Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dedul, to není nijak přemrštěná cena, spíš celkem dobrá, nás tohle vyšlo na víc, jen rozvody vody, odpad, plyn a taky 2 geberity -100.000.-( ale mám pocit, že v tom byl i kotel) jinak jsme začali obkládat horní koupelku, je úúúžasná, fotku právě dávám do alba :-) a máme parapety, což je taky paráda, začíná to vypadat jako dům :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dedul-měl by si v týdnu dovést všchny potřebné věci a o víkendu na to jít,jenže tam budeme mít narázzedníky,kteří budou omítat a pak vodáky,takže to bude pěknej šrumec.Musínm si zamluvit bráchy,aby přijeli.jestli bude takováhle zima,tak potěž koště.To nevím kde se budeme zahřívat.Už aby byli okna,protože v tomhle to bude fakt hustý. My už máme koupený vybavení do koupelen a radiátorÿ,ale stejně ještě to taky bude něco stát a nejhorší na tom je,že nám docházejí prašule a tak 200 000,- bude chybět,ale naštěstí nám banka ještě pořád půjčí.Takže to budeme dneska počítat a pak uvidíme kolik si ještě půjčíme.Prvně jsme to nechtěli dělat komplet.Chtěli jsme jen spodní patro a vršek že doděláme,ale teď nějak oba cítíme,že by jsme to chtěli mít celý hotový a tak to budeme muset nějak vyřešit.naštěstí nám půjčí ještě tak cca 500 000,- ale to určo tolik nechceme,jen nezbytně nutné prašule.Snad to nějak dáme dohromady a budeme schopni splácet.Nelehká situace a ještě podzim na krku a jestli bude takhle hnusnej,tak to bude mazec. Dedul ono to nějak dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme taky chtěli dodělat hlavně spodek a vršek za provozu nějak pomale dodělat, ale teď taky máme pocit, že by se to mělo dodělat asi celý, páč už se to pak horko těžko dodělá a furt jsou nějaký problémy, holt je to stavba ]-( no, uvidíme dle peněz, páč už nám taky začínají docházet a ty konce jsou nejnáročnější, podlahy, sanita kuchyň, tam to lítá ve statisících ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarus nádhera. obě dvě koupelny jsou krásné a ta šatna.Nebojíš se toho a výsledek je skvělý.Vy už se aspoň blížíte do finále,lae my máme před sebou ještě dlouhou cestu a snad to nějak spytlíkujeme. Je to šílený,ale ono to nějak dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
no,my máme jen rok zpoždění :-D :-p měli jsme se stěhovat už loni na vánoce a jsme až teď lehce před dokončením, takže když tady vidím, jak některý holky se těšej že se budou stěhovat letos a jsou přesně ve fázi jako my loni touhle dobou, tak vím, že ani omylem, ty dokončovačky jsou nejhorší, táhnou se jak sopel a kdybych v baráku neudělala půl věcí sama, tak bysme bydleli až na příští vánoce, páč manža má stavební firmu, což je nejhorší, páč má pocit, že si vše udělá sám nejlíp, takže tam dřem jako bulhaři sami dva, jen některý řemesla se holt musí zaplatit, ale já na barák sama nevydělávám, tak musím držet hubajznu :-N :-x je to těžká dřina a další barák už bych nikdy nestavěla! ale máš pravdu, ono to nějak dopadne a všem moooc držím pěsti ať to jde rychle a bez problémů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
saruska,já jsem jednou z nich co si myslím,že se nastěhujé do Vánoc a řeknu ti že tomu poříd věřím. Na stavbě trávíme každý den a snažíme se aby jsme to stihli a zatím to vypadá,že to stihneme. Do konce října musíme vybetonovat podlahy a pak se vlítne dovnitř.Samozdřejmě je to hektický,ale dělá se více věcí naráz a všechno se domlouvá hodně dopředu.I když něco neklapne podle našich představ,tak se to zatím všechno dohnalo,takže zatím stíháme.jak zabetonujeme podlahy,tak začneme malovat , obkládat, pokládat podlahy, okamžitě pozveme chlapíky na dveře aby zahájili výrobu a musí to lítat,aby se to stihlo. jen se člověk nesmí vzdávat a musí si jít za tím co chce. Také nás tlačí čas,protože v bytě ve kterém bydlíme už to není k tomu tak zůstávat déle než je nezbytně nutné.A proto to všechno lifrujeme jak nejvíc to jde.
Odpovědět
Profilova fotka
Sarus, jsi fakt dobra, ze si to sama zvladla, to nevim, jestli bych dokazala :) Vladko, ty jsi nase tajna favoritka, za rok hotovo, to klobouk dolu. Taky bychom to chteli takhle dokazat, ale neverim tomu. Hlavne to uvazovani dopredu, co uz se ted musi zaridit, aby az dodelame tohle, mohlo se hned delat tamto.. s tim bude u nas problem. Vsechno kolem projektu a zacatku stavby jsem si utridila sama, ale se stavebnimi pracemi vubec nevim v jakem poradi postupovat. To ti budu i pristi rok okukovat album, jestli nam to takhle vychazi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladaxx, já nevím, my tam byli každej den i v těch mrazech a taky jsem tomu pořád věřila, pro mě byli stěžejní vánoce, málem jsem to obrečela loni, páč už dva roky přežíváme v garsonce, úplně to tady nenávidím a teď jak už mám vidinu stěhování, tak už ani neuklízím, páč už v duchu bydlím jinde, ale ono je to fakt hrozný, my měli taky naplánováno, manža vždycky řekl, že to je raz dva, že teď už "jen" omítky, podlahy, schody, elektřina, sanita, kuchyň a bydlíme a vše že je otázka pár dní..ale skloubit ty blbý řemesla a hlavně nemít debyli řemeslníky anebo sehnat levně cokoliv nám ty iluze bydlení do vánoc vzalo, tak snad se to do těchhle povede, páč další vánoce v bytě nepřežiju :-| ale držím palce a jestli to zvládnete, tak budete fakt frajeři ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky koukám, že řešíte bydlení do vánoc...no já jsem byla také jedna z těch co doufaly, že se budem stěhovat na vánoce a ačkoli tomu manža pořád věří tak já ž iluze nemám a vlastně je mi tok nějak jedno, hlavně že se to hýbe. což se teď vůbec nehýbe (cca od půlky srpna a navíc teď má manža tu nohu takže zase nic)....v neděli jsme měli chlápka na stropy - buď jsme chtěli omítku, nebo sádroš - jen spodek, vršek dělat nebudem (i když já bych chtěla stěhovat se do hotovýho, ale mamža ne, že nevystačej peníze atd. - osobně si myslím, že bychom si ještě pár set tisíc půjčit mohli, že tu hypošku utáhnem, ale co už, třeba ho spracuju 8-) ) no a řek nám, že to bude stát cca 40 tis - ten sádroš!!!!! hrůůůůza jinak pan pokrývač se taky vytáhnul - pořád nemáme tašky, nalaťovaný to už je (trvalo jim to snad měsíc :-| ) a teď si pán napočítal za položení tašek (160m2) 77.000,- !!!!! 27 tis za boky (i s matrošem (teda bez tašek) je to dost, ale to beru no, musí to dorovnávat a přikládat ještě dřevěný desky - máme nadstřešní izolaci) ale 50.000,-!!!! za položení těch ostatních tašek??? se asi po..al ne? nebo kolik to stálo vás?
Odpovědět
Profilova fotka
saruska-je možné,že to nestihneme,ale podle toho co všechno jsme už zvládly se zatím nevzdávám.Teď nám zrovna stagnuje vodák.tedy nestagnuje,ale tuplo mu v zádech,takže se to posouvá o týden.?ale jak už jsem psala,bude se dělat voda odpady a omítky v jeden víkend.bude toho mooooc naráz,ale musíme to zvládnout a protože budou dělat omítky v podkroví a vodu a odpady můžou dole,tak se nebudou plíst.takže by to mělo být ok.A doufám,že stihnou aspoň tři místnosti a nebo by mohli kromě kpoupelny všechny.jdou na dva a půl dne a mají to bez stropů.Jsou to kluci šikovný a fakt makají.Neulejvají se.takže by mohli stihnout ten vršek tak z více jak poloviny. delfi - ani nevím jestli ti to mám psát,měli jsme tam dva pány.Natáhli folii, nalaťovali, položili krytinu, namontovali střešní oikno, oplechovali komín a udělali okapy a to vše za 25 000,- bez DPH střecha velikosti 160m2. samozdřejmě to bylo melouchem,jinak by to bylo určo dražší.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka tak to radši nepiš!!!!!!! ]-( ]-( to mě vážně s.re toto, my máme taky 160m2 a jenom za to nalaťování jsme jim už dali asi tak 30tis!!!! a to je taky melouchem bez DPH a bez papírů!!!! folii a střešní okna jsme dělali sami-teda okna firma. ]-( ]-( grrrrrrrr přitom vy jste taky od berouna ne?
