Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
tedaa vy jste všeichni tak rychlí, nám dokončili ve středu omítky a už začali štukovat, hned to vevnitř vypadá jinak.. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nam dnes dodelavaji potery a byla jsem si objednat obklad do male koupelny, velkou nechavame az na pristi rok, tu chcem fainovejsi tak posetrime :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, máme omítky, podlahy, domontovaná okna a vchodové dveře, dneska nám stáhli kabel na připojení na eletriku... manža donahauje poslední omítky a jde se dělat zateplení střechy a sádroš, kopat voda a odpady a firma vlítne na koupelny a máme hotovo..... musíme to za 10 týdnů stihnout!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my máme vylité andydrity a udělané betony, takže schneme. Bohužel nám ve spodní koupelně zapomněli vytáhnout z podlahovky hadice do žebříku (naštěstí vedle je garáž a v ní topení v Cu trubkách, tak se to protáhne tudy) a u VZT udělali servisní otvor na jinou stranu, takže budeme muset na dvou místech probourávat zeď a ničit nové omítky a vyřešit to:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Jéje, tak to jsou docela podstatné chybičky :-( My tmelíme a brousíme sádrokartony. Jedna koupelna je skoro hotová, tam už jen dlažba a pak zbývá obložit ještě druhou a wc. V polovině měsíce chceme malovat, scháníme na to někoho, ale pořád nemůžem sehnat :-( Zítra nám budou zaměřovat vnitřní dveře.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 JJ, nějak nám těch chybiček přibývá:-( Jinak, na malování jsme taky hledali člověka, ale nakonec jsme se rozhodli, že si to uděláme sami! Kvlaita řemeslníků je oprvadu nepředvídatelná :-( Takže jsme celý víkend brousili zdi a máme přízemí, takže o svátcích patro a o víkendu budeme penetrovat. A můžu se zeptat, pro jaký vinyl jste se nakonec rozhodli - pruhy nebo v roli a značka? Díky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Tak to jste dobří, nám se toho na malování zdá hrozně moc, to bychom nezvládali. Budeme mít moduleo v lamelách. Kupujem i si ho necháme položit od Brena. Chci to mít oboje od jedné firmy, kdyby náhodou byla potřeba reklamace, aby se nemohli vymlouvat, že ti to špatně položili apod. ;-) Vinyl bude jen dole v obýváku s kuchyní a na chodbě, možná ještě v pracovně. Na schodech a v patře bude koberec. Chci to mít pocitově teplé i kvůli dětem, když si budou hrát na zemi a schody nechci sjíždět pod zadku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 No, uvidíme, jak se s malováním popereme :-o Jinak Breno (v Kolbenovce) je náš hlavní favorit, jen budeme mít v roli, tak jsem zvědavá, jak budete spokojeni! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram My máme nejblíže Breno na Smíchově, takže to budou realizovat oni. Uvidíme, snad to klapne...mělo by to být někdy začátkem srpna.
Odpovědět
Profilova fotka
tak my máme hotové omítky, příští pondělí přijdou položit podlahovku a pa až se vratíme z dovče zalijeme a budeme schnout :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cauky holky :-) tak mi radeji nechavame vnitrky poradne vyschnout, porad vetrame a rano je tam stejne zas jak ve skleniku :-| tak ted jen nakupujeme, mame umyvadlo a vyzdenou skrinku pod nej, obklad i dlazbu na WC, obklad za kuchynskou linku a dlazbu do predsine, obklady se ale budou delat az na podzim (driv strejda ktery to bude delat nema cas) a ted delame venku trosku tereni upravy, stehujeme drevnik, zateplujem sokl a chystame se na pripojky vody a kanalizace, to chceme stihnout do zari. + krb a pak zalezem dovnitr ;-) @sonik05 : tak jsem zvedava na fotky a spokojenost, take uvazujem o brenu a lamelach ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, hodláte některá bydlet v domečku do konce roku?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, my máme veškeré štuky a v pátek nám přijdou udělat podlahovku a další týden budeme dávat anhydrid. Do konce roku bychom bydlet chtěli :-) snad to zvádneme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky chceme nebo spíš musíme bydlet do konce roku, manžel si představoval září, já to vidím na říjen/listopad.... My se už třetí týden schneme, ale díky dešťům, co přes den uschne, v noci anhydrit snad zpět nasaje :-( Jinak, uplynulé dva víkendy jsme brousili omítky, ale jde to pomalu - máme jen přízemí a chodbu v patře. Pak budeme penetrovat a malovat. Za dva týdny by nám měli pokládat dlažbu na betony v garáži, technické a terase, tak už se nemůžu dočkat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Dám pak vědět, předpokládáme, že by měli nastoupit na začátku srpna. @granda My doufáme, že se do konce srpna přestěhujem ;-) V pondělí nám nastupují malíři ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my bysme rádi bydleli do konce roku, mysleli jsme září říjen že to bude, ale nevím. Pořád schne podlaha ale příjde mi, že to spíš neschne než schne. Reálně bysme mohli bydlet na Vánoce si myslím. Ale to už jsme říkali mockrát:)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Máte anhydrid? Ten prý schne za den 1mm, takže záleží na tom, jak máte silnou vrstvu. Nám podlahy zalévali 3.5., takže by to už mělo být ok, ale musí se ta vlhkost pro jistotu ještě změřit.
