Menu Forum

Tipy na výhodné a levné bydlení v Českých Budějovicích?

9. zář 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
Registrovala se 23. března 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 849 příspěvků. Má 33 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
Registrovala se 23. března 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 849 příspěvků. Má 33 přátel. Region České Budějovice.
 jakejch 30 dnů ?
jinak není to tak že ty věci pustí až bude jako na co připojit se ? i když elektrika a voda by asi mohla ne ? ...

jo nám dneska dorazil ještě dopis z hypotečky, že nám chybí ještě dočerpat /vlastně celá/ částka ... a že teda máme dát vědět emoticon emoticon no kdo moh před třema rokama tušit, že to nebude hotový ? emoticon
ale to se vyřeší, to není tak palčivý problém
19. dub 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
Registrovala se 9. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1989 příspěvků. Má 69 přátel.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
Registrovala se 9. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1989 příspěvků. Má 69 přátel.
  • Stavím dům
 @kousinka no to jsem si myslela taky, ale on prej tvrdil, ze nás ani nepripojí, ze tam proste neni nejaky to napojení na ten řád.. a já vlastne nevim ani co po nás chce.. to jako nám to oznámí a my to máme jít zařidit a oběhat??? nebo nechápu tu logiku emoticon

30dnů - stavbyvedouci rikal, ze kdyz projekt na ohlášku budem mit na urade, tak maj 30dní aby se vyjadřili..a kdyz se prej do tý doby nevyjádří, bere se za to, že je to povolený... emoticon emoticon

@kousinka máte super, že uz máte hypoteku.... u nás to bude mozná jeste problememoticon((
19. dub 2012 v 10:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 jo a konečně jsem se dokopala k tomu umejt náš stařičkej jogurtovač a už se robí první várka emoticon tak jsem zvědavá emoticon
19. dub 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 @alkapinka no ono tam nějak je lhůta do kdy se musí vyjádřit. spíš jestli třeba nemyslela že když je nějaká nesrovnalost, tak se to posouvá, protože se to přerušuje .. jako nás taky strašili, že to bude strašnýho vyřizování ale měsíc a bylo hotovo ... teď to teda šlo na úřad ale vyvěsili to až teď po třech týdnech ... ale my máme klasický stavební povolení
jo a hele jak jsem včera hledala info, tak jsem tu doufám že fámy zahlídla, že pokud máš nad 150 tak musí stavět firma...
19. dub 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 tak my máme pouze 120m2 a stejnak nám to bude stavet firma- takže uff

no máme jen ohlášku ale dělaj jak kdyby to bylo stavební povolení minimálne na katedrálu..spousta lidi mi rika, jak si to načtrly pomalu jen na ubrousek a nazdar... a my tam máme milion vyjadrovacek, pozarnich zprav, a tehle "blbostí" + celej komplet projekt, + projekt statiky.. no blázinec:-/
19. dub 2012 ve 12:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 kurnik :-O alka teda my sice projekt máme, ale prej není zas tak úžasně zpracovanej, holt typovka no ... bude tam nutný pro stavbu ještě spoustu věcí předělat.
ale pro vyjadřovačky nikdo nic nerozporoval, nebylo jich sice málo, ale čekala jsem to horší .

jinak ... naděje fakt umírá poslední - už se tolik nebojím jít do toho sama - zatím je vzácná shoda mezi lidmi - nechci to zakřiknout ale snad tenhle elán vydrží - a už se hoooodně moc angažují asi tři další sousedé, tak v tom nejsem sama.
20. dub 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @kousinka budu držet palce.. u mě se to rozjede asi pristi týden( konečně mi odpadnou 2 velký starosti a stresíky) takze budu mit hlavu "čistou" pouze na toemoticon
20. dub 2012 ve 22:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 tak jak je čistá hlava ?

já si o víkendu střihla angínu, ale tentokrát jsem se rozhodla zvládnout to sama bez atb, protože poslední dva pokusy za dva měsíce očividně byly k ničemu. takže jsem nasadila stopangin a čajíky a hlavně jsem fakt ležela... jediný co mě teda zklamalo, že angína se očividně slivovicí léčit nedá emoticon emoticon emoticon dost krutě se mi zvedal žaludek emoticon ten oteklej krk to nepobral

mňo .. a včera jsme na stavbě přidělali oznámení ... a nastěhovali zásoby do plastovejch sudů, aby to myšky nesežraly emoticon a odvezli malýmu tatrovku, jééé to bylo brečení .. jenže on s ní doma dělá strašnej bordel ...
23. dub 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 ahojky holkyemoticon
@kousinka tak čistou hlavu rozhodně nemam, spiš naopak..ale ujasnila jsem si co je nejdůležitější, tak snad si to nebudu sama dělat složitější než to je...zrovna jdu počítat kubaturu základů emoticon emoticon

dneska jsem byla za jinou financni poradkyni, a jsem nadšená!!! emoticon tentokrát to klapneemoticon všechno si zaznamenala, a udělala mi jentak nástřel ceny, kterej prošel, a dokonce i u manžiemoticon takže když to bude ještě míň tím lípemoticon
Takže s hypo už si stres nedělám, ted je na řadě úřad a projektemoticon

