Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Třeba to je jen podmínka, která nespadá pod stavební povolení. My třeba měli podmínku při protlaku vody pod silnicí, abychom dali silnici do původního stavu, uklidili. To brali na Stavebním jako samozřejmost.Pokud máš podmínku již písemně, dojdi si s tím na Stavební.
Odpovědět
ahoj, můžu se přidat? V létě začneme rekonstuovat dům, takže momentálně jsem v tom kolotoči papírování a vyříizování :-(
Odpovědět
@smudllinka Vitej a pridej se:) Uz mate vlastni bydleni a budete vylepsovat? Co potrebujete vybavit?
Odpovědět
holky, tak pry v pulce srpna zaciname (jestli pujde vse dobre a ohlaska nebude problem)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee paráda!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak to je super, tak držím pěsti ať vše vychází jak má
Odpovědět
Můžu se taky přidat? Vyřizujeme stavební povolení, financování a snad v září kopneme :-)
Odpovědět
@snanok Vítám tě tu. Budeš stavět své pomocí? Nebo na klíč?Co ti chybí k vyřízení stavebního povolení?
Odpovědět
@yvonahk Budeme stavět svépomocí, hledat řemeslníky.....ale protože máme plochu nad 150m2 tak stejně musíme sehnat firmu, která se nám pod to podepíše. Jen malý dotaz. Sháníte si stavební dozor? My bysme asi nějaký chtěli, ale nevím kde ho hledat. Oslovili jsme zatím jednoho chlápka a ten po nás chtěl 5% z ceny. Takže jen za dozor bysme dali 250tis. =-) Stavební povolení-jsme ve fázi, že 10.7. bude schůzka na pozemku a co bude dál se uvidí. Zatím to má moc hladký průběh. Určitě se nějaká komplikace najde. Obzvláště na našem stavebním úřadě. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@snanok tak to buď ráda, že to jde hladce ono se asi ještě spousta problémů najde. Tak za ten stavební dozor to je teda pálka. No já jsem zvědavá na kolik výjde nás. Sice to bude asi taťkův kámoš tak si moc neveme, ale člověk nikdy neví
Odpovědět
Zdravím vás, chtěla jsem vám zkusit dát tip. Pokud máte poblíž nějaký učňák stavební, zkuste je oslovit, tady v okolí staví domy učni za pár kaček vrámci praxe.
Odpovědět
@snanok Když stavíš svépomocí, stavební dozor musíš mít. Teda na stavebním to aspoň u nás říkali.Teda to je pálka. Ale slyšela jsem , že chtěj 3-5%.Teda to máte dům za 5 mil.?My nemáme dozor, asi chyba.Nyní řeším terázky, které jsou součástí domku pod střechou. Chtějí za to finance mimo.Z touto částkou jsem nepočítala.Jinak papíry vycházeli taky dobře celkem,až na to , že schválení ohlášky dlouho trvalo.Držím pěsti ať žádné problémy nejsou.
Odpovědět
Článek se načítá
@linee ahojky, bydlíme v bytě a domek jsme koupili k rekonstrukci, časově to půjde pomalu, dle financí. Ted čekám na stavební povolení a pomaloučku se do toho pustíme. Určitě sem za váma nakouknu, k řešení toho bude dost a dost :-)
Odpovědět
@richt tak to máš stejné jako my....taky se snažíme co nejvíc věcí hnát přes známé nebo příbuzenstvo... @smudllinka taky vítám do skupiny ;-) @linee skvělá zpráva...tak ať je vše OK @snanok hojky taky vítám další členku skupiny....stavební dozor už máme. Je to známý, za dozor chce pozvat na kolaudačku a mít u stolu čestné místo :-D Nevím tedy kolik si říkají ostatní, co dělají dozor.... Ale tady na střeše o tom byla zmínka v jiné diskuzi, zkus jí vyhledat....mám pocit že se částka pohybuje buď jak píšeš z % z celkové částky domu a nebo si berou na hodinu....To je podle mého o dost levnější, ptz když se budeš moci s dozorem dohodnout jen párkrát mrknout. Taky záleží kdo vám bude u stavby pomáhat.
Odpovědět
prosím, máte nebo budete mít někdo čistírnu odp. vod? díky za info
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak jsem dala do albíčka nějaké fotky ze včerejška. dneska už na to chlapi vlítnou a už to pojede. Jupí. V sobotu budeme s našima natírat trámy, které budou "koukat" pod střechou. Tak jsem zvědavá.
