Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
@radulinka001 já být vámi, tak bych jim je předem neplatila, maximálně zálohu, ale upozorňuju, že jakmile budou mít peníze na ruce, tak potom už nebudou chtít nic řešit...
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna tak aspoň nejsem sama, kdo bude mít dřevo..to je super,, od jaké firmy máte okna?? cena je super, mi máme také tak cenu a ještě si rozmýšlím, zda posuvnou francii nebo oteviraci.. tak premyslim. zaplatíme letos zalohu, a pak to doplatime a mame sepsanou smlouvu.. tak tam budou vsechny podrobnosti sepsane..
Odpovědět
@granda my budeme mít od isotry....vekra mě zklamala na plné čáře, když jsem přišla tady na pobočku, tak mi přišlo, že snad vím víc než oni, to rozhodlo že oni rozhodně ne....jinak jsem dávala požadavek na epoptávku a bylo strašně moc nabídek, ale nakonec jsme se vrátili úplně k první, kterou jsme měli od zdejší firmy, která právě ty euro bere od isotry...a co je hlavní, isotra měla odstín, který jsme potřebovali, když jsem si vybrala barvu, tak nám pán domluvil, aby nám nastříkali vzorek na dřevo, abychom to mohli porovnat s naší barvou na trámech....prostě to jednání bylo super....tak doufám, že super budou i okna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna tak to jsi mě potěšila, mi jsme také narazili na super firmu,, okna mají kamarádi a mají i stejný domeček jako mi a spokojeni jsou s okny max.. tak doufám, že budeme i mi. také mám nastříkaný vzorek, tak se už kochám a vymýšlím fasádu. je to sranda se starat o domeček. mi se pojedeme podívat i do firmy-truhlárny, jak se okna vyráběji.
Odpovědět
@granda :-) můj manžel je vyráběl 9 let...původně jsme mysleli, že vyrobí i do domečku, ale nakonec ne...odešel na jaře jinam, kvůli penězům....ale tak zas ví co jak má být, tak si to pohlídá a firma se zdála být fakt dobrá....ale už se nemůžeme dočkat, snad by mohly tak za dva týdny být...moc tam fouká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no to máte super, že je manžel vyráběl,, to já mám zase elektrikáře podívám se na tu vaši firmu..
Odpovědět
Profilova fotka
ještě dotaz, dvojskolo, nebo trojsklo??
Odpovědět
@granda 3sklo
Odpovědět
Profilova fotka
Nám díky atypům dělal cenový rozdíl mezi dvojsklem a trojsklem jen asi 5300 Kč za všechna okna, takže volba byla jasná. Také půjdem do trojskla.
Odpovědět
Profilova fotka
jo mi také jdeme do trojskla a jdeme do dřeva. včera jsem to konzultovala na ulici... a každý chválí sv okna,tak si je necáme a už to nebude řešit. dneska mi pán doveze vzorky na smrku a budeme vybírat definitivní barvu.. už ji vybereme, tak ji sem dám,
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi dneska pan donesl vzorkovník barvy oken, už se tesim domů, až budu vybírat, příští týden bych měla podepsat smlouvu... to se tesim,, už se vidim jak lezu na střechu a vybírám barvu ke střeše a k podbití..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme vyzděné i patro... bohužel krovy budou až v pátek... tak se to zase trochu pozdrží.... Jak dlouho cca trvá než se udělá celá strřecha i s trámy??? a postřehy kolem oken se budou hodit... my bychom chtěli plastová.... trojsklo... barva klasika zlatý dub něbo nějaká podobná...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@xhnip101 Naší partě střecha trvala 14 dní, ale nedělali tak usilovně jako zedníci - měli i 4 dny volno, pak další den apod. a netrávili tam celé dny. Ale tašky byly položené za 2 dny. Tak hodně štěstí!
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme okna dělat až na jaře a stejně tak i smlouvu (nechceme kvůli ušetřeným 4% na zaplacené záloze trnout, kdy a v jaké kvalitě to udělají - raději platíme po odvedené práci). Takže podzim a zima budou ve znamení výběrových řízení na ještě nevybrané věci, mj. i okna. Okna máme v plánu plastová, trojsklo. Zatím tedy oslovené firmy mají stále problém s francouzským oknem - má 2m a mělo by mít obě křídla otevírací a do toho se jim nechce:-( Tak uvidíme...
Odpovědět
@ykram Krídlo max. šírky 90 cm. Trojsklo je o 50% ťažšie ako dvojsklo a dokáže narobiť problémy. Skúste si hodiť do Google "prehnutý rám okna" a pod.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada koukal jsem na tvuj album, to bude velky baracek, ze?
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 unás 6 dnů a máme v tom i střešní okna, vykýř, schůdky a vzduchové a antenní tašku... super firma vřele doporučuji BM Dach Pardubice
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar tak teda nevím...116m2 jsou ložnice, obývák, koupelny, wc a kuchyně...a 61m2 jsou zádveří, chodby, kotelna, dílna a garáž...je velkej? :-) já to asi neumim posoudit :-D mě se zdá jak kdy, podle toho, co si vymyslím, že bych tam nutně potřebovala a třeba se to nevejde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Na bydlení je to super, mít tolik prostoru, na úklid je to pro mě až moc velké ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no my budeme mit cca stejne velky barak, na uklid to bude dost, to jo....holky ale radost z baracku mi bere prodej bytu, ach jo, uz aby se prodal
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar JJ, taky se snažíme prodat volný byt. Kupci by byli, ale ta cena - to je bída. Ceny jsou pořád strašně dole a vyhlídky na zvednutí v nedohlednu:-( Oproti stavu před 2-3 lety tratíme 300-400tis.:-( Kdybychomn to nepotřebovali na dostavbu, tak určitě neprodáváme....
Odpovědět
Profilova fotka
jak máte vyřešené schodiště??? mi budeme mít dřevěné a scháním firmu - truhlárnu v Pardubickém a Královehradeckém kraji?? nemáte někam kontakt? reference, vlastní zkušenost??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My budeme mít betonové obložené dlažbou, ale vůbec nevím jak ho uděláme.... dodávku od firmy která nám dělala i stropy jsme prošvihly...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 my nestavíme, ale rekonstruujeme...mohli jsme sice nechat to patro v původních menších rozměrech, ale tam se v kuchyni nedalo málem otočit a ke stolu jsme se vešli sotva dva...a dětský pokojík byl taky úplně prťavý ;-) a když jsme se rozhodli to zvětšit, tak jsme si nemohli moc diktovat a co se týče úklidu...vadil mi v původním domě, protože jsem tam nic nemohla mít zařízené, jak bych chtěla (úložné prostory a pod., taky nebyla myčka a jiní pomocníci) ale v novém bude vše mnohem lépe uspůsobené ;-) a jak velký domek vlastně budete mít vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 tak jsem prohlížela tvůj fotoblog a jestli platí ty nákresy, co tam máš, tak budem mít ty obytné místnosti clekem větší jen asi o 10m x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada ty nákresy v podstatě platí, akorát jsme se rozhodli zrušit tu komoru u zádveří a příčku mezi záchodem a sprchovým koutem v přízemí, aby bylo víc prostoru. Jinak by to mělo být podle projektu. Jo a ještě je jedno okno naproti kuchyňské lince navíc. Já se přiznám, že jsem tvé fotky neprohlížela, jen jsem četla tu rozlohu a zdálo se mi to veliké ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 tak mi tedka máme žebřík do patra,, těšíme se na dřevěné schody, cenově to vychází stejně jako betonové a obložení.. mi jsme nechtěli dlažbu na beton, je to studené na chození, a tak nám zůstalo dřevo.. už se mi ozývají truhlárny, tak vybíráme a pojedeme se podívat..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda mi budem mit drevene naslapy na betonu, celodrevene schody vrzou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My taky budeme mít betonové a nejspíš s dřevěným obložením - mám tedy obavu z toho, jak to dřevo bude klouzat...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram toho bych se nebala dneska uz se drevo nelakuje napusti se voskem a to uz nebude tak klouzat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?