Tipy na výhodné a levné bydlení v Českých Budějovicích?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo z ČB? Jak a kde bydlíte? Máte nějaké typy na výhodné, levné a (nebo) krásné bydlení?
Odpovědět
Profilova fotka
a to za 2 hodiny jedu na poradu s nasi firmou co nám to má stavet:-/
Odpovědět
Profilova fotka
tyjo, zas jsem plná energie a nadějí... dostala jsem hafo ukolů co zařídit, a když to pujde tak jak má, tak v cervnu cervenci začínáme x-) x-) a do vánoc bydlíme... bože doufám, že se zase neco nepodělá :-N třeba hypoteka :-S
Odpovědět
Profilova fotka
no vidíš ;-) gratuluju.. a i kdyby se něco s hypotékou, řešení se dycky najde ;-) kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod :-N mé nové heslo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka bych na to potrebovala dovolenou.. mam tolik práce, a zarizování ze uz ani nevim jak se jmenuju :-(
Odpovědět
Profilova fotka
a tak to já teda vim sakra.. páč jak furt telefonuju, tak mám pocit že nic jinýho než brůžková už neříkám :-D a aspoň jedna pozitivní zpráva - dneska dorazily papíry o zahájení řízení x-) x-) x-) x-) x-) jen mě teda trochu překvapilo - ne že bych nechtěla, ale že musíme tohle oznámení vyvěsit na pozemku :-D :-D takže jdu kopírovat a laminovat a je toho pět papírů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak teď nevim - co z toho tam mám vyvěsit ? celý ? nebo jen ten první papír a situační výkres ? nebo co ? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka bych radsi povesila vsechno:-D:-D i kdyz na pozemkách vetsinou visí jedinná A4... tak u nás je to zase v prdeli:-/ Manza mi rikal, ze si nás vyhledal budoucí "soused" ze chtel taky stavet, ale že na pozemcích jsou sice udelaný kapličky, a síte.. ale nic z toho nefunguje... jako ze netece voda a spol... :-( no doufám ze si ze me delal prdel, jelikoz my vyjadřovačky máme- a když máme vyjadrovacky tak tam voda být musí ne???? =-) =-) myslim ze bude hodne telefonátů... + moje projektantka mi rekla ze je blbost to o 30dnech schválení a že jestli chcem budem stavet nejdriv v listopadu :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jakejch 30 dnů ? jinak není to tak že ty věci pustí až bude jako na co připojit se ? i když elektrika a voda by asi mohla ne ? ... jo nám dneska dorazil ještě dopis z hypotečky, že nám chybí ještě dočerpat /vlastně celá/ částka ... a že teda máme dát vědět :-D :-D no kdo moh před třema rokama tušit, že to nebude hotový ? :-( ale to se vyřeší, to není tak palčivý problém
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka no to jsem si myslela taky, ale on prej tvrdil, ze nás ani nepripojí, ze tam proste neni nejaky to napojení na ten řád.. a já vlastne nevim ani co po nás chce.. to jako nám to oznámí a my to máme jít zařidit a oběhat??? nebo nechápu tu logiku =-) 30dnů - stavbyvedouci rikal, ze kdyz projekt na ohlášku budem mit na urade, tak maj 30dní aby se vyjadřili..a kdyz se prej do tý doby nevyjádří, bere se za to, že je to povolený... =-) =-) @kousinka máte super, že uz máte hypoteku.... u nás to bude mozná jeste problem:-(((
Odpovědět
Profilova fotka
jo a konečně jsem se dokopala k tomu umejt náš stařičkej jogurtovač a už se robí první várka :-D tak jsem zvědavá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@alkapinka no ono tam nějak je lhůta do kdy se musí vyjádřit. spíš jestli třeba nemyslela že když je nějaká nesrovnalost, tak se to posouvá, protože se to přerušuje .. jako nás taky strašili, že to bude strašnýho vyřizování ale měsíc a bylo hotovo ... teď to teda šlo na úřad ale vyvěsili to až teď po třech týdnech ... ale my máme klasický stavební povolení jo a hele jak jsem včera hledala info, tak jsem tu doufám že fámy zahlídla, že pokud máš nad 150 tak musí stavět firma...
