Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
martuli tak ty jsou fakt božíííííí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, martuli ty bateri jsou fakt super. jinak dneska betonujeme čistý betony.už to skoro chlapíci budou mít a já musím hnít v práci :-( a ani jsem to neviděla :-( ,ale manža mi má udělat pár fotek,tak pokud budou co k čemu tak sem nějakou vložím.Snad brzy skončí a přiveze mi foťák.
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves, vladi, čistý betony? Já myslela, že chcete už obkládat :-N Nám obkladač říkal, že to musí aspoň 2 týdny tvrdnout a vysychat, že není dobrý hned to uzavřít dlažbou :-N Já byla dneska koupit tu hydroizolační hmotu do sprcháče pod obklady a dlažbu a vážilo to 24 kg a chlapík u pokladny si ze mě dělal prču, že se hned pozná stavitelka - ty jsou vycvičený od cementu a nepotřebujou pomoct. :-D Bídák jeden. Upozorňovali mě na to, že je to gumový, tak se k tomu nemám moc přibližovat. takže když se po víkendu neukážu, jsem přilepená ve sprcháči :-D martuli, jsou krásný x-)
Odpovědět
Profilova fotka
spag-budeme obkládat.Dlažbu zatím ne.Tu až nakonec a to bude tak za týden až 14.dní,tak to akorát vyjde. Taď musíme hodn+ topit a dát tam vysoušeče,tak to tu vodu aspoň vytáhne
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, který dveře myslíš? to zebrano? já nevím, jestli do toho zebrana mám jít, máme 7 dveří v té hale s těma výklenkama nad schodištěm, ale nechci to mít přeplácaný a zajímavý "za každou cenu", asi nakonec zvítězí ta bříza..rozdíl v kč bříza a zebrano je 11,000.-/ 8 dveří..furt nevím.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - ty prostredni co mas v albu, co je to za vyrobce prosim? Vsem - z baterii je nadseny manzel, ja je jeste v realu nevidela, uvidim v sobotu a hlavne jsou hodne zajimave cenove. Pry mame hotove omitky v patre i prizemi, zitra se budou zazdivat pouzdra na dvere a pak se dodelaji omitky. Uz mne z toho trosku zacina hrabat. Pripojku kanalizace budeme delat asi az na jare, je to vsechno beh na dlouhou trat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, tě asi zklamu, ale to nevím, zadala jsem do vyhledávače dveře-zebrano a jen jsem šla po fotkách..ale ty ceny jsou naprosto příšerný..asi je to hit :-| Přemýšlela jsem a rozhodla se, že půjdu do břízové dýhy..Mám strach, že kdyby bylo 7 dveří v jedné hale, mezi dveřma mám 3 výklenky na vázy, tak to už bude moc výrazný to zebráno a ty úžasný hliněný vázy by mi v těch výklenkách zbytečně zanikly a bylo by to přeplácaný..budu se držet jednoduchosti, doposud jsem se toho držela, tak nebudu měnit..Ona i ta bříza (8 dveří) nás vyjde na necelých 80.tis.. :-p
Odpovědět
Ahoj holky, můžu se prosím zeptat v jaké fázi - (před příčkama po příčkách,nebo až zcela ke konci stavby)jste zateplovali podkroví vatou? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
smajlík,my až po příčkách, ale nemáme vatu, máme foukanou izolaci a sádošový podhledy, který musíš přichytit k příčkám, a pak jsme to nafoukali tou izolací, je to lepší jak vata a vyšlo nás to o něco levněji než vata a hlavně se to dostane všude..
Odpovědět
Saruško děkuji za odpověď. Tenhle způsob se mi taky líbí, hlavně to že přijedou a prostě to tam nafokaj a nemusí se dělat s tou kousavou vatou. Manžel je ale bohužel pro ten druhý způsob.A já právě nevím jestli tam není postup jiný, jestli se nemá dávat už před příčkama :-| . Jinak musím se přiznat že Tě dávám známým co hledají inspiraci za vzor co se týká vkusu a odvahy zařizování interiéru x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves, tak hlásím, že jsem o víkendu uhnala dveřaře a byl to zaměřit, akorát si oproti nabídce připlatíme, páč máme všechny dveře výškově atypy(210 cm) :-| Co se dá dělat, ale dvoumetrovky fakt mému dvoumetrovému muži nestačí :-D smaj.lo - izolaci děláme až teď a dalo se to, jen pánové byly navlečení v těch kombinézách, co maj lakýrníci a měli brejle pro brusiče. Že jseš to ty, hodím ti jednu jejich fotku do alba :-D Izolujeme Isoverem 16cm a těsně pod rošt 8cm Rockwool - ten teda kouše víc.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak nám o víkendu strejda obložil koupelnu.Jak na potvoru mi došli baterky ve foťáku,tak to nafotím dneska a pak sem hodím fotky. Já si mezi tím co strejda obkládat napenetrovala obývák a dnes se pustím do prvního nátěru :-) .Také dovezeme krb a tento týden by nám ho měli zapojit :-) smaj.lik-zateplovat budeme až te´d po čistých betonech.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky,díky moc za info, spaag za foto. Můžu se ještě zeptat jak se u vás zakončovala ta parazábrana :-N .Si výmýšlim co,ale nejsme si jistý, všude píšou jak má zůstat co nejvís neporušená. Závidim Vám ty vaše dodělávačky, ale taky moc přeju,vím že to máte odmakaný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Folii si lepi na čtverečky z oboustranné lepenky, jednotlivý pásy dávají cca 10 cm přes sebe a ty spoje přelepujou takovou stříbrnou lepenkou k tomu určenou. Ta nám přišla s tím Isoverem ;-) Můžu potvrdit, že drží fakt parádně, páč se mi přilepila do vlasů :-D
Odpovědět
Spag a Vladko jen pro jistotu, zateplovali jste už když jste měli příčky že jo? :-N To zakončování u těch příček nám není jasné. To je děs, těšim se až na tyhle šílený detaily ( co bych před rokem ani nikomu nevěřila že budu muset znát) budu moct zapomenout,vypustit a dát si prostě v kuchyni kafíčko
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, až po příčkách a podlahách, není moc dobrý, aby se do té izolace teprve opařovala podlaha a omítky. Přece nebudeš nahazovat na tu zafoliovanou izolaci. to by se vám to tam pěkně zaházelo a nevím, co by ta folie udělala při škrábání toho štuku. :-N
Odpovědět
Spaag díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
smaj.lik, díky za tu pochvalu x-) Holky my jsme se včera poprvé koupali ve vaně x-) x-) Bylo to úžasný, se svíčkama atd..romantika.. x-) x-) Sice byla vana je obezděná a koupelka je nedodělaná, ale bylo to bájo a ta srdíčková vana nemá chybu, ležíte naprosto pohodlně vedle sebe..no super :-) Užili jsme si to.. Jináč kuchyň je hotová, jen ještě chybí montáž úchytek a zapojit vodu, odpad a je to..až na ty bílý skříňky jsem spokojená:) foto v albu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetko ta "parta hic" je fakt dobrá :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jdu se s vami rozloucit, odletame zitra na par dni do Parize, drzte nam pesti, at nam aspon trosku preje pocasi. Budu na vas vzpominat a az se vratim, tak doufam, ze budu mit co cist ;-) At nejsou zadne problemy a vse jde, jak si prejete
Odpovědět
Profilova fotka
martuli-přeji příjemný let a počasí a´t přeje. :-) A taky trochu závidím,také by jsem někam vyrazila,začínám toho už mít plný brejle :-(
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx - tak vyrazte ;-) U nas Pariz a jeste na konci mesice Londyn bude asi na dlouhou dobu posledni letani :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Užijte si to ;-) K nám zítra dorazí obkladač, tak už se těším, co do víkendu vytvoří x-) Víkend je u nás pouťovej, tak snad taky něco uděláme :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - na obkladace si budeme muset jeste pockat ... bohuzel :-( ale snad se budeme stehovat nejpozdeji v kvetnu, mam to slibene Koukam, ze jste nas vsichni nejak pekne predbehli :-( snad se polepsime
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, šťastnou cestu x-) Ti to trochu závidím ;-) , nám už z toho hrabe..čím se člověk blíží ke konci, tím je to horší s nervama, únavou a taky penězma..Všechno pomale ale jistě dochází :-( Snad si na ty vánoce odpočnem.. Spaag, pak dodej foto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - vy uz jste skoro u cile, jinak podlaha v koupelne je skvela. To zase zavidim ja vam, radsi bych byla doma, ale kdyby uz byl baracek skoro hotovy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: my jsme vás ještě nepředběhli :-D holky musím zase zaktualizovat fotky....v pondělí nám zalívali spodek anhydritem...tak jsem zvědavá jak to vypadá ještě jsem tam nebyla
Odpovědět
Profilova fotka
hmm.. to taky chápu ;-) Jinak tam včera byla kámoška s 2 letým klukem a my se po jejich odchodu rozhodli, že si min.rok chceme užít krásnej dům a pak teprv mimino, páč po půl hodině mám počmáranej růžovou křídou krb, takže budu muset malovat znova :-p , nasypaný piliny v šuplíkách od kuchyně a od tenisáku, kterej našel(asi) na zahradě od bláta zašpiněnej obávák..Nechápu, jak to stihl, páč byl skoro furt pod dohledem.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
delfi- predbehli :-) podlahy jeste nemame a ted musime cekat na topenare, nejak toho ma az nad hlavu Ja uz chci bydlet v novem :-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarus- jsme na tom podobně.Síly i nervy docházejí a prachy také.I když jsme si byli opět pomoct v bance,ale to už bylo naposledy.Víc už si ¨nechceme půjčovat. včera jsme si přivezlo krb a do konce týdne by nám ho měli zapojit. martuli-rádi by jsme si odpočinuli je jedno kde,ale času není nazbyt a jestli to chceme do Vánoc stihnout,tak musíme zatnout zuby, překonat únavu a makat.Ještě toho zbývá dost a to už je půlka listopadu. Ale snad se nám to nějak podaří. o víkendu budeme pokračovat v obkladech. Měla by být hotová kuchyně a WC. Dnes se pokusím dodat foto koupelny, krbu a dveří. delfi-tý jo vy jste taky popojeli.Už máte čistý podlahy,tak to jste nás krásně dohnali ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?