Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my máme již týden vylité věnce, teď staví příčky a příští týden střecha :-) radulinka - téééda, to je obr barák :-D :-D my máme zastavěnou plochu 148,5m2 a máme přízemní :-D :-D ale jak píšou holky - na úklid je to až až :-D :-D jinak my máme 2+1 celkem 52m2 bez balkonu..... katastrofa = hrůza. NIkdy to nevypadá jako uklizené, páč se přendavají věci z jednoho místa na druhé. V obýváku je to jako herna ve školce..... už se tááák těším, až bude mít Michalka /dcera/ svůj pokojík :-D Ať to všem pěkně roste :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Náhodou mě se váš domkohrad líbí:-) Kdybych neměla takový odpor a nedostek času k úklidu, tak bychom taky naše stavení udělali větší, hlavně obývák a kuchyni. Máme sice zastavěnou plochu 146 m2, ale obytná je 99 m2 x 2. Už při navrhování manžel neustále rýpal, kdo to bude uklízet.... Teď máme 2+kk a komplet úklid je hotový ve dvou za necelé dvě hoďky. Jsem zvědavá, jak si práci rozdělíme v domě:o) A pokud jde o provoz domu - čím budte topit?
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak tvoje schůdky jsem okoukla a pěkný ;-) jen tedy skrz t kovové zábradlí nevím, jak to bude u toho pána s cenama...ale to ti on všechno poví :-) njelépe je za ním jít s konkrétní představou... @radulinka001 mě se teda váš domek takhle veliký taky moc líbí! a myslím, že s tím úklidem se to zvládnout dá, protože větší místnosti=víc úložného prostoru...a když bude mít vše svoje místo, tak bude úklid mnohem snažší :-) a co se týče vytírání, umývání, utírání prachu atd., tak holt to bude trvat rošku dýl, ale zvládnout se to dá ;-) a já teda mám v plánu pokud budou finanční možnosti najít si nějakou paní na výpomoc třeba aspoň jednou do měsíce na takové ty věci, co člověk nedělá každý den ;-) a pokud to nepůjde, tak holt zapřáhnu manžela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 waw:o) no to je opravdu hodně
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 hrubou stavbu nám staví dva zedníci od nás z vesnice a ti vždy chtěji mít někoho po ruce, u nás je to většinou tchán a vždy jak bylo potřeba tak jsme organizovali větší brigády kdy pomáhali všichni kdo mohli, rodina, kamarádi na ostaní si ted budeme objednavat firmy
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram @veverka.dada topit budeme tepelným čerpadlem země/voda a jetě budeme mít v obyváku krb na případne dotopení, po celém domě budeme mít podlahové topení jako já ten uklid fakt nějak neprožívám, když chce mít člověk doma hezky tak hold pro to musí taky něco udělat, a v dnešní době už i existuji robotické vysavače, které už i umí vytírat, při sušení prádla v sušičce odpadne část žehlení, a pokud nastane situace že fakt nebudu stihat, tak bude pomáhat manžel
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 JJ, my to budeme mít taky tak. Tak to taky nebudete mít žádného energo žrouta:-)
Odpovědět
Profilova fotka
nechystáte se na výstavu do Hradce Králové?? tento víkend?? já se chystám, už jsme obdrželi i dva volnásky, tak se musejí využít..
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 tak to máte super!!! my sice budeme mít jen vzduch/voda, ale i tak se díky tomu zlepší naše finanční situace o dost a ještě budem mít doma mnoem tepleji :-) a nejdřív jsme plánovali podlahoku jen někde, ale nechali jsme se přemluvit, že po celém domě je to mnohem lepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budeme mít čerpadlo vzduch/voda a podlahovku v celém domě. Původně jsme uvažovali o klasickém kotli na dřevo a pelety, ale dali jsme přednost komfortu před dřinou v lese (stačí nám to u rodičů).
