleno, že by to vlastně ani nevadilo ale stavitele jsme oba a žadatele oba, tudíž kdyby něco a pozemek byl jen manželův tak bych já neměla nárok na barák nebo spis nemohli by mi třeba sebrat stejnou část jako jemu kdyby jsme neplatili, stačilo napsat i 1/3 nebo 1/10 pozemku ale vlastníkem domu bych byla pak stejně jen z 1/3 nebo z 1/10 takže doporučuji napsat 1/2
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?