Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
nemám ani kůlnu a ani garáž,tak mám smůlu :-N Musím vyšmejdit nějakej obchod kde je ještě používají :-D
Odpovědět
tak,tak..taky bych ho chtěla někde vyšmejdit. a díky za pochvalu fotek ;-)
Odpovědět
jsem si vydupala aby šli vidět v bytečku trámy od střechy :-D už se těším až se brzo dáme do práce,teda snad 8-(
Odpovědět
jéé takový chybky :-N
Odpovědět
hmmm to je fakt pěkný,taky se mi trámy
Odpovědět
jsem zvědavá kdy se nám vše pohne,už aby to bylo..tenhle rok měla být svatba ale kvůli financím to neklaplo tak ještě musíme šetřit na ni. Ale na bydlení nespěcháme
Odpovědět
tak ať vám to dopadne ;-)
Odpovědět
děkuju,nebýt krize tak už bydlíme..ale není kam spěchat..původně jsme měli mít roubenku ale pozemek nám neklapl :-( Pozor na mě,jsem děsně ukecaná :-D
Odpovědět
to je dobře :-D , a kde bude slibované podkroví? u rodičů,nebo máte nějakou pěknou půdičku?
Odpovědět
u rodičů,budem dělat schody do naší ložnice z které bude obývák,dům bude patřit stejně brzo mě tak není nutný hledat jinej dům
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, pozemky... :-p 8-( A u nasich rodicu je to jeste horsi - jedni pudu nemaji (ale maji volne spodni patro, preplnene kramy) a druzi maji pudu nizko a musela by se zvedat strecha :-|
Odpovědět
treisi : vita te ta, co ma kosik z garaze :-D vim ze se po nem nekdo ukrutne shanel na mimibazaru, tak tam zkus dat taky poptavku.. jinak staronovych je v eshopech docela dost :-N jinak ja se letos vdavam, krize nekrize, bude to svatba jen ve ctyrech lidech, takze investice jen do prstynku, ty zustanou celej zivot. Proste se chceme vzit a nehrotime to :-D Jinak po podkrovi tajne touzim x-) kocule, ja ten servis zas tak nepotrebuju, mne se libi prave jen ten tacek, protoze ostatni bych neuzila a nemam to uz kam strkat :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
jofiel: taky by jsme chtěli tajnou ale jeho rodina by to nepřenesla přes srdce,ale pokud příjde mimčo tak se tajně vezmem a nazdar :-D
Odpovědět
no puvodne jsme planovali tak 25 lidi ale kdyz do toho zacali vsichni kecat, tak jsme zrusili oficialni termin a rekli jim, ze si to udelame nekterou sobotu, jak bude hezky :-p takze az nebudu nekterej vikend psat, tak se vdavam :-D
Odpovědět
dobře :-D
Odpovědět
ahoj a dobrý večer musím říct, že jste tady úplně úžasný, při hledání kuchyní a různých nápadů jsem objevila tyhle stránky náhodou a jsem úplně nadšená. Hned jsem utíkala do sklepa pro nákupní košík, natřela na zeleno kladívkovou barvou a pochválil mi to i manžel- lakýrník:). A to má vždycky řeči, co to zase tahám za starý krámy. Už si začíná zvykat. Začínáme přistavovat k baráku velkou kuchyň v přízemí s vstupem do zahrady a už se nemůžu dočkat, tak se po večerech kochám aspoň fotkami z internetu a ten košík tem mi tam ještě chyběl.
Odpovědět
janapro: ahoj :-) a prichazim s neoriginalnim pozdravem : fotky! fotky! By mne zajimalo, jak vypada kladivkovy kosik :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tady se to rozrusta dabelskym tempem :-N
Odpovědět
No fotky bude potíž, já to neumím zmenšit, a strašně mi to trvá :-( , ale kladívkovou barvou mám natřeno půlku věcí na zahradě, je taková po uschnutí jako kropenatá,takže hned všechno vypadá starodávně. košík schne v garáži,tak já to nějak zkusím ;-) , ale nevím nevím.Ještě jsem to nikdy nedělala, fotky ukládám jen do počítače.
Odpovědět
jinak tip : v Lidlu bude pro děti krasna lavička, stůl a židle - bílé x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lavicka super, zidlicky a stul maji v ikea v masivu za podobnou cenu.. Tohle jste videly? http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP... Fajn sklenicky na vino, ale vyprodane a drahe |-|
Odpovědět
jo ty skleničky jsem viděla... jsou krasne x-) i na živo, u nás je v Olympii měli
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, to je super! Jen tak dal, at se mame cim kochat :))
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item641675288_sta... kdo chtěl stary klice? :-D http://www.aukro.cz/item641675285_sta... http://www.aukro.cz/item641675279_sta... končí za den a žádný příhoz :-)
Odpovědět
Tak jsem se zkusila porat s fotkama a zdá se, že jsem na to přišla, syn mně pochválí, že jsem si s tím poradila sama :-) Tak zítra oběhnu barák a nafotím mé oblíbené, teď jsem vložila jen to co jsem měla uložené v počítači- na zkoušku.
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item646570321_dre... http://www.aukro.cz/item642595013_dre... bila patina ,,temer" za pusu a na Kup teď ! janapro: konečně vím, co je kladívková :-D
Odpovědět
Zdravím jani, vítej mezi námi ;-) ...jojo,ďábelské tempo nabírá obrátky...to je dobře, že tu je tolik lidí s vytříbeným vkusem...ta zelená je úžasná...Ty skelničky v tchibu jsem taky viděla, krásné... x-) x-)
Odpovědět
Jofi, na rez je něco speciál, aby pustila?
Odpovědět
nejaky prostredek na trouby a grily .. v bílé flašce :-N
Odpovědět
Na rez jsem jednou našla v nějakém časopise jednu ,,babskou radu"- ale nemám to odzkoušené: Sáček kyseliny citronové rozmícháme v půllitru vody,přidáme trochu octa a soli a dobře promícháme. Do roztoku vložíme předmět a už jen čekáme, až se rez ztratí. Potom opláchneme, usušíme, případně nakonzervujeme- to už tam není čím :-) . Ale asi dá i něco koupit hotové, nevím- návod jsem si schovala, kdyby se náhodou hodil :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?