Stavební deník a začátek prací

Zdravím! Mám tak trochu hloupý dotaz, ale odvážím se ho položit 😄 Děláme svépomocí rekonstrukci malého domu, kvůli tomu, že se bude dělat i nová střecha, se muselo žádat na stavebním úřadě o souhlas. Tj. máme samozřejmě projekt, všechny potřebné náležitosti, do toho jsme ještě v památkové zóně, takže se vyřizování táhlo - a nějaké drobné práce uvnitř jsme započali ještě předtím, než nám to povolení přišlo (obouchání kachliček v původní koupelně, zrušení tenké nenosné příčky, sundání SDK podhledu apod.). A teď jsem se jala vyplnit stavební deník, ať v něm je vše, co už jsme udělali, a můžeme v něm pěkně pokračovat s postupující stavbou, ale nevím, jestli do něj mám "přiznat" ty činnosti, do kterých jsme se pustili ještě před povolením - ačkoliv na nic z toho by samo o sobě povolení potřeba nebylo, na nosné konstrukce se ještě nesáhlo. Mým selským rozumem mi přijde, že by to nemělo ničemu vadit, ale už nás místní SÚ překvapil ledasčím, tedy trochu se obávám, aby to pro něj nebyl opět problém, např. při případné závěrečné kontrole. Tedy - napsali byste data a činnosti do deníku dle skutečnosti, nebo je raději nadatovali až po datu získání povolení? Díky 😄
Odpovědět
Já třeba deník nepíšu u svépomocné rekonstrukce vůbec, snad ho po mě nebude nikdo chtít 😄 Snad bude stačit prohlášení, že stavba proběhla dle projektové dokumentace + změny před dokončením a nazdar bazar. Ale za to mám spoustu fotek, to je někdy víc než tisíc slov 🙂
Odpovědět
@kopca89 Ono už u nás proběhlo tolik věcí, u kterých jsem našla informace typu "výklad zákona se různí, záleží na daném SÚ/úředníkovi", přičemž v našem případě samozřejmě vždy vyžadovali tu horší variantu, takže chci být připravená už úplně na cokoliv. 😄 (fotky máme taky, ale naši úředníci milují papíry... například u památkářů, cokoliv jsme kde měli na obrázcích, muselo být současně i slovně popsáno, jinak se jim to nechtělo líbit)
Odpovědět
Stavební deník jsem nepotřeboval ani na novostavbu. Ale záleží na stavebním úřadu. To mi ale bylo řečeno před začátkem stavby.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?