Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ta naše digestoř ve finále stála 10.990.- ve studiu na ni byla akce a je jedna z nejtišších, 46 decibelů při max. odtahu 800, takže je fakt tichá x-) Dneska jsem se pobavila, dojela jsem na barák, vodaři dělají horní koupelku a oni tam seděli okolo vany, ruce v dlaních, že tu vanu usazují už 3 hodiny a že jim to sedí pořád na křivo..že neví co s tím :-N ona má totiž zakřivení horního okraje kvůli odtoku vody, na což nějak zapoměli..Bylo mi jich skoro líto, ač jsou placení od hodiny :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Čauky, kdybychom se viděly naposled, tak sedím v krimu, páč asi zabiju krbaře ]-( Už měsíc se vymlouvá, že nemá čas, a když jsem mu tenhle týden denně nadávala, tak se dušoval, že nejdýl v pátek přijde. No a teď volal, že prej mu přivezli jinou vložku, a že ji musí objednat znovu ]-( No takže asi hledám jinýho krbaře :-N Jinak k těm spotřebičům - ten zmiňovaný kávovar bude whirpool, páč siemens neumí latté(i když od nového roku prej jo, ale cenově bude vedle toho Miele). A protože je budu mít v jedný skříni vedle sebe, tak jsem tam musela dát ještě aspoň mikrovlnku nebo troubu od whirpoolu. Míň důležitá mi přišla mikrovlna, takže ta bude whirpoolka, aby to ladilo x-) sarus 46 dB při max. je fakt tichošlápek x-) My museli vybírat tu šikmou, páč přes tu rovnou buď můj dvoumetrový manža nevidí, nebo se mlátí do hlavy :-N :-D dedul, ty nám za chvíli ukážeš úplně jiný fota, takže hezky "dopejkej", pak budem čučet jako puci my :-N
Odpovědět
spaagetka - my jsme měli úžasného zedníka, x-krát slíbil, že přijde, pak vypnul mobil a když jsme k němu přijeli, tak že ho prý ztratil. Teď jsme ho potřebovali na nějaké drobné dodělávky a během 3 týdnů změnil 3x termín než dorazil...Opravdu jsem na něj u neuměla být milá ]-( Řemeslníci jsou strašní! Jinak se připojím k debatě o kuchyních - my máme necelých 10m a se spotřebičema vyjde do 140 tis. Naivně jsem se chtěla vlézt do 100 tis komplet, ale pak jsem taky neodolala některým vychytávkám od Blumu :o) Spotřebiče jsme volili asi ve střední cenové kategorii - deska a trouba kolem 9-11 tis.(Fagor), myčka 16 tis (Bosch), mikrovlnka Mora a digestoř Baumatic - 4 tis. U těch posledních dvou jsem nechtěla nic drahého, protože dig. asi moc využívat nebudu a u mikrovlnky jsem chtěla jen aby ohřívala a rozmražovala. Jinak nám ty spotřebiče dodá přímo náš stolař. Ceny má srovnatelné s internetovýma a lepší než kamenní prodejci. V pondělí se bude kuchyň montovat, tak jsem hrozně zvědavá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucika: hele mš v tý cenový kalkulaci taky dal všechno od blumu (jako panty a výklopy a taky kontejnery), ale já se v tom nějak nevyznám - v čem jsou ty vychytávky? ten blum je fakt nejlepší? mě se to zdá celkem drahý, mohla bys mi to prosím trochu rozvést ať můžu přesvědčovat manžílka? budu ti vděčná :-N sarus: to je hodně slušná cena na ostruvkovou digestoř - já jsem se dívala a nejlevnější vychází na 13tis.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - já mám takovou radost - právě mi volali ze Sulka, že okna přijedou namontovat už 19.11. x-) - a to jsem to nedávno teprve platila!!! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, já vás dočetla jen tak zběžně, koukám, že u se montují kuchyně, a my stagnujeme :-( brácha nám začal dělat vodu v dubnu a příští víkend ji už možná konečně dodělá, mě to taky štve, nemůžeme kvůli tomu dodělat omítky, začít s podlahama, prostě nás to brzdí, včera na mě začal manža vyšilovat do telefonu, že prý kdy to tam už dodělá... ]-( ]-( to je přesně jednání, jak v jejich úžasný rodině, dotyčnýmu nic neříct, ale vynadat za to někomu jinýmu :-( ono nejde o to, že by se brácha furt vymlouval, ale má toho taky moc, po tom, co umřel taťka, kvůli naší svatbě se dělala plno věcí u mamky na baráčku, pak taky musel brácha pomáhat u přítelkyně, kde bydlí... je to sice šílená doba, ale tak vždyť tam můžou dělat něco jiného - třeba konečně zazdít Geberity, do kterých se tchánovi teda vůbec nechce, že prý to ještě nikdy nedělal... ]-( :-. ]-( dedul - ty okna potěší, viď? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak jsme začali tak nějak zjišťovat kdy by nám kdo namontoval dveře a nakonec jsme skončili u toho,že ty dveře ani do vánoc nevyrobí.Takže jsem pěkně nasraná.tam budeme bydlet asi bez dveří.Nic jinýho nám nezbyde :-( krapet jsme to prokaučovali.Vybíráme mezi masonite a interlignum a vyhrajou ty co budou do Vánoc a pokud ani jedny,tak budou na začátku ledna interlignum. fsvojap-to je mi líto,že vás to takhle brzdí,ale jsou okolnosti kdy to jinak nejde. dedul-tak super,te´d už nebude do demčku foukat a nazimu to bude úplně ideální.mi te´d topíme petrama a i když se to nezdá,tak je to hooooodně znát.
