Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
martuli-a kde na těch stránkách najdu nějaký ceník?
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: mám stejný dotaz jako vladka - dveře jsou fakt pěkný ale ceník tam není a já bez ceníku neudělám ani ránu (radši) vladka: no když máte těch 55tis na dveře připravený tak to jo....my totiž nemáme nic na nic vyhrazený, protstě jedem dokud nedojedem ]-( ono to totiž jinak nešlo, ten rozpočet od euroline je totiž z roku 2006 a strašně podtrhnutej, takže se nemáme čím řídit. Počítáme, že to celý nedoděláme, ale chci dodělat co nejvíc, proto si nemůžu dovolit moc drahý věci. I když třeba kuchyň a koupelnu (horní) a taky krb si pěkně vystiluju a zainvestuju. já totiž ani nevím, kolik stojí dveře se zárubněma normálně :-N dedul: super a kdypak vám okna dovezou?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: my si dávali před cca 3 roky do bytu dveře z masivu - dělal nám to kámoš - takže na tom "netrhnul" ani kačku - a vč. zárubní, kování, kliky nás vyšly na 6 tis. jedny! ;-) ;-) okna budou až někdy v prosinci - dodávka je 6-8 týdnu od zaplacení faktury a fakturu dostanem až někdy příští týden...takže tak! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: no joooo od kámoše - za masiv je ta cená krásná, to bych klído pído taky objetovala, ale za lamino se mi nechce dávat takový pálky, i když vím, že kolem 3-4 tis jedny dveře budou :-p okna v prosinci - aspoň vám tam nebude sněžit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, masonite jsem taky koukala, ale není to ono..sapelky jsou hezčí, taky dražší..chci břízu-dýhu, páč všechno bude ve světlé bříze..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak jste pokročily za víkend? My nijak, jsme odpočívali..Dneska nám dělají krb, ale dělají to 2 montéři, a já je přejmenovala na Pata a Mata, páč dle toho co tam ráno předvedli, tak tam asi budu muset na průbežnou kontrolu :-o :-D Jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze..foto hned dodám..jinak jsem dneska definitivně vybrala digestoř, chtěla jsem výkon a nízkou hlučnost a prolezla jsem vše a nakonec to bude tato.. http://www.mora.cz/3651?id=3651&aid=1..., kdybyste náhodou našli nějakou lepší, sem s ní..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, saruska,tak digestoř je krásná.A už se těším na ten krb.My ještě vůbec nevíme jak ho uděláme. jinak máme doštukovaný komplet přízemí a udělaný špalety. Ještě jsem dělal humbuk okolo oken,ale dnes tam byl člověk od jiné firmy (byl zrovna měřit u sousedů) a říkal,že je to dřevěm,že to není žádná chyba.takže jsme spokojení.A ředitele jsme odvolali,že jezdit nemusí.Konečně se mi ulevilo :-) no a doufám,že už příští týden komlpetně udělámeomítky.je to šílenýho bordelu.Vůbec to nemůžu uklidit.Pořád se to tahá sem a tam. Už aby to bylo za náma.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak máme po svatbě i sv.cestě, pokusím se vás dočíst, abych byla v obraze, co je u vás všech nového, ale vypadá to na nadlidský výkon, jsem tu nebyla hodně dlouho ;-) z dovči jsme si dovezli do domečku 2 obrazy, včera jsme je měli na domečku a zkoušeli, jak se tam budou hodit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak koukám, že jste toho po dobu mé dovči zase tolik nenakecaly ;-) řemeslníci koukám všude stejní :-| sarus - to obložení ložnice je fakt super, my teď viděli něco podobného zvenku na fasádě, jen na rozích a docelo nás to s manžou dostalo; sprcháč je úžasný, chci se zeptat, jak vysoko máte tu hlavovou sprchu, my jí budeme taky mít a počítáme manželovu výšku +cca 30cm delfi - my budeme mít centrální vysavač, zatím máme jen rozvody, agregát až bude hotový domek, ale zatím jsme rozhodnutí pro Beam vladkaxx - my měli taky problém s okny - firma ALBO, 1 rám měl (a pořád ještě má ]-( ) jinou barvu, řešíme to s nima od montáže v únoru... no teď už máme po svatbě a můžu se plně věnovat jen domečku, takže to s nima už konečně nějak vyřeším jinak vnitřní dveře zatím neřešíme, sapeli jsou sice hezké, ale dost drahé, my těch dveří budeme mít opravdu hodně, z toho 2x dvoudílné posuvné po stěně, koukala jsem kdysi na firmu solodoor, cenově vycházeli celkem zajímavě, ale musela bych je někde vidět naživo
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: ta digestoř je suprová x-) vladka: takže jdete do finále jo? máte už podlahy nebo ještě ne? fsvojap: kde jse byli na sv. cestě?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - byli jsme v Dominikánské republice vladka - kdy plánujete nastěhování ?
Odpovědět
Profilova fotka
Fsvojap , tý jo, dominikánská je můj sen x-) To musela být krása.. ta sprch.hlavice je 15 cm na manžovou hlavou, myslím, že je to akorát, museli jsme kvůli tomu dodělávat ještě jeden šár obkladů, páč ten sprcháč má spešl výšku. Jinak Pat a Mat jsou superpečlivý, ten superisol, kterým je to obložený řežou venku, vevnitř pozametají po každým úkonu, takže jsem mooc spokojená ;-) Zítra bude krbík hotovej, ve stěrce, omítku( ten hladounkej polymer) si budem dávat sami, páč ty omítky jsou fakt dokonalý..nedají se srovnat ani se sádrovýma, navíc to nepraská, páč je to trvale pružný..jak jsem nadávala, že se s tím manža moc drbe, tak ve finále, jsem za ně fakt vděčná, jsou fakt krásný..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky,tak jsem po delsi dobe k vam zavitala a napsali jste toho tady spousta,vsichni teda jedete ;-) My jsme ted dodelali vnitrni omitky a chystame se vylivat podlahy.Ted jsme meli neprijemnost,vloupali se nam do domku,tak mame zniceny cely okno na terasu,tak jsme dneska objednavali novy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
marketa.s-tak to je snad hrůza u každýho kdo staví. Doufám,že se vám toho neztratilo moc a ty škody nebudou tak veliké.Takový by chtělo střílet. fsvojap-chceme se stěhovat na Vánoce.Vlastně musíme.Tlačí nás čas.|zvedli nám n ájem o 46% a už se nám to nechce platit. delfi-podlahy chceme dělat poslední týden v říjnu nebo na začátku listopadu.Budeme na to mít firmu,který je má za půj dne vybetonovaný a rovný jako ty litý a druhý den se po nich dá chodit.
Odpovědět
Profilova fotka
marketa - doufám, že vám toho moc nevzali a neponičili; já bych takový lidi taky vraždila ]-( vladka - tak ten nájem to je hrůza, my naštěstí nájem neplatíme, přispíváme mamce, ale jen takovu symbolicku částku
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: jojo dominikána je nádherná ;-) na ty vysavače beam jsme se včera s manžou dívali, ale přijdou my dost drahý...kdo vám dělal ty rozvody? nebo to jste si dělali sami? marketa: snad vám toho moc neukradli a to poničený okno brzo vyměníte - máte pojištění i proti krádeži? ty lidi jsou fakt hrozný.... vladka: a jaký to jsou podlahy? to nejsou ty litý že? my taky bydlíme v nájmu, ale máme naštěstí mini garsonku 30m2 takže nám to zvednutí nijak moc nevadí. sarus: tak doufám, že sem dáš brzo fotky krbíku :-) btw. takový řemeslníci se hned tak nevidí, aby po sobě hned uklidili
Odpovědět
Profilova fotka
Čau kočky ;-) Tak máme zaizolavané podkroví a hned je tam teplo :-o x-) Pánové mi ještě vyzdili ty luxfery do sprcháče, akorát jsou větší spáry, páč mi dali ve stavebninách blbý ty vymezovací křížky a já přišla až to měli skoro hotový, a pak jsem jim už neměla sílu říct, že je to špatně |-| Moje chyba, měla jsem se kouknout, jestli mi do tý krabice zabalili ty správný ]-( Teď se pánové psychicky připravujou na sádroše :-D Pořád se tomu chtěli vyhnout, kvůli těm šikminám, ale když jsem viděla u bratránka, za jakou prasárnu si firma vzala 80 tis.(jen za práci), tak to ani náhodou :-p Takže budou o víkendu proškoleni kamarádem a holt vykasaj rukávy, nabijou všechny akuvrtačky a můžou začít :-N Dneska se byl mrknout podlahář na ten náš anhydrid a prej tam musí dát stěrku, i když je to absolutně rovný, páč jim to lepidlo nekomunikuje s tou litou sádrou, takže si připlatíme :-| Ale potěšil mě, že teda spodek by do té půlky prosince udělal x-) Jsem zvědavá na nabídku, ale aspoň něco, klidně budu spát v obýváku na zemi, hlavně ať vypadnem z tý garsonky :-D Ještě teda musíme zpacifikovat krbaře, páč dělá mrtvýho brouka ]-( marketo, doufám, že to máte dobře pojištěný :-N fsvojap - Chtěla jsem ti pogratulovat do alba na beremku, ale pořád marně čekám... Fota jsem zkoukla, moooc vám to slušelo x-) Tak ať vám to klape!
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - rozvody nám dělal jeden místní živnostník, stálo to cca 8tis, máme od něho i nabídky na agregáty, má víceméně všechny značky, nijak moc velký cenový rozdíly v tom nevidím, výrazně levnější jsou nějaký, kde měníš pytlíky... no uvidíme na jaře, pro co se pak rozhodneme, to potrubí je kompaktibilní se všema agregátama, pořád mají nějaké akční nabídky, Beam má letos zdarma nějaký kartáče nebo co, Husky taky něco, to už si nepamatuju u nás zase tchán přemýšlí, jestli radši místo elektr.podlahového topení nedát to teplovodní nebo jak se to přesně jmenuje; že prý s tím na vodu můžeme kdyžtak v budoucnu topit i kotlem na pevná paliva (těžko - nemáme kotelnu, místo na skladování pevného paliva, ani komín...), nebo plynem (to už spíš, kotel moc místa nepotřebuje a turbo kotel ani komín...) a s tím elektrickým jsme odkázaní jen a jen na elektřinu; já vůbec nevím, přece nebudu u všeho dělat nějaký náhr.varianty s tím, že co kdyby náhodou v budoucnu to a to...
Odpovědět
Profilova fotka
spaaget - my už máme svateb.fotky od profíka, tak tam večer snad nějaký album vytvořím, ale nevím, jak dlouho mě bude bavit všechny ty fotky zmenšovat :-| jinak tchán si u nás na sádroše netroufá, tak na to budeme mít živnostníka, cenu ještě nevím, ale on stejně přijde až po podlahách, podlahy budou až po topení, to ještě není pořád rozhodnutý, nebo lépe řečeno, už zase není rozohdnutý... to je všechno na strašně dlouhý lokte, včera jsem si manžovi postěžovala, že se to moc táhne a on "vždyť si říkala, že na to stěhování už nechvátáš..." 8-) ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: no možná to manžovi navrhnu ať to tuděláme stejně - jen rozvody a pak se uvidí. to se jako u toho beamu nemusí vyměňovat pytlíky? já myslela, že se musí u všech...
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap. zásada je, že na chlapi se musí stále a MÍRNĚ tlačit, teda aspoň na toho mýho :-N , jináč by sme bydleli nevím kdy..Tak mi dneska došly nabídky na skleněný dveře( dvoje) a jedna byla na 45.000.- a druhá na 76.000.-, taky dobrý ]-( , no, vyděsily mě obě nabídky, ale aspoň jedny dveře( do koupelky a wc) tam mít musíme, než se nastěhujem, takže to budem muset dát :-( všechno je tak příšerně drahý :-p dneska bude krbík na hrubo, tak sem pak fiknu fotku, zatím je v albu krb po 3 hodinách práce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - já už si to moc nepamatuju, některý podle mě pytlíky nemají, vysypeš to rovnou z té nádoby a do některých musíš kupovat pytlíky, ale teď teda nevím, abych tě nemystifikovala, já na to večer doma kouknu
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: krbík pěknej a jsem zvědavá jak to bude vypadat až to bude dokončený, protože máte stejnej typ krbu jako budem mít my ;-) tý brďo tolik za 1 dveře? :-. to budete mít skleněný dveře do koupelny a wc? my chcem skleněný mezi zádveří a chodbu - tak se mám připravit na takovou pálku jo? :-N fsvojap: no a není lepší tam mít pytlík a ten pak vyhodit bez prášení než vynášet to celý?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-podlahy budeme mít betonový,ale přijede firma,která má takovou velkou míchačku a do domečku to dostávají hadicí.Pak ton srovnají a nakonec vyleští takovou leštičkou. Podlaha je krásně rovná a nevychází to zas tak draze. Kdyby to někoho zajímalo tak na www.betonova.cz tam je i ceník. Jsou z Českých Budějovic a moc příjemní lidé a kvalitní provedení práce i chování. Dájí se pořídit jak s papírem tak i bez. byli u sousedů,takže vím jak pracují.
Odpovědět
Profilova fotka
mám krb x-) , hotovej bude supeeer, teď to je jen ve stěrce, ale jsem moc spokojená.. jinak skleněný dveře, to je fakt ranec :-( , dneska to byli zaměřovat a bojím se, že cenu zvednou :-( páč máme sádrový podhledy a onito musí spešl ukotvovat ]-( jinak jsem byla v ikey, a ani kuchyň není bez problémů, zrušily mi horizontální prosklený skříňky, takže nevím co teď :-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarus - krb vypadá moc dobře :-) a neboj, kuchyň ještě nějak vymyslíš spaaget - už mám konečně svatební album 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: krb naprosto božííííí! x-) fsvojap: albíčko jsem už zkoukla a přidala gratulation! 8-) - moc vám to slušelo! nám by dnes měli dodělat elektriku - takže čistě teoreticky by se mohly začít dělat omítky, ale J. to chce nechat pořádně vyschnout, takže omítky vidí až tak na únor! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saruska-krb je fakt úžasnej.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: super dík za tip na podlahy řeknu to hned manželovi a uvidíme, když říkáš že vychízej levnějš než litý (nebo tak nějak) ;-) a dělaj i bez papírů... sarus: čupr krbík, vypadá fakt boží ;-) budem mít hooodně podobnej, i když zatím budem kupovat jen vložku a obložení až budou penízky :-| chcem ho obložit lámaným kamenem - něco jak máte v ložnici ;-) dedul: gratuluju k elektrice, tu máte natahanou všude nebo jen v přízemí? a co budete na domečku dělat teď když omítky až v únoru? sarus: s kuchyní mi ani nemluv, dnes jsem tady měla chlápka na kuchyně, udělali jsme finální návrh a příští týden mi dá kalkulaci - to mě asi porazí....bude to s manželem boj. holky kolik chcete dát za kuchyň bez spotřebičů?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - mě se ten lámaný kámen taky líbí a na kuchyň bez spotřebičů mám nabídku za cca 70tis., uspořádání přibližně jako na obr. v albu, jen podél té stěny s oknem to bude delší
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?