Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jojo, ja jsem vlastně Karel :-D 8-) sem zase něco hodila do blogu, pokud by to náhodou někdo chtěl vědět :-N
Odpovědět
jofi, to je zas kraaasa...no a to cteni i tech micinach...malem jsem otrela slzu ze zvlhleho oka :-) ...Hezky se o ne starate..Maji stesti....My taky meli ve firme micinu, chodila k nam do kanclu a vzdycky dopolko se natahla na zem mezi kabely od pocitace a pekne si dachala, maskovali jsme ji pred reditelem(nema rad kocky)obcas donesli jidlo,tak se tam tak potulovala po arealu, taky tam nekde porodila kotata, ty si lidi rozebrali, mamu nikdo nechtel, nakonec ji chteli odvezt do lesa a ani nechci domyslet co s ni chteli udelat :-( protoze jim pry cuchala ve skladu nejaky prize...no samozrejme to je neco na me, takze odpolodne uz jela v krabici od papiru se mnou domu :-D meli jsme ji dva roky, pak bohuzel umrela |-| tak mame dalsi...no jinak platim v praci za srdcare, ktery si bere domu toulavy zvirata...jo je me jich obcas hodne lito :-( tuhle sel v arealu zas nejaky opusteny pes po dvore a kolega se koukal z okna a smal se, jestli ho prej odpoledne taky povezu domu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mne akorat prisla sms, ze ve ctrtek umrel prvni fretak, ktereho jsme se ujali a dali k "adopci" :-(
Odpovědět
|-| :-(
Odpovědět
tak zas z jineho soudku ;-) potrebuju radu, jak jinak...Mam doma starej zlacenej ram vyrezavanej kapku uz s patinou-opravdovou, ktera vznikla starim...porad jsem premyslela co s nim..nakonec si pohravam s myslenkou pouzit ho jako ram na zrcadlo do koupelny, ale nevim jestli by se mi pak k tomu hodili dreveny doplnky nejaky normalni...ten ram je stylove podobny tomuhle http://2.bp.blogspot.com/_tNi_6wsmcTU... - ten vetsi Jo a jsem zvykla mit pod zrcadlem policku na parfem a tak, ale vubec nevim jaka by k tomu byla vhodna...
Odpovědět
Profilova fotka
Dela se i bila porcelanova policka, ale nevim no, je to dost vyrazny styl. Mizime slavit, mozna se ukazu pred odjezdem na sraz.
Odpovědět
je teda mensi a min vyrezavanej...
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud by v te koupelne byl jenom takovyhle vyrazny prvek, tak si to dovolit muzes. Jenom nevim, jak s tim zlatem, to mi moc nesedi... Obklady by jsi teda vybrala bile? K jakemu formatu a sparam se priklanis? Pak taky uz musis vybirat, jake bude umyvadlo a skrinky okolo, jestli potrebujes hodne uloznych prostor atd. Problem je, ze i kdyz pouzijes vsude hladke bile linie a k tomu jako ozivujici prvek to zrcadlo, tak ti to vzdycky rozbiji rucniky, mydlo a jine veci, ktere musi byt po ruce. Nejvetsi prusvih pri zarizovani je, kdyz se vsechno podrizuje jednomu prvku. Kdyz zmenis ten prvek, muzes si pak uz vic pohrat s prostorem. Ja bych na ten ram pouzila prekvapive bilou patinu :-N Pak uz je jedno, co se kde bude valet, jestli mi rozumis. Anebo mas hezkou predsinovou stenu, zvaz, jestli by treba nesel pouzit prazdny ram a dat ho na zed kolem hacku na klice...
Odpovědět
ten ram jsem si ted vytahla a zhodnotila, ze by byl asi na zrcadlo maly ma vypln nejakych 35 na vysku a 24 cm na sirku...mas pravdu s temi rucniky a tak, hodne by se to tomu muselo podrizovat..jinak kachlicky i spara bila a bud ten vetsi obdelnikovy rozmer nebo mozaiku...jinak predtava uz je tato http://www.novilon.cz/fotogalerie06.php i vana akorat nevim jestli misto cekniho panelu nedat mozaiku v bile...k tomu drevene doplnky v orechu-Ikea, umyvadlo takove to kulate koryto na masiv desce(nejak jak ma v albu Jeve) Ram bych mozna pouzila do loznice, protoze tam planuju obraz v podobnem ramu tak by mohl byt i prazdny treba na tapete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ten stroj je doooost dobrej.. fakt prča x-) Akorát je novej.. takže je to sním poněkud nesnadné.. není prošláplý a tak to jde ztuha a když se neudržím, jede jako vítr :-D :-D :-D Ale už mám čtyři pokusné hvězdičky.. ještě 5 a budu spokojená x-)
Odpovědět
eeeeeeeeeeeeliška je hvězda !!! :-D
Odpovědět
tady to snad spí? a já chtěla nějaké inspiro na nedělní kutění :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ja se ted vratila ze srazu :)
Odpovědět
a střízlivá? ať nám zas ,,nepadáš pod stůl" :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja nikdy nepadam pod stul, ja vlastne nikdy nepiju :-D Chtela jsem si "svobodu" oslavit, ze si dam alespon panaka Polaru, ale nemeli, tak jsem byla cely vecer na dvou dzusech :-S A z cele tridy asi 36 lidi nas tam sedelo 7 - jeden pritel, dva ucitele a ctyri byvaly studenti....
Odpovědět
ale i tak dobrý, ne? a co budeš zítra kutit? dej nějaké nešicí inspiro :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, celkem dobry. Fakt me mrzi, ze ta skola sla tak do haje :( Pry po nas usla jeste jeden rok a pak uz to slo vsechno do kytek, pitomi ucetele, jeste blbejsi vedeni, skandaly, ktere nikdo neresi nebo ne tak, jak by mel... Fakt smutny :( Hm, kdyz ja bych nejvic potrebovala prave sit :)) Kutit budu vim co, musim zabalit dva baliky na odeslani :-N
Odpovědět
já taky, reklamuju tu konvičku porcelánovou, co jsem tu tak chválila a ještě rychlovarnou, bo je vadná, vadnica jedna :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, ja jsem uplne vygumovana.. manza tu na me uz rve, jak se delaji odstavce, protoze to nemuzu porad pochopit, ani nevim, o jake konvicce mluvis, proste hotovka.. Ale musim dodelat jeden letak :-(
Odpovědět
no jak jsem měla tu porcelánovou sadu i s dozama, ale to je fuk tak dodelavej letak, ja se prave dodelala, dala jsem si pulnční špagety :-N a jdu spááát.. |-|
Odpovědět
teda.. ještě jsem na fleru provedla svou 21. objednávku.. neteři na vánoce ,,tilda" motýlové stádo ... dnes dostala k prvním narozeninám tilda šneka a byl úspěch veliky x-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kruciš, jak asi vypadá motýlové stádo?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky.. můj první pokus.. opravdu první :-D Ani jsem si stroj nevyzkoušela na kusu hadru a rovnou šila .. :-D
Odpovědět
hezkyyy..mas je necim vycpane?
Odpovědět
jé to jsou hezký stara ! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dorko.. jo, jo.. vatelínem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak, s oblou jsme byly pracovité, teď čekám co přidáte dnes do albíček vy!! :-p ;-)
Odpovědět
jééé, mája taky šikulovala! a co já, když jsem levá!
Odpovědět
Profilova fotka
hele, to o sobě tvrdím taky a věř, že tohle nic nebylo, takže na to se nevymlovuvej :-p
Odpovědět
tak jsem tam hodila dnešní procházku a půlnoční srdíčko
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?