Menu Forum

Chalupa - cottage, vintage a stará patina

18. kvě 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
Registrovala se 16. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1054 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Ratíškovice, Region Hodonín.
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
Registrovala se 16. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1054 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Ratíškovice, Region Hodonín.
 takoví jsou úplně nejlepší. Holý zadek, ale přesně jak píšeš, plazma a domácí kino být musí, však na splátky je to pohoda, ne? emoticon To je škoda slov...my se teda snažíme kupovat vše za hotové, ale je mi jasné, že ani my se v budoucnu hypo zřejmě nevyhneme emoticon Ale určitě si to spočítáme tak, aby jsme byli schopni splácet, i když přijde nemoc a jiné neočekávané výdaje. Je hrůza, že lidi kolikrát vůbec nemyslí na tyhle varianty, prostě žijí dneškem. Ale jak si pak můžou pořídit rodinu? To mi hlava nebere...
18. únor 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
Registrovala se 3. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 4722 příspěvků. Má 60 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
Registrovala se 3. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 4722 příspěvků. Má 60 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Co ja tam za 4 roky potkala za lidi, to bylo neuveritelny. Presne, jak pises, "vsak na splatky je to pohoda." A oni ani nechteli ten uver pojistit proti jejich platebni neschopnosti! Pritom to delalo tak dvacku mesicne. Obcas jsem neverila, co vsecko si lidi jsou schopni koupit na splatky, treba playstation, konferencni stolek, fotbalek, takovy ten zahradni bazen s tim nafukovacim okrajem atd. Proste vsecko veci, na ktery se da usetrit ze jedne, dvou vyplat a ne to platit treba 10 mesicu emoticon My se taky snazime vsecko za hotovy. Je mi jasny, ze az koupime barak, tak se tomu asi nevyhnem. Asi neunikneme ani nakupu auta na leasing, nicmene to jsou potrebne veci. Chapu, ze si nekde bere uver treba na novou koupelnu, na rekonstrukci atd. Asi jsem deformovana tim, ze o tom vim mnohem vic nez bezny spotrebitel a mam z toho respekt emoticon
18. únor 2009 ve 20:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Tak co myslite? http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=2412640&vReferer=
18. únor 2009 ve 22:40  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
1
Registrovala se 24. března 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 267 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel. Region Plzeň.
  • Přestavuji dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
1
Registrovala se 24. března 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 267 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel. Region Plzeň.
  • Přestavuji dům
    Region Plzeň
 K tomu se musím vyjádřit emoticon Už jsem to zde na foru možná prezentovala několikrát, ale je to momentálně pro mě dost aktuální téma. Shodou okolností jsem podobnou věc, vlastně ne podobnou, ale naprosto totožnou věc řešila dnes v práci, nebudu tu popisovat žádné detaily, jde o to, že si vzali hypotéku v době, kdy nebyl problém jí získat, navíc v době, kdy pán měl krásný příjem a vůbec je nenapadlo uvažovat nad tím, že by to tak nemuselo bý, navíc měli k dispozici ještě nějaký byt, který plánovali prodat, část užít na rekonstrukci domu a část na mimořádnou splátku hypotéky. No a uplynulo několik let, rozvedli se, paní šla do toho bytu, rekonstrukce neproběhla zcela správně, dodavatel byl pěkná svině, běžel a běž o to soud, na dům je předběžný opatření a zákaz dispozice s tím domem, pán splácí hypošku, ale dům je neobyvatelný, navíc se vede v jeho případě to soudní řízení, no a navíc přišel o tu supr placenou práci a má práci, kde bere asi o dvacet míň, takže je to tak, že mu každý měsíc schází blbé tři tisíce, aby všechno poplatim, nemá samozřejmě pomalu na jídlo, platí výživné atd. No a teď je třeba to nějak řešit, už mam trochu nápad, jak to udělat, ale musí se to doladit, ale je to strašný.

No a já si z toho pro dnešek a další dny a asi měsíce a roky vzala jednu velkou obavu, obavu z toho, jestli si ten úvěr vzít nebo ne, nebyl by velký, ale prostě by to byl závazek, kdy by byla zástava na baráku, byla by to splátka asi 3500 měsíčně, což mám pocit se dá utáhout snad skutečně vždycky (ten pán měl splátku vyšší). Jenže problém je v tom, žy my musíme ještě vyplatit mojí sestru, musíme jí to dát za pět let, máme našetřeno asi deset procent té částky, teď musíme odkládat víc a případně to pak dořešit nějakou půjčkou (cca sto litrů), ale bojim se těch pěti let, kdy se to bude splácet paralelně (resp. splácet a šetřit). Navíc te´d do toho svatba a pak taky třeba ta mateřská, protože už na to věk je a už bychom asi i třeba za rok chtěli. Jít do toho nebo ne?
18. únor 2009 ve 23:08  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
1
  • Přestavuji dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
skafandrik
1
  • Přestavuji dům
    Region Plzeň
 To vše samozřejmě navíc v době krize, kdy přítel teď přišel o práci, snad rychle nějakou najde.
18. únor 2009 ve 23:09  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Skafi, to je tezko rict. Asi bych do toho uveru sla, pokud by nebyl velky a pokud by nebyl dan strop mesicni splatky a bez sankci se to dalo kdykoli splatit. 3500 neni tak velka castka, to se da. A na vyplaceni segry bych se pokusila setrit. Nejlepsi by to bylo udelat tak, ze bys co nejdriv otehotnela, porodila a v dobe, kdy bys mela vyplacet sestru, bys uz byla v praci a dalsi uver by vas tak financne nezatizil.
18. únor 2009 ve 23:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 To je pitomy emoticon
No ja si ted udelala tabulku v excelu, vyplnila jsem tam vsechny nase vydaje, predpokladanou castku na jidlo i s rezervou, pak rezervu na bezne nepravidelne vydaje jako je obleceni, darky.. dopocitala jsem se do nejake castky, kterou jsme schopni mesicne nasetrit i pri placeni hypo - ted je rozhodovani, jestli je to dostatecna castka na bezny provoz domacnosti, abychom si mohli sem tam neco doprat.. A nakonec jsem jeste zkusila vypocitat, kolik bychom meli, kdybych nesehnala praci, jestli bychom dokazali fungovat i s tim. Manzelova prace je zasadni, bez ni bychom to vubec neutahli, takze kdyby to doslo do extremu a prisel o ni, tak jsme nahrani. Ale zase nemuzeme spolehat, ze nekdy sami nasetrime, abychom lepsi bydleni poridili za hotove, takze to odmitam ted resit.
18. únor 2009 ve 23:20  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Jo, Jani, zapomnela jsem ti pochvalit broz emoticon Mne se teda libi emoticon

Tak my bychom asi hypo utahli. Z jednoho platu by to bylo dost na hrane, ale ze dvou docela v pohode. Ale domluvili jsme se, ze vlastni nemovitost zacneme resit jako lide v nasem okoli - az s konecnym poctem deti, nejdriv tak ve 35, kdy budeme oba pracovat na plny uvazek. emoticon
18. únor 2009 ve 23:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Musela jsem odbehnout vedle, tak jsem nemohla dokoncit myslenku, ale stejne se mi libi vic nazor Market emoticon

A co ten muj vytvor? Nic, co emoticon
18. únor 2009 ve 23:30  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 To zni taky rozumne emoticon Ale k vam do bytu se asi pokojicek vejde, co..
18. únor 2009 ve 23:33  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Vsak jsem ti vytvor kladne ohodnotila.

Jo, pokojicek se k nam vejde. Mame velky byt, ale neni nas. A nevyplati se mi hypoteku, protoze najem i inkaso, co tu platime je daleko nizsi nez by byla splatka hypoteky emoticon
18. únor 2009 ve 23:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Psaly jsme stejne, tak dekuji za kladne hodnoceni emoticon)
18. únor 2009 ve 23:48  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
 jani, brož je moc hezká. ty si vyhraješ fakt emoticon
skafi, já bych do toho úvěru šla. pokud to bude rozumná částka, splátka takhle nízká, bude tam nějaký pojištění... tak to není žádná tragédie. navíc čím později do toho půjdete, tím hůř že. nedají vám to třeba na tak dlouhou dobu, takže splátka se pak zvyšuje ap.

já fakt nevim, ono je to hodně těžký a člověk musí hodně přemýšlet a počítat a plánovat. vy máte výhodu, že barák je de facto váš a že potřebujete "jen" na rekonstrukci a odstupný.
18. únor 2009 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Tak uz ji mam schvalenou i od kamaradky kamaradky, co ma podobny vkus, tak jsem klidnejsi. Po tech deviti hodinach se mi fakt nechce delat neco jineho emoticon Jeste vymyslet vtipne baleni..
19. únor 2009 v 00:18  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Kde jsteeee? emoticon
19. únor 2009 v 11:23  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Tu som, ale balim veci na vikend do Cech, odpoledne vyrazime. emoticon
19. únor 2009 v 11:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
 Tak šťastnou cestu! A když si vzpomeneš, tak se prosím zeptej té paní, co vám stříhá psiska, jestli neví o někom, kdo v okolí bude prodávat štěnátka...Děkuji!

