Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak hlásím,že dokončujeme topení.ještě dneska zapojí konvektor, napustí topení vodou s bude první zkouška. Zítra natahají podlahovku a budeme topit ;-) :-) a ještě máme hotovou přípojku elektriky do domečku huráááá, nebudeme muset natahovat ty blbý prodlužováky až od kapličky. Dnes vymýšlím koupelnu a nakonec bude asi úplně jiná něž měla být,ale u zelený jsem zůstala :-) saruska-krb je dokonalej. Chci se zeptat ty drátěný programy máš také z ikey?
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: hmmm, to je dobrá cena! ;-) nějak zjišťuju, že nevím, zda budu mít na tu svou vysněnou kuchyň za 190 tis. (vč. spotřebičů)...no ale zatím to ještě neřeším. Třeba to ještě nějak dopadne! ;-)
Odpovědět
saruska - krb se ti opravdu moc povedl, je krásný. Dneska by nám měli domontovat kuchyň, tak se strašně těším :-D Včera jsem se dívala do smlouvy a zjistila jsem, že ta kuchyň je kapánek dražší než do 140 tis., nějak mi ty ceny už splývají :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx, ty drátěný systémy si navolíš, jak potřebuješ a ta cena je vč.toho drátěnýho systému..já oběhala s návrhem korynu, miele, symersky a hanáka, a u těch posledních dvou mám známý, takže fuškou..ale ani u jednoho jsem se nedostala pod 200tis..takže to byla jasná volba a te%d , když vidím, jak se ta kuchy%n montuje, jak se dají šuplíky štelovat na 1 mm, aby bylo vše tip top, jak to ikea má pevný( z čehož jsem měla největší obavu), a 25 let záruka a kdykoliv bez řečí cokoliv vymění, tak absolutně nelituju..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak včera jsme spustili topemí a topíííííí jupííííí :-) :-) :-) . Dnes ještě natáhnou podlahovku a je to hotové. A ještě jedná radostná zpráva máme vchodové dveře :-D jsou nádherný.Vyfotím a dám sem foto. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka supeeeer! vy snad fakt na ty vánoce budete bydlet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi,tak to budeme.Teď už se nevzdáme.Ikdyž únava je už znatelná,ale pořád to ještě nějak jde.Mě nějvíce drží,že příští víkend už by jsme měli obkládat a začít malovat.Na to se děsně těším,ale záleží na tom,který den nám udělají betony.
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: no tak co teda ještě vlastně nemáte??? vymalováno, obklady a potěry? jinak vsjo?! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulko- jo jo VS už máme,tedy včera jim nevyšla podlahovka.Chybělo 10m,takže ještě dneska ten kousek dodělají.Jinak už topíme o sto šest :-) Teď aby to do konce listopadu vyschlo a mohla se montovat kuchyně a dělat laminátová podlaha
Odpovědět
Profilova fotka
Hoj ženy :-) Tak i já mám od středy klííííče x-) O víkendu nafotím dveře. A měla jsem velký úspěch, páč jsem dohnala krbaře a on včera usadil vložku, takže ji dneska topenáři napojí a on může vesele tvořit. My ještě netopíme, páč nemáme obloženou koupelnu, kde budou ty nádrže :-N Ale za to jsme objednali vnitřní dveře u jednoho super truhláře. Vůbec se mi od něj nechtělo, páč tam měl tolik krásných věcí a moooc to tam vonělo :-) Jinak víkend byl hodně smutnej, páč si naši přivezli štěňátko a ono v pondělí umřelo, páč ta "chovatelka" je vůbec nenaočkovala a neodčervila. Bylo to hrozný vidět umřít takovýho prďolu ;-( Takže ještě v tom všem fofru jsem psala na Veterinární správu, ať tam vlítnou - no a oni tam vlítli a dopadlo to utracením celého chovu a tučnou pokutou |-| Jo a od včerejška jsem zase slaměnná vdova :-S Manža se vrátí až za měsíc, tak snad něco zvládnem, než se vrátí :-N
Odpovědět
Ahojky stavitelky :-) po dlouhé době se hlásím. Nás v sobotu čeká zalití stropu, no a souběžně už připravujeme stavbu na zimu. Uvidíme, jaké bude počasí, ale do té střechy nepůjdeme. Nemáme vybranou krytinu, objednanou fólii, izolace apod., takže tak. nechceme nic uspěchat. Na to, že jsme začali v srpnu a stavíme jen o víkendech jsme toho stihli hodně. Časem i přidám fotky - ale teď na to nějak není čas.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ivis, jak tu stavbu zavřete? Není dobrý, aby vám do toho pršelo nebo sněžilo :-| My dělali střechu v zimě, vlastně jsme na tom byli vloni podobně - u stropů nám sněžilo :-D Stačí přece, aby vám to hodili pod folii(což maj za 2 dny) a vám se bude hned líp dělat ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
