Jaky topny zebrik do koupelny?

Ahoj, v domecku budeme mit podlahove topeni a ja zvazuji, jaky zebrik do koupelny dat. Pokud bude napojen na podlahove topeni, nebude hrat moc malo? Neni lepsi poridit proste el. zebrik do zasuvky, aby se dala koupelna vytopit i ve chvilich, kdy se v dome nebude topit (napr. na vecerni hygienu, pak hned zase vypnout) ? Neni to ale moc energeticky narocne? Dekuji za vas pohled a rady.
Odpovědět
Původně jsem chtěl také napojit na podlahovku, ale tam jsou dva problémy: Jednak to bude hřát málo a bude to hřát jen když se topí (v zimě). Pak byla varianta kombinovaného žebříku, kde je možné topit i elektřinou, nicméně aby to správně fungovalo musel by tam být i nějaký ventil, který bude uzavírat přívod z podlahovky, abych žebříkem nevytápěl celý dům - zbytečně komplikované. Nakonec jsem zvolil variantu žebřík do zásuvky. Ideální, když chci, mohu zapnout. Máme to hlavně pro situaci, když chceme něco vysušit, předehřát ručníky atd, jiný radiátor v domě není. Popravdě, žebřík téměř nevyužíváme, ale jsme rádi, že ho máme. 😄
Odpovědět
Řešil jsem stejnou otázku a radši jsem dal jen elektrický žebřík. Výkon žebříku s teplotou podlahovky má mizivý výkon. Na večerní hygienu nepotřebuji zvyšovat interní teplotu. Žebřík prakticky používám jen pro sušení. Proto jsem si vybral těleso s funkcí sušení, kde se po stisku tlačítka zapne topení na určitý čas.
Odpovědět
Profilova fotka
@luj89 Taky mám podlahovku a el. žebříky a zatím jsem je nezapnula. Ale kdyby bylo potřeba, můžu zapnout 😉
Odpovědět
Vzal jsem na zkoušku sušák z lidlu a bohatě to stačí. Není to teda žádný dyzajnový zázrak, máme ho na nožičkách a slouží https://www.lidl.cz/p/silvercrest-ele.... Zapínali jsme snad jen na sušení oblečení, když děti přišly ze sáňkování.
Odpovědět
@luj89 dejte jen do elektřiny. Máme taky podlahovku a tyto topení jsem zapla jen 2x, když jsem susila mokré oblečení od dcery v zimě.
Odpovědět
Nam doporucili kombinaci, takze v hlavni koupelne v patre je kombinace, v koupelne v prizemi jen elektrina a mame jednu tyc na elektrinu i na WC v prizemi.
Odpovědět
My máme kombinované a 2 kusy doma Dá se říct, že funguje (fungoval), než praskla trubka k němu, potom jsme ho zapínali na zásuvku, ale teď už nevyužíváme vůbec, protože žere 2kW za hodinu. Když chceme sušit tak to sušíme na podlaze, v koupelně má někdy ve špičce asi 40C, jinak okolo 30 když se topí a to stačí a žebřík je jen odkladiště na ručníky, ale jen jako sušák
Odpovědět
Profilova fotka
vše se dá nastavit, topenář vám to určitě vysvětlí
Odpovědět
Aký výkon dosiahnete, ked do zopár trubiek pustíte vodu zo spiatočky cca 28 st. aby ste nakúrili v miestosti na 24 st. ( kupelňa) ? Max vykon rebrika je 400 - 700 W.
Odpovědět
@mirkajda topenář má především zájem udělat co nejvíce práce. Ten Vám to to zřejmě doporučí, ale prakticky jsou to vyhozené peníze.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?