Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jj, jsou tam jak kostky tak obdelniky,leskle i matne, objektovka od raka to jisti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
En... už to vidím.. děkuji.. mně se to předtím neotevřelo.. :-N
Odpovědět
http://www.rako.cz/cz/produkty/bytova... a tu je Janicky dlazba :-D
Odpovědět
Ahoj, já se neurazila, jasně, že se každému líbí něco trošku jiného, ta baterie je taky Ikea a má tu páčku keramickou- prostě i s těma úchytkama na lince mi přijde, že to k sobě pasuje,nakonec změna za pár let není vyloučená. Stačí vyměnit úchytky a doplńky a bude to zas jiné. Ty dlaždice nejsou Rako, koupili jsme je po dlouhém pátrání v Hornbachu a měli je jen lesklé a upoutaly mně nejdří v černé barvě. ty byly fakt nádherný, ale černou jsem nechtěla, i když si myslím, že by to nebylo špatné. Ale určitě by na nich byl vidět každej flíček,a měli je i krémový, ty byly taky moc pěkný.Hlavně mně nadchlo, že nejsou úplně rovné, ale mají takový zkosený okraj. A byl docela problém sehnat tenhle formát, teď frčí čtverce a mozaiky a ani jedno není mé oblíbené- v kuchyni je mozaika nepraktická- je v ní moc spár.- proto mám ty sáry taky šedé- pon zkušenosti s bílýma spárama už nikdy. A k těm hodně skříňkám- já nebudu mít v té obývákové části asi moc nábytku a mám fůru hrnečků a věcí po babičce, tak to tam chci zkusit vystavit a uvidím, jak to bude vypadat, něco bude jen na parádu, něco se bude používat, nechci mít doma muzeum plné sbírek, které mi nic neříkají, mám ráda věci, ke kterým mám nějaký vztah- taky jste mi tady ukázali aukro :-)- to se musím krotit, abyste ze mně neudělaly závislačku. A ty skříňky mám taky proto, že by se mi líbily i otevřené police, ale to jsem měla roky v obýváku a vím, že je to jen lapač prachu, takže to mám zas takhle promyšlenou změnu. A jinak já vás docela čtu, ale vy jste strašně ukecaný a aktivní a než si zhlédnu všechny úžasný odkazy, co sem dáváte, tak už nemám ani o čem psát. Taky je třeba chodit do práce :-) Takže vás jen tak stíhám zpovzdálí sledovat :-) . Nějak jsem se rozkecala.
Odpovědět
Myslela jsem samozřejmě ty obklady- já říkám dlaždičky všemu :-) Ta podlaha je z Rako , ale přes nějakou firmu na netu byla jen za 490 kč za m2. Rako to prodává za 599
Odpovědět
Profilova fotka
hOLKY JSTE MOC UPOVÍDANÝ .. čekám na kluky .. a pak půjdu zkoušet šíííít a žehliiiit :-D
Odpovědět
fiiiiiiiiiiiiiiiiiihaaaaa Jani, to je uplnej elaborat :-D kuchyn mas moc hezkou a basta, je jasny ze kazda bysme to pak uzpusobili jinak :-D libi se ze jsi zkombinovala nahore Lidingo, dole Stat ;-) Ty obklady z Raka si myslim, ze by taky sly...me se to proskleny az dolu na obrazku v katalogu, taky vzdycky libilo, ale moc nevim co bych do toho dala...par hezkych kousku mam, ale ne zas tolik a bala bych se, aby to u me nevypadalo pak chaoticky...jsem zvedava co reknes na keramicky drez, az budes pouzivat...Nekdo na nej nadava, ze se tam pry uszuje spina a je to na te bile videt, ale to na nerez ostatne taky..mycku a lednicku mas zabudovanou? jinak spotrebice jsou taky z Ikea?
Odpovědět
spotřebiče jsou Ikea ale lednici mám poměrně zachovalou, tu si necháme a jak je na kraji, tak si myslím, že to neva. A myčka bude vedle dřezu, ale až budou peníze a taky samostatná.Jak je to na kraji a v bílé, tak si myslím, že si to na skříně ,,hrát,, nemusí
Odpovědět
Ty jo ,Jani, uz se tesim na dalsi pokracovani :-)
Odpovědět
Přidávám ještě do alba fotku našeho baráku- naše je samozřejmě ta zelená polovina. Jen abyste věděli, kde jsme přišli na tu barvu v kuchyni, my jsme s manželem na zelenou trošku úchylný :-)
Odpovědět
ja vim,kladivkova zelen :-D
Odpovědět
Profilova fotka
janipro, a ta lavice co se krčí v koutě je odkud? Ta je bezvadná x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ta je nádherná a v docela dobrém stavu, dostala jsem fůru věcí od kamarádky z pozůstalosti, mám těch pokladů různě postrkaných po baráku a vybírám, co sladit do nového, snad se nám tam nějak povede začlenit.
Odpovědět
Profilova fotka
ty jó, já myslela, že je někde koupená za velké prachy, taky bych brala takovou kamarádku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baleni narozeninoveho darku jste mi neporadily, baby jedny...
Odpovědět
Profilova fotka
neumím balit, já se zbalit nechala :-D :-p :-S
Odpovědět
Profilova fotka
A to ja zas ne :-D Teda ve vysledku taky, ale navlekla jsem to tak, ze ten prvni krok musel udelat on |-| Ach jo, co s tim balenim.. asi budu muset usit pytlik, zkusit na nej nasit krajku nebo stvorit nejaky napis...
Odpovědět
čau noční sovy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zabal to do novin, a ovaž provázkem, jakože se Anýzka snažila :-D Já umím balit fakt jen krabičky, na tohle nemám fantazii, ale já ti věřím, to ti asi musí dnes stačit, protože tu asi nikdo jiný nejnííí :-p
Odpovědět
Profilova fotka
A to neni zase tak blbej napad :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Potrebovala bych takovou tu papirovou "izolepu", dela se to jeste vubec?
Odpovědět
na koberce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nedelaji uz jenom plastove kobercovky? Ke me do alba si uz mrkala? :)
Odpovědět
mrkala ;-) nam lepili papirovou.. pred mesicem?
Odpovědět
Profilova fotka
Super, pasku uz mam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Spachala jsem prave vintage baleni 8-) :-D Mamu z toho asi picne, proc nebalim rovnou do papiru od salamu :-D ale treba se chytne :)))
Odpovědět
založila si tradici na letošní vánoce :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... ene, má stejnou konvíčku :-o :-)
Odpovědět
vintage baleni??? :-D
Odpovědět
smirovala jsem v jinem tematu a hele :-D http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2... me to prijde dooost dobry :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?