Eni, mám další levný recept emoticon :
na troše oleje opečeme čabajku či jiný pikantnější salám, pak přidáme na kolečka nakrájené brambory a spolu opékáme asi 5 minut. Přidáme kmín, čili papričku a nějaké koření, co máte rádi a zalijeme drcenými rajčaty z plechovky (400ml, já dala dvojnásobné množství), asi deset minut dusíme a pak dáme ještě krátce zapéct. Já přidala nahoru mozzarelu, ale ta v receptu nebyla. Je to taková rychlovka, co dům dal...
19. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Veru, zeptam se, zjistim a adresu ci telefon z ni vyrazim, i kdyby nechtela emoticon Ne, to ona mi zas ochotne rekne nebo mi aspon prozradi jmeno a to uz se dohleda na netu emoticon
19. únor 2009 ve 13:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 ha há, takže veru už je lapená emoticon
19. únor 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdina (49 r.)
Registrovala se 22. května 2007 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 527 příspěvků. Má 1 přítele. Německo.
fotoportrét
fotoportrét
zdina (49 r.)
Registrovala se 22. května 2007 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 527 příspěvků. Má 1 přítele. Německo.
 holky nekdo tady daval recept s cervenou cockou. Dejte mi ho prosim do IP.
19. únor 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Manza dneska volal, ze jdeme posledni vikend v breznu na svatbu emoticon Kamaradky bracha se asi nejak ustrikl, vcera se dozvedeli, ze cekaji rodinu, tak to bude rychlovka emoticon Uz jsem na zadne svatbe dlouho nebyla, bude pry prasatko, ach, zas to zradlo emoticon emoticon Dar je nejspis jasny - poradna deskovka emoticon Uz zacinam vymyslet, jak vyparadim Anezku, musim sehnat hezkou celenku..

A jestli se nemylim, je ctvrtek, bude Bydleni je hra emoticon
19. únor 2009 v 17:27  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Tolik promen v jednom Bydleni, to bylo dobre emoticon) Videly jste ty domky? Ten posledni byl opravdu hustej, takovy vubec ne mastnacky emoticon Ten malinky se mi hroozne libil. Presne tak bych si to predstavovala, vyuzite kazde mistecko..
19. únor 2009 v 17:58  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
 uff, já až teď dorazila domů. Celé odpoledne jsem nalévala slivku na soukromém koštu pálenek. Neměla jsem ani slzu a stejně smrdím (voním emoticon ), jak kdybych se v té hruškovici koupala.

A jdu balit, bo zítra mažeme na lyže...
19. únor 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
Registrovala se 5. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 73 příspěvků a 2 alba. Helsingfors, Finsko.
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
Registrovala se 5. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 73 příspěvků a 2 alba. Helsingfors, Finsko.
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
 Vsem, co odjizdeji, preji stastnou cestu a uzijte si to! emoticon

Broze jsou moooooooooc krasne!!!! emoticon

Vysledek meho celodenniho snazeni (krome par finskych knizek z antikvariatu... mnam!!!):
http://maii.wordpress.com/2009/02/19/i-probably-went-mad/

Fakt jsem z toho cela vypsychovana, ma to 80x40 cm. Se trenuju na to, az si jednou prizdobim svatebni saty emoticon
19. únor 2009 ve 21:47  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Wow, tak to je husty emoticon Tohle jsem vzdycky hrozne chtela umet emoticon Zaaaavidim!
19. únor 2009 ve 21:59  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
 ene -> neni to vubec tezky, a kdyz koukam na tve vytvory, tak ti radim - vzhuru do vytvarnych potreb pro barvicky emoticon ale fakt, je to jen o trpelivosti a nadseni, technicky to fakt problem neni. Dokonce i s barvickama plnych zmolku a hrudek, ktere se debilne rozpiji (hmm... neni to tim, ze vetsinu mam uz tak 9 let a za tu dobu jsem je pouzila doted tak 2x?... namka)

Vseho s mirou, ja jsem ted uplne vypsychovana, kdyz zavru oci, tak vidim zlate listecky, jak je vybarvuju zelene...
19. únor 2009 ve 22:07  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Technika mozna, ale ta trpelivost a predstavivost, aby byla zaplnena cela latka.. to obdivuju emoticon
19. únor 2009 ve 22:09  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 maii, to je paráda! emoticon i ten šátek je nádhernej. taky bych chtěla mít tu trpělivost, představivost a pevnou ruku emoticon
a chtěla bych takový povlečení! emoticon
19. únor 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
fotoportrét
fotoportrét
maii (30 r.)
20
  • Již bydlím v bytě
    RT, Německo
 No pani, to jste me potesily, ale jako fakt emoticon kuju!

Mne to prave presne pripominalo ikeacky povleceni/zaclony emoticon...
19. únor 2009 ve 23:12  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Magduli, fakticky cumim, to je totiz uuuzas! emoticon emoticon Fakt smekam, je to paradni. A nemyslim si, ze je to tak jednoduchy.

Hlasim se z rodneho mesta, dojeli jsme ve dve v noci, uz mam i ostrihane dobarvene vlasy (zas ala barbina emoticon). Jsme celi, i kdyz jsem ridila prvni pulku cesty, zadne nehody se nestaly emoticon Jo a stihla jsem uz prolitnout galanterkou, koupit si nejake bavlnky, krajku a koralky, budu tvorit emoticon
20. únor 2009 v 10:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš