Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chcete je opravdu videt? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: jooooooooooooooooo! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dobre, zatim jen obklady: Horni koupelna http://www.rako.cz/cz/produkty/bytova... budeme kombinovat bilou a tu nejsvetlejsi, listely s listy nebudou Dolni koupelna http://www.rako.cz/cz/produkty/bytova... bude jen ta vrchni rada a ty tmave listely, s tim obrazkem ne, nelibi se nam to Libi aspon trosku? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, ta fialková je suprácká, tady ji má joodi v albu, už jsem po ní pomrkávala, ale s tou mojí konzervou doma, je to těžký :-N http://www.modrastrecha.cz/album/view...
Odpovědět
Profilova fotka
Mějte se krásně, dneska už to balím, páč jdu dolovat prachy z hypoženy, páč musíme zatáhnout okna :-) Pá
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za radu, jdu juknout.
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - taky mam dom akonzervu, proto je dole ta hneda
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: ta fialková je božžžííííí! a ta druhá je taky hezká!!!!! ale ta fialová je taková nezvyklá - nemá ji každý, prostě skvělá!!! x-) spaag: čááágos!
Odpovědět
Profilova fotka
Diky diky, dolu jsem chtela shikoku nebo zebrano, ale ta koupelna je moc mala a meli ji tam slozenou a vypadalo to fakticky pekne, uz ted jsem zvedava na navrhy. Ja bych klidne sla do vetsi divociny, ale manzel nechtel :-( a budeme tam bydlet oba, tak se musime dohodnout ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: ale ono to je rozumný kompromis-ty vyber jednu, já vyberu druhou koupelnu! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Presne tak, jemu se libila i ta fialova a mne se cim dal tim vice libi ta hneda, bude to takove elegantni. Pak jsme byli v ikee a meli plno peknych veci
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, loucim se, jedu pryc, pilne stavte, vybirejte, pokracujte. U nas se asi bude pokracovat k elektrice a vode ;-) Preji vam krasny vikend
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martuli: ta fialová je supeeeeer taková svěží a neobvyklá. ta druhý jsou taky pěkný, taková klasika ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jé, ta fialová je fakt boží :-) :-) U nás je taky moje spodní koupelka a horní dle manži, akorát bych si přála červeně obloženou vanu, páč je lovestory :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: já taky doufám, že si dolní vykřičím do zelena...a horní může být dle moje chlapa - do hněda! :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
je, manža chce taky hnědou, bambus či co :-) no, to jsem teda fakt zvědavá..
Odpovědět
Profilova fotka
Vcera jsme byli na schuzce ohledne topeni a mame celkem rozhodnuto - vzduchove tepelne cerpadlo :) Pocatecni investice je sice palka jak prase :-N ale navratnost jsme spocitali na devet let. Je to naprosto bezudrzbovy system, ktery nas nadchl zrovna tak. Vychytavky, jako ze v novostavbe udelate cerstve podlahove topeni, ktere musi nejdriv vyschnout a pak se teprve muze zatopit. Cerpadlo ma mod "podlahove topeni", pusti do trubek vodu o teplote 20 st., kazdy paty den prida 5 st. a kazdy treti den ubere 3 stupne, tohle dela do padesati stupnu celsia, takze podlaha krasne vyschne 8-) Nebo mod dovolena - jedete v zime pryc, nastavite dovolenou, cerpadlo udrzuje teplotu dejme tomu 16 st., aby nepochcipaly kytky a pak den pred navratem vytopi podlahy, aby nebyly studene, az prijedete :-D Jde dokoupit i GSM panel a muzete to ridit pres mobil! Zatapi si samo, v pokojich nejsou termostaty :) Montaz spociva v tom, ze prijede servisak, zapne 4 konektory a je to. Vy pak akorat dva tri mesice doladujete teplotu podle toho, co vam vyhovuje - jestlize je venku 16 st. staci vam to nebo chcete uz pritopit? Nastavite a cerpadlo to pak uz diriguje samo. Mluvi cesky, takze to kazdy zvladne v pohode. No proste bomba 8-) Akorat kompresor ma zivotnost 17-25 let, stoji 20 tis., ale na to si to cerpadlo vydela uz po deseti letech provozu. Kdyby nekdo chtel poslat kontakt, napiste si :)
Odpovědět
Profilova fotka