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: já to ani nemyslela, že je to přemrštěná cena...protože vím, že není - je to přítelův kámoš, takže vím, že si nedal nic moc navíc, ale jen ta představa, co nás ještě čeká mě děsí!!! :-D jo a jinak - tak koupelka i šatna jsou moc hezké - jsi šikulka! x-) vladka: jste fakt dobří - jedete jak šroubci! x-) my už s penězi taky začínáme hooodně válčit...no snad to nějak ukočírujeme! 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Myslím, že s penězma ke konci stavby válčí každej ]-( jinak vladkaxx, jsem se ptala manži a ukazovala jsem mu album a říkal, že to je naprosto reálný stihnout do vánoc, pokud to máte dobře naplánovaný, máte lidi a peníze, tak v pohodě, takže věř dál a držím pěsti..u nás to haplo, páč manža je ( zaplaťpánbůh) žgrťa, takže jsme hledali( já hledala), až jsme našli všelijaký firmy za super peníze..třeba okna, bezbariér. obří francouzský, plus všechna okna na baráku ve dřevě za 120tis( snad si dobře vzpomínám), za plastáky v nabídkách chtěli od 120tis.do 170tis!!) jinak zítra by měli přijet namontovat sprcháč a ten panel, takže se budem moct i vysprchovat x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-nejsme od beroune,ale s Pelhřimova. Jsou to všechno dobří známí mého tchána,takže i ty ceny podle toho vypadají.Aler jak jsem psala budeme si muset ještě nějaký penízky vzít,aby jsme to mohli dodělat komplet.Ale nějak sjme to ještě nestihly vypočítat. saruska-já se nenechám jen tak odradit a věřit tomu budu pořád.Tý jo dřevěný okna za 120 000,- tak to je paráda nás vyjdou na 160 000,-,ale mohli nás vyjít na145 000,jenže já chtěla krásný dveře a tak jsme si za ně připlatili o 15 000 více,ale jsem spokojená ;-) a nemůže člověk na všem šetřit musí si tam pořídit i něco drahýho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my bychom rádi bydleli na vánoce 2009, letos stihneme hrubou stavbu a střechu...všichni se mi ale smějí, že ty vánoce nejsou reálné, stavíme svépomocí a převážně o víkendy... sarus, nás střecha vychází na cca 500 000,- - krovy a střecha /krytina,střešní okna,okapy/,teď je sleva na Bramac tašky 15% :-) a chtěli jsme po tom živnostníkovi, aby je koupil teď se slevou, že je zaplatíme, anebo, že si je koupíme přes někoho jiného...střechu nám mají dělat v listopadu,a to on na to, že se mu to nevyplatí atd., nám udělali cenovou nabídku a není přesně vidět kolik chce za práci, má to tam napočítané dohromady s materiálem, chytré,že? ]-( .Kdybychom si koupili krytinu přes známého stav.firmu, tak nám dá 27%slevu a začínáme nad tím vážně uvažovat a na položení krytiny si nejspíš vezmeme známého a bude to melouch...ušetří se dost!