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: okna paráda, teď ještě aby byly OK. budu držet palečky ;-) fsvojap: jojo tyhle dodělávky znám viz naše střecha ta bude komplet dodělaná až asi tento týden. elektrika, vzhledem k tomu, že jí dělá firma kde pracuje švagr a jsou z brna tak se taky táhne :-| nemůžete nahodit aspoň strop? vladka: bez vnitřních dveří ještě bydlet jde ne? vy už topíte jo?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - strop my máme z betonových panelů, vůbec netuším, co s tím budou dělat, ale asi se bude natahovat nějakým lepidlem nebo co; ale to vís, že kdyby chtěli jiná práce se tam ještě pořád najde, viz zazdění Geberitů, nahoře v podkroví je hotovo, takže tam by se klidně mohlo připravovat podlahové topení, nohhoře vkoupelně ještě 1 zeď pořád není nahozená... to víš, když se chce, všechno jde, ale musí se holt chtít... :-( ]-( vladkaxx- bez vnitřních dveří je to sice takový nezvyk, alespoň u mě byl byl třeba na WC 8-) ale nedá se nic dělat, i bez toho se bydlet dá; já budu držet pěsti, ať to do vánoc stihnou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vím,že bez dveří bydlet jde,ale jde právě oten záchod. máme ho naproti terasovým dveřím,který jsou situovaný na stejnou stranu co mají sousedi okno do kuchyně :-( ,ale nelenila jsem,pozjišťovala co se dalo a dveře by měli stihnout do půlky prosince vyrobit a truhláře už mám zamluveného,takže i osadit.takže snad to dopadne dobře a budou to tedy nakonec ty interlignum. Přesti že je budeme muset nakoupit s 19% tak montáž budejen za 4500,- takže to vyjde úplně stejně jako kdyby nám je vzal jinej s 9% a naúčtoval by si k tomu montáž. Dále jsem dnes objednala dřez a baterii do kuchyně co mám v albu.Už se nemůžu dočkat až bude kuchyně. A ještě dneska přijede človíček na plovoucí podlahu :-) delfi- ještě netopíme,ale včera osadili radiátory a přes výkend by měli být hotové rozvody na topení. 1.týden v listopadu pak čisté betony a po betonech tak za 14.dní už budeme topit.Zatím tam máme daný provizorně starý petry a i ty udělají krásný teplíčko.hlavně když tam nefouká ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, dovoluji si se k vám připojit, i když už máme postavno a rok bydlíme. Ráda si vás čtu a dnes už s úsměvem vzpomínám na všechny peripetie. vladkaxx-nic si z toho nedělej, my se stěhovali v prosinci a neměli jsme venkovní dveře,jen takové provizorní stavební,přes které strašně táhlo. Byli jsme tak 2 měsíce,protože nám vzal borec zálohu na dveře 10 000 a zmizel a nikdo nám další dveře tak rychle dodat nechtěl. Taky jsem to tenkrát obrečela, ale dneska se tomu už usmíváme a jsme rádi, že to nebyla větší částka. Takže hlavu vzhůru, všechno bude. ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka - no vidíš, tak dveře budou ;-) my máme WC nahoře naproti dveřím do dětského pokoje a dole naproti dveřím do obýváku 8-) takže pokud by jsme se stěhovali bez dveří, tak tam musíme dát alespoň provizorně nějaký závěs
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak dneska volal pan, co nam dodava vlozku, ze uz ji ma, v pondeli jsme ji objednavali, dodaci lhuta mela byt 4 tydny, koukam, ze sebou ve vyrobe docela hnuli ;-) Dedulko, super ze uz budete mit okna a zase to poradne rozjedete. U nas se dodelavaji omitky, je to silene, jak to dlouho trva. Kuchyn jsem vybrala v IKEE, mame cca. 7 metru, a bez spotrebicu kolem 65.000,- V pondeli se na ni opet jedeme podivat v realu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: no vidíš dveře budou! ;-) manža chce topit krbem až bude vložka, ale ta bude asi za dlouho tak nevím no. už teď je tam dost zima :-| fsvojap: no jasně práce se vždy najde - malé nedodělávky jsou vždy, to znám. martuli: to taky není zrovna malá částka za kuchyň že? to jsou vždy takový pálky....