Odpovědět
Profilova fotka
tak my máme pouze 120m2 a stejnak nám to bude stavet firma- takže uff no máme jen ohlášku ale dělaj jak kdyby to bylo stavební povolení minimálne na katedrálu..spousta lidi mi rika, jak si to načtrly pomalu jen na ubrousek a nazdar... a my tam máme milion vyjadrovacek, pozarnich zprav, a tehle "blbostí" + celej komplet projekt, + projekt statiky.. no blázinec:-/
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kurnik :-O alka teda my sice projekt máme, ale prej není zas tak úžasně zpracovanej, holt typovka no ... bude tam nutný pro stavbu ještě spoustu věcí předělat. ale pro vyjadřovačky nikdo nic nerozporoval, nebylo jich sice málo, ale čekala jsem to horší . jinak ... naděje fakt umírá poslední - už se tolik nebojím jít do toho sama - zatím je vzácná shoda mezi lidmi - nechci to zakřiknout ale snad tenhle elán vydrží - a už se hoooodně moc angažují asi tři další sousedé, tak v tom nejsem sama.
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka budu držet palce.. u mě se to rozjede asi pristi týden( konečně mi odpadnou 2 velký starosti a stresíky) takze budu mit hlavu "čistou" pouze na to:-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jak je čistá hlava ? já si o víkendu střihla angínu, ale tentokrát jsem se rozhodla zvládnout to sama bez atb, protože poslední dva pokusy za dva měsíce očividně byly k ničemu. takže jsem nasadila stopangin a čajíky a hlavně jsem fakt ležela... jediný co mě teda zklamalo, že angína se očividně slivovicí léčit nedá :-D :-D :-D dost krutě se mi zvedal žaludek :-( ten oteklej krk to nepobral mňo .. a včera jsme na stavbě přidělali oznámení ... a nastěhovali zásoby do plastovejch sudů, aby to myšky nesežraly :-D a odvezli malýmu tatrovku, jééé to bylo brečení .. jenže on s ní doma dělá strašnej bordel ...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky:-) @kousinka tak čistou hlavu rozhodně nemam, spiš naopak..ale ujasnila jsem si co je nejdůležitější, tak snad si to nebudu sama dělat složitější než to je...zrovna jdu počítat kubaturu základů :-N :-p dneska jsem byla za jinou financni poradkyni, a jsem nadšená!!! :-) tentokrát to klapne:-) všechno si zaznamenala, a udělala mi jentak nástřel ceny, kterej prošel, a dokonce i u manži:-) takže když to bude ještě míň tím líp:-) Takže s hypo už si stres nedělám, ted je na řadě úřad a projekt:-) Dokonce už muj starej pozemek je přepsanej na novou majitelku, takže každým dnem očekávám penííízky!!! juhůůů A dneska jsme se byli podivat na náš pozemek - je krááásnej- čím dál hezčí:-) A soused mele nějaký kraviny, jelikož náš "pod" soused už má základovou desku, tak pochybuju, že by na něco jako že "neteče voda" sakra rychle narazil... ]-( tak to já jsem nemocná asi ted... myslim ze jen chripajzna.. leky nesnásim,takze taky čajíky a stop angín :-N majeeeej - a neukradnou mu to tam?.. zásoby? jako cihly?:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny ženy nadšenkyně! Koukám, že všude se to hrne k lepšímu, tak jen tak dál.... @alkapinka soused by si snad všimnul, že voda neteče, když už má i základovku :-D Ale třeba ten první soused přišel k tomu ještě v době, kdy to jenom stálo a hned udělal rychlej závěr dřív, než to stihli pustit :-D @alkapinka Jo tak bachááá.....už máte na garden první tatrovku? Tak to už je to kousek od prvního kopnutí... A ty zásoby v sudech mě taky zaujaly :-) Jídlo? Já si nechala udělat cenovou nabídku na ty další skříně a asi se mi zdá, že nějak zdražili.... jako za knihovnu 34 táců je fakt moc. Byť je teda obří a tuplovaná, aby se ty police pod knížkama nezprohybaly.....ale stejně.... Dyk je to jen pár "prken" ztlučených dohromady....nic víc, nic míň??? Na naší "předsíňovou" stěnu (prostě věšák do chodby na bundy s policí na čepice a malou skříňkou dole na papuče) za sedm mě teda nijak cenově nedojal, ale vychází to asi tak o dva tácy víc než ze Sconta a tak to beru. Jen ta knihovna mě teda nakrkla....
Odpovědět
Profilova fotka
@duckie tak traktor už je nasjednanej, ale pořád se čeká na ten projekt, a projekt čeká na ty penize...fakt začarovanej kruh... takze až je dostanu, sice budu snad ze dne na den o 200tis lehčí..ale kurník se to konečně HNE :-N :-D :-D ty brdo to je fakt raketa, a jak je to velký? me konečně po 4 měsících dorazila cenová nabídka od toho našeho truhláře, a docela mě to potěšilo..sice už je to pasé-jelikož se budem zase "stehovat" ale za šatnu 2x 2,5m komplet i se "zdma" chce 30tis... tak to je pohodička:-) Takže opravdu asi podražili..minimalně na dph :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@alkapinka Tak tohle je cca dva a půl metru vysoký a tři metry dlouhý plus dole je taková vyfikundace, jak to stojí u schodů, tak je jedna ta část jen "jako", aby se po těch schodech dalo nést i něco objemnějšího. Ale když naše skříň s hliníkovýma pojezdama s dorazem, zrcadlem, policema, šuplíkama, tyčema na kabáty, úkosovýma skříňkama a to celý do šikminy stálo 35 tisíc...tak jen o litra míň za pár prken se mi prostě zdá nějaký neúměrný.
