Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevite nahodou, jak se jmenuje ta knizka, co jsou z ni ty strihy na tildu?
Odpovědět
to nevim, ale až to zjistíš, tak mi dej vědět. ;-) holky, já jsem fakt lemra, jsem doma 5 týdnů a neudělala jsem nic ]-( :-D
Odpovědět
Já mám doma Tildas Haus. Mějte se tu fanfárově, já už frčíííííííííííííím 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda Kajo, ty si ale lemra :-D Ja jsem prave tak nejak dogruntovala, mam vytreno i na chodbe. Tyhle sluzby nesnasim, ale zas me to nakopne jednou za dva tydny vygruntovat :-N Mozna se konecne dokopu udelat i nejake fotky, jak tu bydlime.
Odpovědět
teda aby bylo jasno, já jsem náhodou taky vygruntovala celý byt. vyndala jsem všechny knihy a jiný serepetičky z knihoven, celý jsem je umyla (ty knihovny), ošetřila včelím voskem, knihy jsem oprášila srovnala (našla jsem v nich spoustu pokladů :-D ale prachy žádný :-|). pak jsem probrala všechny skříně a všechno haraburdí a něco vyházela. vyprala a vyžehlila jsem několikrát velkou hromadu věcí... jako zase jsem se neflákala. jen jsem nic nevytvořila, jaksi mám prostě netvořivý období no... až se vrátím do práce, tak budu v takovým stresu, že se k tomu ráda vrátim, dobře se u toho relaxuje a čistí hlava ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja umyla lednicku, to jsou male vanoce :)) A na tajnacku jsem odnesla krabici nepotrebnych kramu k popelnicim - manza mi to zakazal, protoze se tam hromadi bordel, ale lidi tam vyhazuji stare koberce nebo cele gauce, zachody.. 8-( U tohodle se nebojim, ze by si to nikdo nevzal... Akorat jsem si nasla pekne blbou chvili, protoze jsem akorat mohla zamavat popelarum, kontejnery cisty a pred nima dve veliky hromady bordelu, co vymetli kolem popelnic 8-( Fakt nechapu, proc to tam nemuzou nahazet taky.. no tak jsem mela dilema, kam to jako mam dat, nakonec jsem to postavila na jeden kontejner a doufam, ze to tam nebude, az prijede manza domu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Komu nechodi maily z dilny, hlasim, ze je tam navod na madeirove kraslice :) http://www.dilnainspirace.cz/clanky/i... Tak jsem to vsechno nafotila a nevim, jestli neudelam velkou cenzuru, tak hezky jako vy to tu rozhodne nemame..
Odpovědět
ukaž a nekecej! :-D tohle jsem u popelářů taky nepochopila, že vysypou jen popelnice, ale bordelu kolem si nevšímají. přitom to bylo vždycky způsobený tím, že kontejnery už byly plný, tak to holt lidi museli postavit k nim. myslim, že to patří k jejich práci :-| zpráva pro veru - nechceš místo westíka kernteriéra? je to stejný, jen kerni jsou zbarvený jako pšenice. kámoška bude mít asi štěňata :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jeste tu? Ja prave ty fotky dodelala :-D
Odpovědět
no a kde jsou? :-D měli jsme tu návštěvu, já si dala blbec kafe, takže se mi teď nechce spát. a stejně jsem si teď zvykla chodit spát pozdě. spíš co ty tu děláš, když spí dítě a ty můžeš taky odpočívat? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja odpocivam zasadne u netu :) Ted jsem si taky zvykla chodit pozde, spis k jedne hodine :-S Uvedomila jsem si, ze jsem zapomnela vyfotit koupelnu, tak kdyztak zitra lepsim fotakem, tim mym chrastitkem to stejne nejak neni ono. Toz jak vypada byt zarizeny s nulovymi usporami :) http://ene.rajce.idnes.cz/byt/
Odpovědět
jani, tak až na tu hrůzostěnu a ložnici to máte doma hezký ;-) jo a taky ten oblouk v chodbě, z toho mám husinu :-D ale jestli se vám to líbí, tak pardon, doufám, že jsem se vás nedotkla :-D hele a anežka je borka! jak tam sedí uprostřed toho bordelu, jak kdyby to nebylo její, a čumí klidně na bednu :-D
Odpovědět
Článek se načítá
ty jo, mám novou verzi rajčete a nějak se v tom neorientuju =-) už potřetí jsem si nahrála fotky a neuložila :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tady se mi nelibi uz skoro nic, tak neva :-D
Odpovědět
tady je ta jahelná bábovka (chtěly jste ji vidět vy, nebo zase někdo jiný? :-D) a je tam i skvělý, úžasný, nejlepší kokosový piškot, který jsem dělala dneska http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Var... ten piškot: 250 g kokosu smíchat s 250 ml čerstvé ovocné šťávy - nechat půl hodiny uležet, aby se kokos nasákl. pak ze 6 bílků ušlehat sníh, 6 žloutků přidat ke kokosu, k tomu 4 lžíce oleje a 200 g cukru. dát péct. navrch jsem uvařila 2 vanilkové pudinky a dala meruňky. tu šťávu jsem použila z konzervy z těch meruněk :-N není to úplně dobře, ale mačkat pomeranče se mi nechtělo, navíc spodek by chutnal po pomerančích a vršek po meruňkách :-D ale je to opravdu dobrota x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Proc je loznice a obyvak nejhorsi je zrejme - ty se delali jako prvni, aby se tu dalo bydlet :) Tak to mi bylo fakt 17, kdyz se zarizovali :)) A oblouk mi prisel lepsi nez hranata dira na futra, ktera tam byla - ovsem bez futer. Kdyz se predelavala chodba - uz posledni faze rekonstrukce, ktera se delala ke konci tehu - navrhl tata, jestli tam nechci oblouk. Zaves jsem tam dat nechtela, tak mi to prislo jako rozumne zakonceni te velke chodby. Ted bych nejradsi tou rekonstrukci zacala zas od zacatku od loznice a obyvaku :)) Ale to uz fakt nema cenu. Kdyby to tu vypadalo hodne na dyl, asi bych si prosadila jeste tu loznici - na zdi kolem dveri bych udelala vestavnou skrin pres celou zed, vymalovala bych na bilo, novy koberec, musela by se tam taky vejit velka postel pro Anezku... no doufam, ze uz nas to neceka :) Co nas ale ceka je obmnena steny v obyvaku, treba by jsi mi mohla poradit, protoze jsme zatim k zadnemu poradnemu zaveru nedosli. Manza si objednal velkou televizi, ma na sirku metr, takze se nam do stavajici steny nevejde (aspon neco je na ni dobry :-D ), takze je nutny vymyslet ji ubytovani :) Obema se nam libi expedit tam by ale bylo potreba presne zmerit - jestli se tam vejde, tak presne na cm.. Na polici by postavit nesla, musela by jit pridelat na zed, coz pujde asi v kazdem pripade. No ale Anezka by dosahla na dvd.. :-N Dalsi moznost je komoda. Do supliku by se pohodlne shovaly vsechny veci, tv by sla na zed a dvd by se postavilo na komodu. Jenze se mi libi komoda malm a ta ma jenom 80 cm na sirku nebo ta sirsi ma zas na vysku jenom 80 cm. Nebo pak tam jsou komody, ktere jsou siroke i vysoke, ale zase cenove nekde jinde, coz by treba ani nevadilo, ale maji jiny design a nevim, jestli presne to pak budu chtit i v baraku - ted uz nechci kupovat neco sem do bytu, ale neco co budu urcite chtit prestehovat sebou. Jak to bude vypadat ted, moc neresim. Bud bude muset vyhrat prakticnost k detem nebo prakticnost do baraku, oboji se asi nepodari. Nejaky napad? :)
Odpovědět
jani, já bych určitě vycházela z toho, že si to pak vezmeš do domu, takže koupit to, jak to tam pak chceš mít zařízený. komoda je určitě praktická a podle mýho pod velkou televizi i hezčí. ;-) musim běžet, večer kdyžtak napíšu víc.
Odpovědět
Zdravím vás děvčátka, tak jsem vytvořila nové album, kam už budu dávat fotky z bytečku... dneska jsme dodělali (nebo teda ne my, ale pan podlahář :-) ) podlahy - lino a příští týden by se měla dělat dlažba v chodbě...
Odpovědět
koukám, že se obnovila naše "základnová" diskuse. bohužel nějak nemám na co reagovat :-) lampi, kde je album?
Odpovědět
dobrý, dobrý, stačí napovědět :-D :-D :-D už jsem to našla. to je opravdu lino? je to fakt k nerozeznání. my máme taky lino, ale už 3,5 roku a všichni už na to tak nějak postupně přišli. jak tu byla předminulý týden šéfová, tak si taky myslela, že jsou to fošny, a mě úplně vyvedla z míry, myslela jsem, že je to vidět... :-)
Odpovědět
no já na to taky koukala jako blázen, že to fakt vypadá jako prkna :-D což jsem teda velice ráda... x-) ale tak je jasný, že mi na to taky všicí postupem času přijdou... ;-)
Odpovědět
baru, to nevadí, že na to přijdou (hele, oni na to nepřijdou, dokud jim to neřekneš), ale důležitý je, že si všichni budou myslet, že jsou to prkna. lino je nenapadne ani náhodou. a pak budou valit oči a nebudou ti to věřit. největší sranda je, že všichni do jednoho se hned k tý podlaze shýbnout a ošmatlávají si ji :-D :-D taky máte v tom linu vzorek - myslím jako plastický? že to pak vypadá opravdu jako dřevo.
Odpovědět
jani, už jsi něco vymyslela s tím kusem nábytku pod tv?
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste ne. Docela se nam libi napad s komodou, ale jeste nevime jakou. Prosla jsem si znovu projekt a misto v predsini, kde mela byt komoda, je nejspis jedine mozne na kabaty, tak tam bude muset byt vysoka skrin a ne supliky... K jidelne jsem zase chtela bily pribornik.. Pod televizi ale nic vymysleneho nemam ani v baraku, takze je to uplne otevrene. Puvodne jsem tam nic mit nechtela, ale nekam musime dat dvd prehravac, repraky, dvd a ideal i deskovky (ktere se bohuzel ale nevejdou do toho expedit) - toz kam s nim? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Jojo Karkul, taky tam máme vzorek :-) Jani, ta poslední skříňa, co jsi poslala v tom odkaze, se mi líbí, je moc hezká ;-) tamto bílý, co jsi posílala předtím, se mi moc nelíbilo, ale tohle mi je sympatický x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Jani nekoukala jsem na ceskou ikeu, jestli to je taky ,co rikas na tohle, je k tomu i knihovna tzn. otevreny regal a vitrina http://www.ikea.com/de/de/catalog/pro...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to se mi moc libi, jenze je to moc uzky, my potrebujeme min. metr, kdybychom chteli televizi postavit na to..
Odpovědět
holky, jen takový upozornění - ta alve serie je dřevotříska (nebo něco takovýho) a folie. na obrázku to vypadá hezky, ale ve skutečnosti je to fakt umělý :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?