Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: vy jste fakt šikovní, smekám!!! my se zatím vůbec nehli! elektrikář měl přijít aspoŃ na jeden den min. týden, ale neukázal se tam, tak snad už dorazí někdy v týdnu! ]-( a se zaměřit okna taky ještě nepřišli - ani nezavolali! 8-( a to to bude ve středu 14 dní! mně to přijde děsně dlouho? za jak dlouho přišli vám zaměřit okna?
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím,že jsme se domlouvali cca 1.týden po slovní domluvě na zaměření,pak nám udělali smlouvu s konečnou sumou a pak teprve po podpisu to bylo závazné a složení 50% zálohy. Zkus jim tam zavolat a připomenout se,třeba mají hodně montáží a nestíhají. Musim to zaklepat,ale rozvody a omítky úplně bomba.Jsme nadmíru spokojení. Ikdyž jsme tam vodáky nemohli dokopat,tak te´d když přišli,tak teda mákli jako blázni.No a na zedníky co omítají si nemůžeme stežovat.To jsou zlatý lidi se zlatýma rukama. Na to že to jsou jenom víkendoví akce,tak se blížíme do finále.ještě dva víkendy a máme omítnutý celý barák. A to si berou cca 130 kč na hodinu (je to melouchem)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: právě že jsem volala už min. týden, aby se mi pán aspoň ozval a domluvil termín - ten pán na prodejně řekl, že to hned domluví a zatím nic no!!! :-| no a J. už je naštvaný a že pokud do středy nezavolají, tak to dáváme té druhé firmě (která byla ovšem o 20 tis. dražší), což se mi zas nechce...už te´d docela bojujeme s penězi!!! :-| a kdy to vidíte na stěhovačku?! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, jééé, vy se máte, už řešíte vnitřky, my teprve o víkend vyzdili pokroví...okna budeme ale už řešit teď, budou slevy a namontovat si je necháme na jaře.V listopadu snad už bude hotová střecha...dedulka, jaké jste si vybrali okna?
Odpovědět
Profilova fotka
elfi: máme vybraná okna plastová - barva třešeň oboustranná (od firmy Sulko - měli by být po celé republice ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, a máte vybrané s ozdobou-rozdělením oken apod.? :-) Pořád váháme, zatím plánujeme, že budou z venku hnědá a ze vnitř bílá...
Odpovědět
Profilova fotka
elfi: nene žádné zdobení, já na to nejsem! ;-) máme všechna okna dokonce jedno křídlá - krom jednoho v kuchyni - které je moc velké - to jediné bude dvoj křídlé ;-) co se týče toho - zevnitř bílá - záleží jen na vás, co se vám víc líbí! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, já na ty ozdoby také moc nejsem, max. jedno překřížení...my budeme mít stopro dvojkřídlá ;-) díky za tip na firmu 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
elfii: no já na ně zatím slyšela chválu, akorát se mi ještě pořád neozvali na to blbé zaměření, takže zatím u mě mají velké mínus!!! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
dedulko-chceme se stěhovat na Vánoce.Stačí když si tam 23.prosince převezeme věci a přes svátky to vybalíme a jakž takž se zařídíme. Věci máme pořád zabalené ještě z předchozího stěhování - bydlíme u švagra,takže nám stačilo si vybalit jenom oblečení.Stačí chytnout krabice a převést je do domečku.Nikdo nám nevěří,že to stihneme jenom my tomu věříme a ještě naši sousedi,kteří tam nechtějí být na Vánoce sami :-) Ale do konce října budou určitě udělaný vrchní betony a pak se vlítne na ty pěkný čistý práce jako zateplení,obklady, podlahy,dveře atd.Už se nemůžu dočkat. V pátek nám přijedou namontovat okna.Už to bude vypadat jako pořádný dům a konečně to taky zavřeme.Už nám tam vysí jeden modul na WC a je přehozený jenom dekou.Tak se modlím,aby se tam někdo nepodíval a nevzal si ho.I když už je přišroubovaný,ale to není žádná překážka.
