Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lucika, ať Ti porod dobře dopadne:) Jinak jsem Vám sem dala tu dlažbu: http://www.modrastrecha.cz/album/view... Asi to necháme takhle, páč jsem zjistila, že ta dlažba je stejně širší než obklad, takže by ty spáry neseděly, a těžko říct, kdybych to nechala předělat, jestli by to bylo lepší :-S , no třeba si zvyknu.. jinak jsme včera koupily kuchyň v Ikey, byl to horor, páč půlku kuchyně jsme si fakt museli naložit sami, takže se manža tahal s korpusama ze skladu, večer se mu ozvala kýla, takže fakt paráda, dneska nám ji dovezou ;-) Víkend bude montážní, ještě musíme koupit digestoř, ta by se asi měla montovat jako první, ne?
Odpovědět
saruska - děkuju ;-) Mně se ta vaše dlažba na koso líbí, pasuje tam. Obecně mám teda taky radši rovnou pokládku, ale ta vaše je pěkná. Aspoň že si váš obkladač všiml, že v té dlažbě máte proužky a položil je jedním směrem...ten náš si toho na wc nevšiml asi u 4 ks, v koupelně si už bacha dal. Někdy mám pocit, že co si člověk neudělá sám...ale všechno si nejde udělat sám, že, takže to musíme aspoň hlídat a to je někdy dost náročné ]-( Jak to, že vám z Ikea nepřivezou všechno najednou? Když už si to zaplatíte, tak ať se s tím poperou sami, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, jen bych Vás chtěla poprosit o radu. Moc se mi líbí barva oken, která má lucika. Ale jak jsem zjistila, tak se jedná o dřevěná okna :-| My bysme chtěli okna v plastu, ale nikde jsem zatím nenašla takový krásný odstín.Existuje nějaká firma, která vyrábí něco podobného v plastu? Všude mají jen mahagon, který se mi zdá moc tmavý. Děkuju za odpovědi ;-)
Odpovědět
mischena - jéé, to jsi mě potěšila ;-) Jestli ti to jen trošku pomůže, tak garážová vrata máme v barvě mahagon, je to taky folie a docela se ten odstín shoduje. Přidám do alba fotku, ať se můžeš podívat a posoudit...jinak nevím, k čemu bych tu naši barvu přirovnala.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, sarus nakonec to vypadá dobře ;-) Digestoř bych montovala jako první, páč bychom pak určitě omlátili ty okolní skříňky, než bychom zapojili ten odtah, elektriku... luciko, jste teda podstatně dál než my, ale to bude určitě tím měsíčním náskokem :-D Mrkala jsem na schody, co máš v albu. Chceme taky dřevěný nášlapnice a teď řeším, co na tu schodnici. Naštukovat? Nebo tam dát taky dřevo? Mám strach, že to bude pak okopaný a špinavý :-N Máte s tím někdo zkušenosti?
Odpovědět
spaageetka - jasně, měsíc je při stavbě hodně :-D No mě všichni odrazovali od toho dávat jen stupnici, že podstupnice bude furt okopaná...ale na druhou stranu budeme chodit doma jen bosky nebo v papučích a já nemám pocit, že bych při chůzi po jakýchkoliv schodech kopala do schodnice, takže to snad nebude tak dramatické. Akorát při vytírání budu muset dávat bacha. Máme to naštukované (ještě se musí poopravit nerovnosti, kt. vznikly po nalepení stupnic) a asi to natřeme nějakou omyvatelnou barvou, prý nějaké existují, nevím, ještě jsme to neřešili...Celodřevěné schody jsou taky krásné, ale mně se více líbily realizace s tou bílou podstupnicí. A pro zajímavost jsem se ptala na cenu a navýšilo by se to o cca. 10 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
lucika-moc děkuju za ukázku ;-) už to vidím tak,že nakonec skončíme u mahagonu. Ale ještě se poptám. Jinak musím pochválit i tu zelenkavou výmalbu, líbila by se mi i do kuchyně. Ale to si ještě počkám...