Dokonce už muj starej pozemek je přepsanej na novou majitelku, takže každým dnem očekávám penííízky!!! juhůůů
A dneska jsme se byli podivat na náš pozemek - je krááásnej- čím dál hezčíemoticon A soused mele nějaký kraviny, jelikož náš "pod" soused už má základovou desku, tak pochybuju, že by na něco jako že "neteče voda" sakra rychle narazil... emoticon

tak to já jsem nemocná asi ted... myslim ze jen chripajzna.. leky nesnásim,takze taky čajíky a stop angín emoticon

majeeeej - a neukradnou mu to tam?.. zásoby? jako cihly?emoticon
25. dub 2012 ve 23:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
Registrovala se 14. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1587 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
Registrovala se 14. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1587 příspěvků. Má 25 přátel.
 Zdravím všechny ženy nadšenkyně!
Koukám, že všude se to hrne k lepšímu, tak jen tak dál....

@alkapinka soused by si snad všimnul, že voda neteče, když už má i základovku emoticon Ale třeba ten první soused přišel k tomu ještě v době, kdy to jenom stálo a hned udělal rychlej závěr dřív, než to stihli pustit emoticon

@alkapinka Jo tak bachááá.....už máte na garden první tatrovku? Tak to už je to kousek od prvního kopnutí... A ty zásoby v sudech mě taky zaujaly emoticon Jídlo?

Já si nechala udělat cenovou nabídku na ty další skříně a asi se mi zdá, že nějak zdražili.... jako za knihovnu 34 táců je fakt moc. Byť je teda obří a tuplovaná, aby se ty police pod knížkama nezprohybaly.....ale stejně.... Dyk je to jen pár "prken" ztlučených dohromady....nic víc, nic míň???

Na naší "předsíňovou" stěnu (prostě věšák do chodby na bundy s policí na čepice a malou skříňkou dole na papuče) za sedm mě teda nijak cenově nedojal, ale vychází to asi tak o dva tácy víc než ze Sconta a tak to beru.
Jen ta knihovna mě teda nakrkla....
26. dub 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @duckie tak traktor už je nasjednanej, ale pořád se čeká na ten projekt, a projekt čeká na ty penize...fakt začarovanej kruh... takze až je dostanu, sice budu snad ze dne na den o 200tis lehčí..ale kurník se to konečně HNE emoticon emoticon emoticon

ty brdo to je fakt raketa, a jak je to velký? me konečně po 4 měsících dorazila cenová nabídka od toho našeho truhláře, a docela mě to potěšilo..sice už je to pasé-jelikož se budem zase "stehovat" ale za šatnu 2x 2,5m komplet i se "zdma" chce 30tis... tak to je pohodičkaemoticon
Takže opravdu asi podražili..minimalně na dph emoticon
26. dub 2012 v 10:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
 @alkapinka Tak tohle je cca dva a půl metru vysoký a tři metry dlouhý plus dole je taková vyfikundace, jak to stojí u schodů, tak je jedna ta část jen "jako", aby se po těch schodech dalo nést i něco objemnějšího.
Ale když naše skříň s hliníkovýma pojezdama s dorazem, zrcadlem, policema, šuplíkama, tyčema na kabáty, úkosovýma skříňkama a to celý do šikminy stálo 35 tisíc...tak jen o litra míň za pár prken se mi prostě zdá nějaký neúměrný.
26. dub 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @duckie no ta šatna je 2x 2,5 x 2.7 ! .. je to celá místnostemoticon proste rozdelit jednu mistnost na 3 emoticon takze je to podstatne vetsiemoticon