Odpovědět
delfi - já jsem se s Blumem setkala poprvé až u stolařů a někteří nám to i přímo předvedli ve svých modelových kuchyních. Vychvalovali ho a že prý má doživotní záruku (v závislosti na životnosti kuchyně). Já osobně bych tu značku srovnala asi s kováním ROTO na eurooknech, taky je to neupoužívanější kování a jedno z nejkvalitnějších. No a od Blumu můžeš mít jak základ, tak samozřejmě nějaké vychytávky, ale už ten základ je lepší než cokoliv obyčejného. I šuplíky bez tlumení mi přišly dost tichoučké a částečně tlumené. Já jsem si teda s ohledem na cenu dala tlumení jen do šuplíku, kde budou příbory - bude nejpoužívanější. Dala bych si to klidně všude, ale ta cena by fakt naskákala. Pak k obyč. kování na skříňky dávají za cca 30,- nějaký píst a ten je proti třískání při zavírání. Pak jsem si na horní výklopy místo pístu dala HF Aventos - skříňka se jakoby zlomí, má větší nosnost, takže ta skříňka může mít skoro metr, je lepší přístup do toho výklopu. No a do potravinovky jsem si dala vysouvací anglické zásuvky. Naopak jsem odmítla karusely do rohových skříněk, mám pocit, že to spíš místo ubere, ledaže by to byl karusel ne kulatý, ale přímo rohový a ten je hodně drahý... Nejlepší je si nechat Blum předvést a manža se pro něj nadchne i bez přemlouvání - jako ten můj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucika: díky za popsání ;-) na ty vychytávky se zeptám. já mám taky horní výklopy ale nevím zda obyč nebo speciální...musím to probrat s manželem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - ten vas krb je naprosto dokonalej ;-) Muzu se zeptat, kuchyn mate z IKEy? Jak se vam montuje? My uz ted z toho mame trosku vitr
Odpovědět
Profilova fotka
jé, taky řešíme dveře, hlavně ty na wc, ale obávám se, že tak rychle nebudou..Ostatní dveře mě až tak netrápí, až budou, tak budou..holt budem muset chodit na horní wc, a tam provizorně nějaký dveře vyrobit.. :-| jináč jsme o víkendu začali montovat kuchyň, teda manža se švárou, já smontovala 3 skříňky, zatímco oni ve stejným intervalu ostatních 30 :-D :-( , ale já jsem na ty montáže úplně blbá..jinak jsme zjistili, že se ta zeď na které visí digestoˇř a spol, rozbíhá o 6 cm, takže za linkou a zdí je od 2cm do 6cm díra, :-o , která se nedá nijak schovat deskou, takže paráda..nevím, zda se dá udělat deska na míru, myslím atyp hloubka..a hlavně za kolik, páč v ikee je deska za pusu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To ja taky montaze nejak moc nezvladam, na kuchyn si pozveme kamarada truhlare, uz jsme s nim domluveni, ale ta u nas jeste asi dlouho nebude :-( I kdyz manzel se chce v kvetnu stehovat, tak mu budu verit, ze to stihneme
Odpovědět
Profilova fotka
nevěř.. :-D :-D , ten můj se chtěl stěhovat už na minulý vánoce :-D :-D tak snad to na ty letošní vyjde..
Odpovědět
Profilova fotka
No, ja trosku verit musim a hlavne doufam, ze se to opravdu povede
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - muzu se zeptat odkud mas to krasne osvetleni v kuchyni?
Odpovědět
Profilova fotka
je krásný..ale jde z něho docela teplo, v zimě super a le v létě..nevim.. jinak to mám z e-light.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuji za odpoved, juknu tam
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: no já myslim, že v létě stejně v kuchyni nebudete moc svítit když je dlouho světlo ne? to světlo je fakt pěkny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem prijeli z IKEY, maji nadherne veci, clovek nevi, co vybrat. Docela se nam tam libila sedacka a opet jsme se ujistili, ze kuchyn jsme vybrali spravne. Taky jsme koupili zachod s modulem, hura hura. A zednici stale delaji omitky, uz mi to prijde jako nekonecny pribeh ;-) A odpoledne manzel konecne priveze krbovou vlozku
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Holky, se Vám musím pochlubit s krbem, kterej sem sama dodělávala..Jsem fakt šikovná :-x :-N :-D Martuli, my domontováváme kuchyň z ikey a jsme z ní čím dál nadšenější, mají to skvěle, jednoduše a precizně vymyšlený a ty všelijaký dojezdy a drátěný systémy atd..jsou super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: právě jsem ti omrkla fotky - ten krb je fakt božíííí!!! jsi fakt šikulka! x-) a na kolik že tě vyšla ta kuchyň??? možná jsi to tu už psala, ale nechce se mi to hledat! :-N :-x
Odpovědět
Profilova fotka
130 tis. vč spotřebičů..( lednička a digestoř v tom není), ale v každé skříňce mám ten drátěnej systém, v každým šuplíku je dojezd a včera jsme namontovali ty karusely do rohových skř. a ty jsou super:))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?