Odpovědět
@yvonahk To je masakr rozpočet, viď? A to to nemáme o moc větší než vy (jen o dva malé pokojíčky). Máme teda cihlový domeček, ale stejně. Kolik máte orient.rozpočet vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j je to super když je možnost brát lidi ze známých a příbuzných. Ten známý taky bude chodit jen sem tam takže moc času asi na stavbě nestráví. Tak to máte perfektní, že chce jen pozvat na kolaudaci. @pardubice2159 tak to se hned musím prknout na fotečky.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted jsem mluvila s projektantem a jedu na stavební úřad na konzultaci. Bylo mi totiž stavebním úřadem nabídnuto, že mi to skonzultují ještě před tím než budem žádat o povolení, aby to bylo jednodušší a při případných problémech to nemuseli vracet. Takže se z paní domluvím co a jak. Je super, že něco takového nabídnou. Ale je fakt že ta paní tam je zlatá a poradí a pomůže.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lidičky tak se k vám také přidávám.. Začátek stavby plánujeme na léto, zatím to vypadá, že by se ještě něco mohlo stihnout. Máme už vyběhané téměř všechno na podání ohlášky, včera nám dal ještě projektant nějaké papíry na potvrzení od obecního úřadu, tak doufám že to dneska dá přítel do kupy aby se to příští týden podalo na stvební úřad...
Odpovědět
Profilova fotka
@petamart Vítám tě tady a přeju hodně úspěchy na stavebním úřadě.
Odpovědět
Profilova fotka
@richt Ahoj moc děkuji. Už je to po xté co si myslíme že čekáme na posolední papír a vždycky nás někdo překvapil že ještě musíme míc něco dalšího. Ale tohle už snad opravdu naposledy, jen potřebujeme souhlas obce že budeme kopat kanalizaci kousek přes jejich pozemkem ( i když na obci už o tom ví když nám podepisovali souhlas se stavbou) prý je to nějaká novinka co zavedli a nikdo o tom nevěděl... Před pár dny bez toho vyhodili naše skoro sousedy, takže jsme poučeni....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, byli jsme na chatě, tak jsem dlouho nenakoukla. U nás to dopadlo tak, že minulý týden v úterý měl projektant předat projekt, 3x se vymluvil a v pátek mi to dal! Ale jen stavební část, takže stejně nemám všechno. :-S No už jsem se uklidnila a smířila se s tím, že letos fakt stihneme jen základovou desku a je mi hned líp. Zítra si jedu pro vyjádření k vodě a kanalizaci, pak ještě potřebuju vyjádření od SÚS k protlaku a uvidíme, kdy projektant dovalí zbytek a my si oběhneme ještě sousedy. Ty sousedy před sebou pořád valím jako břemeno, vůbec se mi nechce.
Odpovědět
@petamart My to mame v podminkach odboru spravy majetku mesta, ze kdyz budeme kopat nebo nejak vyuzivat majetek mesta, musime zazadat o schvaleni. Dokonce kdyz znicime chodnik nebo zelen musime dat po stavbe do puvodniho stavu a predat mestu...
Odpovědět
@keila To das i s tou sousedkou:) Ten projektant je fakt divny. Rozhodne nepovoluj, aby si nemyslel, ze da stavebni cast a tim te umlci. Opravdu trvej na svem, abyste stihli ten zaklad. A mozna bude prizniva zima a stihnete aspon trochu z hrube stavby:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee nepolevím ani náhodou, v tomhle ne, jen prostě přestanu tlačit na to, aby to ještě letos bylo pod střechou, ale projektantovi nedám chvilku klidu, zítra s ním jednu právě za tím správcem na vodu a kanalizaci, takže ho zase zmáčknu, kdy bude zbytek. Obávám se však, že nám to teď zdrží to vyjádření SÚS a že povolí i on, když uvidí, že se stejně čeká na něco dalšího.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila taky asi tento rok stihnem jen základní desku. Teď jsem přijela ze stavebního úřadu. Konzultace prběhla suprově. Prý jestli to tak bude tak nám to určitě schválí. Jen projektant musí do situačky zakrestlit ještě vedlejší domy které tam sice nejsou, ale aby bylo vydět že není problém je dostavit. To kvůli sousedům aby neměli strach, že by jim nepovolili stavbu. Ještě mi teda navrhla že by bylo super ten dům zrcadlově obrátit kvůli světovým stranám což víme taky, ale pár problémů které by jsme musely vyřešit. Mo uvidíme jak to ještě dopadne
Odpovědět
@bilbery Už jsem na to taky myslela, spíš využiju - učně truhláře.Aby mě smontovali nábytek- skříně, možná i kuchyň.Ikeu máme daleko, nevyplatilo by se nechat ji smontovat od Ikei.Ale až na podzim, teď už né-budou mít prázdniny.
Odpovědět
@petamart Vítám tě mezi námi. Domek budeš mít na klíč nebo svépomocí? Dřevostavbu?
Odpovědět
@keila Uplne natvrdo, popripade s tim byvalym pritelem. Rekni, ze mate nejake pujcky a zdrzi se vam vsechno. Nebo s nim uzavrete ted pisemne smlouvu, ze vam to do 15.7. da. Obvykle jsou schopni udelat projekt za 2 tydny az mesic vc. pripojek a tak. Tlac na nej uplne stejne! Hodne sil!!!!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?