za knihovnu mi to prijde jako hodne přepálený emoticon
26. dub 2012 v 11:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 ted me tak napadá, nevíte kde by mohli dělat cenový kalkulace na kuchyn zadarmiko? 3D už mám... jen potřebuju nacenit.. u Beneše na mě nemaj čas, tak se vnucovat nebudu..taky nemam čas... k oresi se mi nechce... tak nevim
26. dub 2012 v 11:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
fotoportrét
fotoportrét
duckie
10
 @alkapinka Mně nacenění udělali všude zadarmo. Měli jsme vlastní návrh v Cadu....jestli si ho chtěli někde překreslit do 3D mi bylo jedno a všude nám udělali cenový návrh. Dokonce i tam, kde za náš vlastní návrh chtěli pětikilo emoticon
Jestli dělají někde cenový kalkulace za prachy, tak teda nějak nechápu, kde berou zákazníky??? emoticon
Zkus J&Š interiéry (naši mají odsud skříně a jsou perfektní, krásný a proč odsud nechceme tu knihovnu???? emoticon ), pak Zimandla (za toho lobuju už rok, jsou to kucí šikovní), Mugela na Vltavě nebo jestli je ještě Gorenje kuchyně - ale tam to vyšlo skoro na půl milionu naše kuchyně emoticon....
26. dub 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @duckie jsem přemýšlela že zkusim sconto... maji tam to co bych chtěla, a neni to tak drahýemoticon tak že bych se tam stavila po a nebo před, až pojedu za jednim pánem... dneska... pak bych se asi taky stavila ve dvou studiích co mam tady po ceste z kopce.. no a uvidime jak to nacení, kdyz katastrofálně, pujdu zase dálemoticon
26. dub 2012 ve 13:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 baf kočky
na j&š jsem fanda já, a to ne jen proto, že teď už jsou to naši přátelé emoticon emoticon ale původně nám dělali skříň v super kvalitě a super čistotě a za super prachy a to jsme se ani pořádně neznali. i když já věděla že v cb je každej s každym příbuznej, takže oklikou - no prostě my holky se známe dobře a klucí se rychle skamarádili emoticon

v sudech jsou rukavice, různý pracovní pomůcky, helma co dostal peťa k vánocům a tak ...

jinak u nás humor humor na entou - všechno jinak - i ve smlouvách má realitka takovej šílenej bordel - každá je jiná, některý lidi dokonce nemaj žádnou, někteří maj o dílo... prostě maglajs, takže bohužel to nejde vypovědět najednou, musíme se ještě poradit s právníkem
jinak nejkatastrofičtější předpoklady jsou že doplatíme 100 tisíc, ale už jsem to teda nějak vstřebala, holt ... hlavně když to proboha bude hotový emoticon
26. dub 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @kousinka tyjo emoticon
to fakt už člověk jen vzdá, aby už měl pokoj.. takový stavy znám.. a to je nejhorší..:-/
26. dub 2012 ve 14:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarkalada
Registrovala se 27. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 214 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jarkalada
Registrovala se 27. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 214 příspěvků. Má 6 přátel.
 @alkapinka Pardon, že sem lezu, ale to snad všude dělaj zadarmo. My taky objízděli různý studia s 3D návrhem a někde to udělali na počkání, někde nám to do pár dnů poslali mejlem. Klidně zkus i Mobelix - ale pouze kuchyň od německý Nobilie emoticon
28. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @jarkalada děkujuemoticon zitra to zkusim objet emoticon
29. dub 2012 ve 20:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 tak penizky doraziliemoticon tak s emuzem posunout dál emoticon emoticon
5. kvě 2012 v 11:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 no paráda emoticon
a jak jste dopadli s tou kuchyní ?
5. kvě 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 zdravim holky, koukam, ze se hejbete....alka bude stavet, kousinka taky... sikulky holky.
my mame u baraku podepsane kupni smlouvy, do 16. cervna maji dojit penizky a ma byt prepis na katastru emoticon
jinak u nas nic moc, zvelebujeme si balkonek a delame si tam kaficka a obidky... mozna udelame nove dvere v celem byte, uvidime... kuchyn jeste dokopavame. Pokud jde o domecek, je to u leddu, dokud nebude novy uzemko brno, ktere uz melo byt davno emoticon a taky dokud nebudem v byte 5 let, predstava, ze by me financak napalil dan z prijmu 300 tisic, tak na to jim seru, to si radsi ten rok a pul jeste pockam, az tu budem petku emoticon
5. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 mno kousinka je takovej ten pověstnej krok před propastí emoticon emoticon a buď jí přeskočím, nebo do ní spadnu emoticon
po pár jednáních jako sdružení, je to takový jako na jednu stranu pozitivní, na druhou furt balancujem těžce ..

ale jak jsme tam dojeli minulej tejden a potkali se tam se sousedem - ten sázel keříky emoticon emoticon ... tak jsme tam stáli a usoudili, že je tam tak krásně emoticon že to musíme dobojovat emoticon

a já už mírně ladím detaily, kde jak posunout dveře, co s jednou zdí, která je divně tenká a zbytečně by se kvůli tomu kupovaly další jiný cihly a tak ...
6. kvě 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @kousinka tak s kuchyní zatim nic, lítám jak pomatená, takze kuchyn je zatim na milionátý mete.. tatík mi dal zase hafo ukolů co zjistit, co zařídit... začíná mi zase dlouhej, takže zase nic.. no, já osobně se hrozne tesim na středu, jelikoz to mam rande s hypotecni poradkyni, a nemuzu se dockat co nám vymyslí emoticon emoticon

já si taky myslela že uz mam vse jasný, ale tatík do toho prisel, a prej: tady máte málo mista, tady je tohle, tady nebudem delat tohle.. koukám na to, že projekt bude ciste jen pro urad, a bude to vypadat celý "uplne jinak" emoticonemoticonemoticon takze srandaemoticon

jako prvni bod je, doejt na parcelu a posekat a vykolikovatemoticon emoticon
6. kvě 2012 ve 20:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 tak jsme dneska opet byli na naší parcelceemoticon stim že budem sekat emoticon ale sekačka s epo 30m zahltila, nebo uvařila, nebo já nevim co, takze sme zase zvesela jeli dom emoticon já sem tam krokovala jak divá..a teda holky nevim nevim nevim.. ale je tam nejak málo místa.. ten barák se tam proste nemuze vejít.. proste nemuze emoticon natoz kdyz nám pak má jeste zbýt nejakých 18m zahrady... nechápu.. se to neafoukne nebo coemoticonemoticon

jinak zadost o hypo podanná.. ted budem cekat jestli prolezem (jestli nemáme nejakej skraloup)emoticon pristi týden bychom meli vedetemoticon
10. kvě 2012 v 17:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 to mi povídej ... jako vůbec nevim, jak se někdo může vejít třeba na 400 m emoticon

my nakonec dostali výpovědi z tý smlouvy, jako nejvíc mě pobavila věta že si nebudou účtovat žádnou odměnu .... to už jsem fakt nevěděla jestli se smát nebo plakat emoticon
10. kvě 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @kousinka to musí být od plotu k plotuemoticonemoticon -jako my jak jezdíme klem těch Homolí.. fakt nechápu jak to tam -a takový krávy mohli nahňahňat emoticon emoticon

účtovat odměnu? proboha za co??? emoticon emoticon
to už je fakt provokace..
10. kvě 2012 ve 22:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
fotoportrét
fotoportrét
kousinka
33
 tak paráda...
včera domácí porada - tři hodiny, z toho první hodina hádka, kdo vlastně teda bude o čem rozhodovat a co teda vlastně je důležitý a co ne emoticon emoticon emoticon no původně to vypadalo že nevyhraju, ale pak jsem samozřejmě ZASE měla pravdu emoticon emoticon emoticon
výsledek - ta koupelna je tam nakreslená tak příšerně malá, že můj vysněnej vyzděnej sprcháč by se ani omylem nevešel, protože peťa se nehodlá vzdát vany... no naštěstí nás těsně před rozvodem zachránil v tu vteřinu společnej nápad vzdát se velký prádelny na úkor velký koupelny emoticon

no a dneska mi omylem architekt prozradil že se daj udělat krby oboustranný (jako vim, ale viděla jsem je jen v interiéru) tak prý to jde i jako ven - tzn. sedim na terase, čumim do krbu :-O sedim na sedačce čumim do krbu :-O no chápete to ? luxuuuus .. jenže ono se mi to tam nechce vejít emoticon bože co teď ? proč mi dává čuchnout k božímu nápadu, když to tam u nás nejde ? emoticon fňuk ...
13. kvě 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
alkapinka
195
  • Stavím dům
 @kousinka známemoticon

si predstav ze já si dneska uvedomila, ze vlastne nemam jsno jak bude barák na parcele, coz j edost vtipný, kdyz tam pristi týden chci nahnat bagremoticonemoticonemoticon tak jsem tak dlouho sedela, až jsem vymyslela, že vlastne uplne zmenim barák... no magoremoticon:_D nakonec jsem to tam popošoupala -(taky jsem se musela vzdát nejakych vecí) a rikam si, ale co... hlavne že nejakej barák bude emoticon emoticon
13. kvě 2012 ve 22:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš