Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
ještě jsem zapomněla napísati jednu chlubivou :-p Odpoledne jsem Liborovi psala, že v jednom květinářství majjí úžasný proutěný koš na kytky s plechovou cedulí Welcome...a co myslíte, za hodinu přijel z práce i s košem :-D Na jaro vyfotím 8-) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Market :-D :-D Uz je zpatky, zase planej, tak to ma dokonce jeste teply :) Ale teda nakydal si na to zas maggi, to jsou fakt navyky jak stehno ]-( Veru, nebyl, je to takove hodne aromaticke, nejdriv to zjemni ryze a pak ten jogurt. To proste musi byt u sebe 8-) A co jsem tak koukala, ta cervena cocka se pouziva takhle docela casto. Treba mam primo na ni napsany recept na cervenou cocku s bananem a jablkem a priloha psana testoviny. Vymena me moc nebrala, ale byla tam zenska odtud (takova cikanka, jestli si pamatujes, dali ji do Brna do pavlacoveho domu bez funkcniho zachoda - mouky na hajzlu a cistici prostredky v kuchynske lince :-N ) a ta byla naprosto bozi :-D Pak zacala pracovat v Hypernove, ja na ni cumela, ze ji znam, tak jestli ji jako mam pozdravit.. pak mi doslo, ze ji znam jenom z bedny, tak by ji to asi nic nereklo :-D :-D
Odpovědět
jj, tu výměnu si dost dobře pamatuju, ti pavlačový, to byl tedy mazec! Já to hrozně žrala, vždycky jsem se u toho buď plácala do (kyprých) stehen nebo seděla s otevřenou pusou... Tak když jinak nedáte, tak já tu šošovicu příležitostně též zkusím. O víkendu mám v plánu krtkův dort, snad neskončí v koši...nemám s tím zkušenost :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Mnam, mnam, muj nejoblibenejsi :) Ale zkousela jsem jenom ty pytlikove, ne domaci. Vcera mi kamaradka dala ochutnat nejaky dort, ten byl naprosto luxusni. Tmavy korpus, same orisky, nejake to pernikove koreni.. Musim si vzit prilezitostne recept, fakt jsem si tak dlouho nepochutnala - a ze v ikea sjizdim prubezne vsechny dorty :-D
Odpovědět
holky dneska vypinam kram (PC). Cely den jsem za blondynu a ted sjem to zavrsila, kdyz jsem si na zubni kartacek dala jakysi mykoticky krem :-p 8-)
Odpovědět
zdeni :-D aspoň nebudeš mít plesnivý zuby no :-) veru, ty neremcej. když sem dám recept, tak je to samo dobrý, já bych nic hnusnýho nepozřela :-p ;-) fakt to zkus, budeš překvapená, jak je to dobrý. já si dneska udělám lilek s cuketkou a rajčátkama, možná přihodím i bílou papriku... takovou směsku. mám tu i krůtí maso, tak kdyby byl joo hlad, udělám to s masem na kousky. jinak jsem se vrátila od doktorky, jdu ještě v pondělí na kontrolu, mám na mandlích čepy, takže mi dělaly zase výtěry z krku... navíc mám pocit, že se mi to vrací, včera odpoledne jsem měla zase přes 38, je mi zima, bolí mě záda 8-( to je radost. ale voda už teče, tak jdu na ten jahelník a možná že i vyperu :-D
Odpovědět
hergot ženská, když jsi marod, tak pěkně kopej do duchen a pračku nech pračkou...od čeho pak máme ty naše muže, no ne? No ano. :-p Já jsem úplně vyřízená, od božího rána lítám s hadrem a mopem a hraju si na Popelušku...Ještě skočím do místní samoobsluhy...haha, tu se fakt čas zastavil a pak konečně paddnu na hubu. Ale jen na chvíli, bo večer razíme na ples gymplu...tímto zdravím Markétku! ;-)
Odpovědět
my máme teď tichou domácnost :-D, takže rozhodně udělám všechno sama, nemíním se ho doprošovat :-D
Odpovědět
další recepis pro janinu: osmahla jsem si krůtí maso nakrájený na menší kousky, přidala jsem nakrájený lilek, cuketu a bílou papriku. nechala jsem to pod pokličkou asi deset minut dusit, občas jsem to promíchala. pak jsem přidala nakrájený rajčata z konzervy, páč mi tu půlka zbyla z tý čočky. jinak bych dala čerstvý a dala bych je tam zároveň s tou ostatní zeleninou. takhle jsem to jen prohřála, osolila, opepřila, přidala trochu kari a udělala jsem si k tomu těstovinky. rychlý, zdravý, lehký, ale zasytí.
Odpovědět
teda tady to dneska žije :-) pochlapila jsem se a dala jsem na web fotky svícnu, který máme doma už přes měsíc http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Svi... (jsou tam ještě fotky housek, koláče a rizota, tak kdybyste se chtěly podívat...)
Odpovědět
:-D http://www.modrastrecha.cz/bazar/show...
Odpovědět
hmmmm, ty rizoto vypadá luxusně. To je jen se špenátem a piniovýma oříškama, neb ještě něco jinšího?
Odpovědět
Článek se načítá
ženy, nedělaly jste někdy kuře ala kačena na černém pivě? Budu dělat v neděli se zelém a knedlíkem, je to děsně dobré a nenáročné. Jen to kurče osolíš a okmínuješ, max. trošku potřeš sádlem, podliješ pivkem a pečeš, přitom občas podléváš. Spotřeba tak 1,5-2 pivka. Fakt bašta ;-) Zítra bude šošovica, ale klasika s vajíčkem, bo nemám červenou... :-p Ta vaše bude příští týden asi.
Odpovědět
ještě ten parmazán, ale můžeš tam dát klidně cokoli, základ je ta rýže pečená v troubě. kuře ala kachna jsme dělali kdysi, ještě když jsem bydlela u rodičů, a občas to dělá tchán. a je to dobrý, to máš pravdu. sousedka mi jednou řikala, že ona to peče tak, že propíchne plechovku piva zvrchu a na to napíchne kuře a takhle to peče v troubě. a že jak se to pivo z plechovky jakoby odpařuje do toho kuřete, že je křehký a dobrý. ale to už mi přijde jako šílená prasárna, to jsem teda nikdy nezkoušela, ani zkoušet nebudu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mam hlad :-N Nenechala jsem se zahanbit, zahodila rozesitou panenku a asi od jedny hodiny, kdy konecne usnulo hade, suruju cely byt :-p Za pul hodiny dorazi manzelisko a pojedeme na navstevu. Asi si vezmu panenku sebou, abych se nekam pohnula..
Odpovědět
Zdravim Verunku a zavidim ten ples gymplu. Tohle uz jde jaksi mimo. Ples je maly duvod, proc prijet 8-) :-D Jinak oznamuji, ze ja ani neuklidila, ani nevyprala, ani nevyzehlila, cely dopoledne jsme kvakala s kamaradkou, delala manzovi ridice, pak jsem se mela setkat s Majdou, ale nedokazaly jsme se zkoordinovat, snad zitra a ted vecer jsem jela s manzeliskem kupovat primocarou pilu :-D Padam na drzku, i kdyz jsem dnesek stravila predevsim klabosenim 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Pujdete do toho nektera se mnou? http://lenkasdolls.com/index.php?clan... Odhodlavam se asi od stredy a uz je rozebrany i dalsi termin, tak to docela specha. Koukala jsem na to uz minuly rok, letos do toho jdu - uz jsem se objednala :)
Odpovědět
Jani, kdyby o nebylo tak daleko, tak jdu do toho s tebou ;-) :-(
Odpovědět
jee to by muselo byt fajn, i kdyz ja pri svoji linosti bych si tu panenku koupila asi uz hotovou no stydim se :( ale jsou moc hezke...
Odpovědět
ahoj! předně přeju verunce všechno nejlepší k svátku! jaký byl ples? ;-) já bych si určitě ráda dala nějaký kurs, ale panenka je pro mě momentálně ne až tak zajímavá, takže by to pro mě byly zbytečně vyhozený cca dva tisíce. ale ty si to určitě užiješ. těšim se, že se pak pochlubíš výsledkem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste mam v merku dalsi kurz - kresleni tuzkou, ale ten stoji tri tacy :-S
Odpovědět
jen samotný kurs? zase to kreslení tužkou mi přijde takový víc využitelný.
Odpovědět
Profilova fotka
Dvoudenni kurz. Ale je fakt uzasny, nauci se kreslit kazde drevo :) Nekde mam odkaz, ale ted se mi nechce hledat - futruju se pohankovou sekanou :))
Odpovědět
hoď recept, to mě zajímá
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_r...
Odpovědět
ty bílky se tam dávají šlehaný nebo normální?
Odpovědět
je super, že je tam i maso, to by mohlo doma projít :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pridala jsem jeste koreni na mleta masa, vajicka jsem tam dala vcelku :-N Ale mozna by ty bilky snesly uslehat, takhle to nebylo nadychane. Udelala jsem Anezce panenku a hned si ji zacala mazlit a chovat, ach x-) :-D
Odpovědět
uz zase varite???? jeje ja mam neco udelat z krutiho masa ale nevim co :-D se necham obskocit mamcou kdyz uz jsem dojela na navstevu :-p videli jste album muj domov muj hrad???? :-D no comment :-D
Odpovědět
jani, vyfoť nýzku =-) x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?