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak se mi zase vrátila radost do života :-) včera jsme měli schůzku se stavbyvedoucím a domluvili jsme, že na zastřešení domu mu dáme jen část peněz, jako zálohu a zbytek dostanou až potom, co nám banka polše další část hypotéky...no a do té zálohy, co firma požadovala, nám chybělo "jen" 50tisíc, které nám půjčil jeden úúúúúžasný kamarád :-) takže teď už se jen modlit, aby odhadce dodržel slovo a po tom, co bude dům zastřešený nám opravdu schválil další přísun peněz x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada my jsme si původně taky chtěli dít podlahovku jen do přízemí a do patra normalní radiatory, teď jsem ráda že jsme si to rozmysleli. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
JJ, známí dali podlahovku jen do přízemí a v patře mají radiátory a už po první topné sezoně litovali... Navíc radiátory potřebují vyšší teplotu vody než teplovodní podlahovka, takže je třeba jiný okruh...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 @ykram přesně to nám říkal pán od Nibe...radiátory potřebují vyšší teplotu, takže je potřeba druhý okruh a navíc více energie pro vytápění ;-) takže s podlahovým se víc uspoří x-) a navíc když jsou radiátory, tak si doma vytopíte třeba na 24stup. aby vám bylo teplo...ale s podlahovým stačí třeba jen 21 stup. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Přesně tak:-) Koukám, že většina z nás by po dostavbě mohla dělat laické poradce:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada @ykram jj, přesně tak, a hlavně ti jde teplo do noh, takže máš pocit většího tepla... a jakou budete míi podlahu...my by jsme moc rádi dřevěnou... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram no to skoro joooo :-D kolikrát si připadám, že jsem ohledně stavby do sebe dostala víc vědomostí než za léta školy :-D @radulinka001 já bych taky nejradši všude dřevo :-) ale za prvně je pro nás dost finančně náročné a za druhé, k podlahovému topení není úplně vhodné...my budem mít většinou dlažbu...jen v ložnicích bude vinyl s dekorem dřeva x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada no já osobně dlažbu moc ráda nemám...tu budeme mít jen v předsini, šatně, koupelně a technické a to bych nejraději takovou tu bezspárovou (ale ta cena) a jinak by jsme radi i to dřevo...už se dělaji i dřevené plovoučky, u kterých může být podlahovka (např Kährs) nejsou to celomasivní prkna, ale jen jakoby podýhované....(aspoň to tak chápu) do kuchyně ještě nevím co, jestli marmoleum nebo nějaký epoxid :-| nevím, a do patra asi taky pujdeme do vinylu v dekoru dřeva
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 @radulinka001 nooo, tak jestli existuje něco, co je přizpůsobené podlahovému topení, dřevěného a je to pro vás cenově dostupné, tak bych do toho určitě šla ;-) dřevo je dřevo!!! co to je epoxid? to jsem ještě neslyšela...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jedná se o litou podlahu, je zcela beze spár a krásně hladká, pár holek tady ze střechy ji mají.. je to buď ten epoxid nebo pandomo, když to zadáš do vyhledavače vyjede ti toho spoustu
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít všude vinyl s dekorem dřeva, jen v koupelnách, na WC, v technické a skladu bude dlažba. Podlahu v garáži ještě rozhodnutou nemáme. Dřevo mám taky raději, ale zatím všude nám říkali, že pro podlahovku je vhodnější vinyl. Samozřejmě nejlepší tepelnou vodivost má dlažba, ale na ní mi vadí, že když se netopí, tak je strašně studená:-( Navíc vinyl se může kdykoli později nahradit - teď raději víc investujeme do věcí, které jsou napořád nebo obtížně změnitelné:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Také půjdeme do vinylu v dekoru dřeva.. dlažba bude jen v chodbě, hale, koupelny, sklad. Dlažbu bych chtěla do koupelen nějakou podobnou, jen otočit barvy - zatím mám zvolenou žlutou, bílou a čokoládovou.. tutu kombinaci a k tomu dřevěný nábytek. no uvidíme jak to pak bude vypadat. teďka pořád vymýšlím barvu fasády, objevila jsem www.spectum3.eu a je to super, krásně si tam plánuji domeček. zatím mi vychází krásně kávová a o tón světlejší okolo oken. ještě musím počkat podle oken.. tak to snad bude vybráno správně a budu plně spokojena.. jen mi nejde obrázek uložit, což je velká škoda :-((
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 tak to vypadá celkem dobře...ale já zase radši tu dlažbu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram my se teda teď, co bydlíme u mamky celkem naučili nosit bačkory, takže nám ta dlažba tolik vadit nebude...a pokud bude potřeba, tak i v létě se to topení dá maliličko pustit do podlahy, kde je dlažba, jen aby nás nezábly nohy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Taky bych si asi zvykla na bačkory, ale jde spíš o děti - malý si hraje vlastně jen na zemi, nejčastěji v leže, max. v sedě a samozřejmě nejvíc v místech, kde jsem já (takže ani místní koberec by nepomohl). My máme z nynějšího bytu vyzkoušené, že dlažba nám nevyhovuje:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem nechtěla dlažbu v celém domě, proto ani nebudeme mít podlahové topení. Nějak na tyhle nové trendy nejsme ;-) Koukala jsem, že většina z vás, co má podlahové topení bude mít tepelné čerpadlo. Jestli to dobře chápu tak to je vlastně ta rekuperace. Nevadí vám, že nebudete moci v létě větrat, nebo na léto to vypnete? My jsme zvyklí spát u otevřeného okna i v zimě, takže bychom se asi udusili :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 neee, rekuperace je ještě trochu něco jiného ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 rekuperace s TČ nijak nesouvisí - můžeš mít rekuperaci i bez TČ a naopak anebo i spolu:-) Rekuperace je systém řízeného větrání, kdežto pomocí TČ ohříváme vodu (na vytápění i ostatní).
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 a čím vy topíte? já o tom uvažovala strááááášně dlouho...měli jsme kotel na uhlí, ale to stálo strašný peníze a navíc všude prach a nepořádek z kotelny :-| tak jsme po velkém přemýšlení a mnoha vyslechnutých a přečtených názorech dospěli k čerpadlu
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram bohužel zkušenost s dětmi ještě nemám.. :-| tak jsem o tomhle neuvažovala...no uvidíme...případně jedině fakt mimo zimní období tu podlahu trošku pořád vyhřívat ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?