No my to překrejeme plachtama, no a tchán vyskládal do oken a dveří cihle - tak to bude OK. Necháme to pořádně vymrznout. Já bych do toho i šla - ale manža nechce. Jako budeme pokračovat dál - pokud to půjde a počasí dovolí nachytá to podkroví /vyzdění/ ... doopravdy nemáme nic zařízeno ohledně střechy a vazby. Doufám, že bude zima milostivá a np. v únoru budeme moci pokračovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ;-) Spaaget, to je hrůza, bych byla asi úplně hotová, kdyby mi něco tak malýho umřelo ;-( ;-( chovatelka byla pěkná kr..a, když ani neví takto zásadní věc ]-( naše "miminko" už má 4 roky, ale tím, že má něco přes kilo, je malinká, tak se o ni pořád šíleně bojím, páč je pošuk, kterej se neustále plete pod nohy.. :-S a neumím si představit něco tak šílenýho.. :-( :-( Jínak nám včera dodělali nášlapy na schody a podestu, ta je celkem obří, takže už na ni vymýšlím nějaký dekorace ;-) Včera jel manža do Frýdku-Místku pro kuch.desku šíře 80, měli ji na skladě( od truhláře by to trvalo min.3-4 týdny), takže tu původní 60 vrátíme do ikey..mám radost, že jsem to sehnala, jen jsem jim řekla blbej rozměr lišty, co je ke zdi, takže ta bude asi se spojem, to jsem nějak blbě vyměřila :-N , ale to je detail.. ivis, ty plachty to chce určitě, hlavně to zazimování nepodcenit ;-) vladkaxx, to je bájo, to teplo co, já když nám poprvé zatopili a měli jsme v lednu 21 st, už bych tam hned spala, to bylo fakt dokonalý.. x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
spag-tak to je šílený s pejskem, my máme doma skoro 3ročního labradůrka a kdyby se mu něco stalo,tak vůbec nevím co by jsem dělala. je to náš mazel. sarus- my ještě nemáme vrchní betony a zatepleno podkroví,tak tam ještě táhne,ale dnes mi volali že ve čtvrtek ránpo jsou tam nastoupení,takže super,pak to zateplíme a budeme si to úžívat už plnými doušky,ale i tak je tam nádherně.
Odpovědět
Profilova fotka
sarus, ona to věděla, že je má naočkovat a odčervit, dokonce to bylo v kupní smlouvě, ale veterinář jasně řekl, že to neudělala, páč kdyby jo, tak by to stálo min. 1500,- na každýho psa. Ale když jsem tam v úterý byla, prošla jsem pořádně ten její chov a bylo mi jasný, že prostě šetřila a psi měla jenom pro prachy ]-( Byl hroznej problém našim vrátit prachy, prej už je nemá.Taky právě proto jsem šla na tu vet. správu, páč jsem si nejdřív myslela, že to třeba byla náhoda, ale ostatní štěňátka(no byly už jenom 4 z 12) z toho vrhu sotva lezly a všude byly hovínka s těma maxi červama. Zbytek psů - "nechová" jenom retrívry, ale i fr. buldočky, špice - nevypadal taky dobře.Takže jsem tam tu kontrolu prostě poslala a dost jsem se divila, že tam šli hned ve středu. Pro příště vím, že nemáme dát na monstrózní reklamy a skvělé www stránky(mimochodem, už je nemá :-) ), ale radši se poptat chovatelů okolo, jestli neví o někom prověřeném.Naštěstí se kamarádky feně zrovna včera narodili malí retrívřata, tak už jsem si hned jednoho chlapa objednala a 10.12. si pro něj jedem x-) Jinak my už máme skoro hotové rošty na sádroš, takže snad o víkendu taky dozateplíme. Taťka snad zvládne položit dlažbu ve špajzu(nechtělo se mi na špajz platit obkladače) a ještě by mohl stihnout usadit parapety v přízemí, páč se tam pořád válí, tak aby se neodřely :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaag tak to je teda fakt hnusný! já teda pejska nikdy neměla, ale to když není odčervenej tak jako vždy umře? to přece každej kdo si u ní to štěňáko koupil tak mu zemřelo?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, my byli druzí, kdo si štěně odvezl.Ještě jedna paní, s tou jsem se tam v úterý potkala, páč dopadli stejně jako naši |-| Ostatní nestihla prodat. Předpokládám, že každej neodčervenej pejsek neumře, ale tohle nebyli klasický červi, byli dlouhý 10 cm a široký jako špageta. Veterinář nám při první návštěvě řekl, že pokud nenapadli játra, tak je to Ok a dalo by se to zvládnout, ale u nás už bylo pozdě ;-( Tuším, že říkal, že se to jmenuje měchovec a hádě :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - je to smutne, ja bych takovym lidem delala presne to, co delaji zviratum. Nasadila bych ji ty cervi at si uzije. Manzel jel poklizet na stavbu, ja musim poklidit doma. Dnes se ma prijit podivat pan, co nam bude delat krb na vlozku a snad v tydnu prijede topenar.
