Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka tak to jsi mě moc nepotěšila. Jak to tak vypadá, bude nejlepší se na to vykašlat a ty peníze, které jsme už investovali akorát oplakat :-( . Stejně nechápu, jak nemůžou mít přehled. Tohle se stát v soukromé firmě, to si vůbec nedovedu představit. To je jako by firmy brali zakázky a nevěděli, jestli je vůbec stihnou udělat.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber tak to mi povídej,... taky jsme již dost investovali do úprav, aby dům byl pasivní.... nezbývá než jen doufat, že to zase obnoví,... jinak my ho teda dodeláme, blow door test,.. abychom to meli, kdyby to zase spustili
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak my se dneska dohadovali se sádrošem... slovo proti slovu.. on u toho vůbec nebyl a tvrdí že to udělali jak měli, takže tam žádné tepelné mosty nejsou (potom ale přikývl že nám udělá revizní dvířka) a my zase tvrdíme, že to neudělali tak jak měli.... kolotoč...
Odpovědět
Dovolil bych si shrnout aktuální fakta k Zelená úsporám (viz tisková zpráva MŽP, http://mzp.cz/cz/news_101216_zelena_u...) resp. SFŽP: 1. Převis je cca 3-5mld. Kč, což vzhledem k obrovskému nárůstu zájmu o tento program v roce 2010, resp. po zpřístupnění bytovým domům, zas tak moc peněz na rozdávání není. ZÚ je nenárokový dotační program, takže nikdo ze žadatelů nemůže nic nárokovat s tím, že podmínky lze měnit kdykoliv a jakkoliv. To že to nebylo managersky úplně zvládnuto je věc jiná. 2. MŽP Jedná se o prodeji dalších AAU, nicméně je o ně čím dál menší zájem a tím pádem jsou prodávány také za nižžší cenu, tzn. lze očekávat příjmy z AAU pro ZÚ ve výši max. prvních nižších mld. Kč. 3. Jsou možná dvě řešení situace: Zachovat stvající výši podpory a uspokojit pouze některé zájemce. Snížit výši podpory ta,k aby bylo uspokojeno co nejvíce žadatelů. Dle tiskové zprávy MŽP bude zřejmě volena varianta II. 4. Program Zelená úsporám měl trvat původně do konce roku 2012. SFŽP by měl být transformován na "Zelená banka" s tím, že ZÚ bude zachována za předpokladu nalezení nových zdrojů financování (po demisi ministra ŽP a odvolání ředitele SFŽP je otázkou, jak to s transformací na Zelenou banku vůbec bude). 5.) Jestli bude ZÚ obnovena v roce 2001 je ve hvězdách a když, tak za dosti změněných podmínek. Nicméně termín 1.2.2011 určitě nebude den opětovného otevření ZÚ Jinak my to také dost pocítíme, protože příspěvek ze ZÚ na NOVA 101 pasiv byl víc než nezanedbatelný. Co naplat, je potřeba se s tím nějak poprat, a doufat, že finance nakonec nějak vyjdou. Zatím volby RD nelitujeme, ale uvidíme až trochu přituhne.
Odpovědět
@lumber @hhranolka nu holky, máte to těšký, ještě, že my tohle řešit nemusíme :-N, protože by nám nikdo nic nedal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak od vikendu na domecku topime, delaji se omitky :) Jsou moc hezky,hladky, jak sadrokarton, mozna jeste hladsi :) Jinak ja jsem marod, asi angina, takze jsem zavrena doma ani nikam nevylezam :( Ach jo :(
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to přeju brzké uzdravení Veru, já jsem bohužel taky taková marod, od minulého víkendu mam klid na lůžku, protože jsem dost krvácela, tak je to děsný, se na barák teď hned tak nedostanu. Manžel taky moc ne, protože má stále služby :-|. Snad teď mezi svátky tam bude topit, aby to vysychalo, dostali jsme další peníze z hypo, tak poplatíme dluhy a nakoupíme sádroš a začne se zase makat
Odpovědět
Profilova fotka
Přeji vám všem pěkné a hlavně klidné svátky a ať vám domečky pěkně rostou :-D :-D :-D
Odpovědět
Ahoj stavitelky, taky se přidávám k přání krásných a pohodových svátku a hlavně zdravíčka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krásné Vánoce!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
holky, pozdě ale přece... snad vám ježich naježil všechno co jste si přály.... a do nového roku přeju spoustu stavebních úspěchů, pevné nervy a hodně štěstíčka!
Odpovědět
Profilova fotka
tak nám včera přivezli nábytek z ikei :-D máme ho složený v pracovně v krabicích... 41ks.. těším se až to budeme montovat :-D Tenhle týden by nám mohli dělat podlahy... od příštího týdne montovat kuchyň... v půlce ledna vnitřní dveře, ještě vymalovat (prý jen bílou barvou... byla by škoda malovat barevně když bysme to museli přemalovávat, protože by ten štuk tu barvu sežral...) a přelom leden/únor se můžeme stěhovat! Juchuuuuu
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mavo tak to je parádní dáreček. Už jsem moc zvědavá na fotky. Vypadá to, že budete bydlet jako první. Blahopřeji a doufám, že vás brzy doženeme ;-) Já dostala taky parádní dáreček. Létali jsme kolem kamen a máme cenovou nabídku na 170 tis. :-S . Já myslela že se z toho sesypu. Ještě máme rozeslané další poptávky, tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber: a co to máte za kamna? A i včetně radiátorů? Nás podlahový topení po celém domku (199m2) - bez garáže... + elektrokotel stálo 120.000,-
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít klasický plyn, ale k tomu bychom chtěli na dřevo kachlové kamna s rozvodama do obytných místností. Jsou s akumulační nádrží. Dřevo se přikládá tak 2x za den a potom to teplo vydávájí postupně během dne. Rádi bychom s nimi topili od podzimu do jara. Jsme na vesnici a dřevo se tady dá sehnat za poměrně dobrý peníz.
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo to mate super cenu.. delal vam to nekdo znami,.. ci se podelis o firmu? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka: dělal nám to známý, ale slevu jsme moc nedostali.... pošlu ti odkaz do IP :-)
Odpovědět
ahojky holky, zdravím v Novém roce. U nás se přes svátky nic nedělalo, ale lítalo po návštěvách a vegetilo, tak teď konec válení a jdem opět do toho. Před Ježíškem dorazily další penízky, víc jak půlka je už fuč, ale zbylo na sádroše a rozvody el. a vody, tak začneme nakupovat a montovat. Manžel včera topil kamínkama, co jsme si půjčili jako provizorium + plyn. kamna a dalo to za asi 4 hodiny 13°C, takže prýma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka to topíte pěkně :-) my teď sháníme kde můžeme redukci na kamna/komín :-( Protože kamna jsou 130mm a komín 200mm :-( A ne všude to mají... takže hrůza :-( Nevím, proč tam dali tak blbý komín, když jsem ještě kvůli komínu měla zjišťovat jaká kamna teda budeme mít.. a včera jsem zjistila, že nám netopí v jenom pokoji topení.. ale vůbec :-( Takže se bojím, že nám budou celou podlahu bourat :-(
Odpovědět
@mavo no tak to mě mrzí, ale máte to fakt nějak moc, my máme tušim 140 nebo 160. Tak veliký, co máte vy vypadá, že je počítáno s krbem a ne kamnama ne? My taky sháněli redukci, ale u nás to nebyl takový problém, zase jsme naopak nechtěli "vyhodit" 500,- za dočasnou věc, protože pak ji potřebovat nebudeme. Topení snad nějak vyřeší bez bourání podlahy, třeba je jen zavzdušněné
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vítam vás v novém roce, my přes vánoce dozateplili krovy a teď řešíme a řešíme a řešíme co se bude dělat dřív a co později |-| Jsem z toho nějaká unavená, pořád to zateplování.... teď pro změnu opět přemýšlíme, jestli jít do ZÚ nebo ne?? museli bychom si nechat udělat návrh na úpravu, sice proti projektu už teď máme lepší okna, jinak vymyšlené topení :-| Takže doufám, že vy všechny jste začly s elánem a že to letos zvládnem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 mysliš na zelenou usporam? na pasivni dum?
Odpovědět
ahoj holky, tak se pomalu loučim s vidinou kožené sedačky, protože jsem ji měla mít za super cenu přes tetu, ale dostala výpověď s dalšíma 13-ti lidma, takže na ní bez slevy fakt mít nebudeme, protože by to stálo jako celá kuchyně |-|. Nemáte typy na nějaký podobný sedačky, co jsem si vybrala (v albíku obývák), aby se dali různě zvolit velikosti a seskládat dle svého + příjemný materiál + svlíkatelný a pratelný potah podsedáků a opěrek?
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka jj do zelené úsporám
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411 a vy jste uz nejak zelenou resili? já jen že nemáte uplne nejvhodnejsi dum na pasiv :-| navic ted ta slavna zelena usporam neni vubec jista.... ale pokud jeste nemate elektriku, vodu... ale zase uz mate zateplenou strechu... aby to stacilo.. jinak posudek nas stal cca 10tis .... dum byl naprojektovan dobre, takze jsme ani moc veci nemuseli menit ....jen se stavi tak, aby se nekuchalo do zdi - jsou tam nejvetsi uniky...
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka jen mimo .. fakt chces kuzi? nebyla by lepsi alcantara? aksamite ma problemy, ze propousti :-( taky se mi od nich libi sedačky a nema aksamite nejaky outlet? nebo pockat na nejakou vystavu,.. vetsinou rozdavaji slevy... nebo me napada kontaktovat interierove studio,.. casto delaji i sedacky na zakazku... napr. jedno je v kutne hore a fakt pekne sedacky tam maji za opravdu hooodne dobre ceny
Odpovědět
@hhranolka kůži asi ne, protože to by nás stálo přes 100 tis a to je fakt moc peněz nemáš kontakt na to studio?
Odpovědět
@hhranolka a alcantara je co za látku?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka je to dekorum cz mji tam velkou rohovku za cenu cca 40tis... super :) alcantara je neco mezi kuzi a latkou, je hladka jako kuze, ale tepla jako latka, ale nic nesaje,.. takze např kofola utvoří kapičku a drží se napovrchu,.. má to být rezistentní proti fixe, propisce.. na vse stací jen voda líbí se mi, ale nemám zkušenost
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Myslím, že tuto sedačku má moje sestřenka, ale tehda stála kolem 60 tis. a je spooookojená... x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?