Menu Forum

Kdy začít stavět po ohlášce?

26. čer 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
 Dobrý den,

trošku v tom mám zmatek, podali jsme žádost na ohlášení stavby 22.5., ale pan úředník má 4 týdny dovolenou, takže nám to udělá až 18.6., jak je to pak s lhůtami, kdy se bude moci kopnout do země? Jinak nám říkal, že pokud se do 40 dnů nevyjádří, tak můžeme rovnou stavět, ale je to 40 kalendářních nebo pracovních dní. Tlačí nás termín, 15.7. mají začít se stavbou....

Předem děkuji
14. čer 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kamilape
88
Registrovala se 31. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 416 příspěvků. Má 31 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kamilape
88
Registrovala se 31. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 416 příspěvků. Má 31 přátel.
 myslím, že dneska už potřebujete přímo souhlas, od nového roku. stavět můžete začít hned po vydání.
14. čer 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamilape
88
Registrovala se 31. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 416 příspěvků. Má 31 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kamilape
88
Registrovala se 31. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 416 příspěvků. Má 31 přátel.
 http://www.aksikola.cz/novinky/legislativa/ohlasovani-staveb-po-novele-stavebniho-zakona
14. čer 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
Registrovala se 7. prosince 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 509 příspěvků a 7 alb. Má 23 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
Registrovala se 7. prosince 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 509 příspěvků a 7 alb. Má 23 přátel. Region Mělník.
 @verunka01 Máte staré informace – tzv. souhlas s ohláškou mlčky byl zrušen novelou stavebního zákona č. 350/2012, která nabyla účinnosti 1.1.2013. Do 31.12.2012 skutečně platilo, že nebude-li stavebníkovi souhlas doručen do 40 dnů ode dne, kdy ohlášení došlo stavebnímu úřadu, ani mu v této lhůtě nebude doručen zákaz podle § 107, platí, že stavební úřad souhlas udělil.
Od 1.1.2013 však platí, že souhlas s ohlášeným stavebním záměrem musí být dán vždy písemně a nabývá právních účinků dnem jeho doručení stavebníkovi (§ 106 odst. 1 a 2 stavebního zákona). Znamená to, že 30 denní lhůta pro vydání souhlasu s ohlášením je pro stavební úřad pouze tzv. pořádková lhůta a jejím marným uplynutím nevzniká stavebníkovi právo realizovat ohlášený záměr.
14. čer 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
verunka01
4
Registrovala se 28. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 6 přátel. Region Frýdek-Místek.
 @ykram
moc děkuji za cenné rady, no vidíte a těch 40 dní mi řekl úředník stavebního úřadu.... nám spíše šlo o lhůty po obdržení souhlasného stanoviska s ohláškou, tak jsem ráda, že v podstatě druhý den se může kopnout do země......až tohle papírování skončí, tak nechci úředníky zase pěkně dlouho dobu ani vidětemoticon
14. čer 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veroonka (39 r.)
6
Registrovala se 10. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 75 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
veroonka (39 r.)
6
Registrovala se 10. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 75 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
 taky mi to hodne pomohlo... budeme menit dispozici bytu (bourani nenosne zdi) a tak me info ohledne ohlášení taky zajímá.... emoticon
26. čer 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí