Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
jeeee, já píšu o fotce a nakonec jí nedám :-D tohle to je to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jako když poptával schody stavbyvedoucí, tak znal jen rozměry a že mají být celodřevěné...a co se ptal tak dostal prý rozpočet na 90-100tisíc...to jsem myslela že mě vomejou :-D ale tohle je slušná prácička :-) s pánem se dobře komunikuje a viděli jsme i jeho práce a moc se nám líbili ;-) a odku ty vlastně jsi?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm jak tak koukám na ty vaše reakce, musím to vážně nastudovat ještě jednou z toho rozpočtu, co všechno z té ceny vlastně je započítáno...prototže když jsem to zběžně prohlížela, tak jsem taky viděla cenu asi necelých 300 tisíc
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Jinak se přidávám s problémy s hyptékou...mysleli jsme že ji vyřídíme až prostavíme svoje....jenže stavba jde rychleji a hypotéku jsme si pořád ještě nevyřídili... tak peníze došli...už jsme si půjčili 150tis od našich a 50 od tchánovců... snad už ta hypoška brzy bude... v pondělí přijde odhadce, tak nám držte pěsti
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 aaaaa, takže taky nepříjemná situace :-| a dokonce koukám, že jste na tom podobně, vyzděno a bez střechy ;-) a vy budete ručit stavbou? a můžu ze zeptat kolik si budete brát? klidně piš do IP ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Pohřebačka,,, tak to máme kousek od sebe, to je dobre. pošly mi kontakt na pána,, at mu dám také schody spočítat. ..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak jste vybrali pouzdro na dveře?
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Tak kontakt máš v IP...ale nevim nevim, Pohřebačku neznám...ale podle map na seznamu mi to ukazuje jako pěknou dálku k nám...přes sto km??!!
Odpovědět
Profilova fotka
jsem myslela, ze stavite v rokytne tady u nas, tak jsme si spletla.. ale dekuji za kontakt na pana. napisu mu a zjistim, co se da delat.. treba se ozve a domluvime se.
Odpovědět
Profilova fotka
holky přidávám se k vám, sice jsme začali v květnu ale teď jsme ve fázi že čekáme na pokrytí střechy, čekáme na příčky a čekáme na hypošku :-) Stavíme tak nějak napůl svépomoci...máme dva zedníky a tchána, který je už doma
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Ahojky, vítáme tě mezi sebou ;-) Jak máte velký domeček, nemáš někde půdorys? Vypadá velký.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 základovou desku máme nějakých 160 m2, v přízemí máme kuchyň s jídelnou, obyvák, pracovnu, šatnu, špajz, koupelnu a technickou místnost. V patře jsou dva dětské pokoje, ložnice s šatnou a dvě koupelny, jedná dětská a jedna rodičovská a pak tam máme galerii. Obyvák máme zastropený jen z půlky, takže se z vrchu z galerky diváme dolů do obyváku. Půdorys bohužel nemám v pc.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radulinka001 Téda, tak to je teda pořádnej baráček :-) My máme skoro poloviční ;-) Přála bych si teď taky něco většího, ale myslím, že až budu uklízet, tak budu nadávat, jak je to velké :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 jo mi každý říká, že jsme se zbláznili stavět takový velký dům, že nebudu dělat nic jiného než uklízet, ale my jsme ted v malém a strašně mě štve , že když pozvem přátele tak sme namačkani jak sardinky, tak raději už nikoho ani nezvem...to v domku pak budou párty... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 a jak máte velké pokoje na m2? mě přijde, že kuchyň s obývákem máme malý (nebo větší by mi nevadil), jinak pokoje moc velké nepotřebuju. My návštěv moc nemáme...ono s dítětem na párty moc čas není, protože druhý den se o něj musí někdo starat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak uvidíš, třeba se nějak domluvíte a možná se to i s cenou za odvoz vyplatí x-) a ty máš už nějakou konkrétní představu o těch schodech? že bys taky hodila obrázek?
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 teda, koukala jsem na váš domeček a moooc se mi líbí ten nápad galerky x-) Jsem zvědavá, jak to bude potom v reálu! my jsme taky rádi, že budem mít domek o trochu větší...už i proto, že když přijela mamka, ségra, a její přítel, tak už jsme si neměli pořádně kam sednout...a co teprve až budou děti, že? ;-) No a kamarádi, to ani nemluvim...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 to je dost velke:o) jak velka je uzitna plocha?
Odpovědět
Profilova fotka
tak to teda cumimkuji, jak pokracujete.. radulinka001 to je teda poradny domecek, to je jak pro nekolik lidi.. mi mame o půlku menčí a teď, když se dělají příčky, tak žasnu jak je velký a kolik je místa a Váš domeček je jak hrad.. to bych nechtěla uklízet.. a mít tři koupelny, to by byl pro mě šok, ja ji pořád uklízím a takhle bych nic jiného nedělala.. jinak mi už máme příčky komplet dole, začalo se dělat nahoře..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada už mám obrázky v albu....
Odpovědět
Profilova fotka
@granda vy teda jedete ;-) Nám dnes udělali druhou řadu tvárnic, ale jen na jedné straně obvodu...stavbaře chytly zuby :-( No, prý budeme mít otvory na okna do konce listopadu a pak teprve střecha.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 takže obyvák je 32,5 m, kuchyn s jídelnou 20,50, hala 18m + schodiště 5,4, pracovna 12,4 m, prádelna 3m, koupelna 4,4m, technická místnost 8,4 m , předsíň 4m, šatna 8,2m, spíš 3,4... kuchyn, jídelna, hala schodiště a obyvák je jeden obrovský prostor, obyvák bude optický oddělen krbem a nahoře ložnice 19,10m + šatna 6,30, koupelný jsou oboje 7m, jeden dětský pokoje 18,4 a druhý 14 m a galerie 31,5 dům je to velký, je to náš splněný sen...uklid já tak neřeším...mám totíž takovou úchylku... ;-) strašně rádá uklízím :-) doma lítám neustále s hadrem v ruce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada no manžel má dva bratry, každý má dvě děti, k tomu jeho rodiče a barák plný lidí hned... Jinak jsme rádá že se domek líbí, na galerku jsme taky moc zvědavá...zatím to vypadá dobře
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar užitná plocha je nějakých 250 m2 (plus mínus) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 No, vy teda nejste troškaři ;-) Tvoji úchylku bych chtěla mít, to mě uklízecí záchvat chytá tak jednou za dva roky :-D Ten obývák s kuchyní bych taky brala, ostatní by mi stačilo menší ;-) Ložnici budete mít teda luxusně velkou, ale já si zase říkám, že na to, aby tam člověk jen přespal to není nezbytné. Nicméně mít dost prostoru pro dětskou postýlku se určitě jednou bude hodit.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 no tak my teď máme 3+KK, zatím nemám děti tak mám spoustu času, tak když jsme doma tak buď vařím nebo uklízím...ale co nesnáším je mytí nádobí, tak už se strašně těším na novou kuchyň s myčkou jo ložnice je dost velká, taky bych tak snesla i menší, ale hold to tak vyšlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Taky teď máme 3+KK a zatím stačí i s jedním dítětem. Já si myslím, že čím méně místa, tím méně bordelu a vzhledem k tomu, že nejsem uklízecí typ, tak mi to bude stačit. Já bych se u velkého domu taky bála toho, abych uživila ten provoz (vytápění apod.). Na kolik máte počítané teleplné ztráty a stavíte to jako pasivní nebo nízkoenergetický?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 tak abych řekla pravdu, tyhle informaci jsou mě naprosto cizí...to řešil manžel, a opravdu nevím jaké tam ty ztráty jsou. A jestli nám nakonec vyšel jako nízkoenergetický...myslím že jo :-) Pasivní dům jsme nechtěli...já mám rádá čerstvý vzduch a otvítám okna i v zime a to nevím jestli u pasivního domu jde... já si naopak myslím, že na malém prostoru jde ten bordel více vidět, na velkém se to nějak rozprostře a není to tak hrozné, my neustále bojujeme že máme hodně věci na jednom místě- a pokud to není pěkně uklízené tak to vidím jako nepořádek :)
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 To máš taky pravdu, na velkém prostoru se nepořádek také víc ztratí, ale určitě se ho tam také vejde mnohem víc ;-) A stavíte svépomocí celé, nebo částečně firma?
Odpovědět
Profilova fotka
tak velký dům bych nechtěla... já bych se tam moc bála.. už se těším do svého a plánuji tam mít přez týden švagra, protože bych tam sama nevydržela. psa nechceme, tedy žádné zvíře, tak mi zbyde jen lidská společnost. Nám stačí to co budeme mít, to se také člověk nauklízí až dost, aby to bylo stále čisté a uklizené. Velký dům je i velmi finančně náročný do budoucna a s naší vládou to nebude tak jednoduché, budeme se muset starat sami, stát nám nepomůže.. tak si říkám, že nám bude stačit to naše.. budeme mít celý hořejšek volný, než budou děti a to ještě nějaký rok potrvá..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?