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetko, to je fakt smutný, chudáčci malincí, za nic nemůžou a takhle dopadnou :-( Co se týče zvířat, špatně to zvládám..chjo :-( Jinak my jsme začali zateplovat, 14 vatou, a už teď je cítit rozdíl na stěně, která je zateplená..Není tak studená.. Taky jsme zjistili, že krb nádherně vytopí celej obývák a jak máme vedle otevřený schodiště, tak tam valí (komínovej efekt) teplo do té haly nahoře, a pokud necháme otevřený dveře do pokojů , tak to vytopí i nahoře, takže jsme ušetřili za rozvodník ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je naše miminko: http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no ale to je stejně strašný malý štěňátka za nic nemůžou :-( sarus: no to je fakt miminko takhle malinkej. my zateplujem polystyrenem už teď, a že by tam bylo teplejš no nevim no...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, spaag - to je smutný s tím štěňátkem :-( u nás novinka - budeme mít tepelný čerpadlo x-) já jsem ho chtěla už dávno, ale manža na to holt musel přijít sám... 8-) takže podlahovka nebude elektrická, ale teplovodní, jen teď musíme sehnat někoho, kdo nám to za rozumnou cenu udělá
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, mě to nedalo, tak jsem dneska měřila teplotu zdí spešl el.teploměrem a rozdíl byl 2 stupně, což je podle mě dost rozdíl..holt vata je vata a ještě 14cm, to musí být cítit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holčiny, včera jsme objednali obklady a dlažby do celého přízemí a v sobotu může přijít strejda obkládat.Už se nemůžu dočkat.Bude to paráda.Blížíme se do finále.Omlouvám se,že nedoplňuji fotky,ale nějak není ani čas fotit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak v sobotu jedeme okouknout baterie a kdyztak je rovnou koupime. Vcera jsem se byla podivat na domecku a omitky vypadaji moc a moc pekne.
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - ty druhe dvere, co mas v albu nemaji chybu
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: já ti věřím ;-) z čeho to stavíte? fsvojap a jaký typ budete mít? vladka: no to se teda blížíte do finále. tý brďo vy už obkládáte! martuli: a kam jdete na ty baterie?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata, tak slíbené fotky budou po víkendu, páč foťák má manža na Sardinii a já měla plnej mobil a kabel k němu jsem nechala tady v Plzni, takže jsem to neměla jak přehrát :-S sarus, ty první dveře jsou ořech americkej nebo evropskej? :-N Já objednala z evropskýho, páč manžovi se zdál ten americkej moc tmavej, ale mně se zase líbil víc, páč měl výraznější kresbu dřeva. No jsem zvědavá, jak to dopadne, páč to záleží hlavně na tom stromu, ze kterýho to bude dělat, že :-N v pátek by měly dorazit obklady a vana, tak snad ji příští týden podezdíme, aby se mohl obkladač vesele realizovat :-) fsvojap, gratuluju k dalšímu ženskýmu vítězství ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - mame vybrane baterie sagittarius.sk (snad se to tak pise) jukni na stranky a kolekci provence http://www.sagittarius.sk/katalog3.htm jsou to ty prvni na strance u nas maji na ne ted nejakou akci, tak nejsou ani tak drahe
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?