Zaklop OSB

Ahoj, stavime bungalov. Mame vyzdene pricky cca 3cm pod vazniky. Asi jsme meli prvne udelat zaklop, ale to uz je ted jedno. Ted ho chceme provest, jenze kdyz ho provedeme po cele plose, tak pak bude mezera mezi zaklopem a pricky 1,5-2 cm. Neni to uz malo? Ta strecha se predpokladam prohne. OSB tam budou jako podklad pro foukanou izolaci. Pod OSB bude jeste parotesna folie. Nejake napady jak to provest?
Odpovědět
Prohnutí střechy je závislé na typu její konstrukce, tj. jestli budou vazníky, nebo krov. Každopádně mezera je malá už nyní a je jedno jakou konstrukci mate. Po montáži desek bude již nedostatečná. No a komplikovanost instalace OSB a parotesu do této mezery, bych vám vyloženě nezáviděl. Půjčil bych si elektrickou pilu na vaše zdivo a mezeru zvětšil na cca 10cm.
Odpovědět
Profilova fotka
netmaster: Píše, že má vazníky. Ano, podle požadavku (na mé stavbě) by tam mělo být mezera 5 cm. Osobně si ale nedokážu moc představit pokles spodního pásu o 5 cm. To už by musely povolit stčníkové desky. Takže 2 cm bych řekl ještě dobré. Viděl jsem i domy, kde to leželo přímo na příčkách a nic zvláštního se tam neděje...
Odpovědět
@pyramis no tak ono už z realizačního řešení je poslední šára pod vazníkem nesmysl (pokud teda nemá držet sádroš, což nepředpokládám, protože to by zase mohla chybět výška pro izolaci stropu (pozednici snad pod vazníky dnes už nikdo nedává)) ... nicméně, nechtěl bych to dělat .. poslední jsem nedával a i tak ta předposlední šára byla příšerná práce .. a to nemluvím o omlácené hlavě o vazníky, ale ty cihly tam dostat ...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak někdo může postavit příčky před střechou a ta poslední šára se může hodit, když by vycházela třeba malá světlá výška. Je pak lepší nafoukat víc do střechy než se okrádat o o objem....
Odpovědět
@pyramis sorry, jako že si někdo nespočítá správnou výšku stropu v místnostech a výšku skladby stropu a pak tohle řeší "za pochodu"? Ano, stavba je "živej organismus" a některý věci se během ní mění, ale tohle si fakt nedovedu představit. Kam by pak tu izolaci stropu "víc do střechy" asi foukal? Jako že by třeba izolací zvedl obvodovou zed a neudělal pochozí půdu? Tak to bych "fakt chtěl dělat, platit a hlavně mít doma" 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Víc izolace stropu uděláš snadno a nemusíš kvůli tomu ani zvedat zdi 😉 a možnost pochozu vyřešíš distancí nad spodní pás. Ale asi nemá cenu to dále rozebírat.
Odpovědět
@xkarlos Ono poslední šára je tam jak říkáte kvůli sdk a hlavně se nepřenáší zvuk z místnosti do místnosti vyděl jsem domy bez poslední řady a jeto hodně znát
Odpovědět
@jirkajn ??? tak SDK mam v předposlední šáře ... a misto posledni šáry je foukana vata, což je nejen tepelně, ale i zvukově lepši, nez cihla ..
Odpovědět
Profilova fotka
@wampec Takže vy už máte střechu komplet hotovou i z položenou krytinou? Osobně si myslím že ta mezera 1.5-2 cm by mohla být dostačující,myslím si že je blbost aby se ty vazníky prohnuly po zatížení stropní konstrukcí a izolací o více než 2 cm, už teď si sedly vlivem zatížení krytiny. Vznesl bych dotaz na výrobce vazníků, kolik oni doporučují nechat mezeru, pokud řeknou že je toto ok tak bych se nebál pokračovat dál. Pokud máte příčky z ytongu tak bych vzal pilu a seříznul je o 2 -3 cm a máte po starostech.
Odpovědět
@xkarlos To mate nízko do stropu nebo se pletu
Odpovědět
@jirkajn co mám nízko do stropu? Výšku? Strop mám normální, 2,65m ...
Odpovědět
@xkarlos Tak to mate nízkou podlahu? já mám vyzděno až po vazníky podlaha 25cm a strop v půlce poslední šáry a mám to 2.60m kdybych jí neudělal jako vy tak mám 2.4m
Odpovědět
Článek se načítá
@jirkajn podlahu mám normální ... 2 vrstvy izolace, 17cm polyš, 5cm beton ... mám od desky 12 šáru cihel + věncovku ... takže 325cm od desky po vazníky ...
Odpovědět
@jirkajn a nebo možná má xkarlos o jeden šár obvodového zdiva více než vy? 😕 a tím mu vznikl prostor mezi SDK stropem a vazníky, který vyplnil izolací a má ji tedy pod vazníky a ne jen mezi nimi, případně nad, jak to mnozí následně řeší a nadstavují výšku vazníků.
Odpovědět
@doog bingo 🙂 ...
Odpovědět
@pyramis Když už chceš být teda pinktlich....tak TEN šár 😉
Odpovědět
Takže celá debata o ničem
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc Jenže já raději rod ženský, nežli mužský 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?