Kolaudační souhlas - kdy platí?

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz, ale nenašel jsem na internetu jasnou odpověď. Na začátku prosince jsem podával ohlášení ukončení stavby a žádost o přidělení čísla popisného. Úřad byl rychlý a již v půlce prosince jsem dostal dokument který pouze informoval o přidělení čísla popisného a že byl proveden zápis v RÚIAN. Hned jsem šel na katastr a zápis a zakreslení objektu v katastrální mapě proběhlo ještě před Vánoci. A teď mě napadlo - nedostal jsem žádnou informaci o tom, že byl vydán kolaudační souhlas. Někde jsem četl že pokud je to v RÚIAN a katastr neměl námitky k zápisu, tak kolaudační souhlas musel být vydán, někdo zase psal že to je na sobě nezávislé... víte někdo jak to je? Poslal vám úřad nějaké lejstro kde bylo jasně řečeno že byl vydán kolaudační souhlas? Kontrolní obhlídka neproběhla, ale vím od sousedů že úřad dělá kontrolní obhlídky tzv. "od stolu".
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xerw:

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz, ale nenašel jsem…
@xerw Můžete být v klidu, řešil jsem před Vánocemi to samé. U nás obhlídka proběhla, ale další postup byl stejný - přišel dokument o přidělení č.p. s infem o zápisu do RÚIANu, pak jsem zašel na katastr. Paní ze stavebního úřadumi mi předtím výslovně řekla, že oni žádný jiný dokument nevydávají, že máme jen čekat, až katastrální úřad provede zápis do katastru nemovitostí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xerw:

Dobrý den, mám asi hloupý dotaz, ale nenašel jsem…
@xerw Žádný kolaudační souhlas ani kolaudační rozhodnutí nedostanete, protože od r. 2018 se RD nekolaudují. Jsou tam sice výjimky pro developerské projekty, ale to se Vás asi netýká. Když oznámíte dokončení stavby, tak by SÚ měl dojít na tzv. závěrečnou kontrolní prohlídku, ale některé SÚ to ani nedělají. Pro Vás je důležité, že máte stavbu v RÚIAN, takže můžete dostat č.p. a stavba bude zapsaná v KN. Rozdíl proti dřívějším kolaudacím je v tom, že dřív za technický stav dokončené stavby (tj. že stavba je schopna řádného užívání) odpovídal SÚ. Teď za všechno odpovídá jen stavebník. Takže např. když oznámíte dokončení stavby, nebudete mít revizi elektro a po zkratu vyhoříte, je to jen Váš problém, SÚ se to už netýká a ani pojišťovna Vám nic nedá.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@xerw Žádný kolaudační souhlas ani kolaudační ro…
@jozkakomosny Nie je náhodou od 1. 1. 2024 v platnosti zas nový stavebný zákon, ktorý kolaudáciu RD naspäť zaviedol?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@jozkakomosny Nie je náhodou od 1. 1. 2024 v plat…
@roman_ Ne. Sice je platný, ale (až na některé věci týkající se liniových staveb) není účinný. Předpokládá se, že bude účinný od 1.7.2024, ale asi se to datum bude posunovat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?