Dostavba terasy k domu

Zdravím, mám takový problém možná mi můžete nějak poradit. Koupili jsme bytovou jednotku v rodinném ( RD má jen dvě jednotky dříve by byl označení jako dvojdum). Chtěli jsme udělat k domu místo klasické pergoly, zděnou ( od sousedů máme stěnu do L a na proti dva sloupy vše uděláno že stracený bedneni). Museli jsme dělat stavební povolení pro tohle ale kvůli zastavenosti byl projekt udělaný jako pergola to znamená že bychom neměli zastřešit. Normálně jsem měli všechny souhlasí sousedů. Když nám byl vydán společný souhlas a stavební povolení tak tam nám paní z úřadu napsala že máme povolení na Přístřešek a zahradní domek ( v projektu bylo napsáno pergola). Terasu jsme už udělali a taky tu střechu, a měla by proběhnout kolaudace. Tet nám ale začíná dělat problémy soused vedle nás, pro kolaudace potřebujeme ještě jeho podpis a to už nechce protože přej stavba není podle projektů ale přitom společný souhlas a stavební povolení dostali taky protože na ty papíry jsme napsání všechny jako stavebnici ale samozřejmě já to stavím k mojí jednotky a na pozemků co máme v výlučnému užívání . Po skoro roce byl na stavebním úřadě a upozornil na to že není na povolení napsáno pergola ale přístřešek. Jako by nic paní poslala po skoro roce že upravila název bez žádné omluvy. Přitom mi už to máme hotovo. Otázka zní jestli je možné něco takového ze strany úřadu?? Kdyby to upravili měsíc po vydání povolení tak bych nič ne řekl ale skoro po roce když je vše hotovo?? Děkuji předem za nějaký rádi.
Odpovědět
@86danny Nevím, jestli Vám dobře rozumím, protože Vaše čeština je poněkud nestandardní. Ale to nic, možná jste cizinec. Problém máte zřejmě jen v tom, že jste postavili přístřešek a ve společném souhlasu máte uvedeno "pergola". Víte, ono není až tak důležité, jak je to nazváno. Podstatné je, jestli jste postavili jen to, co máte ve schváleném projektu, protože jste povinni postavit právě jen to, co máte v tom projektu. Takže jestli máte v PD pergolu a postavili jste přístřešek, máte to špatně. Schválně pomíjím další věci, které uvádíte nepřesně nebo nedostatečně (jestli máte společný souhlas nebo stavební povolení, protože obojí k jedné stavbě mít nemůžete, jaké písemnosti jste z SÚ obdrželi, že se RD nekolaudují, jakou písemnost jste po upozornění dostali - jestli sdělení, usnesení nebo rozhodnutí, že úřad nemá povinnost se omluvit, ale napravit závadný stav, atd. atd.). Pomíjím je proto, že pro podstatu věci to není rozhodující. Rozhodující je ve Vašem případě to, zda jste stavěli v souladu se schválenou PD.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?