ene, paráda x-) Už se na to taky těším ;-) My ale budem mít k tomu elektroventily, páč chceme v každý místnosti jinou teplotu a kombinujeme s krbem s výměníkem. Jakej budete mít záložní zdroj vytápění? Krb, elektriku? Projekt už jste vybrali? U nás jsou konečně začištěné špalety, takže se pánové vrhnou na schodiště. Hlásím jedno mé veeeeliké vítězství - bude betonový schodiště x-) Pánové mi totiž pořád chtěli vnutit dřevěný nebo železno-dřevěný, ale já nechtěla, páč mám pod ním spíž a navíc mi přijde, že všechny dřevěný schodiště duní :-N Takže se zase zdržíme, ale v tomhle případě jsem ráda x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak my jsme přes víkend udělali dětské pokojíčky a teď už zbývá jedna zeď v ložnici a dozdít šatničku a komoru. Časově cca do středy a budeme mít vypříčkováno.Snad už švára nastoupí dneska nebo zejtra na elektriku a na vodu a kanál by měl přijít snad o víkendu.Musíme pohnout aby jsme to do Vánoc stihli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Urcite budeme mit jeste krb - kdyz uz mame jako hasici drevo zadara.. :-D Byli jsme se podivat u znameho na baraku, ma ho vic clenitejsi, nez chceme my, ale rikal, ze nabehl do stavebnin, rekl, ze od nich bude brat veskery material na barak a dali mu takovou cenu, ze ho hruba stavba vysla materialove 135 tis. (supertherm tricitka), polystyren 10 cm asi 25 tis. a lite stropy 55 tis. Je to vubec mozne? :-o Jestli se da za takove prachy stavet, tak se snad dam na zednicinu :-N Projekt mame zhruba vymysleny :-N ale nemame na nej penize, chceme to splachnout rovnou hypotekou, jestli je to vubec mozne, zjistime snad tenhle tyden. A take premyslime, jestli se sverit architektovi s nasi zevrubnou predstavou nebo sehnat jenom nejakeho projektanta a dat mu jasne instrukce a planek, jenom aby nam to prekreslil.. Nevim, co se da od architekta cekat, jestli by nas strhl nejakou svoji predstavou nebo by nas spis odradil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ene: no zní to skvěle, ale my budeme topit plynem! ;-) spaag: taky máme bet. schodiště - jsi šikula, že sis to nakonec prosadila! ;-) vladi: téééda, já vám tak závidím, že to chcete stihnout do vánoc!!! x-) my máme dnes na pozemku JCBčko - kopou nám ty díry na IS! - příští čtvrtek totiž přijdou z plynáren a vodaři - udělat nám přípojku - už to chci mít z krku! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
dedul, já měla trochu snazší pozici, páč se manža ze Sardinii nemá moc šanci bránit :-D Ale je vlastně rád, že bude betonový. Staříky mi pomohl trochu zpracovat šéfík :-N Ale i tak to byla fuška :-D Sítě v baráku jsou paráda, uvidíš, jaký je to skvělý si v koupelce napustit vodu třeba na kafe a nemuset běhat k šachtě něbo k hadici ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no nám teprve teď budou dávat tu šachtu...my vodu brali od souseda ze studny! :-D až k baráku se to bude táhnout až nám udělá vodař rozvody v baráku, pak to teprve natáhne ty IS od hranice pozemku k baráku! ;-) , to samé plyn, kanalizace a elektrika! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, já myslela, že na hranici jste to měli, tak to si na domácí kafíčko ještě chvilku počkáš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no to jo! :-D jen ať už to máme aspoň na hranici...pak už se nebudeme muset na nikoho ohlížet a k baráku už si to dotáheme nějak sami! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste jsem se chtela zeptat na klasicky zdene baraky - z ceho mate zdi? Uvazovali jsme o 40 cm porothermu, kamarad stavi z 30 cm superthermu a 10 cm polystyrenu, tak nas asi zlomil. Pry uz se ted tak silne obvodove zdi moc nedelaji, spis se dava ten silnejsi polystyren..
Odpovědět
Profilova fotka
ene: my stavíme z 36,5 Porotherm a budeme mít 10 cm polystyrén! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - vždyť jsme na tom stejně,tak by jste to mohli taky stihnout ;-) ale vy to chtete nechat vymrznout viď.Tak na jaře už budete ve svém i s drobečkemene ene - my jsme stavěli ze SUPERTHERMU 40 STI na tepelněizolační maltu. Nebudeme zateplovat,ale musíme udělat tepelněizolační venkovní omítky,aby to splnilo ty parametry co to má mít.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme 44 Thermo por + 8 cm polystyren, ztráty jsou do 6,5 kW ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: přesně jak píšeš - asi kdyby jsme to moc hnali, tak by se to stihlo, ale chceme to nechat vymrznout! ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?