Odpovědět
Profilova fotka
elfii, rozhodně bych to tak udělala, neprůhledná nabídka je to nejhorší, pak Vám tam dá vícepráce a budete koukat..to je jen na problémy, odkud jsi? na moravě znám dost firem, co Vám to udělají za podstatně levnějc, nás celá střecha vyšla do 300.000.- a to není nejmenší ;-) dřevo jsme měli přes známýho z pily, natřeli jsme ho sami bochemitem, firma nám udělala krovy, jiná položila tašku a oplechovala a dala okna, všechno to byly super firmy, bezva domluva, rozpis do posledního šroubku:)) jinak jsem před chvílí volala stolařovi kdy už budou nášlapy ma schody a on mi řekl, že sice před měsícem nabídku poslal, ale že se mu nikdo neozval, tak to nezačal vyrábět a prý nejdřív na konci listopadu, manža na to totiž zapoměl, jsem myslela, že mě jebne ]-( ]-( vůbec nevím, co mám dělat, asi nařežu falešný stupnice, páč ma to lození po žebříku už nemám :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
saruska, já jsem ze severních Čech, ta cenová nabídka, ale byla i přesto nejlevnější, oslovili jsme tři firmy v okolí i podle referencí známých a stejná střecha od jiné firmy vycházela třeba i na 650 tisíc, o 150 tisíc dráž :-. Jednalo se o stejný typ krytiny, střešní okna od stejné firmy,okapy ze stejného materiálu, nechápu =-) jaké plánujete mít nášlapy na schody, z jakého dřeva?My bychom rádi betonové schody a obložené dřevem,ale materiál jsme zatím neřešili...soucítím s tebou :-( , my lezeme po žebříku do podkroví na stavbě a jen o víkend, to mi stačí
Odpovědět
Profilova fotka
hmm, ty rozdíly v cenách taky nechápu.. my chceme jen nášlapy z dubu(masiv), ale už to lezení je děsný, páč si odíráme malbu a už nám to leze na nervy, no, co ale naděláme, že? ]-( ]-( manžu zabít nemůžu, sám se mu omluvil, že asi ]-( zapoměl :-N , 8-( no, jedu mrknout co vodaři, raději to jedu zkontrolovat, sice venku leje (nerada řídím v lijáku, mám děsně klouzavý gumy) ale ať mám klid..
Odpovědět
Profilova fotka
Elfi, odkud konkretne jsi?
Odpovědět
Profilova fotka
ene,jsem z Lounska, jsi taky ze severu Čech? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ene, tak teď se dívám do tvého pasu :-N a ty jsi z Děčína :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky!! Můžu se k vám přidat?? Tady jste už všechny se stavbou podstatně dál než my, ale snad to nevadí :-N My máme zatím jenom pozemek a měli jsme schůzku s projektantama (otec a syn). Takže teď jenom tak malinko přemýšlíme co a jak, spíš vyčkáváme..projektanti budou vyřizovat stav.povolení a obec dělat inženýrské sítě..snad na jaře 2009 začneme se základama..Chceme si něco dělat sami, něco firmy..budu od vás čerpat infošky, nevadí? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gabou: jasně - klidně čerpej...když budeme vědět, rády poradíme! ;-) vidím, že jsi z okr. UH! - odkud přímo? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsem z Decina, to jenom okres :) Podle starych okresu bych byla okres Rumburk :-D Gabou, tak to jste na tom lip jak my :-D My nemame ani pozemek a nejsou a nebude na nem mesto delat site :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jéé, Dedulka, ty taky jak vidím ;-) Písnu do IP 8-) Jinak dík za přijetí :-) Ene - tak to mě mrzí..no, my jsme se dověděli, že tu bude naše větší víska, kde bydlíme (zatím u MM rodičů) prodávat asi 40 pozemků, tak jsme se tam hned napsali a že uvidíme..no a chceme prostě stavět..naštěstí nám pozemek i přiklepli, tak dobré..ikdyž, s malým prckem to bude asi těžší, ale snad to nějak někdy zvládneme :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Pozemek nam priklepli, ale cekame, az ho vymeri, projde to zastupitelstvem a pak ho teprve muzeme koupit. A site si udelat sami 8-( Ale nezahalime, uz cekame na projekt, prelom zari-rijen by mel byt hotovy :) Kolik je prckovi? Nasemu tahne na devet mesicu, vanocni dite :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ene - my máme osmiměsíční holčičku x-) je lednová x-) a hypotéku vám dali i při mateřské nebo jak? Z tohoto mám obavu :-N ale čekat se stavou, až nastoupím do práce se mi nechce teda..Na projekt čekáme taky, naštěstí nám ho dělají známí projektanti, tak snad bude vše super a taky trošku levnější :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
se stavbou tam má být :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Projekt nam dela taky znama, levnejsi to sice nebude, ale jeji pristup se mi moc libi. Hypoteku budeme vyrizovat az nam nabidnou pozemek k prodeji, nebo teda uz jsme s nimi meli schuzku, mame seznam, co potrebuji dolozit, to uz budeme mit skoro vsechno zarizene, pak k nim jenom naklusem, podepisem a jdem - doufam :-D Rikali, ze hypo nam daji, dali by pry i vic.
Odpovědět
Profilova fotka
ene, stále se ještě rozkoukávám =-) jsem ráda,že jsem tady našla někoho ze severu ;-) držím palce na získání pozemku :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?