Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Já se tady u nás do jednoho prý nového chystám, protože tam mají prý hodně závěsů z angl. Nextu .. a tak bych tam ráda něco našla.. myslím, jako látky. Jinak tam nenakupuji ..
Odpovědět
Profilova fotka
Cilene tam nechodim, ale kdyz se pobliz naskytnu, vetsinou neco ulovim :) Na Anezku mam veci hlavne z druhe ruky. Sveho casu mi mama kupovala i kalhotky ze sekace :-N
Odpovědět
ty destsky veci vetsinou z Anglie jsou fakt vypeceny...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já vám tu halenku do alba dám (i když na ramínku to tak nevyzní, mě se lúbí), doufám, že i ene dá slíbenou halenku naskok do alba ;-) se mi zdá že to tak nějak vyznělo, že jak socka všechno nakupuju v sekáči, to né, ale dá se tam skvěle nakoupit, koc, o malé nemluvě, její značka je George a má taky úžasný dvouřadý kabátek od Nextu.
Odpovědět
jak rikam kdyz je dobrej sekac,oulovky se najdou, ale to byva vetsinou ve vetsich mestech..segra to ma tak, ze vzdy s kamoskou jedou za tou pani, ta jim to doma predlozi a tam nekolik hodin vybiraji :-D ale to je to detsky :-D ..jjo George super
Odpovědět
holky jaky se vam libej schody v baraku? drevo, bile, zdene v kombinaci se drevem???
Odpovědět
Profilova fotka
Ony to jsou dve uplne odlisne predstavy - co se mi libi, bych si do baraku nedala :-D Taky zalezi, jake jsou finance a kde ty schody budou... kamaradka architektka si dala do podkrovniho poschodoveho bytu ty uplne nejlevnejsi, kovove a jsou super. Maji syte oranzovou barvu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sytě oranžovou, to si snad ani nedokážu představit :-D
Odpovědět
jo, ja do takovejch odvaznejch bych nesla...schody v baraku normalne v chodbe ne z mistnosti...no nejaky superdrahy teda ne...mela jsem rozpocet na drveny cca 50-60tis..me by se libili asi zdeny s drevenyma naslapama, ale jaky zabradli...hezky by byo nejaky cerny kovany,ale to je zas drahota...nevim jestli jit do celodrevenych...moc se mi nechce
Odpovědět
Profilova fotka
Zabradli ti staci nejlevnejsi obyc drevene z hobby marketu a napatinujes si ho na bilo... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
máš nějaký v merku? Vždyť už víš, že já co nevidím, tak si neumím představit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Eliška je pěkně, ale pepekelně pěkně naštvaná .. 8-( ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
a tak do jakejch byste sli??? do drevenejch(buk,dub) ci zdenejch s drev,naslapy? jo neco mam, az najdu ukazu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Co se děje, Eli??? =-)
Odpovědět
http://www.modrastrecha.sk/album/view... jako ze takhle nejak, ale jinak :-D zdene schody + drevo
Odpovědět
Profilova fotka
Zděné + dřevo ... celodřevěné z masivu jsou krásné.. takové ty i vzhledem staré.. ale nesnáším to vrzání.. Naši mají taky betonové ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale je fakt že kovové nejsou taky špatné http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto....
Odpovědět
Profilova fotka
...ale dřevo je dřevo!
Odpovědět
Profilova fotka
jo to jo!
Odpovědět
Ahoj holky, dík za připomínky, samozřejmě, že co člověk to názor, ale bydlím v tom já a já si za tím stojím. ;-) Jen bych si obhájila ten dřez-ten malý zabudovaný dřez bych si vůbec netroufla dát do dřevěné desky, když si představím, jak se kolem nacáká, i když má člověk myčku, tak myje potraviny... a ten druhý dřez budu používat na oplachování právě zeleniny atd a v Ikea mají takové vychytávky jaku sítko a prkénko přímo na dřez, takže tam vše nakrájím a šoupnu to do hrnce, aniž bych někde bryndala. Nebojte, mám to promyšleno do detailů-jo a některéˇskříňky nejsou dodělané- na rohovou jsme zapomněli koupit dvířka a koše v poličkách samozřejmě budou, zatím je to polotovar a celý zbytek bytu rozbombardovaný. Jen jsem se chtěla pochlubit, co jsme zvládli za 3 měsíce. ;-) Teď nám tam řádí elektrikář, tak já jdu komandovat, co kde chci a chci a chci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mně se nádodou ta baterie líbí...jednoduchá, krásná........odkud ji máš? je trochu vidět, že má porcelánovou páku ne? chtěla bych taky porcelánový dřez....ale přímo zabudovat do nějakého starého kredence.....na chalupu linku dávat nechci....
Odpovědět
Profilova fotka
jasně, jani, my ti ho neberem, víme, že ty víš ;-) a chceš a to je důležité! A za mně, jsem ráda, že nás alespoň čteš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, to je pravda s tou masivni deskou, taky z ni mam z tech samych duvodu strach. Urcite dej casem vedet, jak se v ni bydli, chtela bych linku hodne podobne :)
Odpovědět
Profilova fotka
Pani, ted mi doslo, to jste zvladli postavit, probourat a dat takhle do caiku jenom za tri mesice??? Jste borci! x-) Ted jsem si prohledla baterii, pro takovehle zahnute mam slabost :) A ta paka je mazacka 8-)
Odpovědět
jasne Jani, v pohode...jak uz tu bylo mnohokrat diskutovano, kazda jsme tak trochu jina a kazdy se libi jine veci...ja si myslim ze i ten zabudovanej drez na masiv desce je v poho...segra ma normalni hlubsi nerez a dubovou masiv desku a dobry...kdyz ten drez je hlubsi tak se ani tak nenacaka, stejne to pak clovek otre. Jani chlub se, mas cim!!! 8-)
Odpovědět
saru, nam se moc nelibila baterie u toho odkazu, jak jsem davala na ten drez v drevene kuchyni
Odpovědět
Profilova fotka
Jani.. O Tvé baterii ani slova.. ta se mi líbí moc... i kuchyň se mi líbí moc.. jen na mě je moc těch horních skříněk, to bych já nedela, jsem až moc úzkostlivá na prach, kapky a tak.. a tak mám fobii ze zahlcování prostoru nábytkem..nestíhala bych to leštit :))) Spodek a vysoké skříně chci rovněž tak, jako to máš Ty, jen místo vršku bych ráda police.. a trochu jiné úchytky a dřez zabudovaný. Vůbec se nezybývej našima kecama.. přesně tak, budeš tam bydlet Ty a líbí se to Tobě.. Vůbec si nenech své nadšení kazit.. jen jsme se každá inspirovala zvizualizovala si to k obrazu svému. Strašně se mi líbí ty obklady, můžu se zeptat, kde jste je sehnali? Mně by se tedy líbil spíš mat.. ale přesně takto provodené a tady nikde okolo jsem nic takového neviděla.. a popravdě třeba ani na stránkách sika ne.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak asi spatne koukas, odkaz davala tenhle tyden Dorka :) http://www.rako.cz/cz/produkty/objekt...
Odpovědět
Profilova fotka
En, nekoukám... já nechci kostku, ale obdelník... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A na tom druhem radku bilych je co? :-N Ke vsemu je povrh uvedeny MATNY...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?