Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@handule V tom případě prosím o kontakt, protože my máme kalkulaci na cca 50tis., což se nám zdá hrozná darda. A je to také v drátu.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda gratulace k hrubé stavbě... od jaké firmy budeš mít posuvné dveře??? A kdo máte francouzské okno, jak ho máte velké.... my jen 160cm a když jsem ho včera viděla naživo, tak mi přišlo sakra malé...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 My budeme mít široké 2m. Chtěla jsem mít obě dvě křídla otevírací, ale nikomu se do tohoto nechce-prý bychom museli mít uprostřed zpevňovací sloupek:-( Takže užší je někdy lepší!
Odpovědět
Profilova fotka
@ivanahar krade se všude a kdykoliv... to budete doma 24 hodin deně? a co v noci až bude spát v patře? @ykram čidla stijí pár korun, takže do garáže to je samozřejmost a bezdrátový do kůlny. Sirénu každopádně dovnitř, aby tam zloděj nevydržel, venku je k prdu, toho si dnes nikdo nevšímá.... ale 50tis za EZS je ranec, vždyť je to pár drátů a dva dny práce, nejlépe dělat s rozvody elektro, každý šikovný elektrikář to zvládne a zapojí to pak slaboproudař ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 to máš pravdu, bohužel žádného takového neznáme. A navíc mám pocit, že když chceš napojení na PCO, tak to musí být od nějakého "certifikovaného" elektrikáře. Když jsem koukala na internetové ceny komponentů Jablotronu a ceny v nabídkách, tak někdo si nasadí i 100%, tak se nedivím, že ta cena pak takhle vyletí. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 taky budeme mít francouzské okno "jen" 160 cm a mě to přišlo v pohodě. Půlka na běžný průchod stačí a když by bylo potřeba něco většího přenést na terasu, tak se otevřou obě křídla a místa bude dostatek.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 posuvná dveře budou od Jap,,, kde jinde.. ani nevím, kdo to dělá jinde. musíme si je objednat. Muž už včera postavil příčku, tak to vypadá stále lépe... těším se na dnešek, bude tam naše parta strýčků, tak jich udělají asi více.. už jsme vykáceli stromy na struze a máme tam hodně sluníčka a volného prostoru..
Odpovědět
@xhnip101 my budeme mít 3m, 1x fix a 2x otevírací- souměrný díly, bez sloupku....ale u 2m oken jsme si ho dali.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 Samo, že 50 tis. za to nedáme, ale jak už psala sonik05, je třeba takového šikulu objevit:-) A už při rekonstrukci bytu jesem zjistila, že šikovný řemeslník je velmi ohrožený a vymírající druh:-( @mattyna To mě moc nepotěšilo-takže máte taky 2m otevírací a uprostřed sloupek? V tom případě uvažujeme, jestli není lepší mít otevírací jen půlku a druhou fix - vždyť se sloupkem uprostřed se plně otevřené dveře míjí účinkem velkého otevřeného prostoru. Nevadí tam ten sloupek?
Odpovědět
@ykram my budeme mít sloupek jen u oken, ale u franc. dveří bez sloupku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna Jejda, jsem slovo oken přehlídla. Každopádně, když ho máte u oken, která jsou nižší než dveře, tak se bez sloupku asi fakt neobejdeme a budeme muset jít do fixu:-( Díky!
Odpovědět
@ykram my jsme si nechali dát místo ventilačky na franc. dveře třetí pant, kvůli váze dveří. Sloupek jsem tam nechtěla, kdybychom něco většího stěhovali, bude to pohodlnější, než prolézat užšíma dveřma.
Odpovědět
Článek se načítá
@ykram přesný rozměr okna je š. 295 x v . 233,5 cm - jedno křídlo 96,1 x 223,6 cm
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna No právě, sloupek je k ničemu. A vy máte dvojsklo nebo trojskla? Variantu s třetím pantem nám jedni taky nabídli, ale jen v případě dvouskla. A jelikož franc. má největší plochu, nemělo by pak smysl dávat na ostatní okna trojsklo. Takže buď budeme mít všude dvojsklo a franc. se třemi panty, nebo všude trojsklo a franc. s jedním fixem a bohužel posuvné nikoli klasické otevírací. No, některé věci jsme nedomysleli...
Odpovědět
@ykram my budeme mít trojsklo a neříkali že to je problém, původně říkal jem přítlačný pant, ale manžel chtěl vyloženě klasický pant...budou teda dřevěný, nevím jak je to u plastu
Odpovědět
Profilova fotka
@granda díky za popsání dalšího vašeho postupu, už se aspoň začínám trochu orientovat :-D taky budem mít celodřevěné schody, už je mám dohodnuté s truhlářem a cena je absolutně nad očekávání skvělá :-) @ykram to je síla s těma krádežema u vás...u nás zatim zmizel velký žebřík v hodnotě 10.000,- a pak taková řezačka, myslím, že jí manžel říká okružka, ale nevím jestli je to správný název ;-) jako připadá nám divný, že by to byl někdo z venku...ale dělníci tvrdí, že o ničem neví :-| snad se to nebude dál rozrůstat! jinak holky jsme v kelu s tou hypotékou...další část peněz nám nedají, dokud nebudem mít aspoň zastřešeno...ale my už máme jen 150.000,- a střecha s krytinou a oplechováním je spočítaná na cca 480.000,. takže teď budem řešit, jestli si můžem vzít nějakou dočasnou půjčku ;-( už mi z toho asi rupne v kouli |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada kolik mate,, klidne do IP, jak velke atak,,,, mas nejaky navrh,? kde jsi truhlare sehnala,??
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada jak máte velkou střechu?? to je nějak moc? nás vyšla o hodně levněji a to tam máme okna, okapy, palubky, no to by mě zajímalo rozměrově, jak je velká. to ji máte nějak složitou??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Mě cena za střechu přijde normální. My měli kalkulace od asi 300 tis. (což se nám zdá velmi podhodnocené) do nějakých 560tis. Nakonec bychom se snad do 400 tis. měli vejít, uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mi jsme dostali cenovou nabidku a zcela se ji drzi,,, tak to bych nechtela mit takove cenove rozpeti,,, to bych neveděla, kam až to může zajít.. to je mazec. mi máme naši střechu opravdu asi za hubičku,, tak to jsem ráda. když to říkali strýčkové, že jsme měli štěstí, tak jsem nevěřila a myslela, co jsme zaplatili, ale za vaše ceny jsem vedle... no to jsem zvedavá,jak budou vase strechy vypadat, a jak se hodně budou lišit od naší,, mi máme KM Betu krytinu
Odpovědět
Profilova fotka
Nás vyšla střecha (práce tesařské, klempířské a krytina Bramac Max) na 263 tis. + DPH. A to nemáme zrovna malou plochu - rozměr domku 11*13 a jedna strana o 1/3 delší než druhá. Takže kromě velikosti asi taky záleží na její členitosti kdovíčem ještě...
Odpovědět
Profilova fotka
My se doufám vejdeme se střechou do 200tis. ...tchán je klempíř pokrývač, takže to bude bez ceny za práci...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram vy máte docela jednoduchou střechu. My budem mít dva velké vikýře a k tomu ještě polovalbu ve štítu, takže docela složité. A myslím, že cenu ovlivní i region, kde se staví...v menších městech si prostě říkají méně.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @sonik05 @ykram @xhnip101 holky, mě se to teda zdá taky docela dost :-| ptala jsem se stavbyvedoucího, kolik máme sehnat peněz na zastřešení a přišla mi odpověď : na střechu,oplechování,krytinu 480000,- Jinak plocha střechy je cca 160 m2 a je klasická sedlová bez jakých koli složitostí. Asi ještě večer doma omrknu rozpočet, co jsme od firmy dostali, protože mi to vážně nesedí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak rozměry jsou tyto : šíře schodiště cca 850 mm, výška podlaží cca 2900 mm...jestli ti to stačí...návrh od něj zatím ještě nemáme, to až po podpisu smlouvy, což je ještě brzy :-) ale přihodila jsem obrázek, který odpovídá vybraným schodům s jedním maičkým rozdílem, že to zábradlí bude trošku jednodušší ;-) Firma se jmenuje Jiska a vyjdou nás na 55000, kombinace dub/smrk :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 JJ, souhlasím, je jednoduchá a jak jsem psala, kromě velikosti záleží právě na té členitosti - složitosti. Jinak, střecha nás vyšla až překvapivě levně, ale ostatní položky jsou v porovnání s jinými na MS někde jinde:-( My jsme sice malé město, ale hned za Phou (20km) a to dost ovlivňuje ceny všeho... Tak ať vás cena střechy neporazí!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
cauky, my se na strechu teda teprve chstame, tasky mame doma drevo by meli dovezt zacatkem pristiho tydne, strechu mame polovalbu s jednim vikyrem. tasky Tondach a za praci nedame teda nic pac nam ji udela bracha ktery se tim zivi ale pocitame tak 250. - 280 tic. rozmery baracku mame podobne jako ykram.480 000 se mi zda za sedlovou fakt dost...
Odpovědět
Profilova fotka
no cauky holky, to je mazec za ty strechy, nam prave domontavaji posledni vecicky a uz dojde k predani dila.. tak to se tesime... zase o starost mene.. @veverka.dada jo schodiste musim ukazat manzelovi a take jim zavolame.. at se prijedou podivat a at vymysli nabidku.. to by bylo za schodiste super cena..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada kam jsi dala fotecku??? mas hodne alb, tak nemuzu najit.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@granda už našla :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?