Odpovědět
Profilova fotka
@duckie no ta šatna je 2x 2,5 x 2.7 ! .. je to celá místnost:-) proste rozdelit jednu mistnost na 3 :-) takze je to podstatne vetsi:-) za knihovnu mi to prijde jako hodne přepálený :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ted me tak napadá, nevíte kde by mohli dělat cenový kalkulace na kuchyn zadarmiko? 3D už mám... jen potřebuju nacenit.. u Beneše na mě nemaj čas, tak se vnucovat nebudu..taky nemam čas... k oresi se mi nechce... tak nevim
Odpovědět
Profilova fotka
@alkapinka Mně nacenění udělali všude zadarmo. Měli jsme vlastní návrh v Cadu....jestli si ho chtěli někde překreslit do 3D mi bylo jedno a všude nám udělali cenový návrh. Dokonce i tam, kde za náš vlastní návrh chtěli pětikilo :-D Jestli dělají někde cenový kalkulace za prachy, tak teda nějak nechápu, kde berou zákazníky??? :-D Zkus J&Š interiéry (naši mají odsud skříně a jsou perfektní, krásný a proč odsud nechceme tu knihovnu???? :-D ), pak Zimandla (za toho lobuju už rok, jsou to kucí šikovní), Mugela na Vltavě nebo jestli je ještě Gorenje kuchyně - ale tam to vyšlo skoro na půl milionu naše kuchyně :-D....
Odpovědět
Profilova fotka
@duckie jsem přemýšlela že zkusim sconto... maji tam to co bych chtěla, a neni to tak drahý:-) tak že bych se tam stavila po a nebo před, až pojedu za jednim pánem... dneska... pak bych se asi taky stavila ve dvou studiích co mam tady po ceste z kopce.. no a uvidime jak to nacení, kdyz katastrofálně, pujdu zase dál:-)
Odpovědět
Profilova fotka
baf kočky na j&š jsem fanda já, a to ne jen proto, že teď už jsou to naši přátelé :-D :-D ale původně nám dělali skříň v super kvalitě a super čistotě a za super prachy a to jsme se ani pořádně neznali. i když já věděla že v cb je každej s každym příbuznej, takže oklikou - no prostě my holky se známe dobře a klucí se rychle skamarádili :-D v sudech jsou rukavice, různý pracovní pomůcky, helma co dostal peťa k vánocům a tak ... jinak u nás humor humor na entou - všechno jinak - i ve smlouvách má realitka takovej šílenej bordel - každá je jiná, některý lidi dokonce nemaj žádnou, někteří maj o dílo... prostě maglajs, takže bohužel to nejde vypovědět najednou, musíme se ještě poradit s právníkem jinak nejkatastrofičtější předpoklady jsou že doplatíme 100 tisíc, ale už jsem to teda nějak vstřebala, holt ... hlavně když to proboha bude hotový ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka tyjo =-) to fakt už člověk jen vzdá, aby už měl pokoj.. takový stavy znám.. a to je nejhorší..:-/
Odpovědět
@alkapinka Pardon, že sem lezu, ale to snad všude dělaj zadarmo. My taky objízděli různý studia s 3D návrhem a někde to udělali na počkání, někde nám to do pár dnů poslali mejlem. Klidně zkus i Mobelix - ale pouze kuchyň od německý Nobilie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jarkalada děkuju:-) zitra to zkusim objet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak penizky dorazili:-) tak s emuzem posunout dál :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no paráda :-D a jak jste dopadli s tou kuchyní ?
Odpovědět
zdravim holky, koukam, ze se hejbete....alka bude stavet, kousinka taky... sikulky holky. my mame u baraku podepsane kupni smlouvy, do 16. cervna maji dojit penizky a ma byt prepis na katastru :-) jinak u nas nic moc, zvelebujeme si balkonek a delame si tam kaficka a obidky... mozna udelame nove dvere v celem byte, uvidime... kuchyn jeste dokopavame. Pokud jde o domecek, je to u leddu, dokud nebude novy uzemko brno, ktere uz melo byt davno ]-( a taky dokud nebudem v byte 5 let, predstava, ze by me financak napalil dan z prijmu 300 tisic, tak na to jim seru, to si radsi ten rok a pul jeste pockam, az tu budem petku :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?