Potřebuju stavební povolení na balkónové dveře?

Bydlíme v bytovce, všichni máme byty v osobním vlastnictví. Chtěla bych místo jednoho okna balkonové dveře. Mám obrázek v albu. Potřebujem na to povolení? Musejí s tím ostatní souhlasit? A nebo je to jedno?
Odpovědět
ted ríkali v bydlení je hra, že pokud zasahuješ do obvodové zdi potřebuješ stavební povolení..
Odpovědět
no já bych řekla, že jo, protože už to mění ráz baráku. Ale záleží asi kde to je, raději se na to zeptejte.
Odpovědět
Profilova fotka
bylo by to zřejmě ohlášení stavby protože zasahuješ do nosné konstrukce (no to je pod oknem vzhledem k překladu sporné x-) ), ale hlavně měníš vzhled baráku. Sousedy s tím seznámit musíš a taky to bude chtít projekt - to si nedělám srandu, my ZAZDÍVALI vrata od garáže, která tam navíc byla udělaná dodatečně a přesně tohle všechno jsme potřebovali :-p . NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ale je zeptat se na místním stav. úřadě jak to vidí oni - protože to je rozhodující a záleží na jakého úředníka narazíš. Ještě máš možnost si to udělat bez ohlášení úřadu - pokud máš dobré sousedy a ti tě nenapráší, ale do toho bych nešla.
Odpovědět
Děkuju za info. Oběhnem raději úřady. irbis: Myslíš, že to stačí sousedům jen oznámit či s tím musejí souhlasit? Protože u nás se na něčem domluvit.. Byty máme v osobním vlastnictví.
Odpovědět
Profilova fotka
stačí oznámit, ale nech si podepsat papír, že o tom vědí.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevíte někdo přesně, jak je to se souhlasem ostatních spoluvlastníků v případě stavebního povolení?? A jak dlouho cca trvá vyřízení stavebního povolení?? Máte někdo zkušenosti? Nám čeká žádost o stavební povolení z důvodu výměny oken (jsme v památkové zóně, tam se to bohužel musí dělat jen se stavebním povolením) a mám strach, jak budu shánět souhlasy všech spoluvlastníků domu, někteří tu ani nebydlí a byty pronajímají.. :-(
Odpovědět
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon... je to § 13 odst. 3
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda ...potřebovala bych vědět jestlipa někdo z Vás šikulek náhodou neví jaka pa je to se stavebním povolením na rekonstrukci topení ???.....máme přímotopy a chtěli bychom si udělat krbová kamínka asi kombinovaná s elektrokotlem ....tudíš nás čeká i vyvložkování komínu ....díky ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
lenkazdenek • 6. srpen 2008 v 19:37 Ahoj,omlouvám se jestli tu už tohle téma je ,chystáme se přestavovat byt a potřebovyly by jsme udělat příčku ,je na to potřeba stavební povolení? zuzaaanka • 7. srpen 2008 v 08:50 POkud není příčka nosná, tak nepotřebuješ stavební povolení.
Odpovědět
nemáte někdo mustr na souhlas sousedů??
Odpovědět
Profilova fotka
ikke: jj, pokud neni nosna, tak stavebni povoleni nepotřebuješ, jen je dobré sehnat si aspoň zprávu od statika...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?