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: no zrovna vám fakt věřím, že to stihnete, protože fakt jedete jak draci! ;-) a držím vám pěsti, fakt jste šikulky! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul-děkuju.děláme pro to všechno. Všem moc držím pěsti aby to vycházelo a šlo jako na drátkách.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
vladkaxx, mrkla jsem ze zvědavosti ;-) na tvoje album, jste opravdu rychlíci :-) my také stavíme svépomocí, ale převážně jen o víkendy a ve čtyřech /dva zedníci taťkové a já s manželem/, vy asi pracujete na domečku i v týdnu, viď?My bychom rádi bydleli na vánoce 2009, tak snad to stihneme :-N
Odpovědět
Profilova fotka
elfii- jojo chodíme i v týdnu.Máme to tak,že na víkend děláme vždy velkou akci.Zedníky, sourozence a kamarády a přes týden chodíme já a manžel. Spolu jsme třeba postavili veškerý příčky,nebo sekali drážky na elektriku,nebo natírali krov a palubky.A takový ty práce co dva můžeme dělat.Stavíme 7.měsíc a náš cíl je Vánoce 2008.Ale samozdřejmě jenom přízemí.Podkroví budeme dodělávat časem. Nebýt sourozenců,kamarádů a maminek,který navaří a napečou tak si ani nedokážu představit kde by jsme se teď plácali. Je to vlastně jejich zásluha,že to jde tak rychle
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky vladka: vy mě nepřestáváte udivovat!!! taková rychlost. dedul: s těma řemeslníkama je fakt problém, nám se taky táhnou rozvody elektřiny :-| my jsme o víkendu skoro dodělali schody (chybý nám 3) téměř dodělali vodu i v podkroví, napojili studnu a čističku, dovezli geberity takže snad za 14 dnů už budem mít namontovaný provizorní záchod (kvůli čističce - musí se min měsíc "zaběhat" takže jsme dostali od monážníka úkol, že malou a velkou stranu držet a pustit až na stavbě :-D ) o víkendu nám přijdou dělat stropy - omítat hrubou omítkou. manža včera začal stavět komín a jak tam vyřezával ty otvory na mřížku tak to nemoh zaboha vysekat a praskli mu už 2 ty dílce :-| každej za 300,-....tak jsem mu řekla, že ještě 2 rozbitý a má vybranej dárek k narozkám (27.9.) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx, my to máme podobně,v týdnu děláme na menších věcech, většinou připravujeme na víkendové práce a o víkendu jsou pak hlavní činnosti. Skvělé je, že máte tolik lidí zapojených do stavby ;-)my pracujeme ve čtyřech max. v pěti, když vypomůže manželův bratr, občas se taky dělá jen ve třech, to když je manžel o víkend v práci...maminky také vypomáhají s vařením...Tedy obdivuji vás, že za tak krátký čas jste tam, kde jste! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky..jestli mi to ta moje cácorka dovolí, tak si vás podočítám..
Odpovědět
Profilova fotka
Teda Vladka!! Super, vy jste rychlíci a šikulové x-) Já si nedovedu představit, že bych s manželem stavila příčky nebo sekala elektriku :-. vy jste fakt dost dobří!! 8-) Držím palce, ať vám to na ty vánoce hezky vyjde! Zasloužíte si to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Elfi - vy jste taky šikulové, jak vidím ;-) a Delfi - ty jsi mě pobavila s tím záchodem :-D a to bych asi manželovi řekla taky s těma rozbitýma dílcema :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dedulko - všimla jsem si, že firma Sulko mají nějak nově otevřenou prodejnu v UH..to je máte odtamtud asi, že? A barvičku jste si vybrali třešeň, píšeš..to je ta Soft cherry nebo Cherry amareto?? Jsou krásné obě x-) taky dík za tip na firmu a snad brzo přijdou!! Taky bychom chtěli plastové okna a takovou nějakou barvičku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky ;-) Vladi, teda, vánoce to při té Vaší rychlosti jistí x-) x-) , to je super! My už pokřtili ten novej sprcháč, ale v tom pokřtívání jsme si nevšimli, že tam vodaři nedali spodní lištu a vytopili jsme si koupelku :-N , ale bylo tam asi 27 stupnů, páč koupelna je předimenzvaná na topení, tak za hoďku nebylo nikde nic vidět :-D .Jináč jsem se rozhodla, že nedám novilon, ale dlažbu s imitací dřeva, je sice celkem drahá, ale naše koupelka má ani ne 5 metrů, takže to nebude taková trága..jistota je jistota ;-) Jinak nám onemocněl kominík, čekali jsme na něj měsíc, a ještě tak 3 týdny čekat budem, tudíž nemůžem dělat krb ani podlahy, takže stojíme 8-( ale co už naděláme..
Odpovědět
Profilova fotka
gabou: no on za to chudák nemoh, ono to vážne vůbec nejde vyřezat, ani flexou, ani vrtačkou, jedině to trošku jde norm. pilou na ytong, ale to musíš strašně tlačit a řezat asi 30 min :-| srus: dívala jsem se do alba- sprcháč je náááádhernej. hele vy budete komín dělat až teď po omítkách? manža říkal, že ten komín musí stihnout dokud nám přijdou omítnout stropy tak nevím.... ona existuje dlažba s imitací dřeva??? :-.
Odpovědět
Profilova fotka
no, já myslím, že to není problém s tím komínem..máme ten nerez, ve stropě je přichystaná díra jen se to obloží nějakým sádrošem (nebo čím :-N ) a vývod ven nad střechu snad taky nebude problém..aspoň nám to bylo řečeno :-S , pak se připojí kouřovod ke krbu a ten se obloží..nijak se to nezdí, takže myslím, že problém nebude ;-) počkej, jestli to nebude tím, že máme sádrošový podhledy, nebo proč by se to mělo dělat dřív? jinak je to dlažba 15/40 cm, skládá se to jako plovoucí a povrch je jako plovoučka, ale je to dlažba, stojí 1590.-metr :-p :-p to je jediný mínus ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Sarusko - taky jsem obdivovala váš sprcháč x-) moc moc krásný x-) Delfi - ale vždyť já jsem to taky myslela jenom ze srandy..to je blbé, že to nejde řezat :-S
Odpovědět
Profilova fotka
"Drevena" dlazba vypada moc hezky :) Ale za tu cenu bych si tam radeji dala takovou specialni plovoucku, vypada jak prkna a je specialne delana do koupelen. Metr stoji 990 :) http://jiho.moravskestavby.cz/foto/fo...
Odpovědět
Profilova fotka
A bud se delaji omitky nebo sadros, jedna mate omitky, jedna sadrokarton :)) Jinak sprchac je luxusni, nejkrasnejsi, jaky jsem zatim videla x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky sarus: sprcháč je naprosto luxusní!! x-) gabou: jj, mají tady teď novou pobočku - je to naproti MESITu (jestli víš, kde je mesit :-D), ale přítel mi včera řekl, že pokud dnes nezavolají, tak ať cinknu do té druhé firmy a prostě se na Sulko vyprdneme....já tomu zas tak nadšená nejsem, páč je to u těch druhých o těch 20 tis. víc a taky jsou to ty "zakulacené" profily, co mě se moc nelíbí...ale prostě nemám náladu se s mojim dohadovat! :-p a taky elektrikář je ... no comment, páč furt slibuje slibuje a skutek utek. Tak mu včera J. řekl, že ať si to udělá jak chce, ale do konce října, ať je to hotové...další takový! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - ten sprcháč je bombqa.Taky jsem chtěla kout takovej,ale kvůly ceně máme obyč. A ten panel je nádhernej. Nikdy jsem na nic takového nenarazila.je to fak super.líbí se mi jak si s tím pěkně hraješ. Budete to mít nádherný.
Odpovědět
Profilova fotka
saruska, připojuji se k chválám na sprcháč ;-) my bychom rádi vaničku co nejníže nebo přímo bez vaničky /v podlaze pak jsou zabudované mřížky na odtok vody/,snažíme se o bezbariérové přízemí včetně koupelny...vy ji ale také budete mít nízko až bude hotová podlaha :-) Jinak naši mají taky dlažbu s imitací dřeva,ale jsou to klasické rozměry dlaždic,mají vyspárováno stejnou barvou co je dekor a vypadá to taky moc pěkně...
Odpovědět
Profilova fotka
Dedul, ja bych asi zavolala do toho Sulka, ze jestli vam nereknou presny termin a cas, jdete ke konkurenci. Manzelovi pak rekni, ze se ozvali - pochybuji, ze by je to nerozpohybovalo :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?