Odpovědět
mischena - rádo se stalo. Jinak můžeš zkusit zavolat do Alba, aby ti poslali vzoreček té barvy - je to č. 129 http://www.albo.cz/drevena-eurookna-b... a pak to porovnat s fólií, pokud bys teda chtěla hodně podobný odstín. Jinak bych to viděla taky na ten mahagon. A opět děkuji za pochvalu 8-) Takhle zelenou máme ložnici a pracovnu. Míchali jsme si tu barvu sami a jsem ráda, že se tak vyvedla.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre rano, hlasim, ze krbova vlozka objednana, mozna bude drive nez za 4 tydny ;-) Voda hotova uplne, odpady jen male dodelavky, omitky pokracuji :-) Chystame se podivat do IKEY, co pekneho nam nabizi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsem úplně zmordovaná, páč jsme včera zkejsli v kuchyňským studiu přes 3 hodiny :-S A to tam jdu za hoďku zas, abych upřesnila spotřebiče. Nakonec mě manža přepral a bude zelená, ale volbu zelený jsem zase vyhrála já ;-) Největší oříšek byl kávovar, páč chci, aby uměl latté celkem jednoduchým způsobem a nejsem ochotná za něj dát víc jak 40tis. - u toho se kuchyňář fakt orosil. Ale nakonec obvolal dodavatele a vyhrál Whirlpool. Akorát musím vedle hodit mikovlnku taky od nich, aby nám to trochu lícovalo |-| Původně jsem chtěla spotřebiče od Siemensu, ale co bych pro to kafe neudělala, že? :-D Pak jsme byli omrknout pár sedaček a s hrůzou jsme zjistili, že pokud chceme bydlet do vánoc, tak to bude bez sedačky, páč dodací lhůty jsou horší než za hluboké totality(10-12 týdnů) ]-( Takže jsme domů dorazili kolem 10 večerní a ještě neskutečně nas***, že nebude sedačka. No nic, o víkendu zkusím omrknout trh v SRN, třeba tam jsou rychlejší :-N
Odpovědět
no nevím.kávovar pod 50tis bych radši nekupoval... :-|
Odpovědět
spaagetka - ještě si živě pamatuju na poslední upřesňovací schůzku se stolařem ohledně kuchyně. Myslela jsem, že vybrat barvu skříněk, korpusu a prac. desky bude brnkačka, zvlášť když v tom mám jasno a nakonec jsem se nad těmi vzorníky málem rozbrečela nerozhodností a zabralo nám to taky tak 3 hodiny (plus vybrat tvar dvířek, baterii, dřez...) Je to dřina to zařizování ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
martuli - jakou krb. vložku jste zvolili? My máme od fy Edilkamin teplovodní a jsme teda moc spokojení. Akorát dodávají vždy jen jednu mřížku k vložce a my tam máme další 3 díry a už více jak měsíc na ty další mřížky čekáme a prý se ještě načekáme... Jenom hezky vybírej nábytek dokud máš čas. Já potřebuju vybrat sedačku a není kdy, páč se fofruje s barákem a až se dofofruje, tak zase nebudu tahat novorozeně po obchodech...na internetu bych si vybrala hned, ale já potřebuju všechno vidět na vlastní oči a takovou sedačku si i odzkoušet...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zpět, ještě umordovanější než včera, ale objednáno, montáž v týdnu od 8. do 12. prosince :-) tomtom - myslím, že vybraný kávovar nám stačí(navíc jsem si ho mohla vyzkoušet), není to sice Miele, kterým jsem rozmazlená z práce, ale už teď jsem se s kuchyní rozšoupla na 300 tis. :-N takže je pro mě rozdíl 40 nebo 70 tis. :-) luciko - sedačku si taky musím vyzkoušet, taky jsme se včera váleli po spoustě sedaček :-D
Odpovědět
Profilova fotka
licka - mame krbovou vlozku 700 AQUA od spolecnosti BeF home. Pry josu jejich vlozky dobre, tak uvidime, jak budeme spokojeni ;-)
Odpovědět
martuli - takže taky teplovodní - budete to mít napojeno na veškeré topení? My to tak máme a je to super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: teda ty jsi můj člověk, kuchyň za 300 tis. x-) já sice tolik nechci investovatm, ale pod 200 se určo nedostanem což je i tak hodně. za chvíly mi má přijet kuchňář s cenovou nabídkou tak snad mě to nepoloží
Odpovědět
Profilova fotka
Cau holky, tak pán od krbů říkal, že to, že když otevřu krb do boku a ono se to trochu rozjede je naprosto normální :-N , protože se zatíží ta levá strana, na kterou se to otevírá..takže jsem plašila naprosto zbytečně, ale aspoň nám zatopil na zkoušku, a byla to paráda, manža byl fakt i dojatej, takže jsme seděli do půl 11 do noci a čuměli do krbu x-) x-) jinak už jsme včera koupili digestoř, nakonec na místě jsme se rozhodli pro jinou, hranatou(jak jinak) stejně málo hlučnou a stejným odtahem a ještě o 4000 levnější.. http://www.mora.cz/3651?id=3651&aid=1... tak snad budem spokojení.. jinak o víkendu chceme vlítnout na montáž kuchyně, ale jak vidím ten narvanej obývák skříňkama, tak mě chytá panika :-o , ale čekat 4 týdny na montáž a za 25000, se nám fakt nechce :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky..tý brdo krásne vám to roste, fakt nádhera... teda spagetko kaficko z tak drahého kavovaru musi byt labůžo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kdybych mohla, tak tam místo mikrovlny taky dám nějakej vychytanej kávovar, ale manža kafe nepije, tak mu to nepřijde důležitý a loni jsem si koupila ten červenej retro presovar od illy, takže tím jsem skončila :-| jinak nás kuchyn vyšla bez lednice na 150. tis, takže super cena, a to není malá..holt ikea to jistí, pak sem hodím foto z víkendové montáže ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves, koukám, že bodovky u schodů jsou hit, už je má lucika, sarus a my taky v rozpracovanosti :-D Do kuchyně jsem původně tolik vrazit nechtěla, ale pak jsme pořád říkali, že tahle vychytávka je dobrá, tohle vypadá moc hezky atd. atd. - no nakonec je z toho těch 300 klacků 8-) Taky jsem tam dneska nahnala odhadce, aby nám pustili víc chechtáků :-N Poslední odhad jsme totiž měli loni před zalitím stropů, takže jsme to doteď táhli za svý. Tomu je teď fakt konec |-| U nás došlo taky ke změně v digestoři, původně jsme chtěli ňákou od Bestu, ale pak kuchyňář nabídl podobnou za poloviční cenu. Nejsem zrovna fanda Gorenje, ale překecali mě, a prý když s ní nebudu spokojená, osobně mi ji přijde vyměnit :-D Zkusím někde na netu pohledat, která to je ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak je to tahlehttp://www.gorenje.cz/digestore?aid=13394 ty decibely jsou při max. výkonu
Odpovědět
Profilova fotka
tak se spotřebičema já vůbec nevím....jinak pán mi nacenil kuchyň se všema vychytávkama a s montáží (bez dřezu) na cca 180tis :-p takže to musím seškrtat a proste se musím vejít do těch 150 :-| sarus: digestoř hezká moc 8-) ani není moc drahá holky vy kupujete spotřebiče v kamenejch obchodech? já je asi chci pořídit přes net, protože tam jsou mnohdy o dost levnější
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, spotřebiče jsem brala přímo ze studia(většinou jsem si vybrala z akčních setů a ve studiu mi udělali i cenu lepší. Takže když jsem to porovnávala s netem, tak to vyšlo na stejno, ale jen s 9% DPH, takže levněji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,koukám že řešíte kuchyně. Mě ta moje vyjde cca na 130 000,- i se spotřebičema. delfi,také jsem seškrtala co jsem mohla.Prostě už je to moc peněz a tak jsem musela slevit z nároků,ale granitovej dřez jsem si dopřála.právě dnes jsem vložila spotřebiče do alba
Odpovědět
Profilova fotka
Kolik máte metrů kuchyně?
Odpovědět
Profilova fotka
spag-já mam cca 7,3m, spotřebiče jsem vybírala v cenové relaci okolo 10 000,- Víc si dovolit nemůžeme,ale i tak si myslím,že jsem vybrala dobře. a jak pokračujeme.lepíme s manžou hydroizolaci a dnes topenáři přivezou trubky a pověsí radiátory a o víkendu to všechno propojí.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, já mám 10 metrů a spotřebiče jsem vybírala od Siemensu a ten je cenově jinde :-N Prostě jsem si řekla, že na kuchyni šetřit nebudu a manža se už ani moc necukal :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: jojo koukala jsem, spotřebiče taky budu muset pořešit. já mám kuchyň cca 7.5 m.... spaag tý brďo od siemensu jo? tak to je cenově opravdu dost jinde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - já vás pravidelně dočítám, ale jaksi nemám "co" přidat..tak se omluvuju! :-D spaag: taky mám vybrané spotřebiče siemens! :-D - jen ty mě vyjdou na cca 80 tis a to mám ještě se slevou! :-N :-x
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?