vytápění po r 2020

14. srp 202080

Líbí se mi to

neví prosím někdo, jak to je s vytápěním RD dřevem? dá se jako hlavní zdroj vytápění uvést kotel na dřevo? zatím hledáme pozemek, ale už pomalu zjištuji informace. A ta novinka od letošního roku nám nějak unikla... Ono jsme ani nic nehledali. Máme starší RD téměř celý po rekonstrukci, jenže je nám malý pozemek a začali jsme uvažovat, že by jsme koupili nový a postavili si... (sousedi bohužel nic neprodají, už jsem je zkoušela )

• Plyn projde sam o sobe.

Elektrina tepelne cerpadlo nebo elektrokotel plus fotovoltaika

Krb neprojde sam s elektrinou taky.

• Samozřejmě, že jde použít jako hlavní zdroj vytápění dřevo. Ale otázkou je, co si pod tímto pojmem představujete. Teplovzdušný krb neprojde. Ten kotel musí být schopný pokrýt většinu TZ domu a ohřevu TUV. Takže nějaká centrální akumulační kamna, krb s teplovodním výměníkem a AN nebo dřevozplynující kotel. Investiční náklady jsou ale dost vysoké, tak je obvykle výhodnější použít TČ.

• @vetor3x  děkuji za odpověď

@zubr487  dřevo myslím klasické dřevo. Děláme v lesnictví, takže si vždycky nějaké ty odřezky přivezeme. Nyní topíme krbovou vložkou s teplovodním výměníkem a vyhovuje nám to, ale když by jsme měli řešit nové topení v novém domě, přikláníme se spíše ke kotli na dřevo a k tomu nějakou akumulační nádrž...

• Sponzor fóra
  • @anuse  Je mi jasné, že jste se ptali na topení dřevem. Pokud máte levný zdroj dřeva, tak je to nejlevnější a nejekologičtější topení. Navíc ušetříte peníze za blbnutí ve fitku. Kombinace dřevozplynujícího kotle s AN samozřejmě vyhoví.

• @zubr487  děkuji 🙂

• zdravím, chystáme se stavět a zjištuji různé info ohledně topení , chtěli bychom el. podlahové topení + krbovou vložku, bude to vyhovující?

• @portorico  to Vám zřejmě neprojde.

• @portorico Řešili jsme to minulý týden a nevyšlo to. Museli jsme přidat klimatizaci a pak to vyšlo 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat

Líbí se mi to

Napiš zprávu

Komu

Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

Upravit komentář

Upravit diskusi

Opravdu chceš smazat komentář?