Odpovědět
Profilova fotka
my se do konce roku stehovat nebudeme.koncem roku cekame mimi, tak me se nechce stehovat s velkym brichem, nechame to na jaro ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Máme anhydrit. V přízemí, mi přijde, že to schne líp než nahoře. Jsou tam přece jen větší okna. Musíme si to taky nechat změřit aby se nám podlaha nezkroutila nebo neshnila. Ale příští týden přijde pán na dlažbu a koupelny, tak se to zase hne trochu.
Odpovědět
Profilova fotka
mi bychom rádi do konce září, tak uvidíme jak to půjde. musíme začít pořádně makat a pak to už půjde.... já se chci stěhovat před porodem do svého a mít klídeček a pohodu.... tak to musím stihnout všechno...
Odpovědět
Profilova fotka
Máte už vymyšlenou kuchyň?? jakou máte cenu?? já skončila na 120 000 za všechno i se spotřebiči...
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme koupili v Ikei, když měli tu akci, že za každých 10tis. Kč dostaneš poukázku na 1000 Kč. Dali jsme za ní vč. spotřebičů (krom myčky, ta bude od jinud) necelých 100 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
nám v ponděli nastupuji topenáři a začnou pokladat polystyren a hady na podlahovku, na začátku srpna to zalijeme a pak to chceme nechat pořádně vyschnout, v polovině srpna chceme namontovat tepelné čerpadlo a začít topit aby se co nejvíce vody dostalo ven, až pak budeme zateplovat střechu a zaklápět to sadrošem...co bude dál to se rozhodneme podle peněženky ;-) aale stěhovat se budeme až příští rok...ale už si raději žádné termíny nedávam
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 já jsem také na kuchyně v Ikea koukala, ale nějak mi nevycházely do prostoru, tak jsme musela k truhláři...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda já mám kuchyň do "U" a ve volném prostoru bez oken, takže mě bylo jedno jestli bude linka o 10 cm kratší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme kuchyň od truhláře, z Ikey nám tam nepasuje:( I když bych se tomu nebránila. Ale bez spotřebičů nás to vychází na cca. 100 tis. Je teda docela velká, tak mi to přijde tak nějak přiměřené...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My budeme mít kuchyni do U+pultík a vychází z kuch. studia na necelých 130.000,- bez spotřebičů. Ale každý měsíc mají slevy na určité kuchyně, tak čekám, až to vyjde na tu naší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny @ykram to já mam i se spotřebiči, chtěla jsem se vejít do 1OO tis, ale nějak jsem si dala lepší pojezdy a doplňky.. tak to vyrostlo. budou mi ji montovat první týden v září
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 tak to jsme zvědavá, jak pak bude vypadat.... ja mám podél zdi a budu koukat ven z okna...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Ono právě nejvíc to naskáče na těch malých blbůstkách, které nejsou vidět - pojezdy, odpadkový koš, vybavení rohové skříňky... Navíc máme skoro všude šuplíky a jedna skříňka s dvířky je více než 2x levnější než se šuplíky...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?