Menu Forum

Stavba podzim 2011. Plánujete také?

2. bře 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veravera
14
Registrovala se 9. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 147 příspěvků. Má 9 přátel. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
veravera
14
Registrovala se 9. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 147 příspěvků. Má 9 přátel. Region Ústí nad Labem.
 Ahojky,
my máme již týden vylité věnce, teď staví příčky a příští týden střecha emoticon

radulinka - téééda, to je obr barák emoticon emoticon my máme zastavěnou plochu 148,5m2 a máme přízemní emoticon emoticon ale jak píšou holky - na úklid je to až až emoticon emoticon
jinak my máme 2+1 celkem 52m2 bez balkonu..... katastrofa = hrůza. NIkdy to nevypadá jako uklizené, páč se přendavají věci z jednoho místa na druhé. V obýváku je to jako herna ve školce..... už se tááák těším, až bude mít Michalka /dcera/ svůj pokojík emoticon

Ať to všem pěkně roste emoticon
1. lis 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
Registrovala se 7. prosince 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 509 příspěvků a 7 alb. Má 23 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
Registrovala se 7. prosince 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 509 příspěvků a 7 alb. Má 23 přátel. Region Mělník.
 @radulinka001 Náhodou mě se váš domkohrad líbíemoticon Kdybych neměla takový odpor a nedostek času k úklidu, tak bychom taky naše stavení udělali větší, hlavně obývák a kuchyni. Máme sice zastavěnou plochu 146 m2, ale obytná je 99 m2 x 2. Už při navrhování manžel neustále rýpal, kdo to bude uklízet.... Teď máme 2+kk a komplet úklid je hotový ve dvou za necelé dvě hoďky. Jsem zvědavá, jak si práci rozdělíme v domě:o)
A pokud jde o provoz domu - čím budte topit?
1. lis 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
Registrovala se 8. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 241 příspěvků a 3 alba. Má 41 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
Registrovala se 8. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 241 příspěvků a 3 alba. Má 41 přátel. Region Praha - západ.
 @granda tak tvoje schůdky jsem okoukla a pěkný emoticon jen tedy skrz t kovové zábradlí nevím, jak to bude u toho pána s cenama...ale to ti on všechno poví emoticon njelépe je za ním jít s konkrétní představou...

@radulinka001 mě se teda váš domek takhle veliký taky moc líbí! a myslím, že s tím úklidem se to zvládnout dá, protože větší místnosti=víc úložného prostoru...a když bude mít vše svoje místo, tak bude úklid mnohem snažší emoticon a co se týče vytírání, umývání, utírání prachu atd., tak holt to bude trvat rošku dýl, ale zvládnout se to dá emoticon
a já teda mám v plánu pokud budou finanční možnosti najít si nějakou paní na výpomoc třeba aspoň jednou do měsíce na takové ty věci, co člověk nedělá každý den emoticon a pokud to nepůjde, tak holt zapřáhnu manžela emoticon
1. lis 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivanahar
45
Registrovala se 18. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ivanahar
45
Registrovala se 18. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
 @radulinka001 waw:o) no to je opravdu hodně
1. lis 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
Registrovala se 9. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 110 příspěvků. Má 101 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
Registrovala se 9. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 110 příspěvků. Má 101 přátel.
 @sonik05 hrubou stavbu nám staví dva zedníci od nás z vesnice a ti vždy chtěji mít někoho po ruce, u nás je to většinou tchán a vždy jak bylo potřeba tak jsme organizovali větší brigády kdy pomáhali všichni kdo mohli, rodina, kamarádi
na ostaní si ted budeme objednavat firmy
1. lis 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
 @ykram
@veverka.dada topit budeme tepelným čerpadlem země/voda a jetě budeme mít v obyváku krb na případne dotopení, po celém domě budeme mít podlahové topení
jako já ten uklid fakt nějak neprožívám, když chce mít člověk doma hezky tak hold pro to musí taky něco udělat, a v dnešní době už i existuji robotické vysavače, které už i umí vytírat, při sušení prádla v sušičce odpadne část žehlení, a pokud nastane situace že fakt nebudu stihat, tak bude pomáhat manžel
1. lis 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 @radulinka001 JJ, my to budeme mít taky tak. Tak to taky nebudete mít žádného energo žroutaemoticon
1. lis 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granda
20
Registrovala se 23. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 769 příspěvků. Má 67 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
granda
20
Registrovala se 23. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 767 příspěvků. Má 67 přátel. Region Hradec Králové.
 nechystáte se na výstavu do Hradce Králové?? tento víkend??
já se chystám, už jsme obdrželi i dva volnásky, tak se musejí využít..
3. lis 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @radulinka001 tak to máte super!!! my sice budeme mít jen vzduch/voda, ale i tak se díky tomu zlepší naše finanční situace o dost a ještě budem mít doma mnoem tepleji emoticon a nejdřív jsme plánovali podlahoku jen někde, ale nechali jsme se přemluvit, že po celém domě je to mnohem lepší emoticon
3. lis 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
handule
66
Registrovala se 28. září 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 119 příspěvků a 1 album. Má 68 přátel. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
handule
66
Registrovala se 28. září 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 119 příspěvků a 1 album. Má 68 přátel. Region Pardubice.
 Taky budeme mít čerpadlo vzduch/voda a podlahovku v celém domě. Původně jsme uvažovali o klasickém kotli na dřevo a pelety, ale dali jsme přednost komfortu před dřinou v lese (stačí nám to u rodičů).
3. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 holky, tak se mi zase vrátila radost do života emoticon včera jsme měli schůzku se stavbyvedoucím a domluvili jsme, že na zastřešení domu mu dáme jen část peněz, jako zálohu a zbytek dostanou až potom, co nám banka polše další část hypotéky...no a do té zálohy, co firma požadovala, nám chybělo "jen" 50tisíc, které nám půjčil jeden úúúúúžasný kamarád emoticon
takže teď už se jen modlit, aby odhadce dodržel slovo a po tom, co bude dům zastřešený nám opravdu schválil další přísun peněz emoticon
3. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
 @veverka.dada my jsme si původně taky chtěli dít podlahovku jen do přízemí a do patra normalní radiatory, teď jsem ráda že jsme si to rozmysleli. emoticon
3. lis 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 JJ, známí dali podlahovku jen do přízemí a v patře mají radiátory a už po první topné sezoně litovali... Navíc radiátory potřebují vyšší teplotu vody než teplovodní podlahovka, takže je třeba jiný okruh...
3. lis 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @radulinka001 @ykram přesně to nám říkal pán od Nibe...radiátory potřebují vyšší teplotu, takže je potřeba druhý okruh a navíc více energie pro vytápění emoticon takže s podlahovým se víc uspoří emoticon a navíc když jsou radiátory, tak si doma vytopíte třeba na 24stup. aby vám bylo teplo...ale s podlahovým stačí třeba jen 21 stup. emoticon
3. lis 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 @veverka.dada Přesně takemoticon Koukám, že většina z nás by po dostavbě mohla dělat laické poradceemoticon
3. lis 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
 @veverka.dada
@ykram jj, přesně tak, a hlavně ti jde teplo do noh, takže máš pocit většího tepla... a jakou budete míi podlahu...my by jsme moc rádi dřevěnou... emoticon
3. lis 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @ykram no to skoro joooo emoticon kolikrát si připadám, že jsem ohledně stavby do sebe dostala víc vědomostí než za léta školy emoticon
@radulinka001 já bych taky nejradši všude dřevo emoticon ale za prvně je pro nás dost finančně náročné a za druhé, k podlahovému topení není úplně vhodné...my budem mít většinou dlažbu...jen v ložnicích bude vinyl s dekorem dřeva emoticon
3. lis 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
 @veverka.dada no já osobně dlažbu moc ráda nemám...tu budeme mít jen v předsini, šatně, koupelně a technické a to bych nejraději takovou tu bezspárovou (ale ta cena) a jinak by jsme radi i to dřevo...už se dělaji i dřevené plovoučky, u kterých může být podlahovka (např Kährs) nejsou to celomasivní prkna, ale jen jakoby podýhované....(aspoň to tak chápu) do kuchyně ještě nevím co, jestli marmoleum nebo nějaký epoxid emoticon nevím, a do patra asi taky pujdeme do vinylu v dekoru dřeva
3. lis 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @radulinka001 @radulinka001 nooo, tak jestli existuje něco, co je přizpůsobené podlahovému topení, dřevěného a je to pro vás cenově dostupné, tak bych do toho určitě šla emoticon dřevo je dřevo!!!
co to je epoxid? to jsem ještě neslyšela...
3. lis 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
fotoportrét
fotoportrét
radulinka001
146
 @veverka.dada jedná se o litou podlahu, je zcela beze spár a krásně hladká, pár holek tady ze střechy ji mají.. je to buď ten epoxid nebo pandomo, když to zadáš do vyhledavače vyjede ti toho spoustu
3. lis 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 My budeme mít všude vinyl s dekorem dřeva, jen v koupelnách, na WC, v technické a skladu bude dlažba. Podlahu v garáži ještě rozhodnutou nemáme. Dřevo mám taky raději, ale zatím všude nám říkali, že pro podlahovku je vhodnější vinyl. Samozřejmě nejlepší tepelnou vodivost má dlažba, ale na ní mi vadí, že když se netopí, tak je strašně studenáemoticon Navíc vinyl se může kdykoli později nahradit - teď raději víc investujeme do věcí, které jsou napořád nebo obtížně změnitelnéemoticon
4. lis 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
granda
20
Registrovala se 23. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 769 příspěvků. Má 67 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
granda
20
Registrovala se 23. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 767 příspěvků. Má 67 přátel. Region Hradec Králové.
 Také půjdeme do vinylu v dekoru dřeva.. dlažba bude jen v chodbě, hale, koupelny, sklad. Dlažbu bych chtěla do koupelen nějakou podobnou, jen otočit barvy - zatím mám zvolenou žlutou, bílou a čokoládovou.. tutu kombinaci a k tomu dřevěný nábytek. no uvidíme jak to pak bude vypadat. teďka pořád vymýšlím barvu fasády, objevila jsem www.spectum3.eu a je to super, krásně si tam plánuji domeček. zatím mi vychází krásně kávová a o tón světlejší okolo oken. ještě musím počkat podle oken.. tak to snad bude vybráno správně a budu plně spokojena.. jen mi nejde obrázek uložit, což je velká škoda emoticon(
4. lis 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @radulinka001 tak to vypadá celkem dobře...ale já zase radši tu dlažbu emoticon
4. lis 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @ykram my se teda teď, co bydlíme u mamky celkem naučili nosit bačkory, takže nám ta dlažba tolik vadit nebude...a pokud bude potřeba, tak i v létě se to topení dá maliličko pustit do podlahy, kde je dlažba, jen aby nás nezábly nohy emoticon
4. lis 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 @veverka.dada Taky bych si asi zvykla na bačkory, ale jde spíš o děti - malý si hraje vlastně jen na zemi, nejčastěji v leže, max. v sedě a samozřejmě nejvíc v místech, kde jsem já (takže ani místní koberec by nepomohl). My máme z nynějšího bytu vyzkoušené, že dlažba nám nevyhovujeemoticon
4. lis 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonik05
8
Registrovala se 23. března 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 392 příspěvků a 3 alba. Má 13 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sonik05
8
Registrovala se 23. března 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 392 příspěvků a 3 alba. Má 13 přátel. Region Praha.
 Taky jsem nechtěla dlažbu v celém domě, proto ani nebudeme mít podlahové topení. Nějak na tyhle nové trendy nejsme emoticon
Koukala jsem, že většina z vás, co má podlahové topení bude mít tepelné čerpadlo. Jestli to dobře chápu tak to je vlastně ta rekuperace. Nevadí vám, že nebudete moci v létě větrat, nebo na léto to vypnete? My jsme zvyklí spát u otevřeného okna i v zimě, takže bychom se asi udusili emoticon
4. lis 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @sonik05 neee, rekuperace je ještě trochu něco jiného emoticon
4. lis 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
fotoportrét
fotoportrét
ykram
25
 @sonik05 rekuperace s TČ nijak nesouvisí - můžeš mít rekuperaci i bez TČ a naopak anebo i spoluemoticon Rekuperace je systém řízeného větrání, kdežto pomocí TČ ohříváme vodu (na vytápění i ostatní).
4. lis 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @sonik05 a čím vy topíte? já o tom uvažovala strááááášně dlouho...měli jsme kotel na uhlí, ale to stálo strašný peníze a navíc všude prach a nepořádek z kotelny emoticon tak jsme po velkém přemýšlení a mnoha vyslechnutých a přečtených názorech dospěli k čerpadlu
4. lis 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
fotoportrét
fotoportrét
veverka.dada
120
 @ykram bohužel zkušenost s dětmi ještě nemám.. emoticon tak jsem o tomhle neuvažovala...no uvidíme...případně jedině fakt mimo zimní období tu podlahu trošku pořád vyhřívat